Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Německá doga: Vše o plemeni

Německá doga, známá také jako doga, je plemeno psa, které je známé svou robustností. Pochází z Německa a je považován za jedno z největších psích plemen na světě. Navzdory své velikosti je německá doga známá svou přátelskou a věrnou povahou vůči svému majiteli.

 

Německá doga

 

Německá doga

 

Německá doga má nápadný vzhled s vysokou a svalnatou kostrou a její srst může mít různé barvy včetně černé, plavé a modré. Toto plemeno je také známé svou mírnou povahou, což z něj činí ideálního společníka pro rodiny s dětmi. Vzhledem ke své velikosti však vyžaduje dostatek prostoru a pohybu, aby byl zdravý a spokojený.

Pokud uvažujete o tom, že byste do své rodiny přidali německou dogu, je důležité, abyste si udělali průzkum a ujistili se, že tomuto plemeni dokážete věnovat potřebnou péči a pozornost. Po správném výcviku a socializaci může být tento něžný obr skvělým přírůstkem do každé rodiny.

 

Historie plemene

 

Historie plemene

 

Německá doga má bohatou historii, která sahá až do starověku. Vyobrazení zvířat připomínajících dogu se objevovala na egyptských památkách již v dobách starého Egypta. Později se extrémně velcí psi objevili také na starořeckých freskách v Týru, tedy v helénistickém období.

V Německu se německá doga vyvinula v 19. století. století. Byla vyšlechtěna z různých plemen, jako je bullenbeisser, německá doga a mastif. Tato plemena byla vyšlechtěna pro svou sílu a odvahu. Toto plemeno se používalo k lovu zvěře, jako jsou jeleni, medvědi a vlci.

 

Německá doga se stala oblíbeným plemenem v Německu a okolních zemích. Její popularita se však nezastavila jen u toho. V Berlíně byla německá doga také oblíbená a často ji bylo možné vidět na ulici vedle jejích majitelů. Mezi příznivce tohoto plemene patřil německý kancléř Otto von Bismarck a slavný předválečný herec Eugeniusz Bodo. Německá plemena psů – 8 plemen psů z Německa

Dnes je německá doga oblíbeným plemenem po celém světě. Je to velký, silný a svalnatý pes, který se stává oblíbeným nejen pro svou velikost, ale také pro své ochranné a sociální vlastnosti.

 

Charakteristika plemene

 

Charakteristika plemene

 

Německá doga je obří plemeno psa, které se vyznačuje svou velikostí a vzhledem. Je to jeden z největších psů na světě, který může dosahovat výšky až 80 cm a hmotnosti přes 50 kg. Plemeno má robustní stavbu těla s mohutnými svaly a kostmi.

Hlava německé dogy je úzká a protáhlá, má velké tmavé oči a špičaté uši. Krk je dlouhý a elegantní, bez volné kůže. Hřbet je rovný a silný, svalstvo dobře vyvinuté a kosti pevné.

Německá doga se pohybuje velmi svázaně a ladně, s lehkým krokem a silným odrazem. Je to velmi aktivní plemeno, které potřebuje hodně pohybu a pohybu, aby bylo zdravé a šťastné. Velká plemena psů

 

Charakteristika německé dogy je velmi přátelská a citlivá. Je to velmi oddaný pes, který si rád hraje a tráví čas se svými majiteli. Toto plemeno také velmi chrání svou rodinu a majetek, a když je potřeba, dokáže být velmi statečné a odvážné. Tipy pro péči o vlasy

Vzhledem k velikosti a síle německé dogy je důležité, aby majitelé dogy byli schopni svého psa ovládat a zajistit mu důkladný výcvik a sociální interakci. Toto plemeno může být také dominantní a agresivní, pokud není správně kontrolováno a vychováváno.

 

Barvy a srst německé dogy

 

Barvy a srst německé dogy

 

Německá doga má krátkou, hustou, lesklou a hladkou srst. Srst německé dogy je přiléhavá a nikdy není matná. Barva bundy se může lišit, ale nejčastěji se vyrábí ve třech základních variantách: žluté, černé a modré. Kromě těchto základních barev se německá doga může vyskytovat také v žíhaných a harlekýnových barvách.

 

U žluté a žíhané varianty je žádoucí černá maska obličejové části. Srst harlekýna se skládá z bílých a černých skvrn na těle. Modrá varianta se také nazývá ocelově modrá a její barva je tmavá s modrým nádechem. Černá varianta má jednobarevnou srst a je nejběžnější barvou německé dogy. Krátkosrstá plemena psů : 15 plemen krátkosrstých psů

Německá doga má také hustou a hustou podsadu, která ji chrání před chladem. Je důležité pravidelně čistit a upravovat její srst, aby byla zdravá a krásná.

