Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Německá doga: Charakteristika plemene

Německá doga, známá také jako „dánský mastif“, je velké plemeno psa, které pochází z Dánska. Je to jedno z největších psích plemen na světě a jeho velikost může být pro některé lidi docela zastrašující. Navzdory své velikosti je německá doga známá svou mírnou a přátelskou povahou, což z ní činí vynikající volbu pro rodiny s dětmi.

 

Německá doga

 

Německá doga

 

Historie tohoto plemene sahá až do starověku, kde se používalo jako lovecký a hlídací pes. Díky své velikosti a síle byl vynikajícím loveckým společníkem a díky své ochranitelské povaze ideálním hlídacím psem. Dnes se německá doga stále používá k lovu a hlídání, ale je také oblíbeným rodinným mazlíčkem. Jeho věrná a láskyplná povaha z něj dělá vynikajícího společníka pro ty, kteří jsou ochotni mu poskytnout péči a pozornost, kterou toto plemeno vyžaduje.

 

Historický původ

 

Historický původ

 

Německá doga, známá také jako broholmer, je plemeno psa s velmi starou historií. Předky německé dogy lze najít již v antice, kdy se podobní psi objevovali na řeckých mincích. Později se toto plemeno začalo používat k lovu velké zvěře a jako strážce majetku.

V roce 1650 byl na hradě Shested of Broholm v Dánsku vyšlechtěn pes, který se stal základem dnešní německé dogy. Tento pes byl velmi oblíbený u dánského krále Frederika IV., který mu dal jméno Oldenborg. Německá doga se stala oblíbeným plemenem u šlechty a královského dvora.

V roce 1880 byla založena Mezinárodní kynologická federace (FCI), která se stala mezinárodní autoritou pro plemena psů. Německá doga je řazena mezi molossoidní plemena, což jsou psi s mohutným tělem a silnými kostmi.

Dnes je německá doga oblíbeným plemenem po celém světě a používá se jako společník a hlídač. Dánsko je stále považováno za domov tohoto plemene a německá doga je v této zemi stále velmi oblíbená.

 

Charakteristika a fyzikální vlastnosti

 

Charakteristika a fyzikální vlastnosti

 

Německá doga patří mezi molossoidní plemena, konkrétně mezi molossoidy mastifového typu. Je to velký a mohutný pes s robustní stavbou těla.

 

Hlava a tělo

Hlava je velká a silná, s mohutnými čelistmi a širokou lebkou. Oči jsou středně velké a tmavě zbarvené. Uši jsou středně velké, vysoko nasazené a přitisknuté k hlavě.

Tělo je silné a svalnaté, hrudník je široký a hluboký. Hřbet je rovný a silný. Ocas je středně dlouhý a nízko nasazený. 15 nejoblíbenějších plemen bojových psů

 

Srst a zbarvení německé dogy

Srst je krátká, hustá a lesklá. Barva srsti může být žlutá s černou maskou, zlatočervená, černá nebo písková.

 

Pohyb

 

Německá doga se pohybuje pomalu a s elegancí. Končetiny jsou silné a svalnaté, s dobře osvalenými stehny a lýtky.

Podle standardu Mezinárodní kynologické federace (FCI) by německá doga měla měřit v kohoutku minimálně 72 cm (psi) a 68 cm (feny) s tolerancí 2 cm nahoru nebo dolů. Hmotnost by se měla pohybovat v rozmezí 50-90 kg.

Celkově je německá doga živá a sebevědomá, ale zároveň klidná a přátelská. Je ideálním společníkem pro rodiny s dětmi.

 

Povaha a temperament Německá doga

 

Povaha a temperament Německá doga

 

Německá doga je plemeno psa s přátelskou a vyrovnanou povahou. Navzdory své obrovské síle a velikosti je velmi klidná a mírumilovná. Zvládá malé děti a je vhodná jako společník pro celou rodinu.

 

Ostražitost a kontakt

Německá doga má ostražitou povahu a je velmi schopná bránit svého majitele a jeho majetek. Je velmi inteligentní a dokáže se rychle přizpůsobit novým situacím. Je důležité trávit s ní hodně času a vychovávat ji od útlého věku, aby se naučila rozeznávat přátele od nepřátel.

 

Výcvik a inteligence německé dogy

Německá doga je velmi inteligentní pes a je schopna se naučit mnoho triků. Je však také tvrdohlavá a vyžaduje pevnou ruku při výchově. Důležité je trénovat ho od útlého věku a používat pozitivní posilování.

 

Klid a pohoda

 

Německá doga je velmi klidný a vyrovnaný pes. Skvělý společník pro lidi, kteří mají rádi klidný životní styl. Je velmi trpělivá a dokáže snášet různé situace. Je to také skvělý lovec zvěře a hlídací pes.

Celkově má německá doga dobrý temperament a vlastnosti, které z ní dělají skvělého společníka pro celou rodinu. Je to inteligentní a vyrovnaný pes s klidnou povahou. Je důležité ji vychovávat od útlého věku a při výcviku používat pozitivní posilování. Šampon na vlasy

 

Péče a používání německé dogy

 

Péče a používání německé dogy

 

Chov a péče

 

Německá doga je velmi velké a silné plemeno psa, které vyžaduje zvláštní péči. Průměrná délka života tohoto plemene se pohybuje kolem 6 až 8 let. Chov tohoto plemene by měl být svěřen pouze zkušeným chovatelům, kteří mají dostatečné zkušenosti s velkými psy. Německá doga vyžaduje hodně pohybu a prostoru, a proto se nehodí do vnitřních podmínek.

Péče o srst německé dogy je poměrně jednoduchá. Krátká srst tohoto psa není náročná na údržbu, ale vyžaduje pravidelné kartáčování a odčesávání. Německá doga je náchylná k některým zdravotním problémům, jako je dysplazie kyčelních kloubů, náchylnost k nádorům a některé oční problémy.

 

Použití německé dogy

 

Německá doga byla původně vyšlechtěna jako lovecký pes, ale dnes se často používá jako společník a hlídací pes. Německá doga je velmi věrný a oddaný pes, který se velmi dobře hodí jako rodinný pes. Tento pes je velmi inteligentní a snadno se učí, což z něj dělá vynikajícího společníka.

Německá doga je také vynikající hlídací pes. Je velmi ochranářský a bude bránit svého majitele i jeho majetek. Německou dogu lze využít i jako terapeutického psa, protože má velmi klidnou a vyrovnanou povahu.

Vzhledem ke své velikosti a potřebě pohybu není německá doga vhodná pro každého. Je vhodný pro majitele, kteří mají dostatek prostoru a času se o něj starat a dopřát mu dostatek pohybu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button