Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Barzoi pes: původ, vlastnosti a péče

Barzoj, známý také jako ruský chrt, je velké plemeno psa, které pochází z Ruska. Toto plemeno je známé svou impozantní postavou a polodlouhou srstí, která může být různě zbarvená. Barzojové byli původně vyšlechtěni k lovu velkých zvířat, jako jsou vlci a jeleni. Dnes se však stává stále oblíbenějším společníkem a rodinným psem.

 

Barzoj

 

Barzoj

 

Původ barzojů se datuje do 16. století. století, kdy ji chovala ruská šlechta. Toto plemeno bylo původně určeno k lovu, ale také k ochraně majetku. Barzoj byl vždy ceněn pro svou krásu a eleganci, ale také pro svou oddanost a inteligenci. Dnes se stává stále oblíbenějším plemenem i mimo Rusko a jeho popularita stále roste.

Pokud hledáte psa, který je impozantní, inteligentní a věrný, může být barzoj to pravé plemeno pro vás. Je však důležité si uvědomit, že barzojové nejsou pro každého. Jeho velký vzrůst a nároky na cvičení a výcvik mohou být pro některé majitele náročné. Pokud však máte dostatek prostoru a času na výcvik, může být barzoj skvělým společníkem a rodinným psem. Plemena psů z Ruska: 10 plemen psů

Fyzické vlastnosti

 

Fyzické vlastnosti

 

Výška a hmotnost

Barzoj je velký pes, který dosahuje výšky až 85 cm a hmotnosti 35 až 45 kg. Kohoutek samců je stejný jako nejvyšší bod boků nebo o něco větší, samice mají stejnou výšku v kohoutku i v bocích. Osoby, které jsou vyšší, než dovoluje norma, jsou tolerovány za předpokladu, že je zachován typický vzhled.

Kabát

Barzojové mají dlouhou, měkkou a hedvábnou srst, kterou lze barvit do různých odstínů. Srst se u jednotlivých subtypů liší, ale obecně se jedná o dlouhou a hustou srst, která psa chrání před chladem. Na krku se může objevit linie vlasů, která tvoří čáru od krku k zádům.

 

Oči a uši

Barzojové mají velké mandlové oči, které jsou tmavé nebo světlejší. Oči jsou umístěny hluboko v lebce a mají inteligentní výraz. Uši jsou malé, vysoko posazené a zdobené dlouhými chlupy.

 

Ocas

Barzoj má dlouhý, štíhlý a zahnutý ocas, který je zdobený dlouhými chlupy. Ocas se zvedá, když se pes pohybuje nebo je vzrušený.

Celkově je barzoj krásný, ušlechtilý a majestátní pes, který se vyznačuje svým vzrůstem, dlouhou a jemnou srstí a jemnými rysy v obličeji.

 

Povaha a temperament

 

Povaha a temperament

 

Barzoj je plemeno psa, jehož temperament a povaha jsou velmi zajímavé a charakteristické. Je to velmi klidný, vyrovnaný a citlivý pes. Je inteligentní a má vysokou úroveň temperamentu.

 

Výcvik a poslušnost

Barzoj je pes, který potřebuje trpělivý a důsledný výcvik. Je to pes, který se velmi rychle učí a je schopen naučit se mnoho triků a povinností. Je to pes, který má vysokou úroveň poslušnosti a je schopen poslouchat svého majitele na slovo.

 

Interakce s dětmi a ostatními zvířaty

Barzoj je pes, který velmi dobře vychází s dětmi a ostatními zvířaty. Je to pes, který má velké srdce a miluje společnost lidí. Je to pes, který je velmi tolerantní a laskavý k dětem i ostatním zvířatům.

 

Celkově je barzoj pes velmi zajímavou a výraznou osobností a temperamentem. Pes, který má velké srdce a miluje společnost lidí. Je to pes, který je velmi inteligentní a má vysokou úroveň poslušnosti. Je to pes, který velmi dobře vychází s dětmi a ostatními zvířaty.

 

Zdraví a péče

Barzoj je poměrně zdravé plemeno psa, které vyžaduje náležitou péči a pozornost. V této části se dozvíte, jak se starat o svého barzoje, aby byl zdravý a spokojený.

 

Krmení

Správná výživa je pro barzoje velmi důležitá. Aby byl váš pes zdravý a plný energie, měli byste mu poskytnout kvalitní krmivo, které obsahuje všechny potřebné živiny. Barzojové by měli mít dostatek bílkovin, tuků, sacharidů, vitamínů a minerálů. Je také důležité, aby měl váš pes neustále přístup k čerstvé vodě.

 

Je důležité sledovat váhu vašeho barzoje, protože obezita může způsobit zdravotní problémy. Pokud má váš pes nadváhu, měli byste omezit množství krmiva a zvýšit jeho pohyb. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

Cvičení

Barzoj je plemeno, které má velkou potřebu pohybu. Váš pes by měl být schopen denně skákat a běhat. Barzoi miluje běhání a můžete ho využít k tomu, aby běhal vedle vašeho kola nebo běžel s vámi. Je důležité, abyste nezapomínali na pravidelné procházky a hry se psem.

 

Zdravotní komplikace

Přestože je barzoj relativně zdravé plemeno, mohou se vyskytnout některé zdravotní komplikace. Mezi nejčastější zdravotní problémy patří sklon k torzi žaludku, která může být pro psa velmi nebezpečná. Proto je důležité dodržovat správné krmení a vyvarovat se nadměrného pohybu po jídle.

