Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Bobtail – Charakteristika plemene

Bobtail je mohutné plemeno psa s hustou srstí, která má obvykle modrou nebo šedou barvu. Toto plemeno pochází z 19. století z Anglie a původně byl vyšlechtěn pro pastvu ovcí. Bobtail je velmi inteligentní a veselý pes, který se hodí do rodiny s dětmi.

 

Bobtail

 

Bobtail

 

Staroanglický ovčák, jak se bobtail také nazývá, má pevnou a kompaktní stavbu těla a typickou kolébavou chůzi. Jeho srst je dlouhá, huňatá a poměrně drsná. Pod bujnou srstí se skrývá vodoodpudivá podsada. Bobtail je klidný pes, který nevyhledává konflikty a dobře vychází s ostatními psy a domácími zvířaty.

Pokud hledáte psa, který bude dobrým společníkem i výborným hlídačem, můžete zvážit chov bobtaila. Toto plemeno se vyznačuje věrností a inteligencí, takže je ideální pro rodiny s dětmi nebo i pro jednotlivce, kteří hledají věrného a oddaného společníka.

 

Charakteristika bobtaila

 

Charakteristika bobtaila

 

Vzhled

Bobtail je plemeno psa s robustním a zavalitým tělem, které je pokryto hustou a vlnitou srstí. Tělo je kratší a kompaktní s hlubokým hrudníkem. Výška v kohoutku se pohybuje kolem 56 cm a průměrná hmotnost kolem 30 kg. Typickým znakem tohoto plemene je absence ocasu, který je buď vrozený, nebo kupírovaný. Bobtail má nižší kohoutek než zadek a jeho krk je silný a svalnatý. Hlava je velká s velkýma a kulatýma očima, které jsou umístěny daleko od sebe. Uši jsou malé a převislé.

 

Příroda

 

Příroda

 

Bobtail je milý, hravý a inteligentní pes, který se hodí do rodin s dětmi. Je to dobrý hlídač a nevyhledává konflikty s jinými psy ani zvířaty. Bobtail je velmi oddaný svému majiteli a je mu velmi blízký. Může však trpět separační úzkostí, když je oddělen od svého majitele.

 

Zdraví a péče Bobtail

 

Zdraví a péče Bobtail

Bobtail je relativně zdravé plemeno, ale může trpět některými onemocněními, jako je dysplazie kyčelních kloubů, zánětlivá onemocnění kůže a očí. Péče o srst bobtailů vyžaduje pravidelné koupání a stříhání, zejména v době říje. Bobtail také potřebuje pravidelný pohyb a zdravou stravu, která by měla obsahovat dostatek vitamínů a minerálů.

 

Pohyb a trénink

Bobtail potřebuje pravidelný pohyb a výcvik, aby byl zdravý a šťastný. Jedná se o velmi inteligentní plemeno, které se rychle učí a rádo trénuje. Bobtail je skvělý pro poslušnost a agility. Je důležité, aby byl bobtail vychováván s láskou a trpělivostí. Šampon na vlasy

 

Chov a odchov

Bobtail je plemeno s vynikajícími rodokmeny, které se vyznačuje dobrým zdravím a povahou. Chov bobtailů by měl být zodpovědný a zaměřený na zlepšování plemene. Je důležité, aby se při chovu zohledňovalo zdraví a genetika plemene.

 

Výskyt a historie

Bobtail pochází z Anglie a patří mezi plemena ovčáckých a pasteveckých psů. V minulosti se používal k pasení ovcí, dnes je využíván především jako pes společník a dobrý hlídač. Jihoruský ovčák: popis plemene a jeho charakteristika

 

Bobtail jako rodinný pes

 

Bobtail jako rodinný pes

 

Bobtail je ideální rodinný pes, který se hodí do rodin s dětmi. Je to velmi milý a oddaný pes, který si užívá společnost svého majitele. Bobtail dobře vychází s ostatními domácími zvířaty a je dobrým hlídačem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button