HISTORIE A DINOSAUŘIPsi

Bylo toto 18 000 let staré sibiřské štěně pes, nebo vlk?

Zvíře bylo nalezeno v Rusku v hroudě zmrzlého bahna, jeho srst, vousy a tělo byly zcela neporušené. Vědci zkoumají jeho DNA, aby zjistili, zda šlo o psa, nebo vlka.Bylo toto 18 000 let staré sibiřské štěně pes, nebo vlk?

 

Vědci, kteří doufají, že pomohou překlenout spojení mezi psy a vlky, objevili 18 000 let staré štěně pohřbené po tisíciletí v hroudě zmrzlého bahna.

18 000 let starý pes

Mládě samce bylo objeveno před 18 měsíci a bylo uchováno ve vrstvě věčně zmrzlé půdy na sibiřském Dálném východě.

Srst, kostra, zuby, hlava a vousy mláděte jménem Dogor jsou stále neporušené. Vědci však nevědí, zda se jedná o psa nebo vlka. Další výzkum DNA bude proveden v nadcházejících měsících.

zmrzlý pes Bylo toto 18 000 let staré sibiřské štěně pes, nebo vlk?

Mnozí vědci tvrdí, že se psi vyvinuli asi před 15 000 lety z vyhynulého druhu vlků. Jiní se domnívají, že k tomu mohlo dojít mnohem dříve, možná před 30 000 lety nebo více. Tito vlci se po generacích kontaktu s lidmi vyvinuli, zdomácněli a stali se psími společníky, jaké známe dnes.

 

Bylo toto 18 000 let staré sibiřské štěně pes, nebo vlk?

 

Místní obyvatelé nalezené štěně zkoumají na Severovýchodní federální univerzitě v Jakutsku, hlavním městě Jakutska, rozlehlého regionu na východní Sibiři, který tvoří 20 % rozlohy Ruska. (Ostatky štěněte byly nalezeny poblíž Jakutska.) Jakutsko je známé svými zásobami ropy a zemního plynu a také řadou diamantových dolů. Podívejte se také na :

Pes , pes domácí – Cesta od vlka k domácímu mazlíčkovi

Sibiřské štěně Bylo toto 18 000 let staré sibiřské štěně pes, nebo vlk?


V hustém permafrostu bylo nalezeno několik vyhynulých živočichů, částečně v důsledku tání ledu v důsledku změny klimatu. Patří mezi ně samec stepního bizona, nosorožec srstnatý, mumifikovaný poník a několik mamutů.Lovci pokladů někdy používali vodní děla, aby pronikli do věčně zmrzlé půdy a získali mamutí kly ze slonoviny, které později prodávali.

 

Mládě muselo rychle zmrznout, než se k němu mrchožrouti dostali.Bylo tam také mnoho exemplářů, které nebyly dobře zachovalé.Zdá se, že v zemi existují přírodní pasti, kde jsou zvířata zmražena, než se rozloží.
DNA použitá k seznámení se štěnětem a k určení jeho pohlaví byla získána z žeberní kosti. Tělo je dobře zachovalé, což je vzácné. Je to to nejlepší, co kdy mnozí vědci viděli.

18 000 let starý zmrzlý pes Bylo toto 18 000 let staré sibiřské štěně pes, nebo vlk?

Moderní psi nejsou jako moderní vlci. Vlci se například zdráhají jíst před lidmi, zatímco domestikovaní psi žebrají o zbytky ze stolu. Jejich fyziologie je odlišná; psi mají kratší čenich a širší lebku. A vlci se účastní odchovu štěňat, zatímco psi se mu většinou vyhýbají.Co myslíte, je to pes nebo vlk? Nezapomeňte nám zanechat komentář.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button