PÉČE O PSYPsi

Artritida u psů :10 potravin, které mohou psům pomoci

Artritida u psů .Do stravy vašeho psa lze přidat mnoho přírodních krmiv a doplňků, které mohou zmírnit bolest při artritidě.12. října je Světový den artritidy, takže je vhodný čas promluvit si o tomto onemocnění, které postihuje lidi i psy po celý rok.

10 krmiv a doplňků, které mohou pomoci psům s bolestivou artritidou


 

U psů s artritidou je strava obzvláště důležitá, protože nadměrné množství tuku v těle jim způsobuje ještě větší potíže. . Pomoci může jemné cvičení, masáže, léky a jídlo. Než začnete měnit stravu nebo životní styl, poraďte se se svým veterinářem o všech těchto možnostech a vytvořte plán, který bude vyhovovat vám i vašemu psovi.Do stravy vašeho psa lze přidat mnoho přírodních potravin a doplňků, které mohou zmírnit bolest při artritidě. 12. Na říjen připadá Světový den artritidy, a proto je vhodná doba promluvit si o tomto onemocnění, které postihuje lidi i psy po celý rok. 

Zde je deset přírodních potravin a doplňků, které mohou působit jako léky na artritidu u psů.

1. Sladké brambory

artróza ze sladkých brambor u psů

Sladké brambory mají vysoký obsah betakarotenu, který pomáhá v boji proti zánětům. Obsahují také aminokyseliny, které pomáhají při budování svalů, které se mohly začít ztrácet ve stáří a při nedostatku pohybu v důsledku artrózy.

Aminokyseliny zvyšují antioxidační aktivitu v těle, která bojuje proti poškození buněk a přispívá k mnoha zlepšením zdravotního stavu vašeho psa.

2. Rybí tuk

artróza rybího oleje u psů

Artróza u psů. Rybí olej je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, které působí protizánětlivě a zvyšují pohyblivost kloubů. Může také přidávat kalorie do stravy vašeho psa, takže se ujistěte, že je vyvážená s jinými zdroji kalorií, abyste se vyhnuli škodlivému nárůstu hmotnosti.Lososový olej 100% pes 

Lososový olej 100% pes

Rybí olej má pro organismus vašeho psa mnoho dalších výhod, což je bonus. Mnoho majitelů ho používá k udržení zdravé kůže a srsti svých psů.Dávejte si však pozor, abyste se vyhnuli oleji z tresčích jater, protože má vysoký obsah vitaminů A a D.Artritida u psů.Pes Geloren

žvýkací gelové tablety 90 tbl

Geloren žvýkací gelové tablety pro psy 90 tbl

3. Kurkuma

Kurkuma Artritida u psů


Kurkuma obsahuje protizánětlivé sloučeniny, které snižují bolest a ztuhlost. díky svým antioxidačním vlastnostem zpomaluje poškození buněk , elyminuje enzymy, o nichž je známo, že způsobují otoky a bolest. artritida u psů.

4. Glukosamin a chondroitin sulfát

Glukosamin a chondroitin sulfát


Glukosamin je sloučenina cukru a aminokyseliny a přirozeně se vytváří v těle. Získává se z měkkýšů a používá se při výrobě kloubních maziv a tlumičů nárazů pro zdravé chrupavky a klouby.Tyto doplňky pomáhají tělu obnovovat chrupavky a chránit je před poškozením.


 

5. Zázvor – Artritida u psů

Zázvor Artritida u psů


Působí protizánětlivě a dokáže zmírnit bolest.Obsahuje gingerol, který se v laboratorních testech ukázal jako účinná zbraň při zmírňování bolesti spojené s artritidou tím, že zabraňuje zánětu a destrukci kloubů.Artritida u psů.

Plerasan V sirup 120ml 

 je veterinární přípravek k posílení imunitního systému a vitality psa. Obsahuje účinnou látku beta-(1,3/1,6)-D-glukan. PLERASAN® , sirup je vhodný pro zvířata  na ochranu před infekcemi, zvýšenou fyzickou zátěží, stresem a celkovou únavou organismu. Artróza u psů.

Plerasan V sirup 120ml

6. Alfalfa

Vojtěška. Artróza u psů


Vojtěška obsahuje antioxidanty, které zabraňují poškození buněk, jež může přispívat k degradaci kloubů. Má také protizánětlivé účinky, které snižují otoky a bolest. Je bohaté na bílkoviny, živiny a vitamíny a má mnoho dalších zdraví prospěšných látek pro vašeho psa.

7. Papaya- Artritida u psů

Papaya Artritida u psů
Stejně jako mnoho jiných druhů ovoce má papája antioxidační vlastnosti, které zabraňují poškození buněk, a vysoký obsah vitaminu C. Výhodou je, že mají nižší obsah kyseliny citronové než jiné ovoce, a proto jsou lépe stravitelné.Podobné vlastnosti má i mango, které může vašemu psovi pomoci při artritidě. Artritida u psů.


Alavis 5
pro psy a kočky 90 tbl

ALAVIS 5 vyživuje kloubní chrupavky, podporuje mazací vlastnosti kloubní tekutiny, pomáhá při pohybových problémech psů a koček.

Alavis 5 pro psy a kočky 90 tbl

8. Borůvky – Artritida u psů

Borůvková artritida u psů


Borůvky jsou nejsilnějším antioxidačním ovocem a jsou vynikající v boji proti zánětům a dalším onemocněním, jako je rakovina. Jsou také dobrým zdrojem vitaminu C. Křemík obsažený v borůvkách navíc pomáhá posilovat kosti a pojivovou tkáň v kloubech.Artritida u psů .

9. Zeler – Artritida u psů

celerová artróza u psů


Celer je nízkokalorický, protizánětlivý prostředek, který pomáhá udržovat váhu a zabraňuje dalšímu zatěžování kloubů. Obsahuje také antioxidanty a vlákninu, která je důležitá v boji proti obezitě a osteoporóze, jež může u psa zhoršovat artritidu. Aminokyseliny, vápník a vitamíny, které obsahuje, pomáhají udržovat kosti a klouby silné. Artróza u psů.

Velká plemena psů : 10 nejlepších velkých psů na světě


Canina Citrát vápenatý
– pro rychlé dodání vápníku , především pro mladé, rychle rostoucí psy , kteří trpí problémy s růstem, a také pro stárnoucí psy , kteří trpí bolestmi hlezen. psí osteoartróza.

Canina Citrát vápenatý

 

10. Kokosový olej – Artritida u psů

Kokosový olej Artritida Psi
Kokos působí protizánětlivě a pomáhá promazávat klouby. Obsahuje cenné mastné kyseliny a bojuje proti virovým, bakteriálním a plísňovým infekcím, které přispívají k bolesti při artritidě.


 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button