PÉČE O PSYPsi

Jak vybrat postroj pro psa – typy postrojů a rady k nim

Jak vybrat postroj pro psa .Postroje pro psy jsou bezpečnějším způsobem, jak zajistit, aby byl váš pes během cvičení a procházek v bezpečí a pohodlí. Na trhu jsou k dispozici desítky různých postrojů a vy si musíte vybrat , které vyhovují vašim potřebám a potřebám vašeho psa. Připravili jsme pro vás několik rad, jak vybrat správný postroj pro vašeho psa.Jak vybrat nejlepší postroj pro vašeho psa.

 

Jak vybrat postroj pro psa

 

jak vybrat postroj pro psa

 

Jak vybrat postroj pro psa? Nejprve se ujistěte, že víte, k čemu budete postroj používat, protože můžete koupit několik různých typů postrojů.Ne všechny postroje jsou totiž určeny k venčení, a právě k tomu je většina majitelů psů potřebuje. Existuje mnoho typů připínacích postrojů, které můžete při chůzi použít, například přední klip, zadní klip nebo šňůrku.

Jak vybrat postroj pro psa pro mobilitu

 

Postroje pro psy se používají jako pomoc pro psy, kteří mají problémy s pohyblivostí, zejména pro starší psy, a pro rozložení hmotnosti psa, abyste ho mohli snadněji zvedat. Jsou vybaveny stejně jako postroje pro chůzi.

 

Tréninkové a sportovní postroje

 

jak vybrat postroje

 

Postroje, které se používají pro sportovní nebo tréninkové účely, musí být lehčí, proto hledejte postroje bez kovových nastavovacích spon a vyrobené z lehkých materiálů. Najdete však i sportovní postroje, které umožňují psa zatížit , takové postroje jsou určeny pro výcvik, kdy pes cvičí se zátěží na postroji a bez postroje je pak silnější a rychlejší.

10 psích plemen, která vypadají jako vlci

Jak vybrat postroj pro psa do auta

 

jak vybrat postroj pro psa do auta

 

Pokud chcete postroj pro psa do auta, vyberte si postroj schválený pro crash testy. Jsou kvalitnější a dokonale plní svůj účel. Při dopravní nehodě je pravděpodobnější, že pes zůstane v bezpečí.

Jak vybrat postroj pro psa na běhání ?

Postroj pro běhání si vyberete podle tohoto článku a postroje připnutím . Protože postroj pro běhání závisí na psovi, zda je klidný, nebo příliš táhne. Se psem, který příliš táhne, se hůře běhá, pokud postroj neklade žádný odpor. Pes by měl běžet vedle vás a vy byste měli udávat tempo, ne naopak.

 

Typy postrojů podle upevnění vodítka

 

Jde o místo, kde se vodítko připevňuje k popruhu.

 

1. Jak vybrat postroj pro tahacího psa 

 

Zadní upevnění Tažný postroj

Vodítko je připnuté na zádech psa. Na tento typ postroje si pes snadno zvykne, pohodlně se nosí a vodítko se mu nezamotává do předních nohou. Jedná se o tahací postroj, protože se přes něj přenáší plná síla psa.

  • Tahací postroj pro psa
  • Postroje s klipem na zádech používejte pouze u klidných a vycvičených psů.
  • Neměly by se používat u psů, kteří při chůzi táhnou, protože postroj tento pohyb neusměrňuje.
  • Neměly by se používat k nápravě problémů s chováním, jako je agresivita vůči jiným psům, protože postroj nezabrání špatnému chování jako jiné typy postrojů.

 

2. Jak vybrat postroj proti tahání pro psa 

 

Přední zapínání Postroj proti vytažení

 

Popruhy mají přezku pro připevnění vodítka vpředu , tj. uprostřed hrudníku psa.Postroj proti tahání. Tímto způsobem vám postroj umožní lepší kontrolu nad psem, pokud při chůzi táhne. V případě potřeby pomáhá přesměrovat psa k majiteli.

  • Postroj proti tahání psa.
  • Pokud váš pes táhne a vy chcete toto chování napravit, jsou přední svorky dobrou volbou.
  • Vodítko by mělo být natažené, protože se může zamotat do nohou psa.

 

3. Jak vybrat postroj pro svého psa  Zatahovací postroj

 

zatahovací postroj pro psa

Existují různé varianty zatahovacích postrojů, ale všechny fungují na stejném principu. Při tahání psa se stahují, což je pro psa nepříjemné. Některé zatahovací postrojemohou psovi způsobit bolest, což není to, co chcete. Pásek by měl vytvářet mírný tlak, který je nepříjemný, proto se ujistěte, že pásek psa nebolí.

a) Z čeho je vyroben postroj pro psy.

Většina popruhů je vyrobena z nylonu nebo jiné syntetické tkaniny či kůže. Nylonové postroje se lépe nastavují a jsou vhodnější, pokud je venku vlhko a vlhko.

Můžete si vybrat postroj s vnitřním polstrováním, takový postroj je lehčí a pro psa pohodlnější.Když investujete do kvalitního postroje, vyplatí se to.

Je pot pro vlasy nebezpečný?Jak se mu bránit?

b) Funkce postroje pro psy

 

Pokud chodíte na procházky v noci, můžete svému psovi koupit reflexní postroj. V noci bude váš pes dostatečně viditelný.Postroj pro psa můžete vybírat také podle barvy, dobrou volbou je voděodolný postroj, který se lépe pere.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button