Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ SKUPINY

Plemena psů – Seznam s obrázky

Plemena psů. Seznam psích plemen s obrázky je užitečným zdrojem informací pro každého majitele nebo milovníka psů. Tento seznam obsahuje kompletní přehled všech plemen psů dostupných na Slovensku. Součástí jsou také informace o historii a původu jednotlivých plemen, jakož i o jejich charakteristických vlastnostech a potřebách.

 

Plemena psů

 

Plemena psů

 

 

V seznamu psích plemen s obrázky najdete různé kategorie plemen, jako jsou ovčáčtí a pastevečtí psi, pinčové, bílí psi, molossoidní a švýcarští ovčáci a mnoho dalších. Každé plemeno je podrobně popsáno a doplněno fotografiemi, které usnadňují rozpoznání a identifikaci jednotlivých plemen.

 

Pokud hledáte informace o konkrétním plemeni psa, je pro vás seznam psích plemen s obrázky tou správnou volbou. Tento zdroj vám poskytne vše, co potřebujete vědět o svém oblíbeném plemeni, abyste mohli svému psovi poskytnout tu nejlepší péči a podporu.

 

Plemena psů – seznam

 

Plemena psů - seznam

 

 

Existuje mnoho různých plemen psů, která se liší vzhledem, temperamentem i schopnostmi. Pro zájemce o psy může být zajímavé znát všechna dostupná plemena. Zde je seznam nejoblíbenějších plemen psů ve Slovenské republice:

 

Plemeno Země původu Velikost Délka vlasů Barva srsti
Německý ovčák Německo Skvělé Krátký/dlouhý Černá/hnědá
Zlatý retrívr Skotsko Skvělé Střední/dlouhá Golden
Labradorský retrívr Kanada Skvělé Krátké Černá/hnědá
Beagle Anglie Střední Krátké Bílá/hnědá
Bulldog Anglie Střední Krátké Bílá/hnědá
Corgi Wales Malé Krátké Bílá/hnědá
Husky Sibiř Skvělé Střední/dlouhá Bílá/hnědá
Čivava Mexiko Malé Krátké Bílá/hnědá

Každé plemeno má své vlastní zvláštnosti, které ho činí jedinečným. Některá plemena jsou známá svou věrností, jiná jsou skvělými společníky pro děti a některá jsou skvělými hlídači. Při výběru plemene byste měli zvážit životní styl a potřeby svého psa.

Při rozhodování o výběru plemene psa byste měli také zvážit, jak velkého psa chcete. Velká plemena, jako je německý ovčák nebo husky, mohou být náročnější na manipulaci, ale jsou skvělými společníky pro aktivní lidi. Na druhou stranu malá plemena, jako je čivava nebo corgi, jsou skvělými společníky pro lidi, kteří mají méně prostoru nebo času na výcvik psa.

Při výběru plemene psa je třeba zvážit mnoho faktorů. Výše uvedený seznam plemen je jen malou ukázkou toho, co je k dispozici. Pokud hledáte psa, měli byste se poradit s odborníkem na psy a zvážit své potřeby a životní styl, abyste našli to nejlepší plemeno.

 

Velikosti psů

 

Velikosti psů

 

 

Plemena psů se liší nejen barvou a tvarem, ale také velikostí. Některá plemena jsou malá a snadno se vejdou do bytu, zatímco jiná jsou velká a potřebují více prostoru k pohybu. V této části se podíváme na velikosti psů a některá nejoblíbenější plemena v jednotlivých kategoriích.

