Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
SLIEPKYZemědělská zvířata

Australorpi – chov a péče

Australorpy jsou oblíbené i mezi začínajícími chovateli drůbeže díky mnoha pozitivním vlastnostem, jako je dobrá snáška vajec, chutné maso a snadná přizpůsobivost různým podmínkám chovu. Tato kuřata patří k největším z hlediska tělesné velikosti, což je ideální pro komerční účely.

Australorpky

Australorpky

 

Pokud chcete začít chovat australorky, je důležité zvážit několik základních aspektů, jako je výběr vhodného prostředí pro ptáky, správná péče a zajištění dostatečného množství potravy a vody. Zajistěte jim prostorný výběh, čistý a suchý úkryt a pestrou stravu včetně živočišných bílkovin, zeleniny a obilovin.

Chov a péče o australorpy nevyžaduje mnoho vaší pozornosti, ale je třeba se o ně neustále starat, aby byl jejich život zdravý a spokojený. Pokud jim poskytnete vše, co potřebují, můžete se těšit z krásných a produktivních domácích ptáků.

Původ a historie australorps

Původ a historie australorps

 

Australorpi pocházejí z Austrálie a vznikli díky úsilí chovatelů, jako byli William Cook a Joseph Partington. Tito chovatelé začali v 90. letech. 19 let. století experimentovat s chovem kuřat s vysokou produkcí masa a vajec. Při selekci a křížení byla použita plemena jako angličtí orpingtoni, langšani, minorky, bílé leghorny a další. Plemeno australorp se původně nazývalo australský černý orpington.

Historie tohoto plemene sahá až do Velké Británie, kde byli orpingtoni Williama Cooka velmi oblíbení. Cook začal s chovem této rasy v 90. letech. 19 let. století, a aby posílil genetiku svých orpingtonů, přivezl z Austrálie australské orpingtony. Vzniklo tak plemeno australský černý orpington, které bylo později přejmenováno na australorp.

V rámci šlechtitelského procesu se na vývoji plemene Australorp podílela Australská drůbežářská společnost, která propagovala a udržovala kvalitu plemene. Neméně důležitá byla mezinárodní spolupráce mezi chovateli v Austrálii a ve Velké Británii.

Postupem času se australorpy staly známými pro své vlastnosti, jako je vysoká produkce vajec, dobře vyvinutá škála barev peří a snadná péče. V současné době se toto plemeno těší velké oblibě v chovu slepic nejen v Austrálii, ale i v mnoha zemích světa.

Péče a chov

Péče a chov

 

Krmení a výživa

Pro zajištění zdraví a vitality australorpů je důležité zajistit jim správnou výživu. Krmte je kvalitním krmivem pro slepice, které obsahuje všechny potřebné živiny pro zdravý růst a vývoj. V případě potřeby můžete stravu doplnit zeleninou, ovocem nebo jinými vhodnými potravinami. Zajistěte dostatečný přístup k čisté vodě, která by měla být k dispozici po celý den.

Australorpi jsou dobře přizpůsobeni volnému chovu a mají rádi volný výběh. To jim umožňuje sbírat rostliny a hmyz, což přispívá k jejich zdravé a vyvážené stravě. Před pasením se ujistěte, že je váš dvůr nebo zahrada bezpečná a že na ni není přístup k nebezpečným místům nebo chemikáliím.

Zdravotní péče

-Pečujte o jejich zdraví a sledujte, zda nemají zdravotní problémy, například nemoci dýchacích cest, vnitřní a vnější parazity nebo problémy se zobákem či tlapkami. Udržujte jejich prostředí čisté a suché, abyste předešli riziku infekce.

-Australorpy jsou poměrně odolné vůči chladnému počasí, ale je vhodné jim poskytnout úkryt, který je ochrání před extrémním chladem a bouřkami. V rámci toho jim poskytněte vhodná hnízda, ve kterých mohou spát a klást vajíčka.

-V zimě pro ně připravte horkou vodu nebo ji ohřejte, aby nezamrzla. Je také důležité pravidelně kontrolovat jejich zdravotní stav, aby bylo možné včas řešit případné problémy.

Rostliny Hmyz
tráva Červi
Bylinky Keporkaci
Zelenina mšice

-Regulérně dávejte slepicím příležitost k pohybu a cvičení, protože to pomáhá udržovat je v kondici a zdraví. Volný výběh je skvělým způsobem, jak jim to umožnit, ale nezapomeňte vzít v úvahu možná rizika, kterým by mohly být vystaveny.

Popis a vlastnosti Australorps

Popis a vlastnosti Australorps

 

Fyzický popis

Australorpy jsou velká, těžká kuřata se zaobleným vzhledem. Jejich peří je černé, modré nebo bílé, přičemž černé peří má zelený lesk. Mají bílou kůži a černou nebo šedočernou podsadu. Velikost tohoto plemene zahrnuje jak standardní, tak zakrslé (bantamové) verze. Kohouti váží asi 2,6 kg, zatímco slepice asi 2,2 kg. Mají čtyřprsté končetiny a krátké a silné nohy.

Mezi důležité fyzické vlastnosti patří:

  • Červený játrový hřeben, návnady a ušní červi
  • Bílá barva ucha
  • Fialový lesk (fialová) je chyba
  • Šampon na hnojení vlasů

Temperament a osobnost

Australorpi jsou známí svou klidnou, krotkou a přátelskou povahou. Jsou aktivní, ale nejsou plaché ani bázlivé. Toto plemeno se dobře přizpůsobuje různým podmínkám ustájení a změnám klimatu. Péče o ně je snadná, což z nich činí vynikající volbu pro začínající chovatele. Ke svým majitelům se chovají přátelsky a jsou schopni spolupracovat v různých situacích.

