SLIEPKYZemědělská zvířata

5 největších plemen kuřat na světě

5 největších plemen kuřat na světě .Když si představíte velká zvířata, kuřata pravděpodobně nejsou tím prvním, co vás napadne. Stejně jako většina lidí jste možná zvyklí na pozoruhodné, průměrně velké ptáky, kteří žijí na farmách po celém světě. Přesto mohou některá plemena kuřat dorůst do hrozivých rozměrů.

Ať už považujete slepice za hospodářská zvířata nebo domácí mazlíčky, těchto pět největších plemen slepic na světě vás jistě zaujme. Pojďme se o nich dozvědět a zjistit, jaký je jejich řád.

5.Orpington

 

5.Orpingtonkaje jedním z největších plemen kuřat na světě

Průměrná hmotnost: 4,5 kg
Průměrná výška : až 40 cm
Původ: Anglie

Poté, co v Anglii v 19. století opadla „kuřecí horečka“, lidé začali ztrácet zájem o kuřata, která byla chována pro svůj vzhled a novost. Vzrostla poptávka po praktičtějším plemeni kuřat, které by mělo užitkové vlastnosti, a William Cook vyšel vstříc lidem s prvním plemenem kuřat Orpington. Toto plemeno si získalo oblibu exponenciální rychlostí a je oblíbené dodnes. Jejich klidná povaha zvýšila jejich žádanost jako nosnic a hospodářských zvířat.5 největších plemen slepic na světě

Věděli jste to?

Zatímco peří orpingtonů je výhodou při nízkých teplotách, tato kuřata jsou citlivá na teplo a v horkém podnebí mohou uhynout, pokud nejsou chráněna dostatkem stínu.

4.Gherkin

 

4.Gherkin

Průměrná hmotnost: 5 kg
Průměrná výška: 50 cm
Původ:Velká Británie

Stejně jako ostatní velké druhy jsou i kořenové slepice většinou učenlivé, pokud jsou ponechány o samotě nebo je s nimi zacházeno opatrně. Při vyprovokování však mohou projevovat větší agresivitu než jiná plemena kuřat. Přestože nedávají ročně tolik vajec jako jiná plemena, jsou z nich dobré a klidné nosnice.

 

Mrkev rychle přibývá na váze. Při shánění potravy se spoléhají sami na sebe, takže potřebují více prostoru než jiná plemena slepic. Tato kuřata mají také širokou škálu barev a objevují se jako výstavní plemena. Mohlo by vás také zajímat :
100 faktů o kuřatech a jejich vejcích

 

Věděli jste to?
Přestože jsou huňaté, nemají nijak zvlášť husté peří. Proto potřebují v chladných zimních měsících pomoc člověka, aby se zahřáli a byli zdraví. Problémy při líhnutí mláďat: příčiny a řešení

3.Kitty

 

3.Kočka největších plemen kuřat na světě

Průměrná hmotnost: 5 kg
Průměrná výška: až 65 cm
Původ: Vietnam a Čína

Kočka byla dlouho ceněna pro svou velikost a byla křížená s jinými plemeny, aby vznikly další těžké váhy, jako je například brahmánská slepice. Tito mohutní ptáci si rozhodně stojí za svým, a to jak velikostí, tak bujným opeřením. Vyznačují se odolnou povahou, která je v kombinaci s hustým opeřením velmi odolná vůči chladu a nepříznivému počasí.

 

Po jejich uvedení do Anglie a Ameriky v roce 1845 vyvolali tito okouzlující ptáci „kuřecí horečku“ a poptávka po kuřatech se šířila rychlostí blesku.

Vysoké vrstvy

13 plemen nosnic.

 

Věděli jste to?
Kočky původně neměly načechrané a nádherné peří, které je dnes činí tak atraktivními. Dříve byli chováni spíše pro užitkové účely a jejich vzhled byl na pohled kreslený a drsný.

2.Brahman

 

2.Brahman

Průměrná hmotnost: 5,5-7 kg
Průměrná výška: až 65 cm
Původ: Čína

Brahmanky , přezdívané „královny slepic“ pro svou velikost a oblibu v historii, byly původně známé jako šanghajské plemeno. Předpokládá se, že tato kuřata jsou původně čínským plemenem, které bylo zkříženo s malajskými a kačjinskými odrůdami, aby získalo svou impozantní velikost a husté peří. Chov a péče o brahmany

 

Věděli jste to?
V roce 1852 dostala anglická královna Viktorie darem od chovatele George Burnhama devět šedých šanghajských kuřat. Nosnice ve vysokých nadmořských výškách

1.Jersey Giant

 

1.Jersey Obr z největších plemen kuřat na světě

Průměrná hmotnost: 6 – 7 kg
Průměrná výška: až 67 cm
Původ: New JerseyJersey Giant je největší kuře na světě. Mnoho lidí se domnívá, že brahmán je na prvním místě – ačkoli někteří vynikající brahmáni mohou někdy dorůst stejné velikosti, jerseyský obr je v průměru o něco větší.

 

Původní chovatelé John a Thomas Blackovi vyšlechtili první Jersey Giants s cílem poskytnout zákazníkům velké plemeno, které by mohlo konkurovat běžným krocanům. Vzhledem k tomu, že jerseyští obři byli původně šlechtěni na velikost, nikoli na vzhled, jejich peří se dříve lišilo barvou i kresbou.

 

V době, kdy byl Jersey Giant přijat do Americké drůbežářské asociace, byl důsledně chován na černé peří. Bílé a další typy jsou rovněž přijímány jako standardní odrůdy , zatímco černá zůstává nejrozšířenější.

 

Věděli jste to?
Slepice jsou v blízkosti dětí velmi hravé a mírné. Mají tak příjemnou povahu, že je někteří lidé raději chovají jako domácí mazlíčky.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button