PLEMENA PSŮ SKUPINYPsi

Svalnatí psi Top 10 nejsvalnatějších plemen psů

Svalnatí psi Top 10 nejsvalnatějších psích plemen . Podívejte se na 10 svalnatých plemen psů . Svalnatí psi jsou velmi oblíbení a není divu , vypadají skvěle.

Plemena psů s velkými svaly vypadají pozoruhodně a majestátně . Mnoho lidí si je oblíbilo nejen pro jejich vzhled, ale také pro jejich pozoruhodné a přátelské chování. Zde je seznam 10 nejsvalnatějších plemen psů.

10. Rotvajler – Svalnatí psi

Rotvajler

Rotvajler je plemeno uznané FCI ve skupině 2 (pinčové, fousci, molosové a švýcarští salašničtí psi), sekce 2 (molosové) pod číslem 147. Je to jedno z nejstarších psích plemen. Plemeno pochází z Německa, ale jeho předky jsou latinští molosové. Je to velké a silné plemeno s pevnou kostrou, standardní černé barvy s pálením.

9. Argentinský mastif – Svalnatí psi

9. Argentinská doga

Argentinský mastif patří se svými 62 až 68 cm v kohoutku mezi velké psy. Má bílé krátké vlasy, které zakrývají mohutné, mrštné a svalnaté tělo, jež vykazuje sílu a atletickou postavu. Má mohutnou hlavu se sklopenýma ušima, které se v minulosti kupírovaly. Má nízko posazený, poměrně krátký ocas.

Plešatění a jak mu čelit , Vypadávání vlasů u mužů

Bílá srst je typickým znakem plemene a vznikla cíleným šlechtěním, kdy chovatelé od počátku dbali na dobrou pigmentaci nosu, očí a kůže. Dnes se modré oči nebo růžové nosy objevují jen zřídka. Bílá barva sloužila k odlišení psů od zvěře, aby nedošlo k nechtěnému zabití psa. Argentinská doga: Popis plemene

Argentinský mastif je inteligentní, nezávislé a trochu tvrdohlavé plemeno. Vyžaduje úzký kontakt s rodinou. Původně lovecké plemeno nezapře své lovecké instinkty ani v lese. Je to dominantní pes, což se může projevit zejména ve vztahu k ostatním psům, pokud je AD špatně veden.

8. Dobrman – Svalnatí psi

8.Dobrman

Dobrman je krátkosrsté velké plemeno, které se vyznačuje velkou dynamikou a energií. Vyskytuje se ve dvou barevných variantách – černá s pálením a hnědá s pálením, ale existují i další barvy, které nejsou oficiálně uznávány FCI, jejíž standardy jsou uznávány ve většině světa. Ve Spojených státech amerických je uznáván např. modrá varianta, resp. varianta isabela (krémově bílá).

7. Cane corso – Svalnatí psi

7.Cane corso Svalnatí psi

Cane corso je starobylé plemeno psa, které se objevuje i na nástěnných malbách z antiky. Tyto malby se objevují na území dnešního Říma, a proto je pravděpodobné, že Itálie je zemí původu tohoto plemene. Předci, přesný rok ani století chovu nejsou známy. Používal se k zápasům v arénách s jinými psy, medvědy nebo býky a sloužil také jako hlídací plemeno. V 19. století, kdy se změnil systém zemědělství a hospodaření, přestali být tito psi potřební a plemeno téměř vyhynulo. Velká plemena psů

Malá populace se zachovala v jižní Itálii v oblastech Apulie, Sannio a Lukánie, kde je v roce 1973 spatřili profesor Francesco Ballotta a Dr. Antonio Morsiani. V roce 1978 zahájil program obnovy plemene. Podařilo se nám nasbírat 19 exemplářů, z nichž byl zachráněn pes plemene italský corso. V roce 1983 byl sestaven první standard tohoto plemene. V roce 2007 ji uznala FCI. První psi přišli do České republiky v roce 1996 a v roce 2000 byl založen chovatelský klub, protože za tyto čtyři roky dosáhl počet psů 200.

6. Anglický buldok

6.Anglický buldok Svalnatí psi

Svalnatí psi. Buldok, známý také jako anglický buldok nebo britský buldok, je středně velké plemeno psa. Je to svalnatý, robustní pes s vrásčitým obličejem a výrazným nosem. Kennel Club (Velká Británie), American Kennel Club (USA) a United Kennel Club (USA) dohlížejí na záznamy o chovu. Buldoci jsou oblíbenými domácími mazlíčky; podle Amerického kynologického klubu byli v roce 2017 pátým nejoblíbenějším čistokrevným plemenem v USA.

5. Boxer

5.Boxer Svalnatí psi

Původně měli boxeři propíchnuté uši a ocas, ale od roku 2002 je to zakázáno zákonem č. 178/2002 Sb. 488/2002 Sb. Dnes má boxer spíše menší uši přiléhající k tvářím. Je to pes čtvercového rámce s velmi hlubokým hrudníkem. Srst je krátká a přiléhavá, žlutá nebo žíhaná s černou maskou. Bílé značky jsou povoleny, ale ne více než na jedné třetině plochy těla.

4. Americký stafordšírský teriér

4.American Staffordshire Terrier Svalnatí psi

Svalnatí psi . Americký stafordšírský teriér je plemeno psů, které má předky v anglických buldocích a teriérech. Jejich křížením vznikl nejbližší příbuzný, americký pitbulteriér a anglický stafordšírský bulteriér. Stafordšírský bulteriér přišel do Ameriky z Anglie s anglickými přistěhovalci někdy v 19. století. století. Americký stafordšírský teriér: charakteristika plemene

3. Americký pitbulteriér

3.American Pit Bull Terrier Svalnatí psi

Svalnatí psi . Pitbulové byli vyšlechtěni pouze k útoku na psa, nikdy ne na člověka. Ve skutečnosti je třeba poznamenat, že pitbulteriéři přišli do kontaktu s cizími lidmi během organizovaných zápasů, takže útok na člověka byl a je nepřijatelný. Jeho špatné jméno a hysterie kolem něj je ve skutečnosti produktem médií.

Srst psa – zdravá a lesklá : 10 způsobů péče o srst vašeho psa

2. Bully Whippet

2.Bully Whippet Svalnatí psi

Bully Whippet. Plemeno whippet vzniklo v roce 19. století, především pro psí dostihy. Genetické mutace, které se objevují u některých vipetů, způsobují zdvojnásobení jejich svalové hmoty. Tito svalnatí psi se nazývají Bully Whippets a jsou zcela zdraví. Jedinou nevýhodou je, že někdy dostávají křeče do ramen a stehen. Přesto jsou tito neuvěřitelně svalnatí psi na druhém místě v žebříčku nejsvalnatějších psů světa. Bully whippet váží 6-20 kg a měří 44-50 cm. Svalnatí psi .

1. Americký tyran

1.American Bully Svalnatí psi

Léta šlechtění vytvořila zcela nové plemeno amerického bully,které vyniká inteligencí, mohutností a odvahou. Společenský, neagresivní rodinný přítel, který je známý svou extrémní tolerancí k dětem. Toto plemeno je uznáváno několika asociacemi, například ABKC, EBKC. Lovecký pes

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button