PÉČE O PSYPsi

Proč pes hrabe? A řešení, jak tomu zabránit

Proč pes hrabe? A řešení, jak tomu zabránit.Pes, který kope díry, může zničit vaši zahradu. Ještě horší je, když se váš pes zraní při přelézání plotu apod. Pojďte se podívat, proč pes hrabe a poradit, jak se tohoto zlozvyku zbavit .co to znamená, když pes hrabe ? Co dělat, aby pes nekopal ? 

 

Proč pes hrabe?

 

co znamená, když pes hrabe

 

Pochopení příčin, proč váš pes hrabe, je polovinou úspěchu v prevenci.Zde jsou důvody, proč váš pes hrabe:

 • Instinkt
 • Kopání je instinktivní chování, které psi zdědili po vlcích. Pro psy je instinktivní hrabání stejně přirozené jako například štěkání nebo vrtění ocasem.
 • Hledá se kořist
 • Psi s dobrým čichem budou pravděpodobně hrabat , protože v zemi ucítí hlodavce nebo jiná zvířata. To je charakteristické zejména pro teriéry a menší plemena psů, jako jsou jezevčíci, kteří byli vyšlechtěni právě pro tuto práci.Pes hrabe na zahradě.
 • Kopání psa v bytě 

 

Pohodlí 

V horkém počasí si psi někdy vyhrabou v zemi místo, kde si lehnou a ochladí se. K tomuto chování jsou náchylní zejména větší psi s hrubou srstí, kteří preferují chladnější počasí, jako je sibiřský husky.

 

proč pes kope 2

 

Nuda a úzkost

Jednou z odpovědí na otázku, proč psi kopou díry, je, že je to pro ně zábava. Psi se baví kopáním děr a zbavují se tak nudy. Kopání děr může být často známkou toho, že váš pes nemá dostatek fyzické aktivity.

 

proč pes hrabe

 

Skryté kosti – Proč pes hrabe

Někteří psi rádi schovávají kosti v zemi. Ne vždy si ale pamatují, kam kost zakopali, a tak si hrají na lovce pokladů a rozhrabou celou zahradu. Proč pes žere trávu ? Důvody a řešení

 

Proč pes hrabe v brlohu?

 

Pes hrabe v brlohu, protože si v něm chce udělat pohodlí. Možná je tam něco skrytého. Důvodem, proč se pes zahrabává do nory, však mohou být i blechy nebo jiní nepříjemní tvorové. Proto pravidelně čistěte postel a vyzkoušejte více různých typů lůžkovin. Viz .

největší výběr dek a pelíšků pro psy na Slovensku

. Určitě si vyberete tu nejvhodnější pro svého pejska. 

 

proč pes hrabe v brlohu

 

 

Kopání za účelem útěku – Proč pes kope

 

Pokud se pes doma sám nudí , snaží se utéct ze dvora. Nejčastěji podkopává plot . Toto chování je často vyvoláno snahou dostat se k něčemu, co je na druhé straně plotu , například k druhému psovi.

 

pes hrabe pod plotem

 

Jak zabránit psovi v kopání – Proč pes kope

 

Kopání děr je u psů tak zakořeněné, že je téměř nemožné ho zcela odstranit. S našimi radami to však můžete alespoň minimalizovat.Podívejme se, jak přimět psa, aby přestal kopat na zahradě.

 

co dělat, aby pes nekopal?

 

 • Umístěte zábranu na místo, kde se váš pes často zahrabává. Můžete na něj umístit kameny , dlažební kostky nebo vysadit různé keře.
 • Kastrace psa snižuje jeho touhu utíkat.
 • Jedním z řešení, pokud váš pes rád hrabe, je koupit si na zahradu pískoviště , pes v něm může hrabat a nezničí vám zahradu.
 • V létě opravte psy

  pelíšek pro psy

  na chladném místě, kde vám budou nablízku a zároveň v chladu.
 • Pokud máte plemeno psa, které rádo loví hlodavce, a proto hrabe . Jedním z řešení, jak zabránit psovi v hrabání, je snížit počet hlodavců na zahradě. Nepoužívejte jed , aby se neotrávil i váš pes.
 • Nedovolte psovi, aby si kosti a hračky bral ven a zahrabával je tam.
 • Dopřejte psovi dostatek času, aby se jeho touha po hrabání snížila. Velmi energičtí psi potřebují alespoň 30 minut aktivity denně.
 • I když nemůžete mít svého psa neustále pod dohledem , snažte se ho nenechávat příliš dlouho bez dozoru. Pes kope, aby si ulehčil odloučení od vás. Proto je dobré mít psa v době vaší nepřítomnosti v kotci s jeho oblíbenými hračkami, aby se během této doby zabavil.

  Nejlepší hračky pro psy

  na Slovensku 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button