PÉČE O PSYPsi

6 způsobů, jak zlepšit pouto se psem

Jak zlepšit pouto se psem .Jak zlepšit vztah se psem .

Jak se říká, psi jsou naši nejlepší přátelé. Možná se ale v dnešní době vztah mezi vámi a vaším psem rozpadá. Možná jste neustále frustrovaní, protože váš pes ignoruje vaše povely nebo se vám vždy plete do cesty, když děláte domácí práce.

Tyto a další problémy často spočívají v tom, jak jste jako tým propojeni. Toto pouto nevzniká automaticky, jakmile si psa přivedete domů. Není ani statický. Je to něco, na čem je třeba pracovat a co může časem růst. Pokud chcete psa, který se vám bude více věnovat, čtěte dále. Jak zlepšit své pouto se psem .Jak zlepšit svůj vztah se psem .

Vzájemná komunikace

Vzájemná komunikace
Měli jste někdy fungující přátelství, kdy mluvil jen jeden z vás ? Pravděpodobně ne. Skutečné přátelství vyžaduje rozhovor a naslouchání obou stran, oboustrannou komunikaci, která umožňuje každému vědět, co si ten druhý myslí a co cítí. Jak psi, tak lidé, kteří jsou dva vysoce sociální druhy, mají složité způsoby komunikace. My lidé však máme tendenci v konverzaci se psy dominovat. Očekáváme, že budou rozumět všemu, co po nich chceme, ale ne vždy věnujeme stejnou pozornost tomu, abychom zjistili, co žádají oni po nás. Jak zlepšit své pouto se psem .Jak zlepšit svůj vztah se psem .

Psi nám řečí těla sdělují obrovské množství informací. Od zjevnějších náznaků, jako je to, jak vysoko nebo nízko je ocas, jak rychle se vrtí a jakým směrem , až po jemnější řeč ve tvaru očí, úhlu, pod kterým drží tělo, nebo napjatosti koutků úst, to všechno jsou slova, která se prostě musíte naučit číst. Chcete-li si se svým psem vytvořit lepší pouto, začněte nejprve studovat, jak psi komunikují svým tělem. Pak lépe pochopíte, co se vám váš pes snaží říct, a když mu začnete naslouchat, budete spolu vycházet mnohem lépe.

 

Poznejte, co má váš pes rád a co ne – a respektujte to. 

 

Poznejte, co má váš pes rád a co ne - a respektujte to.


Stejně jako lidé mají i jednotliví psi své osobní sympatie. Někteří psi se rádi mazlí, jiní mají raději svůj prostor. Někteří zbožňují hru na aportování, jiní by raději leželi v křesle. Někteří se rádi učí nové triky, jiní zbožňují klasické procházky. Někteří psi mají rádi všechny druhy náklonnosti, včetně objetí, ale mnoho psů objetí sotva snáší nebo je dokonce nemá rádo. Existuje mnoho věcí, o kterých si my lidé myslíme, že psy opravdu baví, ale oni je jen tolerují. Jak zlepšit své pouto se psem .Jak zlepšit svůj vztah se psem .

Klíčem ke sblížení se psem je znát jeho individuální záliby a zápory a respektovat je. Pokud budete dávat pozor, možná zjistíte, že se vašemu psovi nelíbí, jak často ho objímáte. Ale opravdu miluje, když ho drbete za ušima. Když si to uvědomíte, můžete objímání vyměnit za drbání za ušima a váš pes pozná, že jste na něj mnohem hodnější , protože nebude muset trpět kvůli věcem, které se mu nelíbí. Když zjistíte, že váš pes miluje určitou hru nebo hračku, můžete tyto preference využít ve svůj prospěch při výcviku. Možná je váš pes více motivován jídlem než hračkou.

Nejlepší odměna je ta, po které váš pes nejvíce touží a udělá pro ni cokoli. Zjistit, co má váš pes rád a co ne, je také součástí toho, abyste ze svého psa při výcviku dostali maximum. Jak zlepšit pouto se psem .Jak zlepšit vztah se psem .

 

Cvičte svého psa každý den – Jak zlepšit pouto se psem .Jak zlepšit vztah se psem .

 

10.Německý ovčák -

Jedním z nejlepších způsobů, jak zlepšit vztah se psem, je každodenní trénink s využitím pozitivního posilování. Poskytování odměn za úspěchy je skvělý způsob, jak zvýšit důvěru a radost mezi vámi a vaším psem.