Při péči o australorpa dbejte na čistotu a sucho v jeho ubikaci, podávejte mu vyváženou stravu a pravidelně kontrolujte jeho zdravotní stav. Pokud budete dodržovat tyto základní zásady, budou vaši australorpi produktivní a spokojení.

Použití v chovatelství

Použití v chovatelství

 

Australorpy jsou vynikající v několika aspektech chovu. Jedná se o dvouúčelové ptáky, což znamená, že jsou vhodní pro chov na vejce i na maso. V této části se dozvíte, jak může být toto výjimečné plemeno kuřat užitečným doplňkem vašeho chovu. 13 nejlepších plemen slepic pro snášení vajec

Za prvé, australorpy jsou vynikající vrstvy. Mohou snášet velké množství vajec, průměrná slepice tohoto plemene snese až 250 vajec ročně. Jejich vejce jsou krásně zlatohnědá, což je pro spotřebitele atraktivní volba.

Jako ptáci s dvojím využitím jsou australorpi ceněni také pro své maso. Jsou to velká kuřata, jejichž hmotnost kohouta v prvním roce života se pohybuje kolem 3,2-3,8 kg a slepice mezi 2,4-3,0 kg. Jejich maso je chutné a s příchutí steaku, takže jsou oblíbenou volbou pro gurmány.

Jako chovatelé oceníte jejich výjimečnou kvalitu masa a nosnic. Charakteristickými znaky tohoto plemene jsou široká hlava, silný zobák a červená tvář. Zdravým a vitálním ptákům se bude dařit i v chladnějším podnebí. Holokrčky: chov a péče

Ústřičníci se dobře přizpůsobují různým prostředím a jsou známí svou klidnou a přátelskou povahou. Díky tomu je toto plemeno vhodné pro začínající chovatele, kteří teprve vstupují do světa chovu drůbeže.

Závěrem lze říci, že pokud uvažujete o australopkách pro svůj chov, můžete očekávat vysokou produkci vajec, výživné a chutné maso a kůži dobromyslných ptáků, kteří budou užitečným a příjemným přírůstkem do vaší drůbeží rodiny.

Chovné a genetické vlastnosti Australorpů

Chovné a genetické vlastnosti Australorpů

 

Australorpy jsou známé svou přátelskou povahou a jsou vhodné pro chovatele, kteří hledají klidné a nenáročné slepice. Patří mezi zkušené sběrače a dokáží se o sebe účinně postarat. Tyto slepice jsou velmi lehké, mimořádně obratné a vhodné pro děti.

Australorp je výsledkem křížení několika plemen, včetně Rhode Island Red, Minorca, Plymouth Rock a Black Orpington. Z tohoto důvodu jsou někdy přirovnáváni k rhodeislandským červeným nebo australským bílým. Plemeno se vyznačuje dobrými vlastnostmi jako nosnice, ať už pro vysokou produkci vajec, nebo pro schopnost být v případě potřeby dobrými matkami.

Jednou z jejich výhod jsou genetické vlastnosti, díky nimž jsou méně náchylné k nemocem a dobře přizpůsobené životu v různých prostředích. Slepice australorp mají lopatky různých barev, například černé, modré a stříkané.

Jsou považovány za velmi dobré matky a mohou být úspěšné při výchově svých potomků. Jedinou nevýhodou australorpsů je jejich sklon k perióze, která může způsobit trvalé poškození peří a s tím spojené problémy. Charakteristickým znakem plemene je bílá kůže a černošedá podsada a černá kůže s černozeleným leskem, zejména u kohoutů.

Protože jsou tyto slepice klidné a přítulné, snadno se hodí do rodinného prostředí nebo pro chovatele, kteří chtějí vytvořit klidné a harmonické hejno. Jako chovatelé tohoto plemene můžete očekávat, že vaše slepice sežerou, co mohou, a tím udrží nízké náklady na krmivo a léky. Kolik slepic na m2: Doporučené množství

Zajímavosti a fakta o Australorp

Zajímavosti a fakta o Australorp

 

Australorpy pocházejí z Austrálie, plemeno vzniklo křížením kuřat Orpington a White Leghorn. Jsou to velmi odolní ptáci, kteří se dobře přizpůsobují různým klimatickým podmínkám a dobře snášejí změny počasí.

Toto plemeno bylo uznáno Americkou drůbežářskou asociací a je považováno za vynikající pro produkci vajec. Australorpi mají výrazný zelený lesk na peří, který jim dodává na osobitosti.

Jsou zvědaví a přátelští, což oceňují chovatelé po celém světě. Patří k nejoblíbenějším dědičným plemenům v Americe.

Australské klima je obzvláště náročné, ptáci jsou zde vystaveni různým predátorům, ale odolnost australopitéků může ptákům pomoci tyto výzvy zvládnout. Jejich haraktery jsou vhodné i pro hnízdění v místech s výkyvy teplot.

Jako národní pták jsou australorni důležitou součástí australského zemědělství a jejich vliv se šíří celým odvětvím lovu žábronožek.

Z hlediska užitných vlastností se australorpi používají k produkci chutných vajec, která jsou vyhledávána nejen v Austrálii, ale i v dalších zemích, například v Jihoafrické republice.

Věděli jste, že australorpi mají delší životnost? V průměru se dožívají 6-7 let, což je výhoda, pokud se rozhodnete tohoto ptáka chovat. Krmení slepic chlebem

S údržbou a péčí o australorpy nebudete mít mnoho práce, jsou nenároční na chov a dodržováním základních veterinárních norem jim zajistíte ideální podmínky pro život.

V této části jsme se věnovali hlavním zajímavostem a vlastnostem australorpionů, které byste měli vzít v úvahu, pokud se rozhodnete toto plemeno chovat.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button