PÉČE O PSYPsi

Pes , Domácí pes – Cesta od vlka k domácímu mazlíčkovi

Pes , pes domácí – Cesta od vlka k domácímu mazlíčkovi . Vše, co byste měli vědět o psovi . Jak pes vznikl , odkud pochází , jaká jsou plemena psů ? 

  • SPOLEČNÝ NÁZEV: pes domácí
  • VĚDECKÝ NÁZEV: Canis familiaris
  • TYP: Savec
  • FOOD : všežravec
  • Název skupiny: Bal
  • VELIKOST: Výška ramen: 15 až 85 cm
  • Hmotnost: 1,3 kg až 80 kg

Psi patří mezi nejstarší domestikovaná zvířata. S lidmi žijí nejméně 20 000 let, ale možná až 40 000 let. Vědci se shodují, že všechna plemena psů mají společného předka , a to vlka.

 

historie psů

 

Plemena psů

 

plemena psů

 

Dnes existuje několik stovek různých plemen psů, z nichž některá by ve volné přírodě nikdy nepřežila. Navzdory různým tvarům a velikostem jsou všichni domácí psi, od huskyho po čivavu, příslušníky stejného druhu Canis familiaris. Ačkoli mají domácí povahu, jsou příbuzní vlkům, liškám a šakalům.

 

Podobnosti psů s volně žijícími příbuznými

 

podobnost psa a vlka

 

Domácí psi stále sdílejí mnoho chování se svými divokými příbuznými. Svá teritoria si hájí a označují je močením na stromy, kameny, plotové sloupky a další vhodná místa. Tato pachová místa upozorňují ostatní psy, že se pes nachází na svém území. Život ve smečce , pohřbívání kostí .

Pes , Domácí pes 

 

Přečtěte si také :

10 největších plemen psů

 

Komunikace psa

 

štěkající pes

 

Psi komunikují několika způsoby. Jednou z metod je čich, druhou fyzický vzhled. Postavení těla, pohyby a mimika často vyjadřují jejich emoce . Mnohé z těchto signálů jsou rozpoznatelné i pro člověka, například vzrušené vrtění ocasem šťastného psa nebo vyceněné zuby agresivního nebo ohroženého zvířete. Psi se dorozumívají také pomocí zvuků, jako je štěkání, vrčení a kňučení.

 

Pracovní pes

 

záchranářský pes

 

Domácí psi slouží spíše jako domácí mazlíčci . Psi pasou dobytek , pomáhají lovcům, střeží domy a vykonávají policejní a záchranářské práce. Někteří speciální psi dokonce vodí slepce – což je dojemný symbol dlouholeté role psa jako nejlepšího přítele člověka. Proč jsou koně skvělými domácími mazlíčky

 

Proč je dobré mít psa ?

 

Pes je společníkem po dobu nejméně 5 let . Psi jsou dobrými společníky na cestách , ochránci domovů , zvíře, které vás nikdy nezklame . 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button