Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Anglický ohař: popis plemene

Anglický ohař, známý také jako anglický pointer, je plemeno loveckého psa, které pochází z Anglie. Je zařazen do skupiny 7, sekce 2 FCI spolu s ostatními plemeny britských a irských ohařů. Toto plemeno je známé svými vrozenými loveckými schopnostmi, zejména talentem na ukazování zvěře a jiné drobné kořisti.

 

Anglický ukazatel

 

Anglický ukazatel

 

Anglický ohař je středně velké plemeno psa, které je dobře osvalené a má atletický vzhled. Má krátkou, hustou srst v různých barvách, včetně játrové, citronové, černé a oranžové. Toto plemeno je velmi inteligentní, učenlivé a ochotné se zavděčit, takže je oblíbené mezi lovci a sportovci. Díky své přátelské a laskavé povaze je také skvělým rodinným mazlíčkem.

Navzdory svému loveckému původu se anglický ohař dokáže dobře přizpůsobit životu v domácím prostředí, pokud má dostatek pohybu a duševní stimulace. Jeho vysoká energetická náročnost a potřeba pravidelné aktivity ho činí nevhodným pro bydlení v bytě. Celkově je anglický ohař všestranné a věrné plemeno, které vyniká jak v loveckém, tak ve společenském chování.

 

Historický původ

 

Historický původ

 

Anglický ohař je plemeno psa, které pochází z Anglie. Toto plemeno bylo vyšlechtěno v roce 18. století z různých plemen, včetně foxhounda, chrta a bloodhounda. Jeho počátky sahají do období, kdy se šlechta začala zajímat o lov.

V té době byl zapotřebí pes, který by dokázal najít a zaměřit zvěř. William Arkwright, který byl v té době majitelem plemene, začal anglického ohaře šlechtit, aby vytvořil ideálního psa pro lov.

Anglický pointer byl vyšlechtěn z britských a irských pointerů a setrů. Její počátky sahají do 17. století, kdy byl vyšlechtěn na Pyrenejském poloostrově.

 

V současné době se anglický ohař používá jako lovecký pes a společenské plemeno. Je to velmi inteligentní pes, který se dokáže naučit různé triky a poslušnost. Je to ideální pes pro aktivní majitele, kteří mají rádi pohyb a chtějí se svým psem trávit čas. Plemena psů vhodná pro velké zahrady – Top 10

 

Fyzické vlastnosti

 

Fyzické vlastnosti

 

Výška a hmotnost

Anglický ohař je plemeno středně velkého až velkého psa. Podle standardu FCI by měl pes měřit 63 až 69 cm a vážit 25 až 34 kg. Samice by měla být vysoká 61 až 66 cm a vážit 20 až 29 kg.

 

Barva a srst

Anglický ohař má krátkosrstou srst, která může mít různé barvy. Nejčastější barvy jsou citronová a bílá, černá a bílá, oranžová a bílá, játrová a bílá, jednobarevná a tříbarevná. Barva srsti může být jednobarevná nebo tříbarevná.

 

Tvar těla a hlavy

Anglický ohař má štíhlé tělo s hladkým svalstvem. Jeho hlava je široká a mírně zakulacená s dlouhýma vysoko nasazenýma ušima. Oči jsou tmavé a oválné s inteligentním výrazem. Srst je krátká a lesklá, přiléhá k tělu. Na hlavě a uších jsou vlasy jemnější a kratší.

Celkově je anglický ohař okouzlující a stylový pes se silnými loveckými instinkty. Jeho fyzické vlastnosti, uši, oči, stop a ukazovák odpovídají jeho roli loveckého psa. Je pot pro vlasy nebezpečný?

 

 

Charakter a chování

 

Charakter a chování

 

Anglický ohař je vyrovnaný, citlivý a inteligentní pes, který je zvyklý pracovat v terénu. Jeho povaha je velmi přátelská a milá, což z něj dělá skvělého společníka pro rodiny s dětmi. Jeho povaha je velmi vyrovnaná a má tendenci být poslušný a oddaný svému majiteli.

Pointer je atletický a elegantní pes, který vyniká v loveckém výcviku. Jeho inteligence a schopnost rychle se učit z něj dělají výborného psa pro výcvik. Jeho přirozený apetit a schopnost upozornit na zvěř z něj činí vynikajícího loveckého psa.

Pointer je také velmi citlivý pes, který potřebuje hodně pozornosti a lásky. Jeho citlivost znamená, že není vhodný pro majitele, kteří se nebudou moci věnovat jeho potřebám. Jeho inteligence a citlivost z něj dělají skvělého psa pro výcvik, ale také znamenají, že je třeba s ním zacházet jemně. Anglický setr: charakteristika plemene a výchova

Celkově je anglický ohař inteligentní, vyrovnaný a citlivý pes, který je skvělým společníkem pro rodiny s dětmi. Jeho přirozená ochota pracovat a schopnost rychle se učit z něj dělají výborného psa pro výcvik. Díky své elegantní postavě a přátelské povaze je mezi majiteli psů oblíbený.

 

Školení a pracovní angličtina

 

Školení a pracovní angličtina

 

Školení

Anglický ohař je inteligentní a dobře vycvičený pes. Jeho přirozená schopnost bodovat zvěř mu umožňuje vyniknout v práci, pro kterou byl po staletí chován. Výcvik pointerů by měl probíhat trpělivě a důsledně. Je důležité začít s výcvikem v raném věku, aby se pes naučil správně chovat na lovu.

