Psi

Pes jako medvěd – 7 plemen, která vypadají jako medvěd

Pes jako medvěd – 7 plemen, která vypadají jako medvěd. Psi, kteří vypadají jako medvědi. Mnoho lidí má zájem o jedinečné domácí mazlíčky, zejména o ty, kteří vypadají jako divoká zvířata. Existují psi, kteří vypadají jako lvi a vlci, ale pokud hledáte psa, který vypadá jako medvěd, tento článek vám pomůže rozhodnout, který z nich by pro vás byl nejlepší. Před koupí nebo adopcí byste měli také provést rozsáhlý další průzkum.

Pes jako medvěd

 

Pes jako medvěd - 7 plemen, která vypadají jako medvěd

 

  • Novofundlandský pes
  • Velký pyrenejský horský pes
  • Nákladní pes
  • Tibetský mastif
  • Ovčácký pes maremma
  • Sbohem
  • Gaddi

1. Novofundlandský pes

 

 Novofundlandský pes

Novofundlandské plemeno pochází z kanadského Newfoundlandu. Jsou to obrovští a mohutní, ale přátelští psi. Černobílí novofundlandští psi jsou běžní, ale mohou být i hnědí a šedí. Tento pes byl vyšlechtěn jako pracovní pes. Používali se k tahání sítí pro rybáře a k tahání dřeva z lesa, takže jsou přirozeně silní a odolní. Jsou také velmi dobří plavci a jsou poslušní a vnímaví. Novofundlandští psi jsou dobrými rodinnými mazlíčky, protože jsou obvykle mírní k cizím lidem a dětem.

 

2. Pyrenejský horský pes – Pes jako medvěd

 

Pyrenejský horský pes - Pes jako medvěd

Iberští salašničtí psi jsou obrovští, mírní a inteligentní. Jsou také velmi mazliví a dobře se uplatní jako hlídači hospodářských zvířat a hlídací psi. Původně je používali pastevci v horách v oblasti Pyrenejí ve Francii a severním Španělsku, odtud také pochází jejich název. V Severní Americe se jim kvůli jejich velikosti říká velcí pyrenejští horští psi. Nesmí se zaměňovat s pyrenejským mastifem, který vypadá podobně, ale chová se jinak.

3. Nákladní pes

 

Nákladní pes

Psi křovináři, známí také jako psi savanoví nebo octoví, jsou zařazeni na seznam ohrožených druhů a vypadají jako malí hnědí medvědi. Pocházejí z povodí Amazonky, ale vyskytují se v celé Střední a Jižní Americe, například v Surinamu, Guyaně a Peru.

 

Pes jako medvěd. Dospělí křovináři mají měkkou a dlouhou hnědavou srst s melíry. Nejtmavší jsou, když jsou štěňata. Spatřit psa křovinného ve volné přírodě je obtížné, protože je velmi plachý. Výborně plavou a umí se i potápět pod vodou. Psi pro medvědy – 10 plemen, která vás ochrání před medvědy

 

4. Tibetský mastif – Pes jako medvěd

 

Tibetský mastif - Pes jako medvěd

Tibetští mastifové jsou starobylí domestikovaní psi. Jsou to mohutní a silní horští psi, jejichž tradičním účelem byla ochrana dobytka a pomoc při pasení. Oranžově zbarvení vypadají jako lvi, ale černí a tmavě hnědí vypadají velmi podobně jako medvědi, zejména když jsou mladí. Dnes jsou tibetští mastifové jedněmi z nejžádanějších psů v Asii a některých částech Evropy. V Číně jsou módním symbolem módy a postavení a prodávají se za velmi vysokou cenu. Kromě pořizovací ceny je nákladná také péče o ně vzhledem k jejich velikosti a nárokům na jejich život a péči.

5. Maremma-Abruzzo ovčácký pes

 

 Maremma-Abruzzo ovčácký pes

Maremský ovčák je nejčastěji přirovnáván k velkému pyrenejskému horskému psu. Oba mají velmi podobný fyzický vzhled i temperament. Stejně jako velcí pyrenejští psi jsou i maremmští ovčáci mohutní, ušlechtilí a laskaví, mají medvědí hlavu a černý nos. Jsou také bílé a mají hustou dvojitou srst. Na uších se běžně vyskytují slonovinové, světle žluté nebo světle oranžové znaky. Psi plemene maema jsou přátelští, inteligentní a jsou skvělými hlídači stád i výbornými společníky. Díky své věrnosti a mírné povaze jsou dobrými rodinnými mazlíčky. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

6. Sbohem

 

Sbohem

Čau-čau je rezervovaný a odměřený, ale je to pes s hrdým pohledem. Černé a čokoládové čau-čau vypadají stejně jako medvědi. Toto plemeno pochází ze sibiřské oblasti Asie, z vyprahlých stepí severní Číny a Mongolska.

V čínštině se jim říká „Tang quan“ neboli „pes říše Tang“. Ačkoli není běžné, aby se chovali přátelsky k cizím lidem, pokud jsou vycvičeni od útlého věku, mohou být docela přítulní.

 

7. Gaddi Kutta – Pes jako medvěd

 

 Gaddi Kutta - Pes jako medvěd

Gaddové jsou původní indičtí psi ze státu Himáčal na severu Indie. Jsou považováni za potomky tibetského mastifa. Jsou známí také jako mastif mastif a indický leopardí pes, Byli vyšlechtěni pro lov, ale používají se hlavně k pasení ovcí a hlídání dobytka. Jsou velmi vzácné a chová je jen několik pastevců z kmenů Gadžů (od nichž je odvozen jejich název).

Gaddišovi psi jsou prý dostatečně silní na to, aby odrazili útoky sněžných levhartů. Jsou také velmi inteligentní a umí velmi dobře zahnat zatoulané ovce a kozy zpět do ohrady.

 

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button