Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Německé křepelky: charakteristika plemene

Německý křepelák, známý také jako německý španěl nebo německý vachtelhund, je všestranné plemeno loveckého psa, které je známé již po staletí. Tito psi byli původně vyšlechtěni v Německu k lovu ptáků a drobné zvěře a k tomuto účelu se používají dodnes. Toto plemeno je známé svou inteligencí, vytrvalostí a silnou pracovní morálkou, díky čemuž je oblíbené mezi lovci.

 

Německé křepelky

 

Německé křepelky

 

Německý křepelák je středně velký pes se svalnatou postavou a ušlechtilou hlavou. Mají hustou a dlouhou srst, která je obvykle hnědá nebo černobílá, s určitými odchylkami. Toto plemeno je známé svým vynikajícím čichem, díky němuž je skvělým stopařem. Jsou také známí svou přátelskou a věrnou povahou, což z nich dělá skvělé rodinné mazlíčky.

Pokud hledáte všestranného loveckého psa, který je zároveň skvělým společníkem, pak pro vás může být německý křepelák ideálním plemenem. Tito psi jsou velmi dobře cvičitelní a mají silnou touhu potěšit své majitele. Ať už hledáte loveckého partnera nebo věrného rodinného mazlíčka, německá křepelka je skvělou volbou.

 

Historie a původ

 

Historie a původ

 

Plemeno německé křepelky má bohatou historii sahající až do středověku. Z myslivecké literatury lze doložit, že psi podobní dnešním křepelákům se ke slídění zvěře používali již několik století. I označení „křepelka“ lze historicky doložit.

Na přelomu 19. a 20. století z nich začala vznikat samostatná plemena: známější německý dlouhosrstý stavák a křepelák, který vznikl křížením již stabilizovaných plemen španělů. Německá křepelka se vyznačuje tzv. lovecká inteligence, která ho žene do práce i v obtížných podmínkách.

Historie německé křepelky je obrazem historie všech čistokrevných plemen. Na začátku chovu stojí čistokrevní psi, kteří mají některé požadované vlohy. V případě křepelek se jednalo o malé až středně velké dlouhosrsté pěvce, potomky původních „pěvců“. Čistokrevný chov křepelek začal na počátku 20. století. století v Německu.

Dnes je německá křepelka stále oblíbeným plemenem a chová se po celém světě. Díky svým vynikajícím vlastnostem a schopnostem je ideálním společníkem každého lovce. 10 důvodů, proč jsou psi lepší než kočky

 

Charakteristika plemene

 

Charakteristika plemene

 

Německý křepelák je plemeno psa, jehož lovecké instinkty jsou stále velmi silné. Tento pes je velmi pracovitý a energický a používá se jako všestranný lovecký pes. Umí plavat jako španěl, stopovat jako barvář, aportovat ptáky jako retrívr a vystavovat jako stavitel. Jeho lovecká inteligence je vynikající a nedělá věci bezmyšlenkovitě.

 

Exteriér

Křepelka německá má středně velké tělo s robustní konstrukcí. Hlava je dobře vyvážená s tělem, s dostatečně širokou lebkou a silnou čenichovou partií. Ocas je středně dlouhý, nesený vodorovně nebo mírně nad vodorovnou linií. Má tmavý nos a tmavé oválné oči s inteligentním výrazem.

 

Velikost a hmotnost

Křepelka německá má kohoutkovou výšku 40-50 cm, feny 40-45 cm a hmotnost kolem 20 kg.

 

Barva a srst

Křepelka německá má krátkou, hustou, lesklou a hladkou srst. Barva srsti může být jednobarevná nebo vícebarevná. Nejčastějšími barvami jsou hnědá, černá a bílá.

Německý křepelák je přátelský a sebevědomý lovecký pes, který se dobře přizpůsobí svému majiteli. Jeho schopnost zůstat na stopě na dlouhé vzdálenosti je vynikající, zejména pokud je správně vycvičen a veden.

 

Povaha a temperament Křepelka německá

 

 

Povaha a temperament Křepelka německá

Německý křepelák je živý a vášnivý lovec s přátelskou a sebevědomou povahou. Je to energický pes, který miluje pohyb a aktivitu. Jeho vysoká inteligence a přizpůsobivá povaha z něj dělají skvělého společníka pro každého majitele.

