PÉČE O PSYPsi

10 nejčastějších chyb při výcviku psa

Výcvik psů může být náročný i obohacující zážitek. Výcvik pomáhá navázat užší pouto se zvířetem. Je to proto, že pes, který je dobře vycvičený, poslušný, šťastný, uvolněný a citlivý. Vztah se psem je tak příjemnější. Kromě toho je vycvičený pes bezpečnější. Cvičení psi představují menší riziko pro sebe i ostatní než psi bez kontroly. To se projeví zejména v situacích, kdy je váš pes v nebezpečí, ať už na silnici, nebo třeba v parku mezi ostatními psy. Pokud vás pes poslouchá , je to samozřejmě pozitivní důsledek správného výcviku. Mnoho lidí má představu o tom, jak by měli svého psa cvičit, ať už slovním vedením nebo něčím, co si přečetli. Existuje však několik běžných chyb při výcviku psů, které mohou ohrozit úspěch výcviku vašeho psa. Podívejme se na 10 nejčastějších chyb, kterých se majitelé psů při výcviku dopouštějí.

 

výcvik psů 2

Pes není dostatečně často cvičen

Když si člověk pořídí nového psa, obvykle se snaží naučit ho základním návykům a chování. Když však psa nějakou dobu mají, už ho necvičí. To může způsobit, že se reakční doba psa zhorší nebo pes nebude reagovat vůbec. Pes prostě potřebuje neustálý pohyb , aby zůstal poslušný a pozorný. Namísto základního výcviku psa a následného necvičení by se povely měly trénovat pravidelně, několikrát během dne. Pokud psa jednou za měsíc naučíte nový trik, pomůže mu to udržet si motivaci.To je další z 10 nejčastějších chyb při výcviku psa.

Opakování příkazu stále dokola

Pokud si pes na vyzvání nesedne, majitel psa mu to řekne šestkrát nebo sedmkrát. Nakonec si pes sedne. Někteří psi jsou buď nedostatečně vycvičení a trvá jim dlouho, než pochopí, co po nich chcete, nebo mají jen silnou vůli a neudělají, co jim řeknete. Pokud si pes napoprvé nesedne, najděte klidné místo a dejte povel znovu.Při výcviku poslouchání psa napoprvé je dobré psa odměnit, když poslechne. Spousta pochval a pamlsků ho naučí, že poslouchat vaše povely je výhodné. 10 knih, které by si měl přečíst každý milovník psů

 

výcvik psů 1

Tréninky jsou příliš dlouhé nebo příliš krátké

 

Cílem správného výcviku je naučit psa nový povel a odměnit ho za něj . příliš mnoho pokusů nebo učení příliš mnoha nových povelů v jednom výcviku frustruje buď vás, nebo vašeho psa . na druhou stranu vyžadujte od psa určitou úroveň zvládnutí povelu , ne jen proběhnutí povelu se smyslem vím , umím , pokračuj . Může se stát, že váš pes po nějaké době povel nedodrží, protože ho zapomene.

Netrénujte svého psa v různých prostředích

Možná pokaždé, když svého psa naučíte povel, jako je Sedni! , děláte to na klidném místě , v místnosti nebo na zahradě, kde vás nikdo neruší . Pokud mu v takovém případě přikážete, aby si v kuchyni sedl, když boucháte kolem hrnců a pánví, nemusí si sednout. Pokud chcete, aby váš pes všude poslouchal . Začněte s nácvikem nejprve v klidném prostředí, kde jste sami. Poté postupně přidávejte rozptýlení , například zapnutou televizi nebo další lidi v okolí. Pak do tréninku zařaďte rušnější venkovní prostředí , které bude povel nadále posilovat.

Pes se stává závislým na pamlscích a bez nich neposlouchá.

Pamlsky jsou skvělým způsobem, jak psa přimět k tomu, aby dělal to, co po něm chcete. Pokud však budete svého psa stále odměňovat , může se vám to vymstít. Pozornost a výkonnost psa se může zpomalit , protože stále čeká na odměnu za výkon. Jakmile se pes naučí chování , vyměňte pamlsky za pochvalu nebo hračku. Čas od času však můžete psa odměnit pamlskem , abyste zdůraznili jeho konkrétní spaní.

 

10 nejčastějších chyb při výcviku psa

Vaše emoce jsou překážkou

 

Pokud se při výcviku psa rozčilujete , protože vás pes neposlouchá, může to být kontraproduktivní. Na druhou stranu , pokud budete křičet radostí pokaždé, když pes poslechne, může to být pro psa příliš energické, aby se dokázal soustředit a poslechnout. Při výcviku psa byste měli vždy zůstat klidní a sebejistí, což psa uklidní a snáze se naučí nové povely.

Reagujete pozdě

Nezkušení majitelé psů často reagují na to, co pes dělá, místo aby taktizovali. Místo toho, abyste reagovali na aktuální chování psa, naučte se ho předvídat. Například pes, který nadměrně štěká. Nečekejte, až pes začne štěkat, ale předvídejte to. Když si myslíte, že by váš pes mohl začít štěkat , odveďte jeho pozornost na něco jiného. Vyžaduje správné načasování , techniku a vytrvalost , ale naučí vašeho psa mnoha zlozvykům.

 

nejčastější chyby při výcviku psů 10 nejčastějších chyb při výcviku psů

Jste nedůslední

Necháváte svého psa, aby na vás skákal, když se vracíte z práce , ale na druhou stranu jste na něj naštvaní, když skáče na hosty? Tento přístup pravděpodobně nebude fungovat. Psi musí znát pravidla a vědět, že je musí vždy dodržovat. Dalším příkladem je , když se jeden den smějete a necháte psa udělat něco špatného a druhý den, když to udělá, se na psa naštvete. Váš pes tak bude zmatený. Stanovte mu pravidla a dodržujte je vždy a za všech okolností.

Nejste si jistí

 

Psi vycítí, když si nejste jisti povely nebo jejich přítomností. Možná proto jsou lidé, kteří se psů bojí, pokousáni častěji než ti, kteří zůstávají klidní. Pokud se při výcviku nechováte sebejistě , může toho váš pes využít. Pravidelný trénink a procvičování povelů to může zlepšit , tím si u psa vybudujete respekt a budete si více věřit.

 

jak správně cvičit psa 10 nejčastějších chyb při výcviku psa

Netrénujete svého psa jako jedinečnou bytost.

Každý pes má svou jedinečnou osobnost a chování. Plemeno je součástí vzhledu , je třeba brát v úvahu individuální povahu psa. Součástí tohoto procesu je určení, jaké metody výcviku budou u vašeho psa nejlépe fungovat. Pokud je váš pes například plachý a vy se chováte příliš agresivně, není to správný přístup. Na druhou stranu, pokud máte psa se silnou vůlí a velíte mu jemně, nemusí vám věnovat pozornost. Měli byste vzít v úvahu velikost, věk, energii, plemeno a historii psa. Pokud jde o výcvik psa , odměňujte psa za chování, které se vám líbí, a ujistěte se, že chování, které se vám nelíbí, nebude nikdy odměněno a pes za něj nebude nikdy pochválen.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button