Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Anglický trpasličí teriér: popis plemene

Anglický trpasličí teriér, známý také jako anglický toy teriér, je malé a elegantní plemeno, které pochází z Anglie. Toto plemeno se kdysi používalo pro lovecké psy, ale dnes se chovají především jako společníci. Jsou velmi inteligentní, věrní a láskyplní, což z nich činí vynikající volbu pro rodiny i jednotlivce.

Anglický miniaturní teriér je malý pes, měří pouze 25 až 30 centimetrů a váží 2 až 4 kilogramy. Mají krátkou hladkou srst černé barvy s pálenými znaky. Jejich uši jsou malé a špičaté a oči tmavé a ostražité. Celkově působí elegantním a vytříbeným dojmem.

Navzdory své malé velikosti jsou tito psi poměrně aktivní a vyžadují každodenní pohyb, aby byli zdraví a šťastní. Mají také silný kořistnický pud, proto je důležité držet je venku v bezpečném prostoru. Po správném výcviku a socializaci se z nich však mohou stát dobře vychovaní a poslušní domácí mazlíčci.

 

Plemeno anglický trpasličí teriér

 

Plemeno anglický trpasličí teriér

 

Anglický trpasličí teriér je malé plemeno psa, které vzniklo křížením manchesterského teriéra a italského chrta. Toto plemeno je poměrně vzácné a je známé také jako anglický toy teriér (Black and Tan).

Tito krátkosrstí teriéři mají zakulacený hřbet chrtů a odvahu teriérů. Dodávají se ve dvou barvách: černé a hnědé. Jejich výška se pohybuje kolem 25 cm a hmotnost od 2 do 3,5 kg.

Anglický trpasličí teriér je energický a hravý pes, který se hodí pro aktivní majitele. Potřebuje dostatek pohybu a duševní stimulace. Vzdělávání by mělo být vyvážené a důsledné.

Díky svým malým rozměrům jsou vhodné i pro bydlení v bytě. Jsou to inteligentní a oddaní psi, kteří dobře vycházejí s dětmi a ostatními domácími zvířaty.

Ve stravě se doporučuje kvalitní krmivo pro malá plemena s dostatečným obsahem bílkovin a tuků. K péči o jejich krátkou srst stačí pravidelné kartáčování a v případě potřeby koupání.

 

Charakteristika a povaha

 

Charakteristika a povaha

 

Anglický trpasličí teriér je plemeno vyznačující se inteligencí a chytrostí. Jeho povaha je veselá a mazaná, čímž si získá srdce mnoha majitelů. Toto plemeno je velmi oddané svým majitelům a rádo se zapojuje do rodinných aktivit.

 

Veselý a aktivní život

Anglický trpasličí teriér má rád aktivní život a potřebuje dostatek pohybu. Toto plemeno se hodí pro majitele, kteří mají rádi výlety a venkovní aktivity. Anglický miniaturní teriér má také skvělou schopnost učení a je vhodný pro agility a obedience.

 

Pohotovost a flexibilita

Anglický trpasličí teriér je ostražitý a přizpůsobivý, což z něj dělá skvělého hlídacího psa. Toto plemeno má skvělý sluch a dokáže včas varovat před nebezpečím. Anglický trpasličí teriér má také velkou schopnost přizpůsobit se novým situacím a snadno se učí novým věcem.

 

Celkově je anglický miniaturní teriér skvělým společníkem pro aktivní majitele, kteří se rádi zapojují do rodinných aktivit. Jeho veselá a rozpustilá povaha z něj dělá skvělého společníka pro děti a další členy rodiny.

 

Fyzické vlastnosti anglického trpasličího teriéra

 

Fyzické vlastnosti anglického trpasličího teriéra

 

Anglický trpasličí teriér je malé plemeno psa s typickými znaky teriéra. Má krátkou a hladkou srst, která je černá s hnědými znaky (tzv. Black and Tan). Tento pes má ostrý a ostražitý výraz, který vypovídá o jeho schopnosti zabíjet krysy.

 

Nos a kůže

Anglický trpasličí teriér má dlouhý, úzký a klínovitý nos, který je dobře vyplněn pod očima. Jeho kůže je hladká a lesklá.