Výcvik by měl zahrnovat poslušnost, základní povely a práci s body. Je důležité, aby cvičení bylo pro psa zábavné a motivující. Pointery je třeba cvičit pravidelně a postupně zvyšovat obtížnost cviků.

 

Nabídky práce:

Anglický ohař je vynikající lovecký pes. Jeho schopnost zaměřit zvěř a pracovat na místě umožňuje lovcům úspěšný lov. Pointer umí také výborně pracovat se zobrazením zvířat. Lovecký pes – 11 nejlepších loveckých psů

Kromě práce na lovu je anglický ohař také skvělý v práci s pohybem. Lze jej využít při agility, canicrossu nebo scooteringu. Pointer má spoustu energie a vášně, takže práce s ním by měla být aktivní a zábavná.

 

Sportovní aktivity

Anglický ohař vyniká při sportovních aktivitách, které vyžadují pohyb a rychlost. Agility je skvělou volbou pro pointera, který může předvést svou rychlost a obratnost. Canicross a scootering jsou také skvělé aktivity pro pointera, který má spoustu energie a potřebuje dostatek pohybu.

Je důležité, aby měl ukazovátko dostatek fyzické aktivity, která ho udrží v dobré kondici. Práce s pointerem by měla být zábavná a motivující, aby byl pes šťastný a zdravý.

 

Péče a zdraví English Pointer

Anglický ohař je plemeno psa, které je zdravé a není náchylné k nemocem. Jako u každého velkého plemene však musíme upozornit na dysplazii kyčelních nebo loketních kloubů nebo torzi žaludku. Proto je důležité, aby majitelé tohoto psa pravidelně navštěvovali veterináře a poskytovali mu potřebnou péči.

Péče o anglického ohaře není náročná. Jeho srst nevyžaduje žádnou zvláštní péči, stačí pravidelné česání. Doporučuje se však, aby pes spočíval na měkkém povrchu, aby se předešlo pohmoždění hrudníku nebo loktů.

 

Anglický ohař miluje pohyb, proto by měl mít dostatek příležitostí k procházkám a volnému pohybu. Doporučují se delší procházky v lese alespoň jednou denně. Je důležité, aby měl pes dostatek pohybu a byl fyzicky aktivní, aby se vyhnul nadváze a zdravotním problémům.

Při výchově a výcviku anglického ohaře je důležité být důsledný a laskavý. Pointer je velmi citlivý a potřebuje pozornost a péči. Proto by se mělo cvičit s láskou a trpělivostí, aby se dosáhlo co nejlepších výsledků.

 

Anglický ohař a další plemena

Anglický ohař patří mezi plemena loveckých psů a podle FCI je zařazen do skupiny 7, kam patří ohaři a setři. Do této skupiny patří kromě anglického pointera také britský a irský pointer a setr a španělský setr.

Anglický ohař je plemeno, které se vyznačuje vrozenou chutí k práci a jeho hlavní loveckou vlastností je ukazování zvěře. Toto plemeno vyniká nejen v loveckém výcviku, ale také v agility, canicrossu, scooteringu a dalších sportovních aktivitách.

Podle klasifikace Českomoravské kynologické unie (ČMKU) musí mít anglický ohař výšku v kohoutku 62-69 cm a váhu mezi 20 a 30 kg. Jeho barva může být bílá s červenou, citronovou, černou nebo hnědou.

Kromě anglického ohaře existuje mnoho dalších plemen loveckých psů, která mají své specifické a zajímavé vlastnosti. Mezi nejznámější patří německý ohař, labradorský retrívr, zlatý retrívr, bígl, jezevčík a mnoho dalších.

Každé plemeno má své vlastní standardy a vlastnosti, které určují jeho vzhled a chování. Proto je důležité, aby si každý majitel vybral plemeno, které bude odpovídat jeho životnímu stylu a požadavkům psa.

Pokud se rozhodnete pro anglického ohaře, můžete se těšit na věrného a oddaného společníka, který bude vždy ochotný plnit vaše příkazy a snažit se vás potěšit.

 

Anglický ukazatel v kultuře

Anglický ohař je plemeno psa, které se vyznačuje loveckou a sportovní povahou. Objevuje se však i v různých kulturních oblastech, jako je literatura, film a reklama.

V literatuře se anglický ohař objevuje jako věrný společník a pomocník loveckých nadšenců. V knize „The Dog“, kterou napsal William Youatt v roce 1852. Anglického ohaře označuje za „nejdůležitějšího psa pro lovce“. V dalších knihách a povídkách vystupuje anglický ohař jako věrný a oddaný společník, který je schopen pomoci svému majiteli při jakémkoli loveckém dobrodružství.

Ve filmu se anglický ohař objevuje v různých filmech, kde obvykle hraje roli psa. Který pomáhá svému majiteli při loveckých výpravách nebo při řešení zločinů. Příkladem může být film „The Shootist“ z roku 1976, kde se objevuje anglický pointer jménem „Dog“.

 

V reklamě se anglický ukazatel objevuje jako symbol kvality a spolehlivosti. Různé značky a společnosti využívají jeho image v reklamních kampaních, aby zdůraznily spolehlivost svých výrobků.

V současné době se o anglického ohaře zajímá stále více lidí, a to především díky jeho loveckým schopnostem a přirozenému talentu pro různé sportovní aktivity. Není proto divu, že se stává stále oblíbenějším společníkem aktivních lidí, kteří hledají věrného a oddaného psa, který je bude doprovázet na každém kroku.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button