PÉČE O PSYPLEMENA PSŮ SKUPINYPsi

Lovecké psy 15 nejlepších plemen psů pro lov

Lovecký pes 15 nejlepších plemen psů pro lov . Psi určení k lovu . Lovecké psy používají po celém světě. Psi určení k lovu . Plemena psů .

Ačkoli jsou dnes psi skvělými domácími mazlíčky a společníky, jejich historie je mnohem delší a využívají se k užitečnějším účelům. A jedním z nejdůležitějších cílů v celé historii psů bylo fungovat jako lovecký partner. Pravdou je, že pokud jsou psi správně vycvičeni, jsou díky své atletické zdatnosti, čichu a sluchu mnohem odolnějšími a schopnějšími lovci než lidé. Potřebují jen, abychom je naučili, jak tyto schopnosti využívat.

V dnešní době je lov spíše sportem než nutností, ale psi jsou stále jedním z nejlepších nástrojů, které může mít lovec k dispozici. Jde o to, že ne všechna plemena psů jsou vhodná pro lov. Proto by se specializovaní lovci měli poohlédnout po specializovaných plemenech určených pro tento úkol. Proto pro vás máme 15 nejlepších plemen psů pro lov.

Americký foxhound

Americký foxhound
Američtí foxhoundi byli vyšlechtěni speciálně pro účely lovu, jak si lze představit podle jejich jména. Jejich dědictví spolu s dlouhou historií jejich věrnosti a schopností z nich činí vynikající kandidáty pro všechny druhy lovu, stopování a další činnosti – ačkoli rozhodně vynikají při lovu lišek. Ačkoli někomu mohou připadat jako bíglové, američtí foxhoundi bývají o něco vyšší a štíhlejší. Jsou také velmi nenároční na péči, protože nevyžadují mnoho péče, a jsou skvělými rodinnými psy, protože díky svému nenáročnému chování jsou milými společníky pro dospělé i děti. Nenechte se však odradit jejich laskavostí, pokud jde o lov, tito psi mohou být velmi vybíraví.

Americký pitbulteriér

Americký pitbulteriér


Mnoho lidí o pitbullech neví, že jednou z jejich původních funkcí bylo sloužit jako psi na hlídání rodin s malými dětmi, protože dokážou být neuvěřitelně milující a pozoruhodně věrní. Pokud jsou vycvičeni s respektem a láskou, patří k nejmilejším zvířatům na světě. Samozřejmě mají také pověst mimořádně odolných, houževnatých a nebezpečných psů – proto je mnoho lidí používá jako hlídací psy. Tyto vlastnosti z nich dělají špičkové lovce – zejména velké zvěře, jako je divoké prase. Američtí pitbulteriéři jsou díky svému svalnatému tělu a pozoruhodně silným čelistem vynikajícími sportovci (opět po správném výcviku) a ještě lepšími společníky.

Beagle

Beagle


Lovecký pes .Bígl je rodinný pes, který je hravý, zvědavý a milý. Je však důležité si uvědomit, že původně byli chováni také pro účely lovu zvěře, jako jsou lišky, zajíci a dokonce i ptáci a malá srnčí zvěř. Je třeba také poznamenat, že pokud jde o psy , jsou jedním z nejoblíbenějších plemen na světě a jsou jimi již po mnoho let. Mohou být také poměrně inteligentní, což pod správným vedením vede ke středně snadnému výcviku. To se hodí zejména tehdy, když ho chcete naučit lovit po vašem boku , ať už je vaší kořistí cokoli.

Bladhaund

Bladhaund


Kdyby byl Sherlock Holmes pes, je dost pravděpodobné, že by to byl bladhaund – nejen kvůli jejich původu a vzhledu, ale také kvůli jejich vynikajícím vyšetřovacím schopnostem. Jen málo psů na tomto seznamu je tak bystrých jako bladhaund, pokud jde o sledování kořisti. Mají úžasný čich , a proto je orgány činné v trestním řízení tak často využívají k hledání pohřešovaných osob. Pokud potřebujete něco vystopovat, Bladhaund je pes pro vás. Neškodí ani to, že když nejsou na výpravě, jsou pozoruhodně učenliví a snadno ovladatelní – jsou skvělým společníkem na lovu i doma. Pes Bladhaund

Boykin španěl – Lovecký pes

Boykin španěl


Popravdě řečeno, každé plemeno španěla je dobrou volbou pro dobrého loveckého psa, zejména pokud si ho vybíráte k lovu ptáků. Bojkin je jednou z nejlepších voleb loveckého psa , a to jak pro svou snadnou vycvičitelnost, tak pro svou naprostou a nekompromisní oddanost lovu. Toto plemeno psů, které pochází z Jižní Karolíny, se hodí do křovin a mokřadů, takže je ideální pro lov vodního ptactva, například kachen. Ještě lepší je, že mimo lovecký kontext jsou tito psi nesmírně milující, což z nich dělá také vynikající domácí mazlíčky. Kvůli dlouhé srsti však vyžadují trochu více péče než například bígl.

Bretaňský španěl – Lovečtí psi

Bretonská španělština


Bretaňský pes, běžně (a nesprávně) označovaný jako španěl, je ve skutečnosti blíže příbuzný se setrem – ale dalo by se říci, že spadá někam mezi obě třídy. I když to může být matoucí, znamená to jednu velmi důležitou věc: jsou neuvěřitelně všestranné, pokud jde o lovecké úkoly. Jsou také mimořádně pohledné a při péči vyžadují minimální údržbu. Pokud uvažujete o tomto plemeni, je třeba mít na paměti, že vyžadují hodně pohybu, a pokud ho nemají, mohou být neklidní.

