PLEMENA PSŮ SKUPINYPsi

10 největších plemen psů na světě

10 největších plemen psů na světě . Zde je seznam největších psích plemen na světě. Z hlediska výšky a hmotnosti plemene.

10. Francouzský mastif

Francouzský mastif


Tento mimořádně mohutný, masivní a velmi silný pes dorůstá výšky přes 80 cm. Jeho hmotnost se obvykle pohybuje mezi 70 a 90 kg. Má výrazné silné končetiny zakončené kulatými a širokými tlapami. Tělo má obdélníkový tvar. Hlava je široká, se stejně širokou a mohutnou tlamou.

9. Pyrenejský horský pes

Pyrenejský horský pes


Pyrenejský horský pes dorůstá výšky 80 cm a dosahuje hmotnosti „statečných“ 50 kg. Má impozantní vzhled, vyznačuje se silným, mírně protáhlým tělem s nepříliš mohutnou hlavou.

8. Anatolský pastevecký pes

Anatolský pastevecký pes


je silný, vzpřímený pastevecký pes se širokou silnou hlavou a hustou dvojitou srstí. Musí být velký a odolný a musí se pohybovat velmi rychle. Anatolský pastevecký pes. Důležité proporce: obličejová část hlavy je o něco kratší než temenní. Povaha: vyrovnaný a odvážný, neagresivní, nezávislý, velmi inteligentní a snadno ovladatelný, hrdý. Lze se na něj spolehnout. Je věrný a oddaný svému pánovi, dospělí psi nedůvěřují cizím lidem. Velikost a hmotnost: velikost: samci 74-81 cm, samice 71-79 cm. Hmotnost: psi 50-56 kg, feny 40-55 kg.10 největších plemen psů na světě.

Plešatění a jak mu čelit , Vypadávání vlasů u mužů

7. Novofundlandský pes

Novofundlandský pes


Novofundlandský pes je kanadské mollosoidní plemeno známé svou přátelskou, mírnou a hravou povahou. Vyskytuje se ve třech barevných variantách: černé, hnědé a černobílé, přičemž dospělí jedinci běžně dosahují hmotnosti kolem 65 kg. Mezinárodní kynologická federace (FCI) toto plemeno uznává a řadí ho do druhé skupiny, sekce molosoidních plemen. Novofundlandský pes

6. Leonberger

Leonberger


Toto plemeno psů se vyznačuje nepopiratelně impozantním vzhledem. Leonberger dorůstá výšky kolem 80 cm a dosahuje hmotnosti až 60 kg. Má podobnou hlavu jako bernardýn, ale je výrazně užší a podstatně nižší. Krk je mírně klenutý, hřbet přiměřeně dlouhý. Silné končetiny jsou zakončeny kulatými kompaktními tlapkami. Mezi prsty na nohou se často objevují plovací flanely. Leonberger pes

5 největších plemen psů na světě

5. Irský vlkodav

Irský vlkodavjeden z největších psích plemen na světě největší pes na světě


Irský vlkodav je mimořádně vysoký pes, takže každý, kdo jednou viděl psa tohoto plemene, na něj jen tak nezapomene. Původně se používal k lovu vlků a jelenů. Jedinci tohoto plemene mohou dorůstat výšky přes 80 cm. Hlava je dlouhá, ale lebka není široká. Celkově vypadá konstrukce karoserie solidně a pevně, ale nevypadá masivně. Rozumné tlapky mají kulatý tvar a silné drápy. Irský vlkodav

Potraviny, které psi mohou a nemohou jíst

4. Neapolský mastif

Neapolský mastif Největší plemena psů na světě Největší pes na světě

Největší pes na světě. Neapolský mastif obvykle dorůstá do výšky přes 70 cm. Jeho hmotnost se většinou pohybuje mezi 50 a 70 kg. Má velké silné mohutné tělo se širokou hlavou. Pantofel je vybaven velmi silnými čelistmi. Charakteristickým znakem neapolského mastifa je volná kůže visící kolem krku. Neapolský mastif

3. Bernardine –

Největší pes na světě

Bernardýn největších psích plemen na světě největší psí plemena na světě


Bernardýn patří mezi větší plemena psů. Její výška by měla být alespoň 65 až 70 cm. U mužů je minimální výška 70 cm. Tak velký pes, jako je bernardýn, má samozřejmě určitou hmotnost – v průměru váží až 90 kg. Je to velký, mohutný pes se širokou hlavou. Hřbet a hrudník jsou široké, bedra svalnatá. Celkově vypadá spíše zavalitý a těžký. Pitbull – Odsouzený pes s velkým srdcem.

2. Německá doga –

Největší pes na světě

Německá doga největší plemena psů na světě největší plemena psů na světě


Tito mohutní psi mohou být, a také musí být, robustní a velcí. Výška kohoutku přes 80 cm není vůbec vzácná. Německá doga má silný hřbet, silné nohy a poměrně dlouhou hlavu.

 

1. Středoasijský pastevecký pes – největší pes na světě

Středoasijský pastevecký pes Největší plemena psů na světě Největší pes na světě.

Toto plemeno také patří na seznam

10 nejsilnějších psích plemen na světě

Stejně jako kavkazský pastevecký pes pochází z oblasti Kavkazu, kde se jeho předkové vyskytovali již v dávných dobách. Jedná se o původní přírodní plemeno používané kočovnými pastevci ke střežení a ochraně stád. Středoasijský pastevecký pes: charakteristika plemene. Přesto je to jedno z nejmladších plemen, které bylo oficiálně uznáno teprve nedávno. Největší pes na světě.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button