PÉČE O PSYPsi

7 věcí, které by vám váš starší pes rád řekl

Mít psa je jedna z nejlepších věcí na světě, ale není to bez stinných stránek. Jedním z nejhorších aspektů toho, že máte psa jako člena rodiny, je sledovat jeho poměrně rychlé stárnutí. Většina psů vstupuje do seniorského věku kolem 7 let, u větších plemen psů je to o něco dříve. Jsou pomalejší, snadněji přibírají na váze, jejich smysly se začínají otupovat. Kdyby váš starší pes uměl mluvit, nejspíš by vám řekl několik věcí.7 věcí, které by vám váš starší pes chtěl říct :

“ Už tak dobře nevidím. Také neslyším. „

 

Už tak dobře nevidím. Také neslyším.

Váš starší pes vás nemusí ignorovat. Možná vás už neslyší. Pokud se vám zdá, že vás pes začíná ignorovat, možná zjistíte, že vás prostě neslyší volat nebo že nevidí míček, který jste mu hodili. Majitelé si často nevšimnou příznaků, že pes ztrácí zrak nebo sluch, dokud ztráta není závažná. Jeden z příznaků může zpočátku vypadat jako agrese – pokud člověk vystoupí a dotkne se psa, aniž by si pes všiml, že se k němu přiblížil, může pes reagovat z obranného překvapení. Mohlo by to být také proto, že dotek způsoboval bolest v artritických nebo citlivých oblastech, ale k tomu se dostaneme za chvíli.

V případě ztráty sluchu je jedním ze způsobů, jak se připravit na hladký přechod k hluchotě, včasný nácvik ručních signálů. Když váš pes dobře vnímá vaše ruce, nebude tolik záležet na tom, aby časem přestal slyšet. Mnoho psů s poruchou sluchu stále dokáže vnímat vibrace, takže pozornost psa můžete upoutat poklepáním rukou, poklepáním na tvrdý povrch nebo jinou strategií vydávání hluku. starší pes

Starší pes

Dalším problémem s nenápadnými příznaky je ztráta zraku. Pokud je váš pes nemotornější, nemůže najít potravu nebo vodu, nechce se tolik pohybovat nebo se snadno vyděsí, může být příčinou ztráta zraku. Pokud váš veterinární lékař zjistí, že změny chování jsou skutečně důsledkem zhoršeného vidění, můžete svému psovi pomoci. Můžete označit různé místnosti různými vůněmi nebo různě tvarovanými koberci, aby váš pes podle čichu nebo hmatu poznal, ve které místnosti se nachází, oddělit nebezpečné prostory, jako jsou např. bazény a uchovávejte známé věci, jako je nábytek a potraviny, na stejném místě.

“ Teď mám trochu větší obavy. „

 

Teď mám trochu větší obavy. starší pes

Starší psi často hůře zvládají stres. Mohou se objevit věci, které dříve nebyly problémem, jako je separační úzkost nebo vstup návštěvníků do domu, kontakt s novými psy, fobie z nového hluku, které mohou jednoduše způsobit, že se vám bude zdát, že jste podrážděnější nebo rozrušenější než obvykle.

Ačkoli to lze z velké části přičíst otupělým smyslům a zvýšené bolesti, je třeba vyloučit zdravotní problémy spojené s úzkostí. Pokud si všimnete úzkosti nebo agresivnějšího chování, neprodleně navštivte svého veterináře a nechte psa podrobit kompletnímu vyšetření, abyste se ujistili, že příčinou změn není naléhavý zdravotní problém.

Starý pes

Pokud jsou to skutečně jen důsledky stárnutí, můžete svému psovi pomoci zmírnit úzkost tím, že budete udržovat podlahy bez nepořádku, častěji chodit na krátké procházky nebo hrát hry , abyste zvýšili jeho mentální stimulaci. Udržujte stálý režim, aby věděl, co má během dne očekávat. Nejdůležitější je být co nejtrpělivější, protože váš pes může stále vnímat vaši náladu, což může zvýšit jeho úzkost. Staří psi. Přečtěte si také :

Pes , pes domácí – Cesta od vlka k domácímu mazlíčkovi .

“ Teď je mi větší zima. „

 

Teď je mi větší zima. starší pes

Starší psi mají rádi teplé a měkké postele.

Existuje důvod, proč mají starší psi rádi teplé a útulné postele – regulace tělesné teploty není tak snadná. Pes, který by zvládl být celý den venku v chladném počasí , bude pravděpodobně potřebovat svetr, když je venku, a trochu více času uvnitř. Pomůžete-li svému psovi udržet vyšší tělesnou teplotu, minimalizujete tím ztuhlost kloubů a svalů a dokonce ho ochráníte před nemocemi.

