PÉČE O PSYPsi

10 důvodů, proč jsou psi lepší než kočky

Pravděpodobně se vás někdy v životě někdo zeptal, jestli máte raději psy, nebo kočky. Někteří lidé mají rádi obě zvířata. Ale kdybyste měli žít jen s jedním z nich, kterého byste si vybrali?10 důvodů, proč jsou psi lepší než kočky:

Mezi lidmi od psů a koček probíhala věčná debata. Nyní je čas na osobní setkání jen tak pro zábavu. Podívejme se na některé důvody, proč jsou psi lepší než kočky. A vy, milovníci koček , nemějte obavy! Existuje také mnoho důvodů, proč mohou být kočky lepší než psi. Psi lepší než kočky

 

nejlepší přítel psa

 

10. V domě se nedělají žádné nezbytnosti !

Dá se říci, že ani milovníci koček nemají rádi odpadkové koše. Bez ohledu na to, jak dobře sledujete novinky, vždycky se zdá, že je z nich cítit přetrvávající zápach. Kromě toho je toaleta často nepohodlná, ačkoli je v domě kde. V malém domě je prakticky nemožné najít vhodné místo pro jeho umístění. Úklid je zapáchající a prašný.

Psi nepotřebují záchod. Lze je dobře vycvičit a většina z nich dokáže dodržovat časový plán. Budou dělat potřebu při procházkách po okolí nebo mohou využít dvůr . A co se týče hovínek, na procházkách můžete jednoduše používat sáčky na hovínka a na zahradě lopatku. A co je nejlepší, kadění a hýkání se odehrává venku, ne ve vašem domě!

procházky se psem

9. Psi se chtějí bavit

S kočkou můžete hrát jen několik her. Spousta koček si ráda hraje s tkaničkami a mrská kolem sebe malými kočičími hračkami, ale vypadá to, jako by si z vás dělaly legraci. Mohou si hrát sami, nejen s lidmi.

 

Psi si rádi hrají a často chtějí interaktivní hry – zejména s vámi. Můžete si zahrát aport s míčem nebo diskem. Můžete se těšit na vzrušující hru na přetahování lanem. Na dvoře si můžete hrát na honěnou. Pokud váš pes dobře vychází s ostatními psy, můžete mu dokonce zařídit „hraní“ s jiným štěnětem. Jen se ujistěte, že jsou oba psi zdraví a budou spolu vycházet. Ardeny Bouvier

8. Psi se lépe přizpůsobují změnám

Kočky jsou obvykle citlivé na své prostředí a nesnášejí změny. Mnoho psů má tendenci přijímat změny snadněji, zejména když se jejich majitelé chovají, jako by o nic nešlo. Samozřejmě existuje mnoho úzkostných a bojácných psů, ale jako druh jsou často klidnější k výrazným změnám ve svém životním stylu.

 

Psi jsou šťastní Psi jsou lepší než kočky

 

Pokud jde o seznamování s novými lidmi, domácími zvířaty nebo předměty v domácnosti nebo stěhování do nového domu, kočky obvykle potřebují více času na přizpůsobení. Automaticky nevěří, že je vše v pořádku. Nejprve chtějí důkaz. Většina psů přijímá pokyny svých majitelů. Pokud jste klidní a vyrovnaní, když do dveří vstoupí nové dítě, je pravděpodobné, že váš pes bude také klidný a vyrovnaný. Samozřejmě, že někteří nemusí být přátelští k cizím lidem.

7. Lepší školení znamená méně zničených věcí

Zkuste kočku ovládat a uslyšíte tichý zvuk jejího smíchu. Většina koček chodí, kam chce, skáče, kam chce, škrábe, kde chce, a označuje vše, co si myslí, že je třeba označit.

 

Výcvik psů Psi jsou lepší než kočky

 

Ano, psi mohou napáchat spoustu škod, ale většinou můžete psa vycvičit a udržet ho i váš domov v bezpečí a čistotě, když jste pryč. Většina psů vycvičených na přepravku považuje svou přepravku za své speciální místo. Zkuste dát kočku do přepravky nebo za zavřené dveře a budete mít nešťastnou kočičku, která vám to dá najevo.

Výcvik a přísný hlas mohou mít nad psem velkou moc. Zkuste to na průměrnou kočku a budete rádi, když se podívá vaším směrem a bude pokračovat v tom, co dělala.

6. Výcvik psů je jednodušší

 

Dobře, kočky se technicky dají vycvičit, ale i milovníci koček přiznávají, že to většinou není tak snadné jako výcvik psa. Dokonce i kočky motivované jídlem se brzy unaví výcvikem a odejdou. Nebo vám jídlo prostě vyhodí z ruky a stejně ho sní. Kočky nás lidi většinou vycvičí lépe, než bychom my vycvičili je. Viz Pes , Domácí pes – Cesta od vlka k domácímu mazlíčkovi

Na druhou stranu, většina psů si výcvik opravdu užívá. Zdá se, že jim to dává smysl. Je to pro ně práce a většina psů ji miluje. Mnoho psů je navíc silně motivováno jídlem a pozorností. Za chutnou odměnu budou ochotně sedět, stát, vrtět se, ležet a převalovat se. Zdá se, že psi jsou hrdí, když odvedou dobrou práci. Ve skutečnosti se psi někdy chovají špatně, když se nudí. Potřebují více pohybu a duševní stimulace.

