Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Finský stavitel: popis, použití a výhody

Finský setr je plemeno loveckého psa pocházející z Finska. Je to středně velký pes svalnaté a atletické postavy, obvykle vážící 20 až 30 kg. Toto plemeno je známé svými vynikajícími loveckými schopnostmi, zejména při stopování a aportování divokých prasat.

Finský setr je všestranné plemeno, které se dokáže přizpůsobit různým loveckým prostředím včetně lesů, polí a mokřadů. Jsou velmi inteligentní a dobře vycvičení, takže jsou vhodní jak pro začátečníky, tak pro zkušené lovce. Toto plemeno je také známé svou přátelskou a věrnou povahou, takže je oblíbeným rodinným mazlíčkem.

Celkově je finský setr všestranné plemeno, které vyniká jak v loveckém, tak ve společenském chování. Díky svým jedinečným vlastnostem a schopnostem je cenným doplňkem každé lovecké party nebo domácnosti.

Finský stavitel

 

Finský stavitel

 

Plemeno

Finský setr je jedním z nejstarších plemen setrů a pochází z Finska. Je to pes střední velikosti s hladkou a krátkou srstí. Její barva může být zlatavá, zlatohnědá nebo světlá. Tento pes je známý svou vytrvalostí a schopností pracovat v obtížných podmínkách.

Podle FCI patří finský setr do skupiny 7 – Ohaři a setři, sekce 2 – Setři. Jeho výška se pohybuje od 56 do 61 cm a hmotnost od 20 do 27 kg.

 

Nos

Finský stavitel má vynikající nos, který mu umožňuje zachytit pach i na velkou vzdálenost. Tento pes má vrozený lovecký instinkt a je schopen pracovat s různými zvířaty, včetně ptáků a malých zvířat.

Hlava

Hlava finského střihavce je středně velká a má široký čenich. Jeho oči jsou tmavé a mají oválný tvar. Uši jsou zavěšené a středně dlouhé.

 

Boj

Finský stavitel je známý svou vytrvalostí a schopností pracovat v obtížných podmínkách. Tento pes je vynikajícím společníkem pro lov i rodinný život. Díky své přirozené ochranitelské povaze a loveckým instinktům je finský stavitel skvělým hlídačem.

Vzhledem k jeho lovecké povaze je důležité, aby se finskému setrovi věnoval zkušený majitel, který mu poskytne dostatek pohybu a psychické stimulace.

 

Fyzické vlastnosti

 

Fyzické vlastnosti

 

Finský setr je středně velký lovecký pes se silnou a vyváženou stavbou těla. Jeho horní linie je rovná, s kohoutkem umístěným v úrovni boků. Hrudník je hluboký a široký, s dobře zaoblenými žeberními oblouky. Ramena jsou dlouhá a skloněná, s dobře zaúhlenými lokty, které jsou umístěny blízko hrudní kosti. Předhrudí je dobře vyvinuté, hřbet pevný a rovný.

 

Oči

Oči finského stavitele jsou středně velké a kulaté, s živým a pozorným výrazem. Barva očí je tmavě hnědá nebo hnědá.

Uši

Uši jsou středně velké, trojúhelníkového tvaru a jsou umístěny vysoko na hlavě. Přiléhají k hlavě a visí dozadu. Jejich vnitřní strana je pokryta měkkou a hladkou srstí.

Krk

Krk je středně dlouhý, silný a dobře osvalený. Je nesen šustivě a je dobře zabraný do hrudníku.

 

Končetiny

Končetiny finského stavitele jsou silné a dobře osvalené. Rameno je dlouhé a šikmé, s dobře klenutými lokty. Přední končetiny jsou rovné a vzpřímené, s pevnými drápy a dobře vyvinutými polštářky. Zadní končetiny jsou silné a dobře zaúhlené, s pevnými drápy a dobře vyvinutými polštářky.

 

Výraz

Výraz finského stavitele je pozorný a živý, s jemným a laskavým výrazem.

