Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Anatolský pastevecký pes: vše o plemeni

Anatolský pastevecký pes, známý také jako anatolský pastevecký pes nebo kangalský pastevecký pes, je velké a mohutné plemeno psa, které pochází z turecké Anatolie. Původně byli chováni jako hlídači dobytka, jejichž úkolem bylo chránit stáda ovcí a koz před predátory, jako jsou vlci a medvědi. Díky své impozantní velikosti a síle dokázali zastrašit a odrazit i ty nejodhodlanější predátory.

 

Anatolský pastevecký pes

 

Anatolský pastevecký pes

 

Anatolský pastevecký pes je známý svou klidnou a vyrovnanou povahou, což z něj činí ideálního společníka pro rodiny s dětmi. Jsou věrní a chrání své majitele, ale mohou být ostražití vůči cizím lidem. Jelikož se jedná o vysoce inteligentní plemeno, vyžaduje včasnou socializaci a výcvik, aby se z něj stali dobře vychovaní a poslušní psi. Jsou také známí svou vysokou hladinou energie, takže vyžadují hodně pohybu a duševní stimulace, aby byli šťastní a zdraví.

 

Pokud uvažujete o tom, že byste do své rodiny pořídili anatolského pasteveckého psa, je důležité, abyste si udělali průzkum a ujistili se, že jste připraveni na závazky, které s sebou nese vlastnictví velkého a silného plemene psa. Při správném výcviku a socializaci mohou být skvělými společníky a hlídači, ale vyžadují oddaného majitele, který je ochoten věnovat jim čas a úsilí, aby se o ně dobře staral a řádně je vycvičil.

Historie a původ

 

Historie a původ

 

Anatolský pastevecký pes pochází z oblasti Anatolie, která se nachází v dnešním Turecku. Předkové tohoto plemene žili před 6000 lety př. n. l., ale pak vyhynuli. Úkolem tohoto plemene bylo hlídat pastýře a jejich stáda. Měli vynikající a odvážnou povahu, díky níž se nevyhýbali lvům, medvědům, vlkům a šakalům.

1989 a zákoník FCI

 

V roce 1989 bylo plemeno oficiálně uznáno Mezinárodním kynologickým svazem (FCI) a získalo kód 331. Tento kód znamená, že plemeno patří do skupiny molosoidů a švýcarských ovčáků.

Turecká linka

 

Anatolský pastevecký pes má několik linií, z nichž nejznámější je turecká linie. Tito psi se používali k hlídání stád ovcí a koz v pohoří Taurus v jihovýchodní části Turecka. Tito psi jsou známí svou odvahou a vytrvalostí. Díky své velikosti a síle dokázali ochránit stáda i před velkými predátory.

Anatolský pastevecký pes je plemeno s bohatou historií a vynikajícími vlastnostmi. Tito psi jsou vhodní pro zkušené majitele, kteří zvládnou jejich silnou vůli a nezávislost.

Charakteristika plemene Anatolský pastevecký pes

 

Charakteristika plemene Anatolský pastevecký pes

 

Vzhled a standard

 

Anatolský pastevecký pes je robustní a velký pes, který má silnou a robustní stavbu těla. Jeho srst je hustá, dvojitá a na obličeji a krku tvoří vousy. Barva srsti se může lišit, ale obvykle se pohybuje od bílé po tmavě hnědou. Podle standardu FCI je pes vysoký 71 až 81 cm a váží 50 až 65 kg. Samice je vysoká 65 až 74 cm a váží 40 až 55 kg. 10 největších plemen psů na světě

Charakter a chování

 

Anatolský pastevecký pes je nezávislý a teritoriální pes, který se dobře hodí jako hlídač stád a majetku. Je to pes s vysokým sebevědomím a silnou vůlí, který vyžaduje důsledný a pevný přístup majitele. S dětmi vychází dobře, ale je třeba na ně dohlížet, protože pes má tendenci rozhodovat se sám. Anatolský pastevecký pes je inteligentní a snadno se učí, ale není to pes, který poslechne každý povel.

Péče a potřeby

 

Anatolský pastevecký pes je náročný na péči a potřebuje dostatek pohybu a fyzické aktivity. Je to pes, který potřebuje hodně prostoru, takže se nejlépe hodí pro majitele velkých pozemků nebo farem. Pes potřebuje pravidelné procházky a pohyb, aby byl fyzicky i psychicky zdravý. Jeho srst vyžaduje pravidelné kartáčování, zejména v období línání. Výživa by měla být zajištěna kvalitním krmným režimem, který odpovídá jeho potřebám.

