Psi

Maďarská plemena psů – 9 plemen psů z Maďarska

Maďarská plemena psů – 9 plemen psů z Maďarska. Maďarská plemena psů žila s původními obyvateli po tisíce let. Devět plemen lze rozdělit do tří kategorií, a to na psy hlídací, lovecké a ovčácké. Maďarská plemena psů jsou mezi sebou značně kontrastní, zejména co se týče vzhledu.

 

Maďarský stavitel ( Vyžla)

 

Maďarský stavitel ( Vyžla)

 

Nejoblíbenějším z devíti maďarských plemen je maďarský stavák ( Vyžla). Původně byl vyšlechtěn jako lovecký pes , má atletickou stavbu těla a instinktivní sklon ke stopování a pronásledování. Maďarský stavěč ( Vyžla) je velmi energické plemeno a nejlépe se mu daří v aktivní rodině.

 

Drsnosrstý maďarský stavitel

 

Drsnosrstý maďarský stavitel Maďarský pes plemena psů

Maďarská plemena psů . Nejnovějším vyšlechtěným plemenem maďarského psa je hrubosrstý maďarský stavák , povahou a stavbou těla je podobný vizsle, ale má hrubší srst a těžší kostru. Plemeno vzniklo křížením vizsly a německého drátosrstého ohaře. Drsnosrstý maďarský stavák má robustní stavbu těla a drsnou srst , je to vynikající lovecké plemeno. Jeho srst při lovu dokonale odolává ostružinám a trnům.

 

Komondor – Maďarská plemena psů

 

Commodore

Zatímco vizsla je nejoblíbenější z maďarských plemen psů , komodor je jedním z nejvýraznějších plemen nejen v Maďarsku, ale i na celém světě. Lidé přirovnávají kabát k dredům. Když ho uvidíte naživo, budete jím fascinováni.Hlavním úkolem komodora bylo hlídat ovce , takže je to pastevecký pes. Komodor má mnoho dobrých vlastností z této práce , například je klidné povahy a v případě nebezpečí rychle zasahuje . Je to výborný hlídací pes pro rodinu . V rodině je klidným hravým psem, a když ucítí nebezpečí, rychle zasáhne a zuřivě brání každého člena rodiny.

Belgičtí psi 7 plemen psů z Belgie

Kuvas – maďarská plemena psů

 

Kuv

 

Maďarští psi . Nejstarší původ kuvasů je v Tibetu a na Sibiři , ale velkou oblibu si kuvasové získali v Uhrách ve středověku .Jsou to výborní hlídací psi , mají mohutný vzrůst a dobrou povahu .Byli a jsou to dobří pastevečtí psi , díky své velikosti dokázali bránit stáda i před vlky a medvědy .

 

Puli – Maďarská plemena psů

 

Puli maďarský pes plemena psů

 

Puli je nejstarší ze tří maďarských ovčáků , ve srovnání s Komodorou je menší, ale mají podobnou srst. Puli je vynikající hlídací pes pro rodinu. Má vyrovnanou povahu a silnou přirozenou intuici pro hlídání.

 

Pumi – Maďarská plemena psů

 

Pumi Maďarský pes plemena psů

 

Pumi je také jedním z maďarských pasteveckých psů.Byl vyšlechtěn ze staršího plemene puli.Jejich nejvýraznějším znakem jsou uši.Ty dodávají pumimu veselý výraz, který je pro něj typický.Plemeno bylo oficiálně uznáno v roce 2016.

 

Mudi

 

Mudi maďarský pes plemena psů

Maďarská plemena psů . Mudi vznikl křížením plemen puli a pumi. Mudi je vzácné plemeno psa. Na rozdíl od pumi a puli má v genech jednu charakteristickou vlastnost , a tou je barva srsti , která může být různá , například černá , hnědá , šedá a bílá se vzory . maďarští psi .

Kolik vlasů denně ztrácíme?

Maďarský chrt – Maďarští psi

 

Maďarský chrt Maďarský pes plemena psů

 

Maďarský chrt vypadá jako o něco větší klasický chrt, ale je to samostatné plemeno psa. Maďarský chrt je větší, má hustší srst a kratší čelist. Sloužili jako lovečtí psi. Snadno si poradí s terénem , používali se hlavně k lovu zajíců a jelenů.

 

Sedmohradský Kopov -Maďarští muži

 

Transylvánský kopov Maďarský pes plemena psů

 

Maďarští psi . Sedmohradský kopov má živou povahu , je to odvážný a vyrovnaný pes. Ve středověku to byl oblíbený lovecký pes ( Existovaly dokonce dva typy tohoto plemene, jeden s dlouhýma nohama pro lov větší zvěře a druhý s kratšíma nohama pro pronásledování malé kořisti. Plemeno bylo na pokraji vyhynutí a zachránil se pouze dlouhonohý sedmohradský kopov.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button