Pohyb

Pohyb finského stavitele je rychlý a elegantní. Jeho krok je dlouhý a lehký s dobrým pokrytím terénu. Jeho pohyb je harmonický a svižný.

 

Další charakteristiky

 

Další charakteristiky

 

Hřbet nosu Pysky Chrup Zpět Zadek
Černá Tenké Silný Přímo Široký
Rameno Drápy Podložky Stehna Přední strana
Long Tuhý Silný Long Dobrý
Hrudní kost Břicho Scoop Hmotnost
Deep Dobrý Šikmé 20-30 kg

Život stavitele

 

Život stavitele

 

Finský setr je plemeno, které má kořeny ve Finsku a je známé svou schopností pracovat na poli i ve vodě. V této části se podíváme na život finského stavěče a na to, co můžete očekávat, pokud se rozhodnete mít ho jako domácího mazlíčka. Evropský tažný pes: popis, historie a využití

 

Štěňata

Pokud se rozhodnete pořídit si štěně finského setra, je důležité najít renomovaného chovatele, který má zdravá a dobře socializovaná štěňata. Jeden vrh může mít 6 až 8 štěňat a cena jednoho štěněte se může pohybovat od 800 do 1500 eur. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

Práce na poli

Finský stavěč byl původně vyšlechtěn jako lovecký pes, a proto má silné instinkty pro práci v terénu. Tento pes je rychlý, odolný a má vynikající čich. Jeho práce v terénu je zaměřena na vyhledávání aportování kořisti. Finský stavitel je také schopen pracovat v různých terénech a podmínkách.

 

Ve vodě

Kromě práce v terénu je finský stavitel také vynikajícím plavcem. Jeho svalnaté tělo a nepromokavá srst mu umožňují pracovat ve vodě i za špatných podmínek. Tento pes dokáže uplavat několik kilometrů a přinést kořist z vody.

Celkově je finský setr inteligentní, věrný a energický pes, který potřebuje dostatek pohybu a duševní stimulace. Jeho výcvik by měl být pozitivní a motivující, aby se projevily jeho přirozené schopnosti a instinkty.

 

Znalosti a reklama

 

Reklama

 

Finský setr je lovecký pes, který patří do skupiny kontinentálních setrů. Tento typ psa je známý svou silou a vytrvalostí, což z něj činí vynikajícího společníka pro lovce. Pokud hledáte štěně finského stavěče, můžete se podívat na inzeráty na různých webových stránkách s inzeráty psů.

V inzerátech se často uvádí, že štěňata mají PP (originální průkaz), jsou očkovaná, odčervená a socializovaná. Cena štěňat se může lišit v závislosti na kvalitě, původu a chovatelské stanici.

 

 

Plemenná kniha

 

Finský setr, známý také jako suomenajokoira, je plemeno psa pocházející z Finska. Tento samec má silné tělo, svalnaté nohy a krátký ocas. Jeho srst je hustá a hrubá, obvykle v odstínech hnědé a černé.

Finský stavitel byl vyšlechtěn k lovu zvěře, zejména jelenů. Tento pes má vynikající čich a je schopen pracovat v různých terénech. V plemenné knize se dozvíte více o historii tohoto plemene, jeho vlastnostech a standardech.

 

Chovatelská stanice

 

Pokud hledáte štěně finského setra, můžete se obrátit na chovatelskou stanici, která toto plemeno chová. Chovatelské stanice se snaží produkovat štěňata s dobrými vlastnostmi, jako je zdraví, temperament a vzhled. Lovecký pes – 11 nejlepších loveckých psů

Při výběru chovatelské stanice je důležité zjistit, zda jsou štěňata chována v dobrých podmínkách a zda jsou socializována. Chovatelská stanice by také měla mít dobrou pověst a být registrována u příslušné organizace.

Kromě finského knírače se v chovatelské stanici můžete setkat i s dalšími plemeny, jako je výmarský ohař, bretaňský španěl, rotvajler, bulmastif, německý krátkosrstý knírač, slovenský hrubosrstý knírač a mnoho dalších.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button