SLIEPKYZemědělská zvířata

13 nejlepších plemen slepic pro snášení vajec

13 nejlepších plemen slepic pro snášení vajec . Kuřata se obvykle chovají na maso nebo na vejce a každá slepičí farma by měla zvážit svůj komerční účel – produkci vajec, chov kuřat pro masný průmysl nebo smíšený chov. Chcete-li najít nejproduktivnější slepice, určitě se podívejte na tento seznam .

Tipy pro zvýšení produkce vajec

 

 • Chov plemene slepic vhodného pro snášení vajec nestačí k zajištění vysoké produkce vajec. Pokud chcete mít jistotu, že váš kurník nebo farma bude mít co nejlepší výsledky, zvažte tyto tipy:
 • Kuřata starší 3 let snášejí méně vajec než mladší kuřata;
 • Slepice musí mít ve stravě dostatek bílkovin, aby mohly snášet vejce. Obvyklá dávka je 20 gramů bílkovin denně;
  Vysoké nosnice 13 plemen nosnic.
 • Dbejte na to, aby slepice měly dostatek denního světla – až 14 hodin denně pro nejlepší produkci vajec;
 • V zimě se nedoporučuje vynucovat proces kladení vajíček umělým osvětlením. Kuřata potřebují tento čas na odpočinek;
 • Zvažte, zda si pořídit snáškové slepice, abyste měli neustále k dispozici slepice, které mohou snášet vejce, protože ne všechny slepice jsou dobré i v chovu;
 • Slepice by měly mít dostatek prostoru; slepice z volného chovu snášejí nejvíce vajec a jsou také nejchutnější.
 • Viz .

  100 faktů o kuřatech a jejich vejcích

13 nejlepších plemen slepic pro snášení vajec :

 

13. Hamburger (hamburské kuře)

 

Hamburské kuře

Toto plemeno bylo vyšlechtěno v Anglii křížením místních plemen. Název nemá nic společného s německým městem Hamburk. Toto plemeno snáší v průměru 150-170 vajec o hmotnosti 50-55 gramů ročně.

12. Bresciánská slepice

 

12.Bresciánská slepice

Jedná se o jedno z nejstarších plemen francouzských kuřat, které vzniklo selekcí místních populací kuřat. Má tři barevné varianty: černou, bílou a šedou, přičemž bílá varianta je nejrozšířenější. Slepice snáší 160-180 vajec ročně, vejce váží 65-70 gramů a má bílou skořápku. Slepice bretaňská je nejen užitkové plemeno, ale má také velmi chutné maso. Nosnice ve vysokých nadmořských výškách

11. Araukana

 

Araucana

Toto plemeno pochází z Jižní Ameriky a bylo pojmenováno po araukánských indiánech v Chile. Plemeno AAraukana se vyvinulo jako kříženec několika slepic a divokých ptáků, po nichž zdědilo vlastnosti, které jim dávají titul slepic, které snášejí nejzdravější vejce. Barva skořápky vajec má modrozelený nádech, proto se jim někdy říká „velikonoční vejce“.

 

Ročně vyprodukují 170-180 vajec o hmotnosti 53-60 gramů. Míra produkce vajec nemusí být významná, ale vzhledem k nízkému obsahu cholesterolu ve vejcích se obvykle prodávají za vyšší cenu.

10. Orpington

 

Orpington

Pochází z Kentu v Anglii a je ideální pro chov na dvorku, protože je velmi krotká a ochotná se socializovat. Slepice bývají plodné v letních měsících, a proto snesou ročně jen asi 180 vajec.

9. Barneveldka

 

Barneveldka

Toto plemeno kuřat je zajímavým křížencem místních holandských kuřat a různých „šanghajských“ ptáků dovezených z Asie. Původně byl chován v Nizozemsku a je známý svým lesklým peřím. Mláďata snášejí až 200 vajec ročně, jsou světle skvrnitě hnědá a malá až středně velká.

8. Plymutka

 

Plymutka

Toto plemeno kuřat je vhodné pro ty, kteří nemají s chovem kuřat mnoho zkušeností, protože se snadno přizpůsobí volnému chovu. Tyto slepice jsou obvykle velmi krotké a snášejí kolem 200 vajec ročně, jsou malé až středně velké a mají hnědou barvu skořápky. Při správné péči mohou snést až 280 vajec ročně. Plymouthská mláďata jsou šedá s bílými pruhy.

