PLEMENA PSŮ SKUPINYPsi

Hlídací psi : 10 nejlepších plemen psů pro hlídání

Nejlepší hlídací psi na světě. 10 nejlepších plemen psů pro hlídání. Hlídací pes musí mít vlastnosti dobrého hlídacího psa.

Hlídací psi

Plemena hlídacích psů

Hlídací psi

 

10. Belgický ovčák malinois

Belgický ovčák malinois Hlídací pes Hlídací psi
Lidé si často pletou malinoise s německým ovčákem. Na rozdíl od německého ovčáka má malinois štíhlejší tělo a lehčí kostru a nechybí mu síla, obratnost ani dravost.
Je to vynikající pracovní pes, který oplývá sebedůvěrou a je připraven chránit svého pána v každé situaci. Přestože je věrný své rodině a dokáže jí opětovat lásku, k cizím lidem je od přírody nedůvěřivý a rezervovaný. Malinois je pes s dokonalými hlídacími schopnostmi. Své lidi a majetek střeží jen takovou silou, jakou od něj vyžaduje. To znamená, že jeho povaha je do značné míry ovlivněna řadou faktorů, včetně dědičnosti, výcviku a socializace.

Je nesmírně inteligentní a výcvik zvládá perfektně. Je snadné ho vycvičit, ale musíte počítat s tím, že je to citlivý pes, který nesnáší hrubé zacházení. Důsledný, ale spravedlivý výcvik vám zaručí vzájemnou důvěru a věrnost tohoto psa. Hlídací pes malinois má neuvěřitelnou touhu pracovat a je nejšťastnější, když má pravidelnou aktivitu a zaměstnání. 10 nejlepších psích plemen pro hlídání hlídacích psů .

9. Rhodéský ridgeback, africký lví pes

Rhodéský ridgeback - hlídací pes

Rhodéský ridgeback je v současnosti jediným uznaným plemenem pocházejícím z jižní Afriky.
Je to důstojný, inteligentní pes, vůči cizím lidem zdrženlivý, ale bez známek agrese nebo strachu. Od přírody je to hlídací pes, pokud není vážně ohrožen, zůstává tolerantní a klidný.

V oblasti obranného instinktu jsou mezi ním a „bojovými psy“ velké rozdíly, protože ridgeback nevyužívá ani tak sílu a násilí, jako spíše tvrdohlavost a inteligenci. Je trpělivý a má silný smysl pro humor, což z něj dělá skvělého společníka, který je dokonale vybaven pro život domácího mazlíčka, člena rodiny i víkendového loveckého psa.

Hlídací psi 8. Puli

Puli


Ovčácký pes, dnes většinou chovaný jako neobvyklý společník a spolehlivý hlídač, patří k divokým a energickým psům, je velmi odolný, vitální, odolný vůči nepřízni počasí. Exteriér začal hrát roli v chovu až v posledních desetiletích a stále se klade velký důraz na to, aby si psi zachovali svůj charakteristický temperament.

7. Commodore

Komondorský hlídací pes


S komodorem se nedoporučuje žertovat. Ostražitost je jedním z hlavních charakterových rysů. Je poměrně nepřístupný a většinou si udržuje značný odstup. Bude trpět za nezávislost. Jakékoli nespravedlivé zacházení bude potrestáno. Při spravedlivém zacházení dokáže projevit svému pánovi velkou náklonnost. Komondor – Vše o plemeni

Hlídací psi 6. Rotvajler

Pracovní plemeno, snadno schopné služebního výcviku. Vyniká jako obránce, hlídač a průvodce.Klidný, vyrovnaný a v podstatě dobromyslný pes. Nedá se snadno vyprovokovat, ale pokud je napaden nebo brání svěřený majetek či osobu, zasahuje velmi tvrdě.

 

Hlídací pes

 

Hlídací psi 5. Akita

Akita nejlepší plemena psů určená pro strážní psy


Akita inu je nezávislý a zároveň oddaný „svým“ lidem. Neztratil svou přirozenou agresivitu, zejména vůči ostatním psům. Navenek působí dojmem klidu, vznešenosti a ušlechtilé síly. K cizím lidem je spíše nedůvěřivý a na útočníka dokáže tvrdě a nekompromisně zaútočit.

