PÉČE O PSYPsi

Chování psů – 10 věcí, které váš pes dělá, a jejich význam

Chování psů .Zajímá vás, co váš pes vyjadřuje gesty chování . Takže jste na správném článku. Vybrali jsme 10 nejlepších chování psů a jejich význam. Přečtěte si níže.

10 nejlepších chování psů a jejich význam:

10. Přinášíme vám věci – Chování psů 

Přinesl vám váš chlupatý kamarád svůj oblíbený míček nebo nafukovací hračku?Nemyslete si, že si chce hrát. Je pravděpodobné, že vám tyto věci přináší jen jako dárek. Ukazuje, že vás opravdu miluje, protože vám přináší věci, které potřebuje a které má rád. Chování psů .

9. Při zívání – Chování psa 

Jinak by obyčejné zívnutí mohlo znamenat mnoho různých věcí. Jak jste si jistě zpočátku mysleli, a mohlo to tak být, váš pes je unavený. Pokud však váš malý kamarád zívá před neznámými lidmi, může to být známka toho, že se bojí nebo je ve stresu. Pokud zívají před vámi nebo jinými známými lidmi, zkontrolujte, zda nezívají i ostatní v místnosti, protože to může být jejich zrcadlový obraz. Ano, zívání je nakažlivé i pro vaše chlupaté přátele.


 

8. Poškozujte svůj nábytek

Nikomu se takové chování nelíbí , ale musíte pochopit, že to má hlubší význam. Pokud je štěně nervózní nebo nevycvičené a okusuje nábytek, může to být příznakem separační úzkosti. Pokud ne, může to znamenat, že se nudí a je třeba zajistit, aby měly dostatek pohybu.

7. Jedna tlapka ve vzduchu

Většina lidí se domnívá, že když má jednu tlapku ve vzduchu, znamená to, že se bojí, ale ve skutečnosti to jen odráží jejich soustředění. Pokud mají hlavu skloněnou a jednu tlapu zvednutou, pravděpodobně se na něco chystají vrhnout.

Vypadávání vlasů? Jezte těchto 9 potravin, abyste zabránili vypadávání vlasů

6. Opřete se o nohy

Pokud to dělá náhle, když se právě pohybujete, může to znamenat, že se snaží uklidnit a cítí se bezpečně. V obecné situaci to však znamená, že chce lásku a pozornost a chce vám být nablízku.

5. Lezie na posteli

Pokud váš chlupatý mazlíček vyleze na postel a cítí se tam pohodlně, může to znamenat, že se ji snaží prohlásit za svou vlastní zónu, ale znamená to mnohem víc. To také ukazuje, že se s vámi opravdu chce mazlit a milovat vás. Určitě vám to nebude vadit.

Neplazí psi : 15 hypoalergenních plemen psů

4. Najednou sedí na nohou

Může to znamenat různé věci v závislosti na osobnosti vašeho psa. Možná to dělá jen proto, aby byl opravdu s vámi, aby se cítil dobře po delší době, kdy byl od vás pryč. Aby ukázal, že jste jeho před ostatními zvířaty nebo lidmi, nebo jen odráží jeho dominantní osobnost. Pokud svému mazlíčkovi dobře rozumíte, budete schopni zjistit, který výklad nejlépe odpovídá situaci.Chování psa .


 

3. Stálý oční kontakt

Chování psů . Záleží na tom, jak přesně se na vás váš pes dívá. Pokud se vám dívá do očí s normálním výrazem, je to jeden z nejlepších způsobů, jak vám může projevit svou náklonnost. Pokud se na vás bez mrknutí oka dívá, když odcházíte z domu, svědčí to o separační úzkosti a také o tom, že věří, že se vrátíte.

2. Převrácení jazyka – Chování psa 

Vyplazování jazyka je, když pes vytáhne jazyk z tlamy a okamžitě ho stáhne. To znamená nedůvěru k nějakému nežádoucímu kontaktu nebo k neznámé osobě, která vašeho psa zneklidňuje. Pokud je váš pes velmi submisivní, může to být způsob, jak uklidnit ještě dominantnější přítomnost. Chování psa

1. Ocas mezi nohama – Chování psa 

Pokud má váš pes ocas mezi nohama, znamená to, že se bojí. Pak k němu musíte být laskaví a obklopit ho láskou.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button