PÉČE O PSYPsi

Potraviny, které psi mohou a nemohou jíst

Potraviny, které psi mohou a nemohou jíst .Lidé mají psy velmi rádi. Se psy sdílíme své nálady , srdce nebo domovy . Jistě není nic špatného na tom , když se s nimi podělíme i o naše oblíbené jídlo. Zde však vyvstává otázka: Které potraviny pes může jíst a které ne? Mnohé potraviny, které jsou pro člověka normální a nemáme s jejich trávením problém, mohou být pro psa špatné a způsobit mu vážné zdravotní problémy , na druhou stranu některé potraviny může pes v pohodě jíst. Dokonce jim dodávají potřebné živiny pro klouby , imunitu nebo proti alergiím.

 

potraviny, které psi mohou a nemohou jíst

 

Potraviny, které psi mohou a nemohou jíst 1

 

Než však začnete psovi dávat běžné krmivo, přečtěte si, které potraviny pes může jíst a které ne. A mějte na paměti, že ani zdravá strava nesmí být psovi podávána ve velkém množství , hlavní stravou psa musí být vždy krmivo pro psy.

Může mít pes mandle ?

Mandle : Může mít pes mandle? Ne, psi by neměli jíst mandle . Může mít pes mandle ? Mandle nemusí být pro psy nutně toxické, ale pokud je nesníte úplně, mohou ucpat jícen nebo dokonce protrhnout průdušnici. Solené ořechy jsou obzvláště nebezpečné, protože mohou zvýšit zadržování vody v těle, což může být pro psy se sklonem k srdečním chorobám smrtelné.

 

Může mít pes chleba ?

Chléb: Může mít pes chléb ? Ano, psi mohou jíst chléb. Může mít pes chleba ? Malé množství obyčejného chleba (bez koření a rozhodně bez rozinek) vašemu psovi neublíží, ale ani nepřinese žádné zdravotní výhody. Domácí chléb je lepší volbou než ten kupovaný v obchodě, protože chléb kupovaný v obchodě obvykle obsahuje zbytečné konzervační látky, ale je lepší se mu zcela vyhnout.

 

ať mají psi chleba

 

Může mít pes kešu oříšky ?

Kešu oříšky: Může pes jíst kešu oříšky ? Ano, psi mohou jíst kešu oříšky. Může mít pes kešu oříšky ? Kešu oříšky jsou pro psy vhodné, ale pouze v malém množství . Obsahují vápník, hořčík, antioxidanty a bílkoviny, ale přestože tyto ořechy obsahují méně tuku než jiné, jejich nadměrné množství může vést k přibývání na váze a dalším onemocněním souvisejícím s tukem. Několik kešu oříšků se hodí jako pochoutka, ale pouze pokud nejsou solené.

 

Potraviny, které psi mohou a nemohou jíst 2

 

Může mít pes sýr ?

Sýr: Může mít pes sýr ? Ano, psi mohou jíst sýr v malém až středním množství. Může mít pes sýr ? Pokud váš pes trpí intolerancí laktózy, což je u psů vzácné, ale přesto možné, může být sýr skvělou pochoutkou. Mnohé druhy sýrů mohou mít vysoký obsah tuku, takže pokud už ho máte, dávejte psovi sýr s nízkým obsahem tuku, například tvaroh nebo mozzarellu.

 

Může mít pes čokoládu ?

Čokoláda: Může mít pes čokoládu? Ne, psi by nikdy neměli jíst čokoládu. Může mít pes čokoládu ? To není jen legenda. Čokoláda obsahuje toxické látky zvané metylxantiny, které zastavují metabolické procesy psa. I pouhý kousek čokolády, zejména hořké, může způsobit průjem a zvracení. Velké množství může způsobit záchvaty, nepravidelný srdeční tep nebo dokonce smrt. Nenechávejte čokoládu na přístupném místě pro psa. Pokud váš pes spolkne čokoládu, obraťte se na svého veterináře .

 

mohou psi čokoládu

 

Může pes jíst skořici?