Pečlivě sledujte teplotu prostředí vašeho zvířete a pozorujte příznaky prochladnutí. Pokud váš pes potřebuje trochu více pomoci, aby zůstal v teple, existuje samozřejmě velké množství svetrů . Pokud jste uvnitř, můžete psovi pomoci umístěním pelíšku poblíž zdroje tepla nebo poskytnutím vyhřívací podložky, kterou lze zapojit do zásuvky a zajistit tak stálé teplo. Dávejte však pozor, aby se váš pes příliš nezahřál, zejména pokud používáte elektrickou vyhřívací podložku. Pozorně sledujte, zda je deka teplá, nikoli horká. Stříhání drápků psa: Jak na to

“ Nemohu se hýbat tak dobře jako dřív, protože mě bolí klouby. „

 

Artritida a bolesti kloubů jsou u stárnoucích psů častým problémem. Ať už se jedná o staré zranění nebo artritidu, která se stále zhoršuje, bolesti kloubů, které mohou staršímu psovi způsobit řadu problémů, od potíží při nastupování do auta až po chůzi do schodů. Abyste co nejrychleji předešli problémům s klouby, je vhodné podávat psovi od několika let chondroitin a glukosamin. Určitě si přečtěte náš článek o

10 krmiv a doplňků, které mohou pomoci psům s bolestivou artritidou .

Při bolestech kloubů mohou pomoci protizánětlivé léky proti bolesti předepsané veterinářem. Můžete také zajistit nájezdové rampy tam, kde pes potřebuje překonávat schody, a kratší, ale častější procházky. Zajistěte mu možnost plavání nebo jiného neútočného cvičení, poskytněte mu ortopedické lůžko a zvýšené množství jídla a vody, a dokonce i jednoduchá opatření, jako je nevyzývat ho, aby k vám přišel, když leží, pokud to není nevyhnutelné. starší pes

“ Mám sice stejnou chuť k jídlu, ale nedokážu spalovat kalorie jako dřív.“

 

Obezita je jedním z hlavních zdravotních problémů starších psů a může způsobit nesčetné množství dalších zdravotních problémů od zhoršujících se bolestí kloubů a dušnosti až po problémy se srdcem nebo játry. Důvodem obezity starších psů je nejen pokles jejich energie a aktivity, ale také změna jejich celkové kalorické potřeby.

S přibývajícím věkem se náš metabolismus zpomaluje a k udržení stálé hmotnosti potřebujeme méně potravy. Stejné je to se psy. I když se chovají stejně jako dřív, jejich tělo nespaluje kalorie stejným způsobem, a proto přibývají na váze. Možná zjistíte, že je čas přejít na krmivo pro psy určené pro seniory, které obsahuje méně kalorií, více vlákniny a méně tuku a další nutriční doplňky. Možná zjistíte, že budete muset minimalizovat množství svačin, které během dne rozdáváte. Starý pes.

 

“ Někdy jsem zmatený a možná zapomínám na některá naše stará pravidla. „

 

Někdy jsem zmatený a možná zapomínám na některá naše stará pravidla. starší pes

Starší psi někdy zapomínají věci, které dříve uměli, například domácí výcvik. Ztráta kognitivních schopností je se stárnutím běžná. Váš pes může zapomenout jednoduché věci, například jak se pohybovat kolem překážky, nebo se dokonce ztratit v oblastech, které zná, nebo nepozná lidi, které zná. Může to ztížit plnění úkolů nebo učení se novým trikům. Ve skutečnosti může zapomenout chování, které zná již dlouho, jako je například domácí výcvik. Nehody v koupelně mohou být stále častější.

Pokud se váš pes začne chovat divně nebo se změní jeho chování, nechte ho vyšetřit veterinářem, abyste si byli jisti příčinou, kterou nemusí být jen stárnutí. Pokud však dojde ke stárnutí, můžete svému psovi pomoci pomocí léků a doplňků stravy a také tím, že s ním budete trpělivější a pomůžete mu, když bude zmatený nebo se ztratí. Přečtěte si :

10 způsobů, jak prodloužit život psa

“ V těchto dnech potřebuji s péčí trochu více pomoci. „

 

V současné době potřebuji trochu více pomoci s péčí o psa. starší pes

U starších psů se často objevují změny na kůži, srsti a dokonce i na drápech. Jejich kůže může být suchá a srst hrubší. Přidání kokosového nebo lososového oleje do jídla může problém na dlouhou dobu vyřešit. Kůže psa však může být také tenčí, takže hrozí větší riziko poranění. Je důležité věnovat zvýšenou pozornost psovi při hře nebo na turistické stezce, aby nedošlo k jeho zranění. Mezitím mohou být drápy psa křehké. Váš pes bude potřebovat častější stříhání drápků, protože si je během aktivit nestříhá, proto je důležité věnovat pedikúře zvýšenou pozornost.

Protože starší pes nemusí být tak ochotný nebo schopný se sám starat o svou srst, možná budete muset zvýšit počet opakování týdně, kdy mu kartáčujete srst a pomáháte mu udržovat čistotu. Je to skvělá příležitost ke vzájemnému sblížení a také možnost zkontrolovat, zda se u vašeho psa neobjevily nějaké nové boule, hrboly nebo bolesti, které by bylo třeba zkontrolovat.

Je mnoho dalších věcí, na které je třeba dávat pozor, když pes stárne, včetně dobré péče o zuby, aby se předešlo onemocnění dásní od onemocnění jater až po cukrovku. Ačkoli se může zdát, že péče o psa je náročná, když dosáhne seniorského věku, má taková oddanost svou zvláštní odměnu, včetně vědomí, že jste pro svého společníka, který na vás byl od počátku závislý, udělali vše, co jste mohli.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button