Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Pitbull – Odsouzený pes s velkým srdcem

Pitbull není ve skutečnosti plemeno , ale termín používaný pro označení amerického pitbulteriéra, bulteriéra, amerického stafordšírského teriéra a stafordšírského bulteriéra.

 

Pitbull milující pes Pitbull

Pitbulové jsou často chápáni velmi špatně. Vlastnosti jako houževnatost , síla , bojovnost přitahovaly bezohledné lidi, kteří hledali silné bojovníky pro své psí zápasy. V důsledku toho je pitbull v posledních letech mnoha lidmi vnímán jako nebezpečný a agresivní pes. Kvůli této pověsti se pitbul stal velmi odsuzovaným a v mnoha městech a zemích světa dokonce vyvolal legislativní zákaz tohoto plemene.

 

Pokud vlastníte pitbula nebo si ho chcete pořídit, musíte si uvědomit, že lidé, kteří mají mylné informace, budou vašeho úžasného psa odsuzovat a budou se k němu chovat s hněvem a nepřátelstvím. Ale pojďme si udělat pořádný obrázek o pitbullovi , jaký tento pes skutečně je.

Pitbull

 

štěně pitbulla

 

Skupina plemen psů: teriéři
Výška: 40 – 50 cm v ramenou
Hmotnost: 13 – 35 kg
Očekávaná délka života: 12 až 16 let

Pitbull je společenský rodinný pes. Toto plemeno se vyvinulo ve všestranného zemědělského psa a později se přesunulo do domácnosti , aby se stalo „psem na hlídání“, protože je neuvěřitelně jemné k dětem.
Jsou to houževnatí , odvážní a velmi aktivní psi. Proto vynikají ve sportovních soutěžích. Jsou to milující společníci , kteří své majitele zahrnují láskou a jsou jim věrnými ochránci.

 

pitbulové

Pitbulům je třeba věnovat čas , trénovat je a socializovat od štěněte. Správný výcvik je důležitý u každého plemene psa. Správně vychovaný pitbul je vynikajícím společníkem pro děti . Ke svému lidu je velmi laskavý a vlídný. Pitbull je oddaný a věrný své rodině a v případě potřeby bude bránit vás i vaši rodinu až do smrti.

Tito psi jsou velmi inteligentní a snadno se učí povely a triky. Mají chuť do života a rádi se účastní všeho, co děláte. Udržují vitalitu štěněte až do dospělosti a předávají jeho životní energii majiteli. Se psem se tak budete cítit stále plní energie a nikdy se nebudete nudit. Když poznáte pitbula, budete se divit, jak jste bez něj mohli žít.

 

Pitbull Co byste měli vědět :

 

hračka pro pitbulla Pitbull

 

 • Pitbull potřebuje výcvik a socializaci , potřebuje pozornost a čas na výcvik
 • Musí vědět, kdo je v domě pánem, a poslouchat vás na slovo.
 • Na veřejnosti mějte svého pitbulla na vodítku , nemusí být agresivní, ale pokud ho napadne jiný pes, neustoupí z žádného boje a bude bojovat až do konce.
 • Pořiďte svému pitbulovi odolné a tvrdé hračky, které nelze rozkousat ani spolknout , protože mají stále potřebu něco žvýkat.

Historie plemene Pitbull

 

Historie pitbulla

 

Pitbull vznikl na začátku 19. století v Anglii pro oblíbené divácké sporty, jako je vábení býků a medvědů. Když se tyto sporty začaly považovat za nehumánní a v roce 1835 se staly nezákonnými. Začali být využíváni k psím zápasům – a v generační linii pitbulů se objevuje psí agrese. Psí zápasy však zanechaly i pozitivní rys . Psovodi chtěli psy při rvačce oddělit, aby se nezranili. Pitbull si tedy vypěstoval vlastnost, že nechce pohřbívat lidi. Poměrně brzy se stali známými jako silné ochranářské plemeno, ale byli také známí jako mírní a přátelští k rodině.

Když pitbul doprovázel přistěhovalce do Ameriky , začal novou kariéru jako všestranný farmářský pes. Jejich úkolem bylo lovit divokou zvěř, hlídat majetek a zvířata a hlavně být věrnými společníky farmářů.Osadníci v Americe vyšlechtili většího pitbula (americký pitbulteriér), než jaký byl dříve k vidění v Anglii.

 

Osobnost Pitbulla

 

Osobnost Pitbulla Pitbull

Pitbull je milující pes a neví, že jeho velikost a postava některé lidi zastrašuje. Jsou to sebevědomí a inteligentní hlídací psi – pitbul neznamená ani tak být agresivní vůči cizím lidem, jako spíše je vítat a štěkat, aby vás upozornil. Přestože mají rádi lidi, jsou to hlídací psi, jejich odvaha je nepřekonatelná a svou rodinu budou bránit s nasazením vlastního života.

