PLEMENA PSŮ SKUPINYPsi

Psi pro medvědy – 10 plemen, která vás ochrání před medvědy

Psi pro medvědy – 10 plemen, která vás ochrání před medvědy. Na první pohled by se mohlo zdát, že psi nemají proti medvědům šanci. Ale věřte nebo ne, některá plemena psů dokážou medvěda zneškodnit. Kterých 10 plemen psů dokáže bojovat s medvědy?

 

Psi pro medvědy – 10 plemen, která vás ochrání před medvědy

 

Psi na medvědech

 

Deset plemen psů je známých svou schopností chytat a zabíjet divoké medvědy. Tito psi jsou obvykle chováni pro lov a ochranu před divokými zvířaty. Mají robustní vlastnosti, které jsou ideální pro odpuzování predátorů.

V tomto článku se podrobně seznámíte s různými plemeny psů, která vás mohou ochránit před medvědy. Následující informace vám pomohou dozvědět se o nich více.

 

Jaký pes dokáže zaútočit na medvěda a zneškodnit ho?

Je známo, že deset plemen psů má ideální vlastnosti pro obranu před medvědy. Tito psi mají individuální povahu a odolnost vůči velkým divokým zvířatům, jako jsou medvědi.

Zde je seznam těchto psů.

 • Rotvajler
 • Wolfman
 • Neopolitánský mastif
 • Boerboelští psi
 • Rhodéský ridgeback
 • Bloodhound
 • Brazilská fila
 • Dogo Argentino
 • Kangal
 • Tibetský mastif

 

Rotvajler

 

Rotvajler vs. medvěd Psi na medvědech

Toto plemeno je přirozeným hlídacím psem, který se může úspěšně uplatnit u policie, v armádě i jako ochránce rodiny a proti divokým zvířatům. Mají vysokou potřebu chránit své majitele, protože jsou odměření a nesnášejí cizí lidi.

Zdá se, že jsou ostražití, vysoce inteligentní a mají nebojácný výraz. Má silné a mohutné čelisti. Toto velké plemeno, obdařené velkou vytrvalostí, se dokáže prosadit i proti jiným velkým zvířatům, jako jsou medvědi.

Jsou to také aktivní psi, kteří kvůli svým agresivním sklonům potřebují pravidelnou socializaci. Tito psi vyšlechtění pro bezpečnostní účely mohou být silnější a odvážnější, když se pustí do boje s medvědy. Jejich tendence být rychlý a plný energie může medvěda porazit. Karelský medvědí pes

 

Wolfman

 

Vlk vs. medvěd Psi vs. medvědi

Vlčáci nejsou snadné plemeno. Jsou poměrně agresivní a je obtížné s nimi manipulovat, zejména v domácím prostředí. Ve srovnání s ostatními psy je tento pes inteligentnější a průbojnější. Jsou dobře vybaveni ostrými zuby k útoku.
10 plemen psů, kteří vypadají jako vlci

 

Obvykle pracují nejlépe ve smečkách, které chrání a střeží své území. To lze odvodit z jeho původních kořenů, jimiž je vlk. Jsou známí jako smečkoví lovci, kteří pravidelně loví velká zvířata.

Vlčata by tak mohla vydržet a zabít medvěda, když se ocitnou ve skupině.

 

Neapolský mastif

 

Neapolský mastif vs. medvěd

 

Během římských gladiátorských soutěží se toto plemeno neapolského mastifa používalo k boji s medvědy. Má mohutnou velikost, velkou sílu a vzhled šelmy, která po staletí působí jako strážce. Tito psi jsou také sebejistí a mají silnější přehled o svém cíli. Neapolský mastif

 

Působí jako věrní společníci a silní hlídací psi. Má silné bojové schopnosti a svým širokým čenichem dokáže zastrašit ostatní zvířata. Ačkoli nepatří mezi nejsilnější plemena z rodiny mastifů, přesto získávají vlastnosti svých potomků, kteří jsou soutěživí a soubojoví.

 

Búrský buldok

 

Búrský buldok vs. medvěd

Búrský buldok je plemeno z čeledi mastifů, které má krátký ocas. Z čeledi mastifů jsou nejhbitější. Jsou známí jako farmářští psi. Používají se na ochranu před divokými a nebezpečnými zvířaty.

V Jižní Africe brání buldočci své usedlosti před hyenami, medvědy a dalšími divokými zvířaty. Jsou dokonce jedním z bojových psů. Při rvačkách jsou náchylní k tahání a kousání. Hlavní loveckou funkcí tohoto velkého svalnatého psa je boj s predátory, jako jsou medvědi. Existuje zpráva, že jeden pes tohoto plemene dokáže zabít i leoparda. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

Jejich povaha je klidná, sebevědomá, odvážná a nesmírně ochranitelská. Tento typ psa není vhodný pro začínající majitele, protože bývá panovačný a tvrdohlavý. Jsou agresivní vůči ostatním psům a nedůvěřiví k cizím lidem.

 

Rhodéský ridgeback

 

Rhodéský ridgeback vs. medvědí psi na medvědech

Říká se mu také africký medvědí pes. Jedná se o směs evropských loveckých psů a afrických psů, což se odráží v jeho charakteristickém znaku. Rhodéský ridgeback je plemeno sebevědomého a silného loveckého psa. Jejich schopnosti jsou mnohem lepší než u běžných hlídacích psů. Tito psi mohou být rychlí jako atleti a inteligentní.