 

Lovecký pes – 11 nejlepších loveckých psů

 

Svého psa trénujete každý den , ať už si to uvědomujete, nebo ne – každá procházka, každý kontakt s jinými psy nebo lidmi, každá interakce s vámi je v podstatě formou tréninku, který formuje vnímání světa a chování vašeho psa, ať už dobré, nebo špatné. Proto se vědomě snažte z těchto okamžiků vytěžit co nejvíce.Když jdete například na procházku, udělejte z ní tréninkové cvičení, požádejte psa, aby si sedl na každém rohu, náhodně s vámi měnil směr, měnil stranu, po které jde, měnil tempo, aby odpovídalo vašemu, když zpomalíte, nechte ho zpomalit a zrychlete, aby zrychlil.Ať už se rozhodnete pracovat jakkoli, pamatujte, že každý den probíhá nějaká forma aktivního tréninku s pozitivním posilováním. Jak zlepšit pouto se psem .Jak zlepšit vztah se psem .

 

Postupné odměňování psa – Jak zlepšit pouto se psem .Jak zlepšit vztah se psem .

Postupné odměňování psa Jak zlepšit pouto se psem .Jak zlepšit vztah se psem .

Například požádáte psa, aby provedl nějaký složitý trik, ale odměnu (mňamku) mu nedáte, dokud ho neprovede správně? Jen zvyšujete míru frustrace, kterou oba cítíte, a snižujete míru zábavy, kterou váš pes zažívá, když se snaží dělat to, co po něm chcete. Místo toho rozdělte trik na malé části, na kterých může váš pes stavět, a za každý úspěšně dokončený krok ho odměňte. Jak zlepšit své pouto se psem .Jak zlepšit svůj vztah se psem .

Poznejte preference a limity svého psa, abyste zjistili, jaké situace zvládne a jaké ne. Poté upravte situaci, ve které se pes nachází, tak, aby ji zvládl na výbornou. Pokud se budete snažit, aby váš pes úspěšně komunikoval s vámi i s ostatními, zvýší se důvěra vašeho psa i důvěra ve vás jako silného a bezpečného vůdce.

Buďte zdrojem všech životních potřeb a dobrot – Jak zlepšit své pouto se psem .Jak zlepšit svůj vztah se psem .

 

Buďte zdrojem všech životních potřeb a dobrot Jak zlepšit své pouto se psem .Jak zlepšit svůj vztah se psem .


Pokud chcete, aby vás pes poslouchal na slovo, musíte být jediným zdrojem všech úžasných věcí v jeho životě, včetně jídla a hraček. Pokud krmíte svého psa volně, odložte misku s jídlem a vytáhněte ji pouze tehdy, když mu jdete dát jíst. Pokud jsou hračky rozházené po podlaze nebo jinde, kde se k nim pes snadno dostane, schovejte je do skříně. Tyto věci jsou zaslouženou odměnou a váš pes bude mnohem pozornější, pokud budete jeho pamlsky a hračky rozdávat vy. Jak zlepšit pouto se psem .Jak zlepšit vztah se psem .

V době jídla připravte psovi jídlo, ale nechte ho několik minut počkat nebo ho požádejte, aby udělal několik triků. Pochopí, že přístup k jídlu získávají díky spolupráci s vámi. Hračky zase používejte během výcviku nebo mu je dejte jako odměnu po výcviku. Když jste poskytovatelem všeho dobrého, váš pes k vám bude vzhlížet – a bude vás mnohem snáze poslouchat.

Trávte se svým psem čas každý den, během kterého se věnujete pouze jemu – Jak zlepšit své pouto se psem .Jak zlepšit svůj vztah se psem .

Trávit čas se psem každý den jen s ním Jak zlepšit své pouto se psem .Jak zlepšit svůj vztah se psem .

Když už mluvíme o speciálních hrách, nezapomeňte se každý den věnovat pouze svému psovi. Nemáme na mysli procházky, kdy vás rozptyluje telefonní hovor, nebo na zahradě, když něco děláte a váš pes se toulá kolem . Individuální čas je 30 minut a více času stráveného hraním mozkových her, ošetřováním, aktivním venčením, dokonce i povídáním si se psem.

 

Vypadávání vlasů? Jezte těchto 9 potravin, abyste zabránili vypadávání vlasů

 

Je to skvělý čas na procvičení čtení řeči těla psa, na zjištění jeho energetické úrovně, zda nepotřebuje další pohyb, a na analýzu všeho, co jste udělali, abyste pomohli rozšířit a posílit spojení a důvěru, kterou se svým psem máte. Navíc je to jednoduše klidný čas bez stresu, který si můžete užít ve společnosti svého čtyřnohého přítele.

Psi jsou stejně jako lidé společenským druhem a společné trávení času posílí vaše pouto, které je pro vás oba přínosem. Jak zlepšit pouto se psem .Jak zlepšit vztah se psem .

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button