Méně často se mohou vyskytnout srdeční problémy, které se projevují jako srdeční arytmie. Barzojové mohou také trpět dysplazií kyčelních kloubů a zubními problémy. Je důležité, abyste pravidelně navštěvovali veterináře a sledovali zdravotní stav svého psa.

 

Chov a nákup barzojů

 

Chov a nákup barzojů

 

Cena a místo nákupu

Cena barzojů může být poměrně vysoká a závisí na různých faktorech, jako je kvalita krve, věk, pohlaví a barva srsti. Průměrná cena štěňat se pohybuje od 800 do 2000 eur. Je důležité si uvědomit, že nízká cena může být známkou špatné kvality a zdraví štěňat.

Při koupi barzoje je důležité vybrat si spolehlivého chovatele, který má zkušenosti s chovem tohoto plemene a dbá na zdraví a pohodu štěňat. Je dobré navštívit chovatelskou stanici osobně a prohlédnout si štěňata i jejich rodiče. Zákazníci by měli být obezřetní při nákupu štěňat z internetových inzerátů nebo z neznámých zdrojů.

 

Chovatelské stanice

 

Ve Slovenské republice je několik chovatelských stanic, které se specializují na chov barzojů. Mezi nejznámější patří chovatelská stanice Barzojov Hlavačka, chovatelská stanice Barzojov Zlatý Klinec a chovatelská stanice Barzojov Zlatý Železník.

Chovatelské stanice se většinou snaží chovat zdravá a kvalitní štěňata s dobrými vlastnostmi. Chovatelé vybírají vhodné rodiče s ohledem na jejich zdraví, temperament a vzhled. Štěňata jsou pečlivě socializována a pravidelně veterinárně kontrolována. Chovatelské stanice také obvykle nabízejí záruku na zdraví a kvalitu štěňat.

 

Barzoj jako lovecký pes

 

Barzoj jako lovecký pes

 

Barzoj je plemeno, které bylo vyšlechtěno v Rusku k lovu vlků, lišek a dalších zvířat. Díky svým loveckým instinktům se stal oblíbeným společníkem ruské šlechty. Tento elegantní chrt je známý svou rychlostí a obratností, které mu umožňují pronásledovat a chytat kořist. Lovecký pes – 11 nejlepších loveckých psů

 

Lovecké instinkty

Barzoj má vrozený lovecký instinkt, který se projevuje jeho přirozenou schopností pronásledovat a chytat zvířata. Jeho lovecký instinkt je silný, a proto je důležité, aby ho majitel dokázal ovládat a kontrolovat. Barzoj se musí naučit, kdy a kde může lovit a kdy musí být poslušný a zdrženlivý.

 

Coursing a dostihy

Barzojové jsou také vynikající v coursingu a dostihy. Coursing je sport, který spočívá v pronásledování a chytání zajíců nebo srnců. Barzoj se skvěle hodí na coursing, protože má rychlost, obratnost a vytrvalost, které mu umožňují zvládnout tyto aktivity. Oblíbenou aktivitou barzojů jsou také dostihy. Tento pes se může účastnit závodů a soutěžit s ostatními psy. Nejrychlejší psi : 12 nejrychlejších psích plemen

 

Barzoj je proto vynikající lovecký pes, který si zachoval své lovecké instinkty. Jeho rychlost, obratnost a vytrvalost jsou vynikající pro coursing a dostihy. Majitelé by měli umět ovládat jeho lovecký instinkt a poskytnout mu dostatek pohybu a aktivit, aby mohl využít své přirozené schopnosti.

 

Barzojové ve společnosti

Barzoj je pes, který se v minulosti stal oblíbeným společníkem aristokracie a šlechty v Rusku. Dnes je to oblíbené plemeno, které se stává stále populárnějším i mezi běžnými rodinami. V této části článku se podíváme na to, jak se Barzoj uplatňuje ve společnosti.

 

Aristokracie a šlechta

Barzojové byli původně vyšlechtěni pro šlechtu v Rusku. Byl to lovecký pes, který se používal především k lovu vlků a jiné velké zvěře. Díky své kráse a eleganci byl však také oblíbeným společníkem aristokracie a šlechty. Barzoj byl v minulosti symbolem bohatství a moci a byl vysoce ceněn pro své lovecké schopnosti a vznešený vzhled.

 

Rodinný pes a společník

 

Dnes je barzoj stále oblíbeným plemenem i pro běžné rodiny. Je to pes, který se dokáže přizpůsobit životu v domě i v bytě. Barzoj je velmi oddaný svému majiteli a dokáže být skvělým společníkem dětem i dospělým. Je to pes, který má rád pohyb a procházky, ale dokáže si užít i klidný den doma.

Pokud se chystáte mít barzoje jako rodinného psa, je důležité si uvědomit, že barzoj je původně lovecký pes a má silný lovecký instinkt. Proto je důležité ho od útlého věku cvičit a socializovat. Barzoj je také velmi inteligentní pes, který od svého majitele vyžaduje dostatek porozumění a lásky.

 

Pro svou krásu a eleganci se barzojové často účastní různých výstav. Je to pes, který dokáže zaujmout svou krásou a vzhledem a je oblíbeným plemenem mezi chovateli psů.

Barzoj je pes, který se dokáže přizpůsobit životu v různých prostředích a najít si místo v různých oblastech společnosti. Je to pes, který vyžaduje hodně lásky, pozornosti a výcviku, ale zároveň může být skvělým společníkem pro celou rodinu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button