 

Krk a hrudník

Krk anglického trpasličího teriéra je dlouhý a tenký, směrem k hlavě se postupně zužuje. Hrudník je hluboký a široký a dodává plemeni silný a robustní vzhled.

 

Tmavé laloky

Jedním z nejvýraznějších znaků anglického trpasličího teriéra jsou jeho tmavé laloky. Tyto tmavé znaky se nacházejí na tvářích, očích, uších a spodní straně ocasu. Tmavé laloky jsou důležité pro výraz psa, který musí být ostrý a ostražitý. Pes do bytu : 15 nejlepších plemen do bytu

Celkově je anglický trpasličí teriér okouzlující pes s charakteristickými rysy teriéra. Jeho fyzické vlastnosti jsou důležité pro jeho schopnost zabíjet krysy a pro jeho výraz, který vyjadřuje jeho ostražitost a schopnost chránit své majitele.

 

Srovnání s ruskou hračkou

Anglický trpasličí teriér a ruský toy jsou obě malá plemena psů, ale jsou mezi nimi určité rozdíly.

 

Velikost a hmotnost

Anglický trpasličí teriér je o něco větší než ruský toy. Zatímco anglický miniaturní teriér může vážit 2 až 5 kg, ruský toy váží 1,5 až 3 kg.

Vzhled

Anglický trpasličí teriér má krátkou a hustou srst, zatímco ruský toy může mít hladkou nebo dlouhou srst. Obě plemena jsou k dispozici v různých barvách, včetně černé, červené, hnědočerné a bíločerné.

 

Povaha a temperament Anglický trpasličí teriér

 

Povaha a temperament Anglický trpasličí teriér

 

Anglický trpasličí teriér je známý svou odvahou a energií. Jsou to věrní a oddaní psi, kteří se hodí do rodin s dětmi. Ruský toy je také věrný a oddaný, ale může být trochu plachý, dokud se s ním neztotožníte. Ruští toyové jsou také vhodní do rodin, ale mohou být citlivější na změny prostředí než angličtí trpasličí teriéři.

 

Zdraví

Obě plemena mají některé společné zdravotní problémy, včetně problémů se srdcem a očima. Anglický miniaturní teriér má však větší sklony k obezitě než ruský toy. Jak často odčervovat psa? Zjistěte to zde

Celkově lze říci, že anglický trpasličí teriér a ruský toy jsou krásná a milá plemena, každé s vlastní osobností a vlastnostmi. Při jejich výběru je důležité zvážit jejich velikost, vzhled, povahu a zdravotní stav, abyste si mohli vybrat tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a životnímu stylu.

 

Klasifikace FCI

Anglický trpasličí teriér patří podle klasifikace FCI do skupiny teriérů. Konkrétně patří do skupiny FCI 3 – teriéři. Do této skupiny patří plemena psů, která byla původně vyšlechtěna k lovu hlodavců a jiných malých zvířat. Teriéři jsou známí svou odvahou, obratností a inteligencí, které jim pomáhají v jejich původní roli.

V rámci skupiny teriérů patří anglický trpasličí teriér do sekce toy teriérů. Tato sekce zahrnuje nejmenší plemena teriérů, která jsou určena především jako společníci. Anglický trpasličí teriér je proto vhodný pro ty, kteří hledají malého a inteligentního psa, který se dobře přizpůsobí životu v bytě.

Podle klasifikace FCI je anglický miniaturní teriér zařazen do skupiny 3, sekce 4, číslo položky 13. Toto označení znamená, že se jedná o plemeno teriéra, které pochází ze Spojeného království a je určeno jako společník. Kromě toho je toto plemeno krátkosrsté a má barevnou variantu black and tan nebo black and tan. Váží v průměru 2,7 až 3,6 kg a dosahuje výšky přibližně 25 cm. Jména pro zvířata 100+ kreativních nápadů na jména zvířat

 

Výživa a dieta Anglický trpasličí teriér

 

Výživa a dieta Anglický trpasličí teriér

 

Anglický miniaturní teriér je malé plemeno psa, které potřebuje k udržení zdraví a vitality odpovídající výživu a stravu. Správná výživa je klíčem ke zdraví a dlouhověkosti psa.

