PÉČE O PSYPsi

Proč pes žere trávu ? Důvody a řešení

Proč pes žere trávu ? Když vidíte svého masožravého psa, jak žere trávu, můžete být zmateni. Možná se ptáte, zda má hlad ? Dělá to z nudy? Je nemocný? Ubližuje mu konzumace trávy? Obavy můžete mít zejména tehdy, když jí trávu a zvrací. Je zcela běžné, že pes žere trávu (dokonce i u divokých psů). Psům tráva obvykle neškodí. Také veterináři to berou jako normální věc u psů. Pes žere trávu a zvrací.

 

pes žere trávu a zvrací

 

Proč můj pes žere trávu ?

 

Existuje mnoho důvodů, proč váš pes žere trávu. Někteří psi žerou trávu, protože mají žaludeční potíže, a to je vyléčí nebo vyvolá zvracení a zbaví se nežádoucí potravy. Mnoho i zcela zdravých psů však žere trávu. A pojídání trávy u nich nevyvolává zvracení.

 

Dalším důvodem, proč pes jí trávu, může být zlepšení trávení nebo nedostatek vitamínů včetně vlákniny.Jeden příběh vypráví o psovi, který jedl trávu každý den a zvracel každý den po dobu sedmi let. Majitel mu nasadil doplněk stravy s vysokým obsahem vlákniny a během tří dnů pes přestal jíst trávu a přestal zvracet.

 

pes žere zem

 

Jedním z důvodů, proč pes žere trávu, je to, že mu prostě chutná.

Artritida u psů :10 potravin, které mohou psům pomoci

Krmivo s vlákninou, aby váš pes přestal jíst trávu 

 

  • Trovet pes MXF Maitenance 12,5kg
    Trovet dog MXF Maitenance 12,5 kg Kompletní krmivo pro dospělé psy. Splňuje také požadavky březích a kojících fen a může být podáván od pátého týdne březosti až do konce odstavu.
  • Složení: bílkoviny: 26,00 %, tuky: 16,00 %, vláknina: 2,50 %, popel: 7,50 %, vlhkost: 9,50 %, vápník: 1,55 %, fosfor: 1,30 %, sodík: 0,25 %, draslík: 0,75 %,
  • Vitamin A: 20 000 m.j./kg, Vitamin D3: 2 000 m.j./kg, Vitamin E: 170 mg/kg, Energie: 15,4 MJ/kg.

 

doplněk pro psa, aby přestal jíst trávu

 

 

 

Zabránit psovi v pojídání trávy ? Pokud ano , jak? Proč pes žere trávu ?

 

proč pes žere trávu

 

Pokud si myslíte, že váš pes žere trávu, protože se nudí, měli byste mu věnovat více pozornosti.Zajistěte mu dostatek pohybu a hrajte si s ním. Vyzkoušejte frisbee nebo mu kupte žvýkací hračku, která ho zabaví.

Vláknina vhodná i pro psy 

 

Psyllium Natural 125cpsPsyllium Natural

je vláknina přírodního původu (Plantago ovata), která se vyrábí důkladným čištěním obalů semen jitrocele indického. Psyllium Natural neobsahuje barviva, konzervační látky ani chemické přísady.

 

Vlákna

 

 

Pokud si myslíte, že pes žere trávu, protože nedostává dostatek živin , mohlo by pomoci přejít na jiné krmivo nebo vitamíny s vysokým obsahem vlákniny . pes žere trávu a vrací se.

 

přetížený žaludek u psa

 

Přestože se většina odborníků shoduje na tom, že konzumace trávy psem pro něj není škodlivá , je důležité si uvědomit, že některá hnojiva a přípravky na trávník mohou být pro psa toxické, zejména pokud je spolkne. Kromě toho je mnoho běžných pokojových a zahradních květin jedovatých a pes je může také sníst. Zkontrolujte rostliny, které běžně pěstujete, ale pro vašeho psa jsou škodlivé. 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button