Skořice: Může pes jíst skořici? Ne, psi by neměli jíst skořici. Může pes jíst skořici? Přestože skořice není pro psy toxická, je lepší se jí vyhnout. Skořice a její oleje mohou podráždit vnitřní část psí tlamy a způsobit, že se pes bude cítit nepříjemně a bude mu špatně. Může výrazně snížit hladinu cukru v krvi psa a může vést k průjmu, zvracení, zvýšené nebo snížené srdeční frekvenci a dokonce k onemocnění jater. Při vdechování skořice v práškové formě může způsobit dýchací potíže, kašel a dušení.

Potraviny, které psi mohou a nemohou jíst 3

Může mít pes kokosový ořech?

Kokos: Může pes jíst kokos? Ano, kokos je pro psy vhodný. Může mít pes kokosový ořech? Toto ovoce obsahuje kyselinu laurovou, která pomáhá v boji proti bakteriím a virům. Může také pomoci při zápachu z úst a při odstraňování kožních potíží, jako jsou horké skvrny, alergie na blechy a svědění kůže. Kokosové mléko a kokosový olej jsou bezpečné i pro psy.

 

Může pes jíst kukuřici ?

Kukuřice: může pes jíst kukuřici ? Ano, psi mohou jíst kukuřici. Může pes jíst kukuřici ? Kukuřice je jednou z nejběžnějších složek většiny krmiv pro psy. Kukuřičný klas však může být pro psa těžko stravitelný a může způsobit ucpání střev, takže pokud svému psovi kukuřici dáváte, ujistěte se, že je bez klasu.

 

potraviny, které psi mohou a nemohou jíst

 

Potraviny, které psi mohou a nemohou jíst 4

 

 

Může pes snášet vajíčka?

Vejce: Může pes snášet vejce? Ano, psi mohou jíst vejce. Může pes snášet vajíčka? Vejce jsou pro psy bezpečná, pokud jsou zcela uvařená. Vařená vejce jsou úžasným zdrojem bílkovin a mohou pomoci při žaludečních potížích. Konzumace syrových vaječných bílků však může přispět k nedostatku biotinu, proto je před podáním svému domácímu mazlíčkovi uvařte vcelku.

 

Může pes rybařit ?

Ryby: Může pes rybařit ? Ano, psi mohou jíst ryby. Může pes rybařit ? Ryby obsahují kvalitní tuky a aminokyseliny, které vašemu psovi dodají zdraví prospěšné látky. Losos a sardinky jsou obzvláště prospěšné – losos proto, že je plný vitamínů a bílkovin, a sardinky proto, že mají měkké a stravitelné kosti, které dodávají další vápník. S výjimkou sardinek nezapomeňte odstranit všechny malé kosti, což může být zdlouhavé, ale rozhodně nezbytné. Nikdy nekrmte psa tepelně neupravenými nebo nedostatečně upravenými rybami, ale pouze plně tepelně upravenými a vychlazenými, a omezte příjem ryb na maximálně dvakrát týdně.

 

Potraviny, které psi mohou a nemohou jíst 5

 

 

Může mít pes česnek ?

Česnek: Může pes česnek ? Ne, psi by neměli jíst česnek. Může mít pes česnek ? Stejně jako cibule, pórek a pažitka patří česnek do čeledi Allium a je pro psy pětkrát toxičtější než ostatní rostliny rodu Allium. Česnek může u psů způsobit anémii a vyvolat vedlejší účinky, jako jsou bledé dásně, zvýšená srdeční frekvence, slabost a kolaps. Otrava česnekem a cibulí může mít opožděné příznaky, takže pokud si myslíte, že váš pes něco snědl, sledujte ho několik dní, ne jen bezprostředně po konzumaci.

 

potraviny, které pes nemůže jíst

 

Může pes šunku ?

Šunka: Může pes šunku ? Ano, psi mohou jíst šunku. Může pes šunku ? Šunka je pro psy bezpečná , ale rozhodně pro ně není nejzdravější. Šunka má vysoký obsah sodíku a tuku, takže i když je sdílení malého kousku v pořádku, nemělo by se stát trvalým zvykem.

 

Vypadávání vlasů? Jezte těchto 9 potravin, abyste zabránili vypadávání vlasů

 

Může mít pes med ?