 

jak cvičit psa Psi jsou lepší než kočky

 

5. Psi vás mohou chránit

Kočka nemá v povaze bránit vás nebo váš domov. Kočky jsou náchylnější k útěku a schovávání se, když čelí problémům. Na druhou stranu většina psů instinktivně chrání svého majitele a jeho území. Na přítomnost cizích lidí vás upozorní štěkotem nebo vrčením a mnozí z nich dokonce vyplaší vetřelce. Psi vycítí náš strach a zareagují, pokud si myslí, že se cítíme ohroženi.

 

Velký pes s hlasitým štěkotem se může zdát jako lepší hlídač, ale malí psi jsou někdy ještě ostražitější, pokud jde o detekci venkovních zvuků. Malí psi sice nejsou schopni fyzicky odrazit vetřelce, ale určitě vás včas upozorní na nebezpečí. A mnoho potenciálních vetřelců se vyhýbá kontaktu s jakýmkoli psem ze strachu, že budou pokousáni, bez ohledu na velikost štěněte. Bez urážky, koťátka, ale ochrana není vaše specialita.

Výcvik štěňat Psi jsou lepší než kočky

4. Psi mají větší potenciál

Kdy jste naposledy viděli kočku ve vestě, která pilně pomáhá lidem? Je pravda, že kočky mají v terapii s pomocí zvířat důležité místo, ale obecně se nehodí pro jiné druhy práce tak jako psi. Psi pomáhají lidem zhruba tak dlouho, jak dlouho jsou na světě. Před stovkami let pracovali na farmách jako pastevci , lovečtí psi nebo jako hlídací psi u domu.

 

Mnoho psů dnes stále pracuje na farmách a slouží ještě ušlechtilejším účelům. Působí jako služební psi, vodí nevidomé, pomáhají postiženým, asistují policii a armádě, účastní se pátracích a záchranných akcí a utěšují nemocné. Někteří psi dokonce dokáží odhalit záchvaty a vyčenichat rakovinu. To je způsob, jak se uživit!Psi jsou lepší než kočky.

3. Psi podporují aktivní životní styl

Kočky mají tendenci zůstávat doma a dělat si své vlastní věci, nebo jít ven a dělat si své vlastní věci. Je známo, že někteří lidé venčí své kočky v postrojích, ale není to pravidlem.

 

pes na kole Psi lepší než kočky

 

Stejně jako lidé i psi potřebují dostatek pohybu. Skvělé je, že veškerý čas strávený venku můžete sdílet se svým čtyřnohým mazlíčkem. Většina psů miluje procházky. Mnoho lidí si užívá běhání . Některé z nich lze dokonce vycvičit k běhu souběžně s kolem.

 

Mnoho psů je skvělými společníky na túrách. Psi se také mohou účastnit psích sportů, jako je agility, flyball, disk a potápění. Psí sporty jsou vynikajícím prostředkem pro psychické a fyzické cvičení psa.

2. Existuje tolik psích plemen, že si každý může vybrat….Psi jsou lepší než kočky.

Existují různá plemena koček, ale mnoho z nich se tvarem a velikostí příliš neliší. Jistě, máte svou obří mainskou mývalí kočku a jedinečně osrstěné kotě plemene devon rex, ale většina domácích koček jsou kříženci, někdy nazývaní „moggies“. Mají mnoho krásných huňatých srstí a barev, ale rozdíly mezi kočkami jsou ve srovnání s rozdíly mezi psy nepatrné.

 

historie psů Psi lepší než kočky

 

Je těžké uvěřit, že malý jorkšír je stejný druh jako obří německá doga. Pokud se rozhodnete pořídit si psa, máte na výběr z mnoha možností. Chcete obřího psa, psa malého plemene nebo něco mezi tím? Chcete pasteveckého psa s nekonečnou energií, nebo mazlivého psa? Možná dáváte přednost vyváženému smíšenému plemeni. Existují i nízkoalergenní psi pro alergiky. Téměř pro každou domácnost existuje typ psa.

1. Nejlepší přítel člověka

Označení „nejlepší přítel člověka“ existuje z dobrého důvodu. Psi jsou domestikovaní již nejméně 30 000 let. V historii byli psi věrnými společníky a pomocníky člověka. Pouto mezi lidmi a psy je nepřehlédnutelné.

Zdá se, že kočky vědí, že kdysi byly uctívány jako bohové. Možná se jim nelíbí, že ty časy jsou pryč. Dá se říct, že pro psa je člověk středem jeho vesmíru. Kočka je středem svého vlastního vesmíru.

 

radost ze psa Psi lepší než kočky

 

Jsou psi skutečně lepší než kočky?

Srovnávat psy a kočky je jako srovnávat jablka a pomeranče. Každý druh má své výhody a nevýhody a oba jsou svým způsobem výjimečné. Tento odvěký boj mezi psy a kočkami opravdu nemusí pokračovat. Psi lepší než kočky

 

Nemůžeme spolu všichni vycházet? Kočky a psi se mohou naučit žít šťastně spolu. Proč si vybrat? Prostě si pořiďte obojí!

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button