Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Anglický chrt: popis plemene

Anglický chrt, známý také jako greyhound, je plemeno psa uznané FCI a zařazené do skupiny X (chrti), sekce 3, pod číslem 158. Toto starobylé plemeno psů je známé svou štíhlou a atletickou postavou, krátkou srstí a působivou rychlostí běhu. Chrt je vysoký a elegantní pes s hlubokým hrudníkem, svalnatým krkem a dlouhým rovným hřbetem.

 

Anglický chrt

 

Anglický chrt

 

Původ anglického chrta lze vysledovat až na Blízký východ, kde byl chován kočovnými kmeny pro lov. Tito psi byli později dovezeni do Evropy fénickými obchodníky a stali se oblíbenými v královských kruzích. Dnes je chrt známý pro svou rychlost a obratnost a často se využívá k závodění a lovu. Navzdory své pověsti závodních psů jsou chrti věrnými a láskyplnými domácími mazlíčky.

Pokud uvažujete o tom, že do své rodiny pořídíte anglického chrta, je důležité znát jeho jedinečné potřeby a temperament. Tito psi vyžadují pravidelný pohyb a kvalitní stravu, aby si udrželi atletickou postavu. Jsou také známí svou mírnou a laskavou povahou a jsou skvělými společníky pro rodiny i jednotlivce. Při správné péči a pozornosti může být chrt skvělým doplňkem každé domácnosti.

 

Původ

 

Původ

 

Anglický chrt má dlouhou historii a je jedním z nejstarších psích plemen. Jeho původ sahá až do starověku a víme, že je potomkem staroegyptského chrta. O jeho vývoji víme, že jeho předkem byl zcela jistě kontinentální chrt, který se na území dnešní Velké Británie dostal kolem roku 200 n. l., v době římské okupace.

V Anglii se chrt začal specializovat na lov zajíců a je známo, že již v 16 letech lovil králíky. století byl oblíbeným společníkem anglických králů. V 18. století se stal oblíbeným mezi prostým lidem a v tomto období začal rozvoj chovu tohoto plemene. V tomto období se chrti začali křížit s dalšími plemeny, jako je deerhound, greyhound a whippet, čímž se zlepšila jejich rychlost a vytrvalost.

 

Dnes je anglický chrt oblíbený po celém světě a je oblíbeným společníkem mnoha rodin. Jeho egyptský původ a vývoj chovu v Anglii z něj činí velmi zajímavého psa s bohatou historií.

 

Charakteristika

 

Charakteristika

 

Fyzická charakteristika Anglický chrt

 

Anglický chrt je pes středního vzrůstu, který je nápadně štíhlý a krásně stavěný. Jeho krátkosrstá srst je hladká a lesklá, obvykle v různých odstínech zlatohnědé, modré, černé nebo červené barvy. Má oválné a šikmo posazené tmavé oči, malé růžicovité uši a dlouhý, silný ocas, který je nízko posazený a mírně zahnutý. Má hluboký hrudník s dobře klenutými žebry, která sahají daleko dozadu. Jeho přední končetiny jsou krátké a silné.

 

Příroda

Anglický chrt je přítulný a energický společník, který miluje pozornost a pohodlí. Je to pes, který dobře vychází s dětmi a lidmi. Má velkou touhu pronásledovat vše, co se hýbe, ale zároveň je klidný a ušlechtilý. Jeho povaha je klidná a nenápadná, což z něj dělá skvělého rodinného psa.

 

Zdraví

Anglický chrt je obvykle zdravý pes, ale jako u každého plemene se mohou vyskytnout určité zdravotní problémy. Nejčastější problémy se týkají kloubů, které mohou být náchylné k artritidě a dysplazii. Je důležité, aby pes měl zdravou a vyváženou stravu a dostatek pohybu. Jeho hmotnost by se měla udržovat ve zdravém rozmezí.

