PLEMENA PSŮ SKUPINYPsi

Psi s dobrým čichem Top 10 plemen psů

Psi s dobrým čichem Top 10 psích plemen . Jak dobrý je čich psů? Psi s dobrým čichem, což je dobré vědět . Jak dobře se pes cítí ? Pes se cítí několikanásobně lépe než člověk.

10. Jezevčík – Psi s dobrým čichem

jezevčík

Dodnes oblíbený lovecký pes, vynikající pitbul, který je dobrý i v povrchové práci. Ještě častěji se chová jako originální společník.

9. Německý krátkosrstý ohař

Německý krátkosrstý ohař

Všestranný stavitel s vynikajícími loveckými vlastnostmi, skvělým čichem, vlohami pro aportování a „vystavování“, ochotný pracovat na souši i ve vodě. Inteligentní a učenlivý, přátelský k dětem, maximálně loajální. Německý krátkosrstý ohař: charakteristika plemene

8. Anglický špringršpaněl

Anglický špringršpaněl

Jeho lovecké schopnosti jsou silné a projevují se, i když je chován pouze jako rodinný pes. Rád slídí s nosem u země v jakémkoli terénu, houštinách, mokřadech a hledá příležitosti, jak vyplašit zvěř v dosahu lovce. Díky své výšce může přinést i lišku nebo většího zajíce. Jeho lovecká vášeň musí být vedena včasným výcvikem, aby byla zajištěna dostatečná ovladatelnost, zejména ve volné přírodě.

Žehličky na vlasy : Co si vybrat

Výchova a výcvik špringršpaněla není obvykle obtížná a zvládne ji i úplný začátečník. Je to pes, který se rád a rychle učí, je velmi inteligentní a hravý. Je to neúnavný aportér, miluje vodu, a pokud má dostatek pohybu, je doma klidný a ukázněný.

7. Americký černopálený mývalí pes

Pes mývalovitý

Je to příjemný společník, vhodný i k hlídání. Hlavní výhodou amerického černopáleného mývalího psa je, že je vynikající stopař. V zemi svého původu se mývalovití psi používali k zahánění mývalů na stromy.

6. Labradorský retrívr

Labradorský retrívr Psi s dobrým čichem

Vyšlechtěný jako specialista – aportér, dnes lovecky všestranný, ale ne tam, kde je vyžadována ostrost. Vodicí pes pro nevidomé, záchranářský pes, vyhledávač drog. Stále oblíbenější rodinný pes.

5 největších vlků na světě Největší vlk na světě

5. Malinois – Psi s dobrým čichem

Malinois Psi s dobrým čichem

Všichni belgičtí ovčáci jsou aktivní, temperamentní, odolní a houževnatí psi, kteří jsou schopni pozoruhodných výkonů. Vyznačují se vysokou inteligencí, velkou učenlivostí, mají vrozené hlídací schopnosti, jsou rychlí a neúnavní. K cizím lidem jsou vrozeně nedůvěřiví, někdy působí plachým dojmem, ale umí neohroženě zasáhnout. psi s dobrým čichem Top 10 plemen psů . Malinois

4. Německý ovčák – Psi s dobrým čichem

Němečtí ovčáci s dobrým čichem

Univerzální pracovní pes, používaný po celém světě v policii, armádě a dalších ozbrojených složkách, také ve sportovní kynologii.Temperamentní, ale snadno ovladatelný pes, vyrovnaný a odvážný. Nenáročný a přizpůsobivý. Velmi oddaný svému pánovi a jeho rodině, tolerantní k dětem a domácím zvířatům.

3. Bígl – Psi s dobrým čichem

bigl Psi s dobrým čichem

Živý a pohyblivý, ale ne příliš temperamentní pes. Je velmi tolerantní k lidem a ostatním psům, protože byl vždy chován ve velkých smečkách. Přátelský, mazlivý a nenáročný pes.Porotní pes, používaný v počátcích zejména při odstřelu králíků a zajíců. Dnes všestranný pomocník horalů, ještě oblíbenější jako rodinný pes.

2. Baset – Psi s dobrým čichem

Baset s dobrým čichem

Velmi klidný, téměř flegmatický pes se zvučným, melodickým chraplákem. Většinou mírný až přátelský, ale také tvrdohlavý a projevující výrazný odpor k absolutní poslušnosti.Lovecký pes – barvář. V dnešní době se většinou uchovává pouze jako originální společník. Baset

1. Bloodhound

Bloodhound Psi s dobrým čichem

Někteří by se mohli mylně domnívat, že slovo „krev“ v názvu plemene charakterizuje krvelačné psy, ale opak je pravdou. Jsou to velmi klidní a láskyplní psi a obávaná „krev“ odkazuje na čistokrevný původ psa. Správný význam slova bloodhound je „pes čisté rasy“. Není to tedy „psí zvíře“, ale „psí šlechtic“. Bloodhound je nejlepší lovecký pes. Jeho čichové schopnosti jsou fenomenální.

Bez problémů může sledovat několik dní starou stopu. Jeho vynikající čich, který je asi 40krát citlivější než lidský, využívají nejen lovci, ale také policisté a záchranáři při pátrání po pachatelích, pohřešovaných nebo zraněných osobách. Pro ně je ohař neocenitelným pomocníkem, který odvádí skvělou práci a zachraňuje životy.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button