Slovenští psi – Všech 5 plemen psů ze Slovenska
Slovenští psi – Všech 5 plemen psů ze Slovenska . Slovenská plemena psů . Slovenští psi jsou známí po celém světě Plemena psů ze Slovenska. Slovenští psi plemena psů ze Slovenska . Na Slovensku máme 5 plemen psů. Každý pes má krásnou historii a jedinečný světský vzhled. Psi jsou krásní. Slovenská plemena psů.
Obsah článku:
Slovenský kopov Slovenští psi
Slovenský název je odvozen od maďarského slova „kopó“, což není etymologicky jednoznačné. Není ani jasné, jak se Kopov dostal na Slovensko. Předpokládá se, že šlo o křížení se psy, kteří již byli u nás domestikováni. Tak nakonec vzniklo naše domácí plemeno duričů. Aby se však zachovala co nejčistší, bylo v roce 1770 zakázáno křížení slovenských duričů s duriči z jiných zemí. Během druhé světové války, kdy se Slovensko stalo na nějakou dobu „samostatným“ státem pod německým dohledem, byla založena první plemenná kniha a vypracován první standard. Slovenští psi. Slovenský Kopov: Vše o plemeni
Mastné vlasy : 5 domácích prostředků
Renomovaný kynolog H. Koloman Slimák se zasloužil o čistokrevný chov kopovů a v roce 1936 uspořádal v Banské Bystrici první chovatelskou výstavu, na které se vybírali psi vhodní k chovu. a v roce 1936 uspořádali v Banské Bystrici první chovatelskou výstavu, kde vybrali psy vhodné pro chov. O deset let později, v roce 1946, se konal druhý průzkum, který měl poskytnout přehled o tom, co z chovu zvířat zbylo. Při této příležitosti byl založen Klub chovatelů duričů, jehož cílem je propagovat a upevňovat vzhled a lovecké vlastnosti kopiníků. Slovenská plemena psů. V roce 1963 uznala FCI slovenský kopov jako durian. Speciální klub slovenských chovatelů kopytníků byl založen v roce 1988. Lovecké psy
Slovenský hrubosrstý ovčák
Slovenský hrubosrstý stavěč vznikl z českého fouska a výmarského ohaře. Pracuje v lese, na poli i ve vodě.
Je to silné plemeno, které se osvědčilo za všech povětrnostních podmínek. Původně byl vyšlechtěn jako stavitel a aportér. Slovenský hrubosrstý stavěč se ve Švýcarsku používá také jako záchranářský a lavinový pes. Je snadno cvičitelný, přátelský k ostatním psům i dětem.
Potřebuje dostatek pohybu.
Československý vlčák Slovenští psi
Československý vlčák .Plemeno vzniklo v roce 1958 křížením karpatského vlčáka s vybranými německými ovčáky. Dále se již lépe páří mezi kříženci .slovenské plemeno psů. Zakladateli plemene jsou plukovník ing. Karol Hartol a major František Rosík . Cílem bylo vytvořit plemeno, které by mělo pracovní schopnosti německého ovčáka a vytrvalost, houževnatost a odolnost vlka.
Black Sherry – Slovenská plemena psů
Pes s bystrým výrazem, pozorný, inteligentní. Je velmi temperamentní. Snadno se cvičí, protože je učenlivý, snadno ovladatelný a má vyrovnanou povahu. Někteří jedinci dokonce v testech prokázali obranné vlastnosti. Širší uplatnění ve služební kynologii však pro ně zatím nebylo nalezeno, protože ve vztahu k člověku, a zejména k dětem, je přátelský. Je vynikajícím společníkem člověka, a proto je jedním z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších společenských, sportovních a rodinných psů. Slovenská plemena psů.
Uznává pouze jednoho pána , má úzký vztah k majiteli a jeho rodině. K cizím lidem je velmi důvěřivý. Slovenští psi. Je velmi flexibilní, může pracovat ve svorkách. Díky těmto vlastnostem se hodí zejména pro život ve městě. Také velikostí a zbarvením je ideálním domácím mazlíčkem. Díky své velikosti je vhodný zejména tam, kde jsou omezené ubytovací podmínky, a jeho srst nevyžaduje tak pravidelné a časté praní. Splňuje všechny požadavky na to, aby se stal dokonalým služebním, asistenčním nebo vodicím psem. Toto plemeno je charakteristické tím, že se hodí do rodiny, k malým dětem a starším lidem, stejně jako k nemocným a postiženým lidem, protože každému z nich se dostává náležité pozornosti a nezištné psí lásky.
Hlídací psi : 10 nejlepších plemen psů pro hlídání
Slovenský čichač Slovenští psi
Snad nejznámější slovenské plemeno, jehož jméno a vzhled se vybaví každému. Mnoho lidí si dodnes pamatuje bílého psa doprovázejícího baču při zapalování a zhasínání hvězd na voze slovenského slavíka. Spojení pastýře, ovcí, salaše a bílého ovčáckého psa fungovalo po staletí a bylo častým obrazem slovenských hor. Slovenská plemena psů. Slovenský čmuchal. Dnes je slovenský ovčák nejen ovčáckým a hlídacím psem, ale stále častěji také společníkem. Je to správná volba pro aktivní lidi, kteří žijí v domě na venkově, ale do města se příliš nehodí a chov v bytě se nedoporučuje.