PÉČE O PSYPsi

Jak koupat psa? Vše, co byste měli vědět o koupání psa

Většina psů by čas koupání nejraději vynechala, ale koupání hraje důležitou roli pro zdraví srsti a kůže vašeho psa, protože pomáhá udržovat psa čistého a bez parazitů. Jak koupat psa? Vše, co byste měli vědět o koupání psa.Jak vykoupat psa.

Jak často byste měli svého psa koupat?

Přestože psi nevyžadují každodenní koupání jako my, potřebují pravidelné koupele – ale jak často , závisí na několika faktorech, jako je prostředí, ve kterém pes žije, a typ srsti. Poradit vám může také váš veterinář.Jak koupat psa .

co byste měli vědět o koupání psa Jak vykoupat psa?

Zde je několik rad:

– Jak koupat psa. Koupání jednou za měsíc je pro většinu psů dostačující.
– Psy s mastnou srstí, jako jsou basetové, doporučujeme koupat alespoň jednou týdně.
– Plemena s krátkou hladkou srstí , stačí koupat jednou za 6 týdnů. Například basenji s krátkou srstí má osobní hygienu a štěně potřebuje koupel.Jak koupat psa.

-Pro štěňata je lepší používat šampon, který je pro ně přímo určen, např.
beaphar šampon pro štěňata 

beaphar šampon pro štěňata pro lesk srsti
– Plemena s voděodolnou srstí, jako jsou zlatí retrívři, by se měla koupat méně často, aby se zachovaly jejich přirozené oleje.
-Psi s hustou dvojitou srstí, jako je aljašský malamut a další severská plemena, se nemusí téměř vůbec koupat, ale je dobré je kartáčovat, aby se lépe uvolňoval jejich přirozený olej, který udržuje jejich srst čistou.
-Jak koupat psa. Je zřejmé, že pokud má váš pes rád bahnité louže, budete ho muset koupat častěji. Pokud však můžete, vyhněte se častému koupání dříve, než je to opravdu nutné, protože tím zbavíte srst svého psa přirozených olejů, takže bude suchá a náchylnější k tvorbě lupů a matování. Některé šampony mohou kůži vašeho psa vysušovat nebo dráždit více než jiné, v takovém případě byste ho měli koupat méně často nebo zkusit jiný šampon. Šampon Pet Head Life’s An Itch -jemný šampon na přírodní bázi pro psy proti suché kůži a svědění, PH neutrální, s uklidňujícím heřmánkem a tea tree olejem pro hedvábnou a zdravou srst.

Šampon Pet Head Life's An Itch Jak vykoupat psa

Nejlepší způsob, jak poznat, kdy váš pes potřebuje koupel, je mít dobrý čich. Jak to cítíte vy? Je cítit? Je čas na koupel.

Kde psa umýt? – Jak koupat psa

Majitelé malých psů mají výhodu – mohou dát psa do umyvadla nebo do vany .
Jednou z možností je také přenosná koupel pro psy. Některé vany jsou vyrobeny z těžkého plastu, jiné jsou skládací a lze je snadno použít venku nebo v prádelně.Jak vykoupat psa.

Můžete také použít
Bazén pro psy

Bazén pro psy Jak vykoupat psa

Použití zahradní hadice je vhodné, pokud je pes opravdu špinavý nebo je venku v letním počasí.

Sada pro péči o srst štěňat!

Sada pro péči o srst štěňat!

 

Jak koupat psa?

Při koupání psa postupujte následovně:

  • Jak koupat psa. Před koupáním psa vykartáčujte. Stará srst zadržuje vodu a zanechává podrážděnou kůži psa. Mai byste si měli do každého ucha dát vatovou zátku, abyste zabránili vodě.  Pomáhá předcházet ušním infekcím a podráždění.Kartáč Moser :Díky jemným štětinám z nerezové oceli kartáč Moser účinně odstraňuje uvolněné chlupy, nečistoty a zamotané vlasy. Štětiny jsou na konci zaoblené, takže kartáčování je velmi jemné a pohodlné.
  • Kartáč Moser Jak koupat psa
  • Používejte vlažnou vodu. Psí kůže je jiná než naše a horká voda může psy snadněji popálit. Voda ve vaně by nikdy neměla být teplá, jako když koupete dítě. U větších plemen používejte ještě chladnější vodu, protože by se mohla snadno přehřát.
  • Mluvte na své zvíře klidným a konejšivým hlasem. Někteří psi se nakonec naučí, že je necvičíte, jiní se však budou stále schovávat pod kuchyňským stolem, kdykoli uvidí ručník.
  • Používejte psí šampon. Je pro ně lepší než šampon pro lidi. Vytvořte ze šamponu jemnou pěnu a vmasírujte ji do celého těla psa. Dávejte pozor, aby se mu nedostalo mýdlo do očí.
  • Dobře je opláchněte. Mýdlo, které zůstane v srsti, může po zaschnutí podráždit kůži psa. Důkladně opláchněte!
  • Sušení . Horký vzduch z fénu může být pro jejich pokožku příliš horký. Vysušte ji buď na vzduchu, nebo použijte fén určený pro psy; nižší teploty nezpůsobí svědění ani lupy.Žinylkový ručník
  • Žinylkový ručník Jak koupat psa
  • Odměňte svého psa. Následně ho bohatě pochvalte, pohlaďte nebo si s ním pohrajte. Mnoho mokrých psů si rádo vybíjí svou frustraci z koupání hrou s ručníkem.Jak vykoupat psa.
  • Hlídací psi : 10 nejlepších plemen psů pro hlídání

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button