 

Malé

Malí psi obvykle měří méně než 15 cm a váží méně než 20 kg. Tito psi jsou skvělí pro lidi, kteří žijí v bytech nebo nemají mnoho prostoru k pohybu. Mezi nejoblíbenější malá plemena psů patří:

Střední

Středně velká plemena psů obvykle váží 30 až 60 kilogramů a dosahují výšky 15 až 25 centimetrů. Tito psi jsou vhodní pro lidi, kteří mají větší byt nebo dům a rádi tráví čas venku. Mezi nejoblíbenější střední plemena psů patří:

 

Skvělé

Psi velkých plemen mohou vážit více než 60 kg a mohou být vyšší než 25 cm. Tito psi jsou skvělí pro lidi, kteří mají velký dům nebo dvůr a rádi tráví čas se svým psem venku. Mezi nejoblíbenější velká plemena psů patří:

Výběr správného plemene psa závisí na preferencích a životním stylu majitele. Při výběru nejlepšího plemene pro vás a vašeho nového čtyřnohého přítele byste měli zvážit nejen velikost, ale také temperament a potřeby psa.

 

Skupiny psů

 

Skupiny psů

 

 

FCI rozděluje plemena psů do deseti skupin. Každá skupina obsahuje plemena, která mají podobné vlastnosti, původ a využití. V této části se budeme zabývat dvěma skupinami – ovčáckými a společenskými psy.

 

Ovčáčtí psi

Ovčáčtí psi jsou plemena, která byla původně vyšlechtěna k ochraně a pasení ovcí. Tito psi jsou velmi inteligentní a mají silný instinkt k obraně. Jsou to typická středně velká plemena s hustou srstí a silnou stavbou těla. Ovčáčtí psi se také často používají jako služební psi, například u policie nebo v armádě.

Mezi nejznámější ovčácké psy patří německý ovčák, belgický ovčák a border kolie.

 

Spolupracovníci

Společníci jsou plemena, která byla vyšlechtěna jako společníci a domácí mazlíčci. Tito psi jsou obvykle menšího vzrůstu a mají jemnější srst. Jsou to velmi přátelská a věrná plemena, která se hodí do rodin s dětmi.

Mezi nejoblíbenější společenská plemena patří kavalír king Charles španěl, mops a čivava.

Výběr plemene psa závisí na mnoha faktorech, jako je velikost bytu, složení rodiny a životní styl majitele. Důležité je najít plemeno, které bude odpovídat potřebám a preferencím majitele.

 

Americká plemena

 

Americká plemena

 

 

Americká plemena psů jsou velmi oblíbená po celém světě. Tito psi jsou známí svou silou, energií a oddaností svému majiteli. V tomto článku se podíváme na nejznámější americká plemena psů.

 

Americký kokršpaněl

Americký kokršpaněl pochází z Anglie, ale jeho moderní verze vznikla v Americe. Tento pes je známý svou krásnou hustou srstí a jemnou povahou. Americký kokršpaněl je velmi inteligentní a je vhodným společníkem pro rodiny s dětmi.

Americký vodní španěl

Americký vodní španěl pochází ze Spojených států a je známý svou schopností lovit ptáky a další volně žijící zvířata ve vodě. Tento pes má hustou nepromokavou srst a je velmi inteligentní a oddaný svému majiteli. Americká plemena psů – 13 psů z Ameriky

Americký bezsrstý teriér

Americký bezsrstý teriér pochází z USA a je známý svým neobvyklým vzhledem. Tento pes má hladkou a holou kůži a je velmi energický a hravý. Americký bezsrstý teriér je vhodným společníkem pro aktivní majitele.

Americký foxhound

Americký foxhound pochází z USA a je známý svou schopností lovit a stopovat zvířata. Tento pes má hustou srst a je velmi inteligentní a oddaný svému majiteli. Americký foxhound je vhodným společníkem pro majitele, kteří mají rádi aktivní životní styl.

Americký pitbulteriér

Americký pitbulteriér pochází z USA a je známý svou silou a odvahou. Tento pes má silné svaly a je velmi energický a hravý. Pitbulteriér Meritz je vhodným společníkem pro majitele, kteří mají rádi aktivní životní styl.

Americký toy foxteriér

Americký toy foxteriér pochází z USA a je známý svou malou velikostí a hravostí. Tento pes má krátkou hustou srst a je velmi inteligentní a oddaný svému majiteli. Americký toy foxteriér je vhodným společníkem pro majitele, kteří mají rádi malá plemena psů.

