PÉČE O PSYPsi

Co dělat, aby váš pes žil déle – 10 tipů pro dlouhý život

Co dělat, aby váš pes žil déle – 10 tipů pro dlouhý život . Co můžete udělat pro to, aby váš pes žil déle ? Rady , tipy , pomůcky, které prodlouží život vašeho psa .každý by si přál, aby s ním jeho domácí mazlíček žil navždy. Koneckonců máme psy tak rádi, že se stali nedílnou součástí našich rodin. Stejně jako my lidé však i psi musí jednoho dne opustit tento svět. I když jim nemůžeme pomoci zůstat naživu navždy, rozhodně jim můžeme život prodloužit.Zde je 10 způsobů, jak prodloužit život vašeho psa.

10 způsobů, jak prodloužit život psa:

10. Péče o zuby – Co dělat, aby pes žil déle 

Zubní kaz je u psů běžným problémem , ale je nebezpečnější, než si dokážete představit. Kazivé zuby mohou způsobit nejen problémy se zuby, ale mohou také vést k infekcím v těle psa, zejména v ledvinách a srdci.Zubní kartáček.

Co dělat, aby pes žil déle

I když je přirozené, že většina psů nemá svěží dech a dokonale čisté zuby jako lidé, jejich dásně a zuby by měly být alespoň přiměřeně čisté. Ujistěte se, že máte zubní kartáček s měkkými štětinami a zubní pastu určenou speciálně pro psy. Nejlepší je zvolit zubní kartáček s dvěma hlavicemi, který pomáhá čistit pod úhlem 45 stupňů, protože pomáhá při čištění pod linií dásní.

9. Návštěva veterináře – Co dělat, aby váš pes žil déle 

 

Co dělat, aby pes žil déle

 

I když váš pes vypadá naprosto zdravě, měl by navštívit veterináře na celkovou prohlídku alespoň jednou ročně, ale klidně i dvakrát ročně, zejména pokud máte staršího psa.Veterinář pomáhá udržovat optimální zdravotní stav a nabízí řádné záznamy o zdraví vašeho psa. To také usnadní vašemu veterináři včasné odhalení případných problémů, a pokud je problém odhalen v rané fázi, je snadné jej úspěšně vyřešit.


 

8. Pomozte udržet zdravou váhu – Co dělat, aby váš pes žil déle 

Tímto problémem trpí nejen lidé, ale i domácí zvířata. Pokud psy krmíte příliš tučným lidským jídlem, mohou snadno získat nadváhu , a to i v případě, že svému mazlíčkovi neposkytujete dostatek pohybu. Krmte svého mazlíčka podle pravidelného rozvrhu a sledujte také množství krmiva, které mu nabízíte. Viz :
Dietní granule pro psy

7. Jejich mysl by měla být také zdravá

Stejně jako u lidí i u psů platí, že duševní stimulace je udržuje šťastnými. Pokud se pes nudí, může se snadno stát úzkostným a depresivním, dokonce i nemocným. Pokud chcete prodloužit život svého psa, musíte ho zaměstnat. Jakmile váš pes začne stárnout, některé snadné způsoby, jak udržet jeho mysl aktivní, budou socializace, výcvik, individuální pozornost a další zajímavé aktivity.Co dělat, aby váš pes žil déle .

Pes není nikdy příliš starý na to, aby se naučil nějaké triky. Můžete vyzkoušet psí sporty, jako je agility, coursing nebo pokročilé kurzy poslušnosti. Váš pes bude mít radost z vaší stimulace a s tím, jak se budete společně učit novým dovednostem, bude růst i vaše pouto.

6. Cvičení je velmi důležité – Co dělat, aby váš pes žil déle 

K prodloužení života psa přispěje nejen jeho správné krmení, ale je třeba se věnovat i jeho cvičení. Cvičení je velmi důležité pro udržení kondice a pomůže vašemu zvířeti žít déle. Cvičení může snížit stres, vyrovnat emoce a náladu a zvýšit hladinu endorfinů. Kromě toho udržuje kardiovaskulární systém vašeho domácího mazlíčka a udržuje ho šťastného. Chcete-li prodloužit život chlupatého přítele, choďte s ním pravidelně na procházky nebo běhat. Tím se sníží stres a zlepší kvalita jejího života.

5. Dopřejte svému psovi odpočinek

 

Co dělat, aby váš pes žil déle - 10 tipů pro dlouhý život

Každý potřebuje odpočívat, dokonce i váš pes. Stres může mít na psa negativní vliv, pokud je v neustálém stavu úzkosti. Musíte vytvořit určitou rovnováhu, aby měl váš pes dostatek pohybu. Ale také dostane nějaký čas na odpočinek. Musíte se ujistit, že se váš pes zdržuje od všech druhů aktivit a každý den alespoň hodinu spí sám. Nikdy je také nenuťte do žádných aktivit.

4. Dejte jim lásku

Stejně jako my lidé potřebujeme cítit lásku a péči, i psi potřebují ke svému přežití pozitivní interakci. Nikdy byste si neměli pořizovat psa, pokud mu nemůžete věnovat dostatek času, náklonnosti a lásky. Dbejte na to, abyste s nimi trávili dostatek času, což je udrží šťastné a prodlouží jejich život.Co dělat, aby pes žil déle .


 

3. Udržujte svůj domov čistý a zdravý

Pokud váš domov neobsahuje škodlivé chemikálie a toxiny, snížíte tím přinejmenším pravděpodobnost, že váš pes onemocní nebo se u něj objeví nějaký druh alergie. Pokud je váš pes vždy zdravý a bez alergií, je větší šance, že bude žít déle.Co dělat, aby váš pes žil déle.

2. Kastrace

Kastrace může prodloužit život psa o 1-3 roky. Kastrovaní psi nedostávají rakovinu varlat a netrpí ani problémy s prostatou.


 

1. Pečujte o jejich klouby

 

Co dělat, aby pes žil déle

 

Co dělat, aby pes žil déle . Stejně jako u lidí se i u psů klouby časem opotřebovávají. Osteoartróza je jedním z nejčastějších problémů, kterými domácí zvířata trpí. Proto byste se měli ujistit, že vaše zvíře má zdravé kly. 10 krmiv a doplňků, které mohou pomoci psům s bolestivou artritidou

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button