 

Charakter a chování

 

Německá doga je známá svou klidnou a vyrovnanou povahou. Je to přátelský a mazlivý pes, který se snadno socializuje s ostatními psy i lidmi. Je velmi oddaný svému majiteli a miluje pozornost.

Německá doga je také známá svou láskou k dětem. Je to velmi klidný pes, který dobře vychází s dětmi a je velmi opatrný, když s nimi tráví čas. Je to vynikající společník pro rodiny s dětmi.

Při správné socializaci a výchově se z německé dogy stane velmi poslušný pes. Je to pes, který se snadno učí a velmi dobře spolupracuje se svým majitelem. Velmi inteligentní pes, který se naučí mnoho triků a povelů.

Je důležité si uvědomit, že německá doga je velký a silný pes, proto je důležité poskytnout jí dostatek fyzické aktivity a vhodné prostředí. Pes potřebuje dostatek prostoru k pohybu a je vhodný pro majitele s dostatkem místa.

Celkově je německá doga skvělým společníkem pro rodiny, které mají dostatek prostoru a času se o ni starat a dopřát jí dostatek fyzické aktivity. Je to pes, který se snadno socializuje a skvěle vychází s dětmi.

 

Zdraví a péče Německá doga

 

Zdraví a péče Německá doga

 

Německá doga je obrovské plemeno psa, které má tendenci trpět některými zdravotními problémy. Proto je důležité věnovat jejich zdraví a péči náležitou pozornost.

 

Zdraví

Nejčastějšími zdravotními problémy u německých dog jsou pohybový aparát a torze žaludku. Proto je důležité, aby majitelé dbali na správnou výživu a pohyb svého psa. Německé dogy by měly být krmeny kvalitním krmivem a měly by mít dostatek pohybu, aby se předešlo obezitě a dalším zdravotním problémům.

Kromě toho by majitelé měli pravidelně kontrolovat zdraví svého psa u veterinárního lékaře. Německé dogy by měly být očkovány a odčervovány a měly by být pravidelně preventivně ošetřovány, například proti klíšťatům.

 

Péče

 

Německá doga potřebuje správnou péči, aby byla zdravá a šťastná. Je důležité, aby měla dostatek prostoru k pohybu, protože je to velké plemeno, které potřebuje hodně prostoru. Majitelé by mu měli zajistit vlastní místo ke spánku a odpočinku.

Kromě toho by majitelé měli dbát na správnou péči o srst a klíšťata. Německá doga má krátkou, hustou srst, která vyžaduje pravidelné kartáčování a koupání. Majitelé by měli svého psa také pravidelně kontrolovat, zda nemá klíšťata a jiné parazity.

Německá doga je inteligentní plemeno, které se snadno učí a má rádo pohyb. Proto je důležité, aby majitelé poskytovali svému psovi dostatečný výcvik a pohyb. Majitelé by také měli svému psovi zajistit dostatek společnosti a pozornosti, protože jsou to velmi společenští psi. 15 nejoblíbenějších plemen bojových psů

Vše však závisí také na výšce, hmotnosti a věku psa. Majitelé by měli těmto faktorům věnovat pozornost a podle toho přizpůsobit péči o psa a jeho cvičení.

Celkově je německá doga náročnější plemeno, které vyžaduje náležitou péči a pozornost. Majitelé by měli být připraveni věnovat svému psovi dostatek času a energie, aby byl zdravý a šťastný.

 

Německá doga a děti

 

Německá doga je známá svou přátelskostí a trpělivostí s dětmi, a proto se často hodí jako rodinný pes, který si rychle získá srdce dětí. Při kontaktu s dětmi je však důležité naučit psa i dítě správnému chování.

Německá doga je velký pes, a proto by mohla dítě neúmyslně srazit nebo zranit. Je důležité naučit dítě, jak se má v přítomnosti psa chovat a jak ho správně ovládat. Dítě by mělo vědět, že pes není hračka a že ho musí respektovat.

Německá doga je velmi přátelská a láskyplná, ale také dokáže svou rodinu velmi chránit. Proto je důležité naučit psa, že dítě je součástí rodiny a že by ho měl chránit a neubližovat mu.

Pokud je pes správně vychován a vycvičen, může být dětem velmi dobrým společníkem a přítelem. Německý dogo je velmi klidný a vyrovnaný pes, ale přesto by se mu měla věnovat pozornost při výcviku a alespoň základním tréninku poslušnosti.

Nakonec může být německá doga pro děti velmi dobrým společníkem, ale je důležité, aby se pes a dítě naučili spolu správně komunikovat a aby byli pod dohledem dospělých.

 

Německá doga v populární kultuře

 

Německá doga je plemeno psa, které se objevilo v mnoha filmech a televizních pořadech. Toto plemeno se často objevuje v rolích strážců nebo ochránců. V této části se podíváme na některé z nejznámějších filmů a televizních pořadů, kde se německá doga objevila.