Příčiny vypadávání vlasů u mužů: hlavní viníci

4. Německý ovčák

Německý ovčák nejlepší plemena psů pro hlídání hlídací psi hlídací psi hlídací psi hlídací psi


V povaze tohoto oblíbeného plemene se snoubí řada dobrých vlastností. Je temperamentní, velmi učenlivý, odvážný a ostražitý. Může být ostrý, tvrdý a bojovný. Temperamentní, ale snadno ovladatelný, vyrovnaný a odvážný. Lehce ovladatelný a přizpůsobivý. Velmi oddaný svému pánovi a jeho rodině, tolerantní k dětem a domácím zvířatům.Patří také do seznamu. 10 nejlepších plemen vojenských a policejních psů

 

3. Velké vousy

Velký vousáč Nejlepší plemena psů pro hlídání Hlídací psi
Pod dobrým vedením je to velmi učenlivý a poslušný pes s všestranným využitím. U nás se fousek používá jako společník, ochránce majetku, ve strážní službě, ve sportovní kynologii, při výcviku psů (stopa, poslušnost, obrana).

Může také skládat nejvyšší výkonnostní zkoušky a účastnit se všech soutěží. Většinou se dožívá vysokého věku v dobrém stavu. Je to mimořádně inteligentní, učenlivé a nebojácné plemeno. Big Bearded je krásný a temperamentní pes. Potřebuje se pohybovat, rozhodně není vhodný do bytu. Jeho temperament a tvrdohlavou povahu musí zvládnout zkušený chovatel, který mu dokáže vnutit svou vůli.

Pokud se tak nestane, nebudou si tito rozmarní psi dělat, co chtějí. Při dobrém vedení je však velký fousek příjemným společníkem, živým, inteligentním psem, který si rád hraje a miluje děti. Svého pána velmi oddaně, až žárlivě zbožňuje. Vytvoří si k němu velmi silný vztah a stane se jeho oddaným služebníkem a ochráncem, který dokáže vycítit momentální náladu svého pána. Vůči ostatním psům může být agresivní.

 

2. Dobrman

Dobrman nejlepší plemena psů pro hlídání hlídacích psů


Vůči cizím lidem může projevovat ostražitost a nedůvěru. Dobrman je naprosto láskyplný a velmi oddaný svému pánovi. Pro toto plemeno je charakteristická čilost, živost, inteligence a mimořádná vnímavost, stejně jako odvaha a vytrvalost. Pitbull – Odsouzený pes s velkým srdcem.

Správně vychovaný dobrman je temperamentní, ale zároveň dobře ovladatelný, poslušný a neagresivní. Svěřené úkoly plní s velkou chutí.Velmi energický, živý a pozorný pes, který reaguje i na ty nejmenší podněty. Správně vychovaný dobrman je temperamentní, ale zároveň dobře ovladatelný, poslušný a neagresivní. Svěřené úkoly plní s velkou chutí.

 

Hlídací psi

 

1. Bullmastif

Bullmastif nejlepší plemena psů pro hlídání hlídacích psů


Bulmasif je milující a věrný, ale také odvážný a ničeho se nebojí. Obvykle je poslušný, ale pokud je vyprovokován, může být agresivní vůči cizím psům a lidem. Přesto je toto plemeno velmi tolerantní k dětem a domácím zvířatům.

Štěňata bulmastifů musí být řádně socializována a musí absolvovat základní výcvik poslušnosti, který bude v dospělosti posilován. Bullmastif je fantastický hlídací pes a skvělý obranář, ale neměl by mít výcvik obrany služebních psů. Se zvířaty vychází dobře, zejména ve společné domácnosti, pokud byli v raném věku společně socializováni, ale v dospělosti mohou být agresivní vůči cizím psům, zejména ve svém teritoriu. Bullmastif nemá tendenci přeskakovat plot nebo se vyřádit a téměř nikdy neštěká. Dokáže slídit i hlídat, je snadno ovladatelný a tolerantní k dětem (možná více než jiná plemena.) Při službě se na kořist nevrhá, ale klidně a účinně ji zadrží. Bullmastif

Velká silná hlava s ostrým mračením a přetrvávajícím pocitem fyzické síly dělají z bulmastifa úžasně hrozivého psa pro každého zločince, který se mu chce postavit. Tento ohromný pes, pokud je správně vychováván s dětmi, nikdy neztrácí nervy a snáší jejich nekonečné hry. Je dobře cvičitelný, inteligentní a věrný od přírody. Používá se jako hlídací pes v různých oblastech, jako jsou.

Mau-Mau v Keni, v diamantových dolech v Jižní Africe a také pod ochranou Johna D. Rockefellerovo obrovské sídlo v New Yorku. Bullmastif je v současné době využíván náročnými soukromými majiteli jako společník a zároveň ochránce.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button