Toto plemeno je věrné a oddané svému majiteli, ale zároveň je nezávislé a svéhlavé. Díky své pracovitosti a odolnosti je ideální pro lov křepelek a dalších ptáků z husté vegetace a vody. Jeho vynikající čich a nadšení pro aportování a plavání z něj dělají skvělého společníka pro majitele, kteří milují aktivní životní styl. Proč je pes nejlepší domácí zvíře : 10 důvodů

Německý křepelák je také velmi inteligentní a učenlivý pes. Jeho lovecká inteligence mu umožňuje být spolehlivým stopařem, slídičem a stopařem. Má výbornou paměť a dokáže si zapamatovat různé povely a triky.

Díky své přátelské a sebevědomé povaze dobře vychází s dětmi a ostatními psy. Jeho povaha je vyrovnaná a nedělá věci zbrkle. Křepelka německá je na stopě spolehlivě hlasitá a na škůdce ostrá. Jeho temperament a povaha z něj dělají skvělého společníka pro každého majitele, který hledá věrného a pracovitého psa.

 

Školení a vzdělávání

 

Německý křepelák je plemeno, které se specializuje na lov křepelek, ale je vycvičeno i k aportování jiných ptáků z husté vegetace a vody. Jeho výchova není náročná, ale potřebuje hodně pohybu a aktivity. Dobře vychází s dětmi a ostatními psy.

Při výcviku německé křepelky je důležité být důsledný a trpělivý. Toto plemeno je velmi učenlivé a přizpůsobivé, takže není problém naučit ho nové triky a povely. S výcvikem je vhodné začít co nejdříve, aby se pes naučil správně chovat v různých situacích.

Při výcviku německé křepelky je důležité dbát na její zdraví. Je třeba, aby ho pravidelně navštěvoval veterinář, čistil mu zuby a pečlivě ho krmil. Důležité je také chodit s ním na pravidelné procházky a dopřát mu dostatek pohybu.

Celkově je německý křepelák velmi inteligentní a zdatný pes, který se snadno učí a je schopen pracovat na různých úkolech. Při důsledném výcviku a správné péči může být skvělým společníkem pro každého majitele. Jedovaté rostliny :15 běžných rostlin jedovatých pro psy

Zdraví a péče

 

Oči a uši

Stejně jako u mnoha jiných plemen mohou být oči a uši německých křepelek náchylné k infekcím a zánětům. Je důležité pravidelně kontrolovat jejich stav a v případě jakýchkoli problémů kontaktovat veterináře. Při čištění uší používejte pouze speciální přípravky určené pro psy a nezapomeňte je pravidelně čistit, abyste předešli zánětům.

 

Kabát a koupání

Německá křepelka má hustou a hrubou srst, která vyžaduje pravidelnou péči. Při koupání používejte pouze speciální šampony pro psy a nezapomeňte srst důkladně opláchnout. Po koupeli je důležité srst důkladně vysušit, aby se zabránilo vzniku plísní a infekcí. Kromě koupání je třeba srst pravidelně kartáčovat a stříhat, aby byla zdravá a lesklá.

Při péči o německou křepelku je také důležité dbát na její hmotnost. Toto plemeno má sklon k nadváze, proto je nutné kontrolovat jeho stravu a pravidelně cvičit. V případě jakýchkoli zdravotních problémů se obraťte na veterinárního lékaře. Šampon na vlasy

 

Použití při lovu

Německý křepelák je vynikající lovecký pes, který se používá pro mnoho druhů práce v myslivosti. Díky své všestrannosti a schopnosti pracovat v různých prostředích je oblíbený mezi lovci.

 

Sliedič

Křepelka německá je vynikající stopař, který dokáže sledovat stopy zvěře na velké vzdálenosti. Jeho vynikající čich a odolnost z něj činí vynikajícího společníka pro lovce, kteří se zaměřují na lov zvěře.

 

Stavitel

Kromě toho, že je křepelka lesní, může být také vynikajícím stavitelem. Díky své schopnosti odhalovat lovnou zvěř je skvělým společníkem pro lovce, kteří se zaměřují na lov ptáků.