Americká akita

Americká akita pochází z Japonska, ale její moderní verze byla vyvinuta v USA. Tento pes má hustou srst a je velmi silný a odvážný. Americká akita je vhodným společníkem pro majitele, kteří mají rádi velká plemena psů.

Americký tyran

American Bully pochází z USA a je známý svou silou a odvahou. Tento pes má silné svaly a je velmi energický a hravý. Americký bully je vhodným společníkem pro majitele, kteří mají rádi aktivní životní styl. Svalnatí psi Top 10 nejsvalnatějších plemen psů

Americký stafordšírský teriér

Americký stafordšírský teriér pochází z Anglie, ale jeho moderní verze byla. Americký stafordšírský teriér: charakteristika plemene

Anglická plemena

 

Anglická plemena

 

 

Anglická plemena psů jsou velmi rozmanitá a mají různé využití. Patří sem plemena jako anglický buldok, anglický foxhound, anglický kokršpaněl, anglický setr, anglický chrt, anglický mastif, anglický špringršpaněl a anglický trpasličí teriér. Každý z nich má své charakteristické vlastnosti a použití.

 

Anglický buldok

Anglický buldok je velmi oblíbené plemeno, které má silné a svalnaté tělo. Má krátkou a hustou srst a její zbarvení může být od bílé po tmavě hnědou. Je to velmi oddaný a věrný pes, který dobře vychází s dětmi. Kvůli svému krátkému nosu však může mít problémy s dýcháním a regulací teploty, proto je třeba věnovat mu zvláštní pozornost.

Anglický foxhound

Anglický foxhound je plemeno určené k lovu. Má krátkou a hustou srst a jeho barva je většinou bílá se skvrnami. Je to velmi rychlý a odolný pes, který má silný čich. Je to velmi příjemný pes, který dobře vychází s dětmi i ostatními zvířaty.

Anglický kokršpaněl

Anglický kokršpaněl je plemeno s dlouhou a měkkou srstí. Jeho barva může být různá, od černé po zlatou. Je to velmi energický a hravý pes, který dobře vychází s dětmi. Je to velmi inteligentní pes, který se snadno učí novým věcem.

Anglický setr

Anglický setr je plemeno určené k lovu. Má dlouhou a měkkou srst a její zbarvení může být od bílé po tmavě hnědou. Je to velmi rychlý a odolný pes, který má silný čich. Je to velmi příjemný pes, který dobře vychází s dětmi i ostatními zvířaty.

Anglický chrt

Anglický chrt je plemeno určené k lovu. Má krátkou a hustou srst a její zbarvení může být od bílé po tmavě hnědou. Je to velmi rychlý a odolný pes, který má silný čich. Je to velmi příjemný pes, který dobře vychází s dětmi i ostatními zvířaty.

Anglický mastif

Anglický mastif je velmi velké a mohutné plemeno s krátkou a hustou srstí. Její barva může být od bílé po tmavě hnědou. Je to velmi oddaný a věrný pes, který dobře vychází s dětmi. Vzhledem ke své velikosti však může být nebezpečný pro malé děti.

 

Australská plemena

 

Australská plemena

 

 

Austrálie je domovem mnoha zajímavých psích plemen, která jsou známá svou inteligencí a pracovitostí. V tomto článku se podíváme na některá nejznámější australská plemena psů a jejich vlastnosti.

Australská kelpie

Australská kelpie je plemeno psa, které se vyvinulo v Austrálii na pastvinách. Tito psi jsou známí svou vysokou inteligencí a pracovitostí. Jsou skvělými pastevci a mají vynikající orientační smysl. Australská kelpie má střední postavu a vysokou energii. Jejich srst je krátká a tvrdá a může být černá, červená, modrá nebo čokoládová.

Australský ovčák

Australský ovčák je plemeno psa, které se vyvinulo v Austrálii na pastvinách. Tito psi jsou známí svou inteligencí a pracovitostí. Jsou skvělými pastevci a mají vynikající orientační smysl. Australský ovčák má střední postavu a vysokou energii. Jejich srst je dlouhá a může být černá, červená, modrá nebo čokoládová.

