PLEMENA PSŮ SKUPINYPsi

Slovenští psi – Všech 5 plemen psů ze Slovenska

Slovenští psi – Všech 5 plemen psů ze Slovenska . Slovenská plemena psů . Slovenští psi jsou známí po celém světě Plemena psů ze Slovenska. Slovenští psi plemena psů ze Slovenska . Na Slovensku máme 5 plemen psů. Každý pes má krásnou historii a jedinečný světský vzhled. Psi jsou krásní. Slovenská plemena psů.

 

slovenská plemena psů slovenští psi

 

Slovenský kopov Slovenští psi

 

Slovenský kop

Slovenský název je odvozen od maďarského slova „kopó“, což není etymologicky jednoznačné. Není ani jasné, jak se Kopov dostal na Slovensko. Předpokládá se, že šlo o křížení se psy, kteří již byli u nás domestikováni. Tak nakonec vzniklo naše domácí plemeno duričů. Aby se však zachovala co nejčistší, bylo v roce 1770 zakázáno křížení slovenských duričů s duriči z jiných zemí. Během druhé světové války, kdy se Slovensko stalo na nějakou dobu „samostatným“ státem pod německým dohledem, byla založena první plemenná kniha a vypracován první standard. Slovenští psi. Slovenský Kopov: Vše o plemeni

Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

Renomovaný kynolog H. Koloman Slimák se zasloužil o čistokrevný chov kopovů a v roce 1936 uspořádal v Banské Bystrici první chovatelskou výstavu, na které se vybírali psi vhodní k chovu. a v roce 1936 uspořádali v Banské Bystrici první chovatelskou výstavu, kde vybrali psy vhodné pro chov. O deset let později, v roce 1946, se konal druhý průzkum, který měl poskytnout přehled o tom, co z chovu zvířat zbylo. Při této příležitosti byl založen Klub chovatelů duričů, jehož cílem je propagovat a upevňovat vzhled a lovecké vlastnosti kopiníků. Slovenská plemena psů. V roce 1963 uznala FCI slovenský kopov jako durian. Speciální klub slovenských chovatelů kopytníků byl založen v roce 1988. Lovecké psy

 

Slovenský hrubosrstý ovčák

 

Slovenský hrubosrstý ovčák

Slovenský hrubosrstý stavěč vznikl z českého fouska a výmarského ohaře. Pracuje v lese, na poli i ve vodě.
Je to silné plemeno, které se osvědčilo za všech povětrnostních podmínek. Původně byl vyšlechtěn jako stavitel a aportér. Slovenský hrubosrstý stavěč se ve Švýcarsku používá také jako záchranářský a lavinový pes. Je snadno cvičitelný, přátelský k ostatním psům i dětem.
Potřebuje dostatek pohybu.

Československý vlčák Slovenští psi

 

Československý vlčák Slovenští psi plemena psů

Československý vlčák .Plemeno vzniklo v roce 1958 křížením karpatského vlčáka s vybranými německými ovčáky. Dále se již lépe páří mezi kříženci .slovenské plemeno psů. Zakladateli plemene jsou plukovník ing. Karol Hartol a major František Rosík . Cílem bylo vytvořit plemeno, které by mělo pracovní schopnosti německého ovčáka a vytrvalost, houževnatost a odolnost vlka.

Black Sherry – Slovenská plemena psů

 

Černý šerý slovenský pes plemeno

Pes s bystrým výrazem, pozorný, inteligentní. Je velmi temperamentní. Snadno se cvičí, protože je učenlivý, snadno ovladatelný a má vyrovnanou povahu. Někteří jedinci dokonce v testech prokázali obranné vlastnosti. Širší uplatnění ve služební kynologii však pro ně zatím nebylo nalezeno, protože ve vztahu k člověku, a zejména k dětem, je přátelský. Je vynikajícím společníkem člověka, a proto je jedním z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších společenských, sportovních a rodinných psů. Slovenská plemena psů.

Uznává pouze jednoho pána , má úzký vztah k majiteli a jeho rodině. K cizím lidem je velmi důvěřivý. Slovenští psi. Je velmi flexibilní, může pracovat ve svorkách. Díky těmto vlastnostem se hodí zejména pro život ve městě. Také velikostí a zbarvením je ideálním domácím mazlíčkem. Díky své velikosti je vhodný zejména tam, kde jsou omezené ubytovací podmínky, a jeho srst nevyžaduje tak pravidelné a časté praní. Splňuje všechny požadavky na to, aby se stal dokonalým služebním, asistenčním nebo vodicím psem. Toto plemeno je charakteristické tím, že se hodí do rodiny, k malým dětem a starším lidem, stejně jako k nemocným a postiženým lidem, protože každému z nich se dostává náležité pozornosti a nezištné psí lásky.

Hlídací psi : 10 nejlepších plemen psů pro hlídání

 

Slovenský čichač Slovenští psi

 

Slovenský čuvač Slovenští psi plemena psů

 

Snad nejznámější slovenské plemeno, jehož jméno a vzhled se vybaví každému. Mnoho lidí si dodnes pamatuje bílého psa doprovázejícího baču při zapalování a zhasínání hvězd na voze slovenského slavíka. Spojení pastýře, ovcí, salaše a bílého ovčáckého psa fungovalo po staletí a bylo častým obrazem slovenských hor. Slovenská plemena psů. Slovenský čmuchal. Dnes je slovenský ovčák nejen ovčáckým a hlídacím psem, ale stále častěji také společníkem. Je to správná volba pro aktivní lidi, kteří žijí v domě na venkově, ale do města se příliš nehodí a chov v bytě se nedoporučuje.

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button