7. Maranska

 

Maran

Jedná se o plemeno kuřat pocházející z Francie, které má velmi bohaté a pestré opeření. Ročně vyprodukuje 180-220 vajec a může být chována jak na maso, tak na vejce. Průměrné vejce váží 60 gramů a skořápka je hnědá.13 nejlepších plemen slepic pro snášení vajec .

6. Leghorn

 

6. Leghorn z nejlepších plemen slepic pro snášení vajec

Toto plemeno pochází z přístavu Livorno v Itálii z velmi staré italské populace. Existuje 12 barevných variant, ale nejvíce vajec snášejí bílé slepice. Slepice plemene leghorn mají průměrnou roční produkci přibližně 200 vajec, ale mohou dosáhnout až 280 vajec. Vejce váží 55-67 gramů a mají bílou skořápku.

5. Zlatá kometa

 

5. Golden Comet nejlepší plemena slepic pro snášení vajec

Toto plemeno je ve skutečnosti rozšířeným hybridem, který je známý svou schopností produkovat 250 až 300 vajec ročně. Golden Comet jsou velmi klidná a krotká kuřata, ideální do otevřených prostor a snadno se chovají společně s jinými hospodářskými zvířaty, například kachnami. Vejce mají hnědou skořápku.

4. Sasexka nejlepších plemen slepic pro snášení vajec

 

 sasexka nejlepších plemen slepic pro snášení vajec

Kuřata tohoto plemene jsou chována pro dvojí účel, což znamená, že jsou chována pro vejce nebo pro maso. Plemeno má osm různých barev, ale nejčastěji se vyskytují bílé slepice s černým krkem a ocasními pery. Sussexské slepice jsou velmi klidné a krotké a jsou vhodné pro chov na dvorku. Slepice jsou schopné snést až 250 vajec ročně.

3. Rhode Island Red Nejlepší plemena slepic pro snášení vajec

 

3.Rhode Island Red nejlepší plemena kuřat pro snášení vajec

Toto plemeno pochází z USA, kde se chová pro dvojí využití, pro vejce i pro maso. Tato kuřata jsou nejoblíbenější na malých farmách, protože se snadno přizpůsobují zahradním podmínkám, mají vysokou odolnost vůči nemocem a obvykle mají poměrně tvrdý temperament. Slepice rhodeislandské červené snáší až 260 vajec ročně.

2. Lohmann Klassik Brown nejlepší plemena slepic pro snášení vajec

 

2.Lohmann Klassik Brown z nejlepších plemen slepic pro snášení vajec

Je to nejrozšířenější plemeno slepic na světě a vyskytuje se téměř ve všech částech světa. Lohmannské plemeno má malý vzrůst a tělesnou hmotnost nepřesahující 2 kg. Slepice tohoto plemene vyprodukuje až 313 vajec za rok při nízké spotřebě krmiva, která činí pouze 110 gramů denně.

1. Australorp (Australorp) nejlepší plemena slepic pro snášení vajec

 

1. Australorp (Australorp) nejlepší plemena slepic pro snášení vajec

Toto plemeno, které pochází z Austrálie, vzniklo ve 20. letech 20. století a má hluboké kořeny v plemeni orpington. Název tohoto plemene byl odvozen od názvu plemene orpington „Austral Orpington“. Jedná se o plemeno slepic specializované na produkci vajec, které je považováno za skutečného šampiona, protože jedna slepice tohoto plemene snesla 364 vajec za 365 dní. Australorpi se vyskytují ve třech barvách: žluté, bílé a černé. Vypadávání vlasů: 3 jednoduché domácí přípravky, které zabrání řídnutí vlasů.

Australorpi – chov a péče

Mláďata australorpů jsou velmi aktivní, rychle rostou a od 5. měsíce začínají klást vajíčka. Jsou vhodné pro chov v chráněném výběhu, ale mají vyšší produkci vajec, pokud se mohou volně pohybovat ve volné přírodě. Tato kuřata neumí létat, což jim umožňuje chov na volném prostranství, kde není třeba vysokých plotů. Slepice tohoto plemene jsou poměrně odolné a snadno přežijí chladné zimy, aniž by to mělo vliv na jejich snášku vajec.13 nejlepších plemen slepic pro snášku vajec .

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button