 

Plemeno anglický chrt

 

Plemeno anglický chrt

 

Anglický chrt, známý také jako Greyhound, je plemeno psa pocházející z Anglie. Podle klasifikace FCI patří do skupiny X (chrti) a má kód 158. Chrt je starobylý typ vysokého krátkosrstého chrta, který se vyznačuje štíhlou, atletickou postavou a elegantním vzhledem.

Toto plemeno je známé svou rychlostí a může dosáhnout až 60 km/h. Pohled na tento psí běh je opravdu impozantní. Má dlouhý, klenutý a svalnatý krk, silný hrudník a protáhlý, široký a rovný hřbet.

Anglický chrt je doma tichý a klidný, ale venku je extrémně rychlý a má velkou touhu honit vše, co se hýbe. Jeho povaha je citlivá a potřebuje hodně lásky a pozornosti.

 

Kromě toho je chrt velmi oblíbeným plemenem pro dostihy, ale také jako společník. Je to velmi inteligentní pes, který se snadno učí a je ochoten spolupracovat se svým majitelem. Vzhledem k vysoké rychlosti a atletické stavbě těla je to plemeno, které vyžaduje dostatek pohybu a aktivity.

Greyhound má krátkou a hustou srst, která může mít různé barvy a barevné kombinace. Je to plemeno, které si získalo srdce mnoha lidí na celém světě nejen pro svou krásu, ale také pro svou věrnost a oddanost. Je pot pro vlasy nebezpečný?

 

Školení a péče

 

Anglický chrt je plemeno, které vyžaduje jemný přístup k výcviku. Je velmi inteligentní a rychle se učí, ale je také velmi nezávislý a může být náladový. Proto je důležité být při tréninku trpělivý a důsledný.

Při péči o anglického chrta je důležité zajistit mu dostatek pohybu. Přestože je to rychlý pes, není náročný na pohyb a může být spokojený i v bytě, pokud má dostatek příležitostí k běhání venku.

Důležité je také věnovat pozornost jeho srsti. Anglický chrt má krátkou a lesklou srst, která se snadno udržuje. Pravidelně ji kartáčujte, aby byla lesklá a zdravá.

Pokud hledáte další informace o výcviku a péči o anglického chrta, můžete navštívit psí portály, kde najdete mnoho užitečných rad a tipů od zkušených majitelů tohoto plemene.

 

Rychlost a pohyb Anglický chrt

 

Anglický chrt je plemeno, které je známé svou neuvěřitelnou rychlostí. Toto plemeno může díky své štíhlé postavě a svalnaté struktuře dosáhnout rychlosti až 60 km/h. Přestože je anglický chrt považován za jedno z nejrychlejších plemen, není extrémně náročný na pohyb.

Přestože anglický chrt dokáže vyvinout velkou rychlost, v domácím prostředí je to plemeno velmi klidné a tiché. Přestože je ve skvělé kondici, nemá velkou výdrž, a proto nepotřebuje příliš mnoho pohybu. Stačí mu krátká procházka, aby se udržel v dobré kondici. Krátkosrstá plemena psů : 15 plemen krátkosrstých psů

Anglický chrt má rád pohyb a je aktivní, ale to neznamená, že musí být celý den v pohybu. K udržení kondice jim stačí krátká procházka nebo běh. Proto jsou vhodné i do menších bytů a domů, kde není mnoho prostoru pro pohyb.

 

Celkově je anglický chrt považován za velmi nenáročné plemeno, pokud jde o pohyb. Přestože dokáže vyvinout neuvěřitelnou rychlost, v domácím prostředí je to plemeno, které dává přednost klidu a pohodě. Stačí krátká procházka nebo běh, aby byl fit, zdravý a šťastný.

 

Závody a sport

 

Dostihy

Anglický chrt je plemeno, které je velmi oblíbené v dostihovém sportu. Tito psi jsou velmi rychlí a mají pevnou stavbu těla, což z nich dělá ideální závodníky. Dostihy jsou velmi populární zejména v Anglii, Austrálii a USA, kde se konají významné dostihové závody. V těchto zemích jsou angličtí chrti chováni speciálně pro tento účel.