 

Aport

Křepelka německá je také vynikajícím pěstitelem. Díky své schopnosti lokalizovat a přivést ulovenou zvěř je oblíbeným pomocníkem lovců, kteří se zaměřují na lov ptáků nebo drobné zvěře.

 

Lovecký pes

Německý křepelák je vynikající lovecký pes, který dokáže pracovat na krátké i dlouhé vzdálenosti. Díky svému vynikajícímu čichu a schopnosti sledovat stopu je oblíbeným pomocníkem lovců, kteří se zaměřují na lov ptáků nebo drobné zvěře.

 

Láska k pernaté zvěři

Křepelka německá se používá především k lovu lovné zvěře, jako jsou dravci nebo hrabaví ptáci. Jeho schopnost lovit a vystavovat lovnou zvěř z něj dělá vynikajícího společníka pro lovce, kteří se zaměřují na tyto druhy zvěře.

 

Nohy

Křepelka německá umí výborně najít a sledovat stopu ulovené zvěře. Díky své schopnosti pracovat na krátké i dlouhé vzdálenosti je oblíbeným pomocníkem lovců, kteří se zaměřují na lov různých druhů zvěře.

Německý křepelák je vynikající lovecký pes, který se používá k mnoha druhům práce v myslivosti. Díky své všestrannosti a schopnosti pracovat v různých prostředích je oblíbeným pomocníkem lovců, kteří se zaměřují na lov ptáků nebo drobné zvěře.

 

Chov a odchov

Chov a šlechtění německých křepelek je důležitou součástí jejich zachování jako loveckého plemene. Chovatelé se snaží zachovat jeho vlastnosti a vylepšit jeho vlastnosti, aby mohl plnit roli loveckého psa.

Ve Slovenské republice je několik chovných stanic, které se specializují na chov německých křepelek. Tyto stanice se snaží udržet kvalitu a kvalifikaci plemene. Chovatelé mají také možnost registrovat své psy a feny u Klubu chovatelů severských loveckých psů.

Páření je důležitou součástí chovu německých křepelek. Chov psů se provádí za účelem zlepšení vlastností plemene a zajištění jeho zachování. Krytí by mělo být plánováno a prováděno pod dohledem veterinárního lékaře.

Zkoušky jsou důležitou součástí chovu německých křepelek. Zkoušky se provádějí za účelem ověření loveckých schopností psa. Křepelka německá má vynikající lovecký instinkt a je schopna pracovat i v obtížných podmínkách.

Rezervace je důležitým nástrojem pro chov křepelky polní. Rezerva slouží ke zlepšení vlastností plemene a k zachování genetického materiálu. Chovatelé by měli zajistit, aby jejich psi a feny byli dostatečně zdraví a kvalitní a mohli být použiti jako rezerva.

 

 

Německé křepelky v různých zemích

 

Německé křepelky v různých zemích

 

Německá křepelka je plemeno pocházející z Německa. Je to středně velký, dlouhovlasý, svalnatý děvče s ušlechtilou hlavou a silnými kostmi. V posledních letech se toto plemeno stalo oblíbeným i v jiných zemích.

V Německu, kde se plemeno vyvinulo, se německý křepelák používá především jako lovecký pes. I v jiných zemích, například v USA a Kanadě, se toto plemeno stává oblíbeným jako pes společník a rodinný pes.

V USA a Kanadě se plemeno často nazývá Deutscher Wachtelhund, což znamená „německý hlídací pes“. Toto plemeno je velmi oblíbené v Kanadě, kde se používá jako lovecký pes a také jako společník.

V některých zemích, například ve Španělsku, se křepelka německá nazývá Perdiguero Alemán. Ve Španělsku se toto plemeno používá především jako lovecký pes a také jako společník.

V minulosti se proto německá křepelka křížila s jinými plemeny, například s německým dlouhosrstým ohařem a německým španělem. Německá křepelka má proto s těmito plemeny některé společné znaky.

Dnes se křepelka německá chová v mnoha zemích světa. Toto plemeno je známé svou inteligencí, vytrvalostí a schopností pracovat v různých podmínkách. Je to skvělý lovecký pes a také věrný společník pro celou rodinu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button