 

Pitbull zdraví

 

Pitbull Pitbull zdraví

Pitbulové jsou obecně zdravé plemeno, ale stejně jako všichni psi na světě jsou náchylní k určitým zdravotním potížím. Na co si dát pozor u pitbulů :

 • Dysplazie kyčelních kloubů : V závislosti na závažnosti onemocnění může být pro psa velmi bolestivá. Ve dvou letech byste měli svému psovi nechat zrentgenovat kyčle , abyste zjistili, zda je pes zdravý.
 • Alergie: Alergie jsou u pitbulů poměrně časté. Kožní alergie jsou obvykle způsobeny alergeny z prostředí, jako jsou blechy, tráva, pyl a prach. Mohou také souviset s potravinami, ale jsou méně časté. Mezi běžné potravinové alergeny patří hovězí maso, rýže, pšenice a kukuřice. Alergie může způsobit intenzivní svědění a nepohodlí, což znamená, že se psi budou škrábat , až do krve. To je riskantní, protože v poškozené tkáni může dojít k sekundárním infekcím. Při léčbě alergie je třeba zjistit její příčinu a pokud možno ji odstranit z prostředí psa. Veterinář vám s tím pomůže a sdělí vám, které příznaky alergie lze léčit léky.
 • Hypotyreóza: Jedná se o poruchu funkce štítné žlázy, která způsobuje přibývání na váze, špatnou srst, reprodukční problémy a další problémy. Obvykle se vyskytuje u psů středního věku a lze ji zvládnout pomocí každodenních léků, které je nutné užívat po celý život psa.
 • Srdeční choroby: srdeční choroby postihují pitbully v několika formách, nejčastěji se jedná o aortální stenózu. Aortální stenóza je vrozená srdeční vada, což znamená, že se s ní pes narodí. Jedná se o abnormální zúžení spojení mezi levou komorou a aortou. Někteří psi nemají žádné nebo jen mírné příznaky, zatímco jiní mohou mít málo energie nebo dokonce náhle uhynout. Pokud váš veterinární lékař zjistí srdeční šelest, může diagnózu potvrdit rentgenový snímek hrudníku a elektrokardiogram.
 • Přečtěte si také :

  Největší pes na světě – 10 největších psích plemen 

 

 

Krmení pitbulla

 

Doporučené denní množství: 1,5 až 2,5 hrnku kvalitního suchého krmiva denně, rozděleného do dvou jídel.

 

Množství potravy dospělého psa závisí na jeho velikosti, věku, tělesné stavbě, metabolismu a úrovni aktivity. Psi jsou stejně jako lidé individuální a všichni nepotřebují stejné množství potravy. Je téměř samozřejmé, že vysoce aktivní pes bude potřebovat více potravy než pes, který se pohybuje na gauči.

Důležitá je také kvalita krmiva. Čím kvalitnější je krmivo pro psy, tím více výživných látek má pro vašeho psa, což se odrazí na jeho zdravém a dlouhém životě.

Správný pitbul by měl být v takové kondici, abyste pod vrstvou svalů cítili jeho žebra, ale zároveň je neviděli. Pokud kvůli tuku necítíte žebra , měli byste psovi nasadit dietu.

Pitbull péče

 

Péče o pitbulla Pitbull

 

 • Se psem musíte strávit alespoň hodinu denně procházkou , hrou nebo jiným cvičením. Přestože milují lidi , je dobré začít s výcvikem poslušnosti co nejdříve a pokračovat v něm po celý jejich život. Výcvik je základem vašeho vztahu se psem.
 • Pitbull by neměl být dlouho venku, protože špatně snáší chlad. I bez ohledu na podnebí se těmto psům nejlépe daří jako domácím psům.Jsou silně vázáni na svou rodinu a trpí, když zůstanou sami.
 • Pitbull má krátkou a lesklou srst. Na dotek je pevný. Barva srsti se může lišit ( nemají přesně stanovenou barvu a právě to dělá každého psa jedinečným a krásným ).
 • Srst pitbulů vyžaduje jen málo péče a vyžadují pouze občasné koupání. Pravidelně psa kartáčujte, abyste udrželi jeho lesk.
 • Čistěte psovi zuby alespoň dvakrát až třikrát týdně, abyste odstranili zubní kámen a bakterie, které se v něm skrývají. Pokud chcete předcházet onemocnění dásní a zápachu z úst, je ještě lepší čistit si zuby denně.
 • Jednou nebo dvakrát měsíčně mu zastřihněte drápky, pokud je pes přirozeně neopotřebovává, abyste předešli bolesti a dalším problémům. Pokud je slyšíte klepat o podlahu, jsou příliš dlouhé. Psí drápy mají v sobě cévy, a pokud je zastřihnete příliš, můžete způsobit krvácení .
 • Uši byste si měli kontrolovat alespoň jednou týdně . Dávejte pozor na zarudnutí uší a nepříjemný zápach , což může znamenat infekci. Uši můžete omývat vatou, ale čistěte jen vnější ucho . Nestrkejte hůlku dovnitř ucha .
 • Žehličky na vlasy : Co si vybrat

Udělejte z péče o psa pozitivní zážitek. Od štěněte ho kontrolujte , kontrolujte mu tlamu a uši , sahejte mu na tlapky . Chvalte ho a odměňujte, což vám usnadní jeho kontrolu později u veterináře.

 

Děti a jiná domácí zvířata

 

pitbull a děti

Pitbull miluje děti. Je robustní , energický a tolerantní . Žádný pes by však neměl být ponechán bez dozoru dětí.Nedovolte dětem, aby psa tahaly za uši nebo ocas ( nebo ho jinak týraly a dělaly mu zle ). Naučte je, aby se nepřibližovaly k žádnému psovi, když spí nebo jí, nebo aby se pokoušely vzít mu jídlo.

Někteří pitbulové mají vzhledem ke své dědičnosti psích bojů tendenci být agresivní vůči ostatním psům , ale pokud jsou socializováni od štěněte ( v kontaktu s ostatními domácími zvířaty ) a vycvičeni, mohou agresivitu minimalizovat a mohou být přátelští ke psům a kočkám.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button