Australský teriér

Australský teriér je plemeno psa, které se vyvinulo v Austrálii. Tito psi jsou známí svou odvahou a energií. Jsou skvělými společníky a mají vynikající smysl pro ochranu svého majitele. Australský teriér má malou postavu a vysokou energii. Jejich srst je tvrdá a může být modrá nebo červená.

Australský honácký pes

Australský dobytkářský pes, známý také jako Blue Heeler nebo Red Heeler, je australský pracovní pes, který byl vyvinut v polovině 19. století. století. Tito psi jsou známí svou inteligencí a pracovitostí. Jsou skvělými pastevci a mají vynikající orientační smysl. Australský honácký pes má střední postavu a vysokou energii. Jejich srst může být modrá nebo červená.

Všechna tato plemena mají společné to, že jsou inteligentní a pracovitá. Jsou to skvělí společníci a pastýři, kteří si poradí i s náročnými úkoly. Pokud hledáte psa, který zvládne náročné podmínky, australská plemena jsou rozhodně skvělou volbou.

 

Plemena psů podle abecedy

 

Plemena psů na

 

Plemeno psa na b

Plemeno psa na c

Plemena psů na d

Plemena psů na našem

 

Plemena psů na f

Plemena psů na g

 

Plemena psů na h

Plemena psů na ch

Plemena psů na i

 

Plemena psů na j

Plemena psů na k

 

Plemena psů na l

 

Plemena psů na m

Plemena psů na n

Plemena psů na o

 

Plemena psů na p

Plemena psů na r

Plemena psů na s

 

Plemena psů na t

Plemena psů na

 

Plemena psů na w

Plemena psů na y

Jorkšírský teriér

Plemena psů na z

Zlatý retrívr

Charakteristika psů

 

Charakteristika psů

 

 

Plemena psů se liší nejen vzhledem, ale i povahou. Každé plemeno má své vlastní vlastnosti, které ho činí jedinečným. V této části se podíváme na některé z nejběžnějších vlastností psů.

Mírumilovný

Některá plemena psů jsou známá svou klidnou povahou. Tito psi bývají klidní a mírní. Jsou ideálními domácími mazlíčky pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří hledají společníka k odpočinku. Mezi plemena psů s klidnou povahou patří bišonek, kavalír king Charles španěl a boxer. Šampon na hnojení vlasů

Friendly

Některá plemena psů jsou známá svou přátelskostí. Tito psi jsou velmi společenští a mají rádi společnost lidí i jiných zvířat. Jsou ideálními domácími mazlíčky pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří hledají společníka na výlety. K přátelským plemenům patří zlatý retrívr, bígl a bernský salašnický pes.

The Independent

Některá plemena psů mají tendenci být nezávislá. Tito psi mají rádi volnost a nechtějí být v neustálém kontaktu se svým majitelem. Jsou ideálními domácími mazlíčky pro lidi, kteří jsou zaneprázdnění a nemají mnoho času na péči o psa. Mezi plemena psů s nezávislou povahou patří afghánský chrt, shiba inu a basenji.

Věrný

Některá plemena psů jsou známá svou věrností. Tito psi bývají velmi oddaní a věrní svým majitelům. Jsou ideálními domácími mazlíčky pro lidi, kteří hledají psa, který se o ně bude starat a bude jim věrný. Mezi věrná plemena psů patří německý ovčák, dobrman a skotský teriér.

Poslušný

Některá plemena psů bývají velmi učenlivá. Tito psi se velmi snadno cvičí a rádi poslouchají povely. Jsou ideálními domácími mazlíčky pro lidi, kteří hledají psa, s nímž se snadno manipuluje. Mezi plemena psů s poslušnou povahou patří labradorský retrívr, německý krátkosrstý ohař a border kolie.

Hravé

Některá plemena psů bývají velmi hravá. Tito psi si rádi hrají, baví se a mají spoustu energie. Jsou ideálními domácími mazlíčky pro lidi, kteří mají rádi aktivní životní styl. Mezi hravá plemena patří Jack Russell teriér, Beauceron a Sibiřský husky.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button