Psi

Francouzská plemena psů – 15 francouzských plemen psů

Francouzská plemena psů – 15 francouzských plemen psů. Přijďte se seznámit se psy z Francie. Připravili jsme pro vás 15 plemen psů, která pocházejí z Francie. Některá z nich jsou vám známá, ale jsou i plemena, o kterých jste nikdy předtím neslyšeli.

 

 

Bordeauxská doga – Francouzská plemena psů

 

Bordeauxská doga

Bordeauxský mastif neboli francouzský mastif je jedním z nejstarších a nejvšestrannějších plemen psů z Francie. To již bylo zmíněno v bodě 14. století a první standard plemene byl vytvořen v roce 1911. Toto plemeno je známé svým robustním svalnatým tělem a velkou hlavou. Je věrný a laskavý ke svým majitelům.

 

Malý drsnosrstý vendéeský baset

 

Malý drsnosrstý vendéeský baset

Malý hrubosrstý baset Wenden je aktivní plemeno psa , původně vyšlechtěné k lovu králíků a jiné drobné zvěře. Pes je sebevědomý a má zvláštní postoj. Je to výborná společnice a domácí mazlíček , potřebuje jen milujícího majitele a hodně pohybu.

 

Pikardský španěl – Francouzská plemena psů

 

Pikardský španěl francouzská plemena psů

Pikardský španěl byl původně odvozen od francouzského španěla , který vznikl ve středověku, ale oblíbeným se stal až po Francouzské revoluci. Protože od té doby mohou i běžní občané chovat lovecké psy. Pikardský španěl vznikl na konci 19. století. století , je pes známý tím, že je kromě loveckého psa také dobrým rodinným společníkem. S dětmi vychází dobře.

 

Levicek – Francouzská plemena psů

 

Levicek

Německé jméno Löwchen znamená „malý lev“, ale s největší pravděpodobností se jedná o francouzského psa. Mnozí se domnívají, že pochází ze středomořské oblasti jižní Francie. První zmínky o psovi se objevují již v polovině 15. století. století , byl legendárním společníkem evropské šlechty. Své jméno dostal díky svému tradičnímu střihu ( zadní nohy má ostříhané nakrátko a vpředu mu zůstala plná hříva ) , tento střih z něj dělá malého krále džungle.

 

Bourbon Builder – Francouzská plemena psů

 

Stavitel Bourbon

Je to jedno z nejstarších plemen stavitelů na světě. Tento pes je téměř vyhynulý a za své přežití vděčí specializovaným chovatelům, kteří se ho ujali. První zmínky pocházejí ze 14. století. V 60. letech 20. století téměř vyhynul, ale v 70. letech ho chovatelé znovu oživili a udrželi tak plemeno při životě.Francouzská plemena psů.

 

Porcelaine – Francouzská plemena psů

 

Porcelaine Francouzská plemena psů

 

Porcelaine je francouzský pes , který pochází z východní části země. V 17. století byl obzvláště oblíbeným loveckým psem.Dnes je poměrně vzácným plemenem, ale jeho zastánci dělají vše pro to, aby se jeho popularita obnovila.Francouzská plemena psů. Francouzská plemena psů.

 

Láhev

 

Pudl Francouzská plemena psů

 

Pudl zní jako zřejmé francouzské plemeno psa. Až na to, že ve skutečnosti pochází z Německa. Pudl byl původně vyšlechtěn v Německu jako vodní pes („pudl“ pochází z německého slova „louže“). Plemeno však bylo standardizováno ve Francii , kde se stalo velmi oblíbeným. Pudl je dnes uznáván jako národní plemeno země.Je známý svou inteligencí a živou povahou, je to dobrý rodinný pes.

 

Pyrenejský horský pes

 

Pyrenejský horský pes Francouzská plemena psů

 

Velký a krásný pyrenejský horský pes byl původně používán k hlídání hospodářských zvířat. Později se dostal mezi francouzskou šlechtu, kde se stal oficiálním dvorním psem.Jako společníka si ho chovali Ludvík XIV ( francouzský král v letech vlády 14. května 1643 – 1. září 1715 ), Marie Antoinetta ( dcera Marie Terezie ), anglická královna Viktorie.Je to věrný klidný a láskyplný pes. Vhodný jako hlídací pes a rodinný pes.Francouzská plemena psů.

Pyrenejský ovčák

 

Pyrenejský ovčák Francouzská plemena psů

Pyrenejský ovčák je psí workoholik pocházející z Francie. Jsou to vysoce energetičtí a inteligentní psi s vysokou inteligencí. Toto plemeno existuje již od středověku. Patří k nejstarším a nejoblíbenějším plemenům psů ve francouzské historii. Spolu s iberskými horskými psy hlídali stáda ovcí. I dnes jsou to pastevečtí psi , právě v této činnosti vidí smysl svého života a kde vynakládají svou nekonečnou energii. Pes je věrný, ale má prchlivou povahu, takže není vhodný pro někoho, kdo ještě psa neměl.

 

Briard

 

Briard Francouzská plemena psů

Briard je starobylé plemeno velkého ovčáckého psa původem z Francie. Údajně ho vlastnil i Napoleon. Je to dobrý ochranářský a věrný pes , za první světové války ho francouzská armáda používala jako strážního psa. Dnes je to oblíbený rodinný pes. Je strašně energický a inteligentní , což znamená, že potřebuje hodně pohybu a tréninku.

 

Papillon

 

Papillon Francouzská plemena psů

 

Papillon znamená ve francouzštině motýl. Papillon je chytré a atletické plemeno, které potřebuje dostatek pohybu. Jsou vhodné do bytu. Je to pes, který si užívá života , ale zároveň je to citlivé plemeno a dokáže se vcítit do nálady majitele. Se svou rodinou sdílí nejen radost, ale i smutek. Pes do bytu : 15 nejlepších plemen do bytu

Barbet

 

Barbet Francouzská plemena psů

Barbet je jedno z nejstarších francouzských psích plemen a je považován za předka pudla a dlouhosrstého ovčáka. Byla velmi oblíbená u francouzské šlechty, která ji používala k lovu. Bojoval s ním i francouzský král Jindřich IV. . Navzdory své dlouhé historii barbet po první světové válce téměř vyhynul. Plemeno však bylo zachráněno.

 

Bretonská španělština

 

Bretaňský španěl Francouzská plemena psů

 

Bretaňský španěl je další francouzský lovecký pes . Byli vyšlechtěni v 17. a 18. století k lovu ptáků. I dnes jsou oblíbení především jako lovečtí psi, ale hodí se i jako rodinní psi a společníci. Stačí jim dát čas a pravidelně s nimi cvičit.

 

Pikardský ovčák

 

Pikardský ovčák Francouzská plemena psů

Pikardský ovčák je další starobylé francouzské plemeno. Pochází z keltských dob. V dnešní době je to poměrně vzácné. Pes potřebuje dostatek pohybu. Pokud mu ji dáte, stane se pro vás vynikajícím a nerozlučným společníkem.

Pivo na vlasy: jak pomocí piva docílit zdravých, hebkých a lesklých vlasů

Francouzský buldoček

 

Francouzský buldoček Francouzská plemena psů

 

Francouzský buldoček je jedním z nejoblíbenějších plemen psů na světě. Je roztomilý , zábavný a hravý .Od počátku své existence je chován jako pes společník . Je vhodný do bytu , rád leží na gauči , ale nezapomeňte , že mu musíte každý den věnovat nějaký čas , protože by mohl trpět nadváhou .

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button