Anatolský pastevecký pes je nezávislé plemeno, které vyžaduje důsledný přístup a pevnou ruku majitele. Je to pes vhodný pro zkušené majitele, kteří mu mohou věnovat dostatek pohybu, péče a pozornosti. Je to vynikající hlídací pes, který ochrání vaše stádo a majetek před jakýmkoli nebezpečím.

 

Výcvik a socializace anatolského pasteveckého psa

 

Výcvik a socializace anatolského pasteveckého psa

 

Školení

 

Anatolský pastevecký pes je nezávislý a silný pes, který potřebuje důsledný výcvik. Výcvik by měl začít co nejdříve, aby si pes osvojil základní povely a naučil se správně chovat v různých situacích. Je důležité, aby výcvik probíhal v pozitivní atmosféře a postupně, aby se pes neunavil a neodmítl spolupracovat. Jezte těchto 9 potravin, abyste zabránili vypadávání vlasů

Při výcviku by se mělo používat pozitivní posilování, kdy je pes odměňován za správné chování. Je důležité, aby se pes naučil poslouchat svého majitele a byl schopen plnit povely i v rušnějších situacích. Součástí výcviku by měl být i výcvik na vodítku, aby pes dokázal kontrolovat svůj pohyb a nedostal se do nebezpečné situace.

Společenský život s dětmi a zvířaty

 

Anatolský pastevecký pes dokáže svého majitele a jeho majetek velmi chránit. Je důležité, aby byl pes od útlého věku socializován s dětmi a zvířaty, aby se naučil rozpoznávat přátelské lidi a zvířata a nebyl vůči nim agresivní.

Při socializaci s dětmi a zvířaty je důležité, aby se pes naučil rozpoznávat jejich signály a dokázal se přizpůsobit jejich chování. Je důležité, aby se pes naučil, že děti a zvířata nejsou hrozbou a že je třeba je respektovat. Plemena psů pro chladné počasí :20 plemen psů

 

Je vhodné, aby socializace probíhala postupně a pes si postupně zvykal na nové situace. Je důležité, aby socializace probíhala v přítomnosti majitele, který bude moci v případě potřeby zasáhnout.

Při kontaktu s dětmi a zvířaty by měl být pes pod dohledem a vedením zkušeného psovoda, který bude schopen správně reagovat na situace, které mohou nastat.

Výcvik a socializace jsou důležité, aby se pes naučil chovat v různých situacích. Je důležité, aby výcvik a socializace probíhaly postupně a byly přizpůsobeny potřebám a povaze psa.

Chov a nákup

 

Anatolský pastevecký pes je poměrně vzácné plemeno, ale stále se s ním lze setkat v inzerátech a chovatelských stanicích. V této části se dozvíte, kde a jak si můžete pořídit vlastního anatolského pasteveckého psa.

Reklama a prodej

 

Reklama a prodej

 

Pokud hledáte anatolské pastevecké psy na prodej, můžete se podívat na online inzeráty nebo kontaktovat chovatelské stanice. Na těchto portálech se často objevují inzeráty na prodej nebo koupi anatolských pasteveckých psů. Je však důležité ověřit si spolehlivost prodejce a ujistit se, že máte k dispozici všechny potřebné dokumenty a zdravotní výsledky psa.

Chovatelské stanice anatolského pasteveckého psa

 

Chovatelské stanice anatolského pasteveckého psa

 

Pokud se rozhodnete koupit anatolského pasteveckého psa z chovatelské stanice, můžete si být jisti, že pes pochází z kontrolovaného prostředí a má potřebné zdravotní výsledky. Ve Slovenské republice existuje několik chovatelských stanic, které se specializují na chov anatolských pasteveckých psů.

Mezi tyto chovatelské stanice patří:

  • Bohumín s pp
  • Náchod s pp
  • Vinohrady nad/váhom s pp

Při výběru chovatelské stanice je důležité zjistit, zda se zabývá chovem tohoto plemene, jaké má zkušenosti a reference. Je také nutné zkontrolovat, zda chovatelská stanice splňuje všechny potřebné podmínky pro chov psů.

Při koupi anatolského pasteveckého psa mějte na paměti, že se jedná o velkého a silného psa, který vyžaduje hodně pohybu a péče. Výběr vhodného psa by proto měl být dobře promyšlený a uvážený.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button