Dostihový sport je velmi náročný a vyžaduje od psů vysokou fyzickou kondici. Psi jsou vycvičeni k co nejrychlejšímu a nejefektivnějšímu běhu. Dostihy jsou velmi oblíbené i mezi sázkaři, kteří sázejí na výsledky dostihů.

 

Sport

 

Kromě dostihů se angličtí chrti účastní i dalších sportovních akcí. Mezi tyto akce patří například coursing, což je sportovní disciplína, při níž psi pronásledují umělou návnadu. Další oblíbenou sportovní událostí jsou chrtí dostihy, které jsou určeny pro plemena chrtů.

Angličtí chrti jsou také velmi oblíbení mezi amatérskými závodníky. Tyto závody jsou méně náročné než profesionální závody, ale stále vyžadují vysokou fyzickou kondici psů. Kromě toho se angličtí chrti účastní terénních závodů, které jsou velmi náročné a vyžadují nejen rychlost, ale také odolnost vůči terénu. Čistá plemena psů : 10 nejčistších plemen psů

Rozhodčí jsou velmi důležitou součástí dostihového sportu. Tito lidé dohlížejí na průběh závodu a rozhodují, zda psi dodržují pravidla. Rozhodčí jsou velmi zkušení a mají velké znalosti o chrtech a dostihovém sportu obecně.

 

Lovecký instinkt Anglický chrt

 

Anglický chrt byl původně vyšlechtěn pro lov a má silný lovecký instinkt. Tento instinkt mu umožňuje být vynikajícím loveckým psem, který dokáže lovit různá zvířata. Anglický chrt patří mezi lovecké duriče, kteří loví zvěř pomocí svého zraku a rychlosti.

Anglický chrt je lovecký pes, který umí rychle reagovat na pohybující se zvířata. Jeho rychlost a obratnost mu umožňuje úspěšně lovit různá zvířata. Jeho lovecký instinkt však může být nebezpečný, pokud není správně ovládán.

 

Proto je důležité, aby majitel anglického chrta dokázal ovládat jeho lovecký instinkt. Anglický chrt by měl být v blízkosti zvířat nebo v místech, kde se zvířata mohou vyskytovat, veden na vodítku. Je také důležité, aby měl majitel anglického chrta dostatek zkušeností s loveckými psy a věděl, jak je správně ovládat.

Pokud majitel anglického chrta nemá zkušenosti s loveckými psy, může se obrátit na zkušeného trenéra nebo jiného odborníka na chování psů. Mohou mu pomoci naučit se, jak správně ovládat lovecký instinkt svého psa, aby byla zajištěna bezpečnost psa i jeho okolí.

 

Výstavy psů

 

Výstavy psů

 

Anglický chrt je elegantní a společenský pes, který se často účastní výstav. Výstavy psů jsou akce, na kterých majitelé psů předvádějí svá zvířata a soutěží o ceny. Tyto akce jsou velmi oblíbené a konají se po celém světě.

Na výstavách se posuzuje mnoho faktorů, například vzhled, chování a pohyb psa. Majitelé psů se snaží své zvíře co nejlépe připravit, aby mohli získat co nejlepší umístění. Anglický chrt je často považován za jednoho z nejkrásnějších psů a je velmi oblíbený na výstavách.

 

Výstavy jsou také skvělou příležitostí pro majitele psů, aby se setkali s jinými majiteli psů, podělili se o své zkušenosti a dozvěděli se nové informace o různých plemenech psů. Na výstavách psů se často konají různé semináře a workshopy, které mají majitelům pomoci zlepšit péči o jejich zvířata.

Celkově jsou výstavy pro majitele psů skvělou příležitostí, jak se seznámit s ostatními majiteli, zlepšit svůj vztah s domácím mazlíčkem a dozvědět se nové informace o různých plemenech psů.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button