 

Formy krmiv

Existují dvě hlavní formy krmiva pro psy: suché a mokré. Suché krmivo je nejoblíbenější formou krmiva pro psy, protože je pohodlné a cenově dostupné. Mokré krmivo je druhou nejoblíbenější formou krmiva pro psy a může být velmi chutné, ale obvykle je dražší než suché krmivo.

Kromě toho existují další formy krmiv, jako jsou polosuchá a sušená krmiva. Polosuché krmivo je směs suchého a mokrého krmiva a suché krmivo je krmivo, které je obvykle baleno v malých kouscích a slouží jako pamlsek pro psa. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

Dávkování stravy

Dávkování krmiva pro anglického trpasličího teriéra závisí na jeho věku, hmotnosti a úrovni aktivity. Obecně platí, že psi by měli být krmeni dvakrát denně a mít přístup k čerstvé vodě po celý den.

U malých plemen, jako je anglický pygmejský teriér, je důležité, aby dostávala dostatečné množství potravy, aby se předešlo obezitě. Je důležité sledovat hmotnost psa a podle potřeby upravovat dávky krmiva.

 

Strava psa by měla být vyvážená a obsahovat všechny potřebné živiny, vitamíny a minerály. Je důležité, abyste psa nepřekrmovali a zajistili mu přiměřenou stravu a dostatek pohybu.

 

Vzdělávání a pohyb

Anglický trpasličí teriér je známý jako pes jednoho pána, a proto potřebuje dostatek pohybu. Vzdělávání by mělo být vyvážené a důsledné. Jedná se o poměrně vzácné plemeno, které vzniklo křížením manchesterského teriéra a italského chrta. Toto miniaturní plemeno zdědilo zakulacený hřbet chrtů a odvahu teriérů.

 

Je důležité, aby výchova anglického miniaturního teriéra byla založena na pozitivním posilování a motivaci. Toto plemeno je inteligentní a rychle se učí, ale může být tvrdohlavé. Proto je důležité, aby byl výcvik založen na trpělivosti a důslednosti.

Pokud jde o pohyb, anglický miniaturní teriér potřebuje dostatek fyzické aktivity, aby byl zdravý a šťastný. Ideální jsou pro něj dlouhé procházky a běhání, ale prospěšné mohou být i hry a cvičení doma.

 

Sportovní disciplíny

 

Anglický trpasličí teriér má spoustu energie a nadšení, a proto se hodí pro různé sportovní disciplíny. Mezi nejoblíbenější patří agility, kde pes překonává různé překážky a cviky, a obedience, kde se pes učí poslouchat různé povely.

Kromě toho se anglický miniaturní teriér může účastnit různých soutěží poslušnosti, výstav a flyballu. Je důležité, aby výcvik byl založen na pozitivním posilování a motivaci a aby byl pes připraven na různé podněty a situace.

 

Kde koupit

Pokud máte zájem o anglického trpasličího teriéra, můžete si ho pořídit několika způsoby. Většina z nich zahrnuje návštěvu chovatele nebo hledání štěňat na prodej prostřednictvím inzerátů.

Jednou z možností je navštívit webové stránky zaměřené na prodej psů, například WebforDog.sk nebo en.DOGVA.com. Na těchto stránkách najdete inzeráty chovatelů a majitelů, kteří nabízejí anglické miniaturní teriéry na prodej.

Kromě toho můžete kontaktovat přímo chovatele a domluvit si schůzku, abyste si štěňata prohlédli a rozhodli se, která si odvezete domů.

 

Je důležité vybrat si spolehlivého a prověřeného chovatele, který dbá na zdraví svých psů a dodržuje pravidla chovu. Při koupi štěněte je také důležité zkontrolovat jeho rodokmen a zdravotní stav.

Pokud se rozhodnete koupit anglického trpasličího teriéra prostřednictvím inzerátu, ujistěte se, že se jedná o ověřeného a spolehlivého prodejce. Vyhněte se inzerátům, které nabízejí štěňata za nízkou cenu bez rodokmenu nebo zdravotního průkazu.

Celkově je důležité být před koupí anglického miniaturního teriéra obezřetný a dobře informovaný. Vyberte si spolehlivého prodejce a ujistěte se, že je štěně zdravé a má všechny potřebné doklady.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button