Chesapeake Bay Retriever

Chesapeake Bay Retriever
Lovecký pes .Chesapeake Bay Retriever je jediným psem na našem seznamu, který byl vyšlechtěn výhradně ve Spojených státech. Jejich dědictví však není zdaleka jediné, protože jsou také neuvěřitelně atletičtí a vynikající při lovu ve vlhkých oblastech – například tam, kde se vyskytuje vodní ptactvo – jsou neúnavní, když dostanou úkol. Za zmínku stojí i to, že jejich srst je voděodolná. Stejně jako ostatní retrívři jsou skvělými společníky, což je další bonus. Chesapeake Bay Retriever: vše o plemeni

Černotatarský mývalovitý pes

Černý a pálený mývalovitý pes Lovecké psy


Ve skutečnosti existuje několik variant mývalích psů, z nichž všichni jsou vynikajícími loveckými psy. Kdybychom však měli vybrat jednoho favorita, byl by to mýval černohrdlý pro svou pozoruhodnou houževnatost, inteligenci a nefalšované odhodlání. Nepatří mezi zvířata, která by se dala nazvat opatrnými (při pronásledování přejedou cokoli). Mají neuvěřitelnou výdrž, což je žádoucí, pokud patříte k lovcům, kteří se věnují lovu celý den.

Anglický setr – Lovecký pes

Angličtí lovečtí psi setři


Lovecké psy . Ačkoli patří mezi nejkrásnější psy na našem seznamu, dlouhá a luxusní srst anglického setra je zároveň jeho největší nevýhodou při lovu – může se totiž téměř okamžitě ušpinit a zamotat. Pokud vám však nevadí se o ně starat, není důvod, proč by anglický setr neměl být na vrcholu našeho seznamu loveckých psů – zejména pokud se zajímáte o střelbu na ptáky. Tito atletičtí psi byli vyšlechtěni tak, aby se jim dařilo v drsném terénu, jsou divocí, inteligentní a poslušní. A jejich povaha mimo lov je milá a laskavá. Často dělají neplechu – zejména pokud jde o jídlo -, takže je nejlepší udržovat pulty čisté a skříně zavřené, když je máte doma. Anglický setr

Německý krátkosrstý ohař – Lovecký pes

Němečtí krátkosrstí ohaři - lovečtí psi
Pro některé není lepšího loveckého psa než německého krátkosrstého ohaře. Tito psi ztělesňují vše, co si od sportovního psa můžete přát: atletiku, inteligenci, odhodlání, věrnost, poslušnost … . Pokud jim něco chybí, je to tlačítko „vypnout“. Tato zvířata potřebují hodně pohybu. Německý krátkosrstý ohař.

Hlídací psi : 10 nejlepších plemen psů pro hlídání

Zlatý retrívr – Lovecký pes

Zlatí retrívři - lovečtí psi
Zlatý retrívr je jedním z nejoblíbenějších psích plemen na světě. A to ve vás může vzbudit dojem, že jsou spíše domácím mazlíčkem než pilným lovcem. To byste se však mýlili. Jsou vždy k dispozici, mají velkou vytrvalost a mimořádnou inteligenci, a proto patří k nejlepším loveckým psům. Pokud chcete sebevědomého psa, kterého lze snadno vycvičit a který se k vám rád připojí na jakékoli cestě, je to právě tento pes.

Irský setr

Irský setr - lovečtí psi
Stejně jako jejich angličtí kolegové, i irští setři vyžadují trochu péče – pokud jde o jejich srst. Pokud to však dokážete překonat, jsou připraveni lovit po vašem boku. Tato energická zvířata jsou vynalézavá, inteligentní a odhodlaná, ať už jde o tenisový míček nebo bažanta. Doma jsou naopak známí tím, že jsou laskaví.

Jack Russell teriér – Lovečtí psi

Jack Russellův teriér - lovečtí psi
Nenechte se zmást jejich malým vzrůstem, Jack Russell teriéři dokážou držet krok i s těmi nejsportovnějšími psy v lomu. Jejich energetické zásoby se zdají být prakticky nekonečné. Určitě jsou dobrou volbou zejména při lovu drobné zvěře. Pokud chcete lovit králíky, měli byste si na první místo seznamu zařadit Jacka Russella. Nezapomínejte, že jejich energické chování znamená, že pokud nemají dostatek pohybu, mohou být hrozbou i doma. Přesto jsou nesmírně inteligentní a neuvěřitelně milující. Pokud zvládnete jejich energii, nebudete s tímto plemenem zklamáni – doma ani na lovu.

Vypadávání vlasů? Jezte těchto 9 potravin, abyste zabránili vypadávání vlasů

Labradorský retrívr

Lovecký pes labradorský retrívr

První místo v žebříčku popularity . A má to dobrý důvod. Jsou inteligentní, poslušní, vyrovnaní a milující (i když jsou to malé děti). Nezapomínejme však na jejich první účel, o němž svědčí jejich název. Zejména při lovu ptáků jsou tito psi výjimečnými společníky, kteří svému pánovi stojí po boku v dobrém i zlém. Díky krátké srsti se o ně také velmi snadno pečuje, protože nevyžadují téměř žádnou péči. Labradorský retrívr: charakteristika plemene

Výmarský ohař – Lovecký pes

Výmarský ohař Lovecké psy
Výmarský ohař má lovecký původ, protože byl původně vyšlechtěn k lovu velké zvěře – dokonce i dravců, jako jsou vlci. Dnešní výmarští ohaři jsou pro tento druh lovu stále dobře vybaveni, i když vyžadují hodně disciplíny a pohybu, protože tito psi mohou být velmi svéhlaví, pokud se s nimi nejedná přísně. Jejich tvrdohlavost je však až na druhém místě za jejich atletickými, inteligenčními a dalšími schopnostmi. Výmarský ohař: charakteristika plemene

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button