Kromě toho jsou agresivním typem psa se silnou osobností. Tito psi se obvykle chovají k cizím lidem odměřeně. V závislosti na situaci však mohou být stále loajální ke svému majiteli. To, co dělá z tohoto plemene psa bojového medvěda, je jeho odvaha, síla a hbitost. Při loveckých výpravách některých farmářů obvykle pracují ve smečce.

 

Kromě toho má toto silné svalnaté plemeno s vysokou dravostí vynikající pachovou stopovací schopnost. Svou kořist neopouštějí a mohou ji sledovat na velké vzdálenosti.

 

Bloodhound

 

Bloodhound vs. medvěd

Toto plemeno psů patří do skupiny, která loví společně podle pachu. Jsou považováni za nejlepší čichové psy. Bloodhoundi jsou vyšlechtěni ke sledování jelenů, divokých prasat a dokonce i lidí.

Svou kořist dokáže lovit podle čichu. Dokážou vyčenichat i sebemenší náznak stopy. Medvědy přímo nezabíjí, ale tito psi se podílejí na hledání chladného pachu zvířete. V současné době se používají jako pomocníci policistů při pátracích a záchranných misích. Má výjimečný čich a silný stopovací instinkt. Pes Bladhaund

 

Brazilská fila – Psi medvědům

 

Brazilská fila vs medvěd

Toto plemeno je považováno za křížence anglického mastifa, buldoka a bladhunda. Tento pes velkých rozměrů se proto používá k odrážení obrovských predátorů, jako jsou jaguáři.

Je známý jako houževnatý, inteligentní a velmi aktivní. Brazilská fila vykazuje vynikající schopnosti odvahy a odhodlání. Nedoporučuje se nezkušeným majitelům, protože bývá škodlivý.

Obvykle loví ve skupinách. K boji s medvědem a jeho zabití by tedy byla zapotřebí skupina čtyř až pěti psů. Tito hlídací psi jsou velmi aktivní a svou kořist mohou pronásledovat rychlostí až 35 kilometrů za hodinu.

Mohou také pevně kontrolovat velká plemena zvířat. Toto plemeno může být skvělým společníkem i hlídacím psem.

V několika zemích však byly kvůli své agresivní povaze zakázány. Každé malé zvíře považuje za svou kořist, kterou neustále pronásleduje.

 

Argentinská doga – Psi na medvědy

 

Argentinský mastif vs. medvěd Psi na medvědech

Jedná se o velké, svalnaté plemeno psa určené k pronásledování velkých zvířat, jako jsou divočáci, pumy apod. Argentinská doga: Popis plemene

 

Jsou známí jako smečkoví lovečtí psi. Proto loví kořist společně s ostatními příslušníky svého druhu.

Toto plemeno psů vykazuje sílu, inteligenci a dokáže rychle reagovat.

Protože jsou vyvinutí k lovu, pronásledování a chytání nebezpečných zvířat, mají silnou a vynikající kapacitu plic. Jsou také velmi aktivní, svalnatí a mají ostrý čich.

Má ideální vlastnosti, aby vydržel dlouhé cesty za všech povětrnostních podmínek. Proto s pronásledovanou kořistí svádějí urputné boje.

 

Kangal – Psi na medvědech

 

Kangal vs medvěd Psi na medvědech

Kangal je známý tím, že má nejsilnější skus mezi psy. Má výjimečný skus, který je třikrát silnější než skus dobrmana, a dokonce má silnější skus než vlk. Už teď vidíte, jakému zvířeti se jeho síla skusu vyrovná. Kangalský pes

 

Jedná se o turecké plemeno psa, které je známé tím, že je velmi obranářské a defenzivní. Velký svalnatý pes často plaší divoká zvířata. Je také prokázáno, že se jedná o odolné plemeno psa.

 

Tibetský mastif

 

Tibetský mastif vs. medvěd

Chovají se na ochranu hospodářských zvířat před vlky, levharty a dalšími predátory. Často se jim říká strážci stáda, protože používají své taktiky hlídání, jako je štěkání a pachové značení, aby varovali predátory.

Tibetský mastif je v noci čilý a aktivní. Jsou to inteligentní psi, kteří mohou být někdy tvrdohlaví. Jeho silná čelist a mohutná velikost umožňují bojovat s ostatními divokými zvířaty.

Souhrn

Tato plemena psů jsou většinou chována pro lov, odchyt a hlídání hospodářských zvířat a lidí. Obecně mají velký lovecký apetit a sklon k agresivitě.

 • Většina z nich má totiž velkou sílu, pokud jde o kousání, hbitost a čich. Většina z nich je známá jako inteligentní a věrná svému majiteli.
 • Při lovu většina z nich dobře pracuje ve smečce. Proto mohou být schopni bojovat s divokými zvířaty, například s medvědy, nebo je dokonce zabít.
 • Tito psi nejsou vhodní pro začínající majitele nebo pro ty, kteří nemají dostatečné schopnosti. Tyto typy psů mají tendenci být agresivní a tvrdohlaví. Jsou natolik samostatní, že pokud nejsou správně vycvičeni, mohou své majitele neposlechnout.
 • Naopak, při správném výcviku mohou psi poslouchat a dokonce žít s lidmi. Agresivita, která je jim připisována, může někdy v lidech vyvolat mylnou představu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button