 

Ve filmech

 

Německá doga se objevila v mnoha filmech. Jedním z nejznámějších filmů, kde se německá doga objevila, je film „Turner a Hooch“. Tom Hanks v tomto filmu hraje roli detektiva, který se musí spojit s německou dogou, aby vyřešil případ vraždy. Německá doga hraje v tomto filmu důležitou roli a je jednou z hlavních postav.

Dalším filmem, ve kterém se německá doga objevila, je film „The Sandlot“. Německá doga v tomto filmu hraje roli strážce, který chrání hlavní hrdiny před nebezpečím. Tento film je mezi fanoušky německé dogy velmi oblíbený.

 

V televizních pořadech

 

Německá doga se objevila také v mnoha televizních pořadech. Jedním z nejznámějších televizních pořadů, kde se německá doga objevila, je „Scooby Doo“. V tomto seriálu se objevuje německá doga jménem Scooby Doo. Tento televizní pořad je mezi dětmi velmi oblíbený a je známý svou zábavou a dobrodružstvím.

Dalším televizním pořadem, kde se německá doga objevila, je „Marmaduke“. V tomto seriálu hraje německá doga hlavní roli. Tento televizní pořad je mezi fanoušky německé dogy velmi oblíbený a je známý svou zábavností a humorem.

 

V závěrečném hodnocení se německá doga objevila v mnoha filmech a televizních pořadech. Toto plemeno se často objevuje v rolích hlídačů nebo ochránců a je mezi milovníky psů velmi oblíbené.

 

Německá doga a lov

 

Německý doga je plemeno psa, které bylo původně vyšlechtěno k lovu divokých prasat, medvědů a dalších velkých savců. Toto plemeno má silnou stavbu těla a je schopno zvládnout i náročné lovecké podmínky. Německá doga má vynikající zrak a čich, které jí umožňují efektivní orientaci v terénu a nalezení kořisti.

Při lovu divočáků je německá doga vynikajícím společníkem. Její silný smysl pro zodpovědnost a oddanost z ní činí ideálního loveckého psa. Kromě toho, že dokáže najít a sledovat kořist, je také schopen ji zastavit a zadržet na jednom místě, dokud lovec nedorazí na místo.

Německá doga je také velmi dobrým psem pro lov velké zvěře. Jeho síla a vytrvalost mu umožňují zvládnout i obtížné a nebezpečné podmínky lovu. Kromě toho, že dokáže najít a sledovat kořist, je také schopen ji zastavit a zadržet na jednom místě, dokud lovec nedorazí na místo.

Díky své síle a odvaze je německá doga také ideálním psem pro lov medvědů. Jeho velká síla mu umožňuje zvládnout obtížné a nebezpečné podmínky lovu. Kromě toho, že dokáže najít a sledovat kořist, je také schopen ji zastavit a zadržet na jednom místě, dokud lovec nedorazí na místo.

Všechny tyto vlastnosti dělají z německé dogy vynikajícího společníka pro lovce. Díky své síle, vytrvalosti a odvaze je ideálním psem pro lov divočáků, velké zvěře a medvědů. Kromě toho, že dokáže najít a vystopovat kořist, je také schopen ji zastavit a udržet na jednom místě, což z něj dělá vynikajícího společníka pro lovce.

 

Typy německých dog

 

Německá doga je obrovské plemeno psa, které se vyznačuje svou velikostí a silou. Existuje několik typů německých dog, které se liší barvou a velikostí.

 

Dánská dogge

Německá doga je podobná německé doze, ale má o něco kratší nohy a menší hmotnost. Barva srsti může být od žluté po stříbrnou.

 

Štěňata německé dogy

Štěňata německé dogy jsou roztomilá a hravá, ale také velmi velká a silná. Je důležité je správně vychovat, aby se z nich stali poslušní a přátelští psi.

 

Anglická doga

Německá doga je další velké plemeno psa, které je často zaměňováno s německou dogou. Anglický mastif je jedním z jeho předků.

Knírači a pinčové

Knírači a pinčové jsou menší plemena psů, která jsou někdy zaměňována s německými dogami kvůli podobnému zbarvení srsti. Jejich velikost a temperament jsou však zcela odlišné.

 

Molossoidní psi

Německá doga patří do skupiny molossoidních psů, kteří jsou známí svou silou a velikostí. Tito psi se původně používali k boji a lovu.

Německé dogy jsou celkově velká a mohutná plemena psů, která se vyskytují v různých barvách a velikostech. Jejich předky byli býčí žáby, které se používaly k lovu divokých prasat. Dnes jsou německé dogy oblíbenými společníky a strážci domova.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button