Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Německý ovčák – nejlepší pes na světě

Německý ovčák je jedno z nejlepších psích plemen na světě.  

 

Povaha: sebevědomá, odvážná, inteligentní
Oblíbenost plemene : 2. místo ze 197
Výška: 60 – 66 cm (muži), 55 – 60 cm (ženy)
Hmotnost: 30-40 kg (muži), 22-30 kg (ženy)
Očekávaná délka života: 12-14 let
Skupina: ovčáčtí psi

 

Německý ovčák

 

Německý ovčák je považován za nejlepší pracovní plemeno na světě. Je to velký , pohyblivý , svalnatý pes . Má vynikající charakter a vysokou inteligenci. Německý ovčák je věrný , sebevědomý , odvážný a stabilní , je skutečným potěšením pro každého milovníka psů .

 

O německém ovčákovi

 

O německém ovčákovi

Německý ovčák může mít v ramenou až 6 cm a na první pohled vypadá spíše hladce , bez výrazných svalových křivek ( ale zdání klame ) . Má přirozený chod a lehký klus , ale když potřebuje, dokáže vyvinout neuvěřitelnou rychlost.
Můžeme vyjmenovat mnoho věcí , proč je německý ovčák na vrcholu žebříčku psích plemen. Největším lákadlem je však jejich povaha : věrnost , odvaha , sebedůvěra , schopnost učit se povely a příkazy a ochota obětovat pro své blízké i život .německý ovčák může být milujícím členem rodiny, který si rád hraje s dětmi i dospělými a může být také schopným strážcem majetku a ochráncem rodiny .

 

Krmení německého ovčáka

 

Krmení německého ovčáka Německý ovčák

 

  • Používejte kvalitní krmivo pro psy, které je vhodné pro věk psa ( štěně, dospělý pes nebo senior ) a obsahuje všechny potřebné živiny.
  • Během výcviku můžete psovi dávat malé kousky sušenek a pamlsků.
  • Občas do jídla přidejte také malé množství jogurtu , vařené zeleniny a vajec.
  • Vyhněte se vařeným kostem a potravinám s vysokým obsahem tuku .

 

Srst německého ovčáka

 

Německý ovčák Kabát pro německé ovčáky

Německý ovčák má středně dlouhou dvojitou srst . Srst se skládá z hrubé husté vnější vrstvy a měkčí vnitřní vrstvy. Němečtí ovčáci se snadno udržují v čistotě, obvykle je třeba pouze jednou za několik dní rychle vykartáčovat, aby se odstranila uvolněná srst. Jednou nebo dvakrát ročně se sklouzne trochu víc . V té době psa více kartáčujte. Německému ovčákovi stačí občasná koupel. Pokud nejsou drápy přirozeně opotřebované, je důležité je každý měsíc zastřihnout nebo nabrousit, protože příliš dlouhé drápy mohou způsobovat bolest a problémy při chůzi.

 

Cvičení německých ovčáků

 

Výcvik německých ovčáků Německý ovčák

 

Německý ovčák je velmi aktivní a atletické plemeno, které vyžaduje hodně pohybu pro svou fyzickou i psychickou pohodu. Pes, který není dostatečně cvičen, bude frustrovaný a pravděpodobně se u něj vyvine nežádoucí chování. U štěněte můžete začít s každodenními krátkými procházkami a hraním si v bezpečně oploceném prostoru. Ujistěte se, že máte psa na vodítku, protože i ten nejlépe vycvičený pes může být roztržitý a nemusí poslechnout každý povel (u německých ovčáků je to však opravdu neobvyklé): Nejlepší hlídací psi na světě Top 10 plemen hlídacích psů

 

Výcvik německých ovčáků

 

Výcvik německých ovčáků Německý ovčák

Je dobré začít s výcvikem od štěněte , protože jsou velmi inteligentní, takže to není takový problém. Klíčem k úspěchu je však získat jejich pozornost, která může mít podobu pamlsků nebo jejich oblíbené hračky. Milují všechny druhy výcviku od procházek až po náročné inteligentní psí hry. Jsou velmi vázáni na své lidi, takže jsou nejšťastnější, když žijí se svou rodinou. Německý ovčák by měl být vychovaný a absolvovat všechny rodinné aktivity.

 

Zdraví německých ovčáků

 

Zdraví německých ovčáků

 

Většina německých ovčáků jsou zdraví psi. Zodpovědný chovatel si dává pozor na degenerativní myelopatii a dysplazii kyčelního a loketního kloubu. U německých ovčáků může dojít k nadýmání, náhlému a život ohrožujícímu otoku břicha. Majitelé by se měli informovat (u veterináře) o příznacích nadýmání a o tom, co dělat, pokud k němu dojde. Doporučené zdravotní testy: Posouzení kyčelního a loketního kloubu

 

Historie německého ovčáka

 

historie německého ovčáka

Německý ovčák (Deutshe Schäferhund) pochází z rodiny německých ovčáků, která se téměř do konce 19. století lišila v jednotlivých okresech. století .

Max von Stephanitz ( otec německého ovčáka )

V 19. století se německý důstojník kapitán Max von Stephanitz zaměřil na šlechtění ideálního německého ovčáka. Kapitán Max von Stephanitz a podobně smýšlející chovatelé se ujali německých ovčáků ze středních a severních okresů Německa , což vedlo ke vzniku předků dnešních německých ovčáků.

 

Max von Stephanitz ( otec německého ovčáka )

 

Max von Stephanitz se 35 let věnoval propagaci a zlepšování plemene a založil první klub chovatelů německých ovčáků ( Verein für Deutsche Schäferhunde ). Dnes je německý ovčák tak všestranný pes ( policejní pes , záchranářský pes , vodicí pes , hlídací pes , milující společník ), že je těžké uvěřit, že byl původně vytvořen jako ovčácký pes používaný k pasení a ochraně stád.

 

 

Historie německých ovčáků

 

Německý ovčák se stal velmi populární i z televize . Objevila se ve filmech Rin-Tin-Tin a Strongheart . Dokonce má i vlastní seriál Komisař Rex. Během světových válek byl často používán jako pes.  S úpadkem hospodářství a nedostatkem potřeby německého ovčáka ve stádech ho Max von Stephanitz propagoval jako ideální plemeno pro K-9 . Německý ovčák je dnes oblíbeným psem policejních a vojenských jednotek po celém světě.

 

 

 

Zbarvení německého ovčáka

 

zbarvení německého ovčáka

Němečtí ovčáci mohou být černí a hnědí nebo zcela černí. Štěňata jsou známá svými velkými tlapkami. Jejich uši mohou klapat nebo se vztyčovat.

 

Německý ovčák

Pivo na vlasy: jak pomocí piva docílit zdravých, hebkