PÉČE O PSYPsi

15 tipů pro zimní péči o psa

Jak se starat o psa ? Péče o psa v zimních měsících. Péče o psa . Péče o psa v zimě , Vše, co potřebujete vědět o psech a péči o ně .

Péče o psa

Miluje váš pes zimu, nebo se raději uvelebí na gauči pod dekou? V každém případě byste měli být připraveni ji chránit. Tipy pro zimní péči o psa jsou důležité, aby byl váš pes v tomto období v bezpečí.

Mnoho majitelů psů žije v mylné představě, že jejich mazlíčci snášejí chlad lépe než lidé, protože mají srst. To nemusí být nutně pravda. Stejně jako my jsou i tito chlupáči zvyklí na teplo domova a chladné počasí pro ně může být stejně kruté jako pro nás lidi. Ať už se na zimu díváte jakkoli, jedno je jisté: je to období, kdy naši milovaní mazlíčci potřebují trochu více péče.

Máme pro vás 15 tipů pro zimní péči, které byste měli mít na paměti, až budete se svým věrným čtyřnohým přítelem prozkoumávat zimní krajinu.

 

Prevence zdravotních rizik v zimě

Nejprve … si povíme o dvou závažných stavech chladného počasí, kterým byste se měli vyhnout.

Omrzliny , péče o psa

Omrzliny začínají, když je tělo psa chladné. Tělo automaticky stahuje krev z končetin do středu těla, aby se udrželo v teple. Uši, tlapky nebo ocas psa mohou být tak studené, že se v tkáni mohou tvořit ledové krystalky, které ji poškodí. Omrzliny nejsou na první pohled patrné. Všímejte si příznaků bledé nebo šedé kůže; kůže může být také tvrdá a studená. Když jsou omrzliny teplé, mohou být velmi bolestivé. Silně omrzlá kůže nakonec zčerná a odlupuje se.

péče o psa v zimě

Podchlazení , péče o psa

 

Druhým závažným problémem v zimě je podchlazení. K tomu dochází, když pes tráví příliš mnoho času v chladu, zmokne při nízkých teplotách nebo když jsou psi ve špatném zdravotním stavu vystaveni chladu. V mírných případech se pes třese a může mít studené uši a nohy. S postupujícím podchlazením se u něj mohou projevit příznaky deprese, letargie a slabosti. Když se stav zhorší, ztuhnou i svaly, zpomalí se srdce a dýchání a nereaguje na podněty. Těžké podchlazení ohrožuje život.

 

radost psa na sněhu

 

Je vašemu psovi zima?

Pokud je příliš chladno na to, abyste stáli u dveří bez kabátu, je pravděpodobně příliš chladno i vašemu psovi, proto věnujte pozornost jeho chování, když je venku. Anglický kokršpaněl: Popis plemene

Pokud si všimnete, že váš pes kňučí, třese se, vypadá úzkostně nebo si přestane hrát a zdá se, že hledá místa, kam by se zahrabal, je čas vzít ho do tepla.

15 způsobů ochrany psa v zimě

 

1. Promluvme si o teplotě!

Některá plemena psů mají hustou srst, která je přirozeně zahřeje i při velmi nízkých teplotách, ale psi s tenkou srstí mohou na zimní procházky potřebovat svetr nebo kabát. Dobrý oděv by měl sahat od krku až ke kořeni ocasu a chránit také břicho. Nezapomeňte však, že oděv nezabrání omrzlinám na uších, nohách nebo ocase… proto ani s příjemnou srstí nenechávejte krátkosrstého psa příliš dlouho v chladu. Baskický ovčák

 

oblečení pro psy

 

2. Jděte ven, když svítí slunce

Pokud je vašemu psovi chladno, snažte se ho venčit před obědem nebo brzy odpoledne, kdy jsou teploty o něco vyšší, a vyhněte se procházkám brzy ráno nebo pozdě večer. Za slunečného počasí si hrajte venku; sluneční světlo navíc dodává vám i vašemu mazlíčkovi vitamín D. Hrajte si s hračkami, nikoli s klacky, které mohou způsobit udušení a další zranění. Pokud váš pes rád žvýká a honí se, přibalte si frisbee, míček nebo jinou bezpečnou hračku a hrajte si společně na slunci.

3. Omezit pobyt venku v zimě

Váš domácí mazlíček možná rád tráví čas venku, ale v zimě může být i tomu nejchlupatějšímu psovi zima. Uši, tlapky a ocasy jsou náchylné k omrzlinám. Vezměte svého psa na časté procházky, cvičení a hraní … ale když teplota klesne, nenechávejte ho dlouho venku. Dobrým pravidlem je jít s ním ven, a až budete připraveni jít dovnitř, pravděpodobně půjde také. Pokud je na dvoře sám, často ho kontrolujte, zda nejeví známky nachlazení.

 

radost z péče o sněžného psa

 

4. Útulné ložní prádlo

Kromě omezení pobytu psa venku v chladných dnech nenechávejte svého psa v zimě spát na studené podlaze. Výběr správné podestýlky je zásadní pro to, aby váš pes zůstal v teple. Teplé deky mohou vytvořit útulné prostředí, vyvýšený pelíšek může psa uchránit před studenou dlažbou nebo betonem a vyhřívané pelíšky mohou pomoci předcházet ztuhlosti kloubů. Umístěte psí pelíšek na teplé místo mimo průvan, studené dlaždice nebo koberce, nejlépe na oblíbené místo, kde spí každý den, aby se necítil neznámý.Péče o psa.

5. Chraňte svého psa před topením

Psi se v chladném zimním počasí často snaží zahřát tím, že se přiblíží ke zdrojům tepla. Vyhněte se topným tělesům a nainstalujte kryty, abyste zabránili popálení domácích zvířat. Velkou hrozbu představují také krby, proto se ujistěte, že máte systém na ochranu domácích mazlíčků, který vašeho kamaráda ochrání před nebezpečím!

 

pes ve sněhu péče o psa

 

6. Hydratace kůže a srsti

Suché a chladné počasí může kůži vašeho domácího mazlíčka hodně poškodit. Pomozte zabránit suché a šupinaté kůži přidáním doplňku pro kůži a srst do krmiva. Kokosový olej je dobrý přírodní zvlhčovač, který pomáhá udržovat kůži a srst vašeho domácího mazlíčka zdravou. Pokud zjistíte, že tlapky, uši nebo ocas vašeho domácího mazlíčka jsou suché nebo praskají, můžete kokosový olej podle potřeby aplikovat i lokálně.

 

7. Žádné překrmování, prosím!

Ačkoli psi mohou v zimě potřebovat další vrstvu, ujistěte se, že pochází ze srsti, a ne z vrstvy tuku. Chladné teploty mohou dokonce způsobit lenost a pes nepotřebuje tolik kalorií. Věnujte pozornost úrovni aktivity svého psa a podle toho upravte množství kalorií. Kvalitní a plnohodnotná strava, nejlépe syrová, pomůže zajistit zdravou srst a dostatek energie v chladných zimních měsících.

 

jak chránit psa před chladem péče o psy

 

8. Udržujte svého psa hydratovaného

Psi se mohou dehydratovat stejně rychle jako v létě. Přestože mnoho psů sní sníh, není to adekvátní náhrada čerstvé vody. Pokud váš pes tráví čas venku na dvoře, zajistěte mu přístup k misce s vodou, často ji kontrolujte a rozbíjejte led, který se na ní vytvoří.

 

9. Vyčesávání psa

Váš pes potřebuje čistou a dobře upravenou srst, aby byl správně izolován. To je důležité zejména v případě, že váš pes tráví hodně času venku. Po koupání psa důkladně osušte, zejména předtím, než ho necháte venku.

10. Péče o tlapky je nutností

Stejně jako se lidem mohou v zimě objevit praskliny na tlapkách, i psi mohou trpět popraskanými polštářky na tlapkách . Pokud má váš pes chlupaté nohy, zastřihněte srst, která roste mezi polštářky, abyste zabránili tvorbě ledu. Sůl na městských chodnících může také pálit tlapky vašeho psa a je toxická, takže po procházkách po okolí tlapky opláchněte nebo otřete, abyste z nich odstranili všechnu sůl – nechcete, aby ji olizoval. Pokud váš pes vykazuje známky nepohodlí při chůzi venku na zmrzlém nebo prosoleném povrchu, zvažte použití psích pantoflí, které ochrání jeho tlapky.

stopa ve sněhu

11. Odstraňování sněhu

Sníh může být skvělá zábava, ale pro vašeho psa může být i nebezpečný. Sníh navršený v blízkosti plotů nabízí psům únikové cesty, kterým neodolají ani dobře vycvičení psi. Při odklízení sněhu na zahradě ho držte dál od plotů, aby ho pes nemohl přelézt. Na střechách se často hromadí sníh a led. Pokud je slunce venku a teplota stoupá, může se tato akumulace posunout a zranit vašeho psa. Pokud nemůžete sníh ze střechy odhrnout, držte psa dál od střešního převisu, abyste předešli zranění.

 

12. Dávejte pozor, kde si váš pes hraje

I když se váš pes venku pravděpodobně baví, dělejte si časté přestávky na vodu a zahřátí a nikdy nezůstávejte venku příliš dlouho. Pokud se procházíte nebo si hrajete v neznámých oblastech, mějte svého psa nablízku. Snadno se můžete vydat na nebezpečné plochy, jako jsou zamrzlé rybníky nebo jezera. Mohou být zasypány sněhem a nejsou dobře viditelné.

pes ve sněhu péče o psa

13. Vyhněte se expozici toxinům

Se zimou přichází nemrznoucí směs. Nemrznoucí směs chutná sladce a psi (i některé děti) ji snadno olíznou nebo vypijí. Nemrznoucí směs je extrémně toxická a již malé množství může být smrtelné. Psa nepouštějte do garáže a na příjezdovou cestu, kde by se mohl setkat s nemrznoucí směsí nebo jinými škodlivými chemikáliemi.

14. NIKDY nenechávejte psa v autě bez dozoru, bez ohledu na roční období.

Stejně jako se v létě mohou auta nebezpečně zahřát, jsou v zimě pro psa stejně nebezpečné teploty pod bodem mrazu. Ponechání vozu v provozu představuje další rizika, včetně otravy oxidem uhelnatým, pokud je vůz zaparkován v garáži. Když se vydáváte do výstroje, nechte psa doma.

 

15. Zvláštní péče o seniory

Chladné počasí často zhoršuje stávající zdravotní potíže psů, zejména artritidu. U psa s artritidou je velmi důležité dodržovat pohybový režim, ale nezapomínejte na kluzký povrch a dbejte na to, aby měl váš pes teplé a měkké místo k odpočinku, aby se po aktivitě zotavil. Pokud svému staršímu psovi ještě nepodáváte přírodní kloubní doplněk k promazávání kloubů a zmírnění potíží způsobených artritidou, měli byste zvážit jeho přidání v zimě. Stejně jako lidé jsou i psi v zimním počasí náchylnější k jiným onemocněním.

Přečtěte si :

Pes , pes domácí mazlíček – Cesta od vlka k domácímu mazlíčkovi

.

Pokud jste majiteli staršího psa, doporučujeme vám přečíst si tyto články :

10 krmiv a doplňků, které mohou pomoci psům s bolestivou artritidou

7 věcí, které by vám váš starší pes rád řekl

10 způsobů, jak prodloužit život svého psa

 

Sychravé zimní počasí přináší zodpovědným majitelům psů mnoho starostí. Krutý mráz, otupující vlhkost nebo kousavý vítr mohou vašemu psovi způsobit nepříjemnosti. Pokud budete v zimním období věnovat zvláštní pozornost pohodě svého věrného přítele, zajistíte, že si oba užijete toto období naplno.

 

Mějte na paměti tyto tipy pro zimní péči a užijte si vše, co zima nabízí. A nezapomeňte, že zimní mazlení se psím kamarádem je skvělý způsob, jak se zahřát!

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button