Med : Může mít pes med? Ano, psi mohou jíst med. Může mít pes med ? Med obsahuje nespočet živin, jako jsou vitaminy A, B, C, D, E a K, draslík, vápník, hořčík, měď a antioxidanty. Krmení psů malým množstvím medu může pomoci při alergiích, protože do jejich organismu vnáší malé množství pylu a zvyšuje imunitu vůči alergenům ve vaší oblasti. Kromě konzumace medu lze med používat také jako lokální léčbu popálenin a povrchových poranění.

 

Potraviny, které psi mohou a nemohou jíst 6

 

 

Může mít pes zmrzlinu ?

Zmrzlina: může si pes dát zmrzlinu ? Ne, psi by neměli jíst zmrzlinu. Může mít pes zmrzlinu ? Osvěžující pochoutka, jako je zmrzlina, obsahuje hodně cukru, takže je lepší se o ni se psem nedělit. Někteří psi také nesnášejí laktózu. Pokud se chcete mléku zcela vyhnout, vyzkoušejte kousky jahod, malin, jablek a ananasu, které můžete psovi dát jako sladkou a ledovou pochoutku.

 

zmrzlina pro psy

 

Potraviny, které psi mohou a nemohou jíst 7

 

Může mít pes makadamové ořechy ?

Makadamové ořechy: může pes jíst makadamové ořechy ? Ne, psi by nikdy neměli jíst makadamové ořechy. Může mít pes makadamové ořechy ? Makadamové ořechy jsou pro psy jednou z nejtoxičtějších potravin. Makadamové ořechy, které patří do skupiny vlašských ořechů, mohou způsobit zvracení, zvýšenou tělesnou teplotu, neschopnost chůze a letargii. Ještě horší je, že mohou ovlivnit nervový systém. Nikdy nekrmte psa makadamovými ořechy.

 

Může mít pes mléko ?

Mléko: Může mít pes mléko ? Ano, psi mohou pít mléko. Může mít pes mléko ? Buďte však opatrní. Někteří psi trpí intolerancí laktózy a špatně tráví mléko. I když je pro psy mléko v pořádku, majitelé by si měli být vědomi příznaků nesnášenlivosti laktózy a měli by psovi dávat raději vodu.

 

Může mít pes arašídové máslo ?

Arašídové máslo: může mít pes arašídové máslo ? Ano, arašídové máslo je pro psy vhodné. Může mít pes arašídové máslo ? Arašídové máslo může být pro psy vynikajícím zdrojem bílkovin. Obsahuje zdraví prospěšné tuky, vitaminy B a E a niacin. Nejzdravější je syrové nesolené arašídové máslo. Pečlivě si přečtěte etiketu, abyste se ujistili, že arašídové máslo neobsahuje xylitol, náhražku cukru, která může být pro psy toxická.

 

mohou psi sýr

 

Může pes jíst arašídy?

Arašídy: Může pes jíst arašídy? Ano, psi mohou jíst arašídy. Může pes jíst arašídy? Na rozdíl od mandlí jsou arašídy pro psy bezpečné. Jsou plné kvalitních tuků a bílkovin, které mohou být pro vašeho psa prospěšné. Nezapomeňte arašídy podávat s mírou, protože nechcete, aby váš pes pozřel příliš mnoho tuku, což by mohlo vést k problémům se slinivkou. Vyhněte se také soleným arašídům. Příliš mnoho soli je pro psy obtížně zpracovatelné.

 

Potraviny, které psi mohou a nemohou jíst 8

 

 

Umí pes popcorn ?

Popcorn: Může pes popcorn ? Ano, psi mohou jíst popcorn.Může pes jíst popcorn? Nesolený popcorn je pro psa s mírou vhodný. Obsahuje riboflavin a thiamin, které podporují zdraví očí, a také malé množství železa a bílkovin. Příznaky blech u psů a jak se jich zbavit

 

Může pes jíst vepřové maso ?

Vepřové maso: Může pes jíst vepřové maso ? Ano, psi mohou jíst vepřové maso. Může pes jíst vepřové maso ? Vepřové maso je vysoce stravitelná bílkovina plná aminokyselin a obsahuje více kalorií na kilogram než jiné druhy masa. Vepřové maso může také v porovnání s jinými bílkovinami méně často vyvolávat alergické reakce.

 

může pes kešu

 

Může pes jíst quinou ?

Quinoa: Může pes jíst quinou ? Ano, quinoa je pro psy vhodná. Může pes jíst quinou ? Quinoa se nyní nachází v některých kvalitních suchých krmivech pro psy. Quinoa je díky svým silným nutričním hodnotám zdravou alternativou kukuřičných, pšeničných a sójových škrobů, které se často používají k výrobě müsli.

 

Potraviny, které psi mohou a nemohou jíst 9

 

Může pes jíst lososa ?

Losos: Může pes jíst lososa?Ano, psi mohou jíst lososa. Může pes jíst lososa ? Jak bylo uvedeno výše, plně tepelně upravený losos je vynikajícím zdrojem bílkovin, dobrých tuků a aminokyselin. Podporuje zdraví kloubů a mozku a příjemně podporuje imunitní systém psa. Syrový nebo nedostatečně tepelně upravený losos však obsahuje parazity, po kterých může být psům velmi špatně, což může způsobit zvracení, průjem, dehydrataci a v krajním případě i smrt. Dbejte na to, abyste lososa tepelně upravili.

 

Může pes krevety ?

Krevety: Může pes jíst krevety?Ano, krevety jsou pro psy vhodné. Může pes jíst krevety ? Několik krevet je pro psa vhodných, ale pouze pokud jsou zcela uvařené a je z nich zcela odstraněna skořápka (včetně ocasu, hlavy a nohou). Krevety mají vysoký obsah antioxidantů, vitaminu B-12 a fosforu, ale také nízký obsah tuku, kalorií a sacharidů.

 

Může pes jíst tuňáka ?

Tuňák: Může pes jíst tuňáka?Ano, psi mohou jíst tuňáka, ale pouze v malém množství. Může pes jíst tuňáka ? Čerstvý vařený tuňák je v umírněném množství vynikajícím zdrojem omega-3 mastných kyselin, které podporují zdraví srdce a očí. Pokud jde o tuňáka v konzervě, obsahuje malé množství rtuti a sodíku, kterým je třeba se v nadměrném množství vyhnout. Tu a tam si můžete dopřát trochu konzervovaného tuňáka a tuňákové šťávy – připravené pouze ve vodě, nikoliv v oleji – pokud neobsahují koření.

 

Může pes krocana ?

Moriak : Může pes krocana ? Ano, psi mohou jíst krůtu. Může pes jíst krůtu ? krůta je pro psy vhodná, ale nezapomeňte z masa odstranit přebytečný tuk a kůži. Nezapomeňte zkontrolovat kosti; drůbeží kosti se mohou při trávení odštěpit a způsobit ucpání nebo dokonce protržení střev. Psi by neměli dostávat žádné maso s nadměrným množstvím soli, koření, cibule nebo česneku .

 

Potraviny, které psi mohou a nemohou jíst 10

 

Může pes zrní ?

Pšenice/obiloviny: Může pes jíst obilí?Ano, psi mohou jíst pšenici a další obiloviny. Může pes jíst obilí ? Obiloviny, jako je pšenice a kukuřice, jsou ve skutečnosti skvělým zdrojem bílkovin, esenciálních mastných kyselin a vlákniny. Pokud váš pes trpí určitými alergiemi, bylo by lepší se obilovinám vyhnout, ale záleží na konkrétním psovi.

 

Potraviny, které psi mohou a nemohou jíst

 

Může pes jíst jogurt ?

Jogurt: může pes jíst jogurt ? Ano, jogurt je pro psy vhodný. Může pes jíst jogurt ? Obyčejný jogurt je pro psy zcela přijatelnou svačinkou. Někteří psi však mohou mít problémy s trávením mléčných výrobků. Pokud je váš pes dokáže strávit, aktivní bakterie v jogurtu mohou pomoci posílit trávicí systém pomocí probiotik. Nejlepší volbou je obyčejný jogurt. Vyhněte se jogurtům s přidaným cukrem a vynechejte všechny jogurty s umělými sladidly.

Proč pes hrabe? A řešení, jak tomu zabránit.

Potraviny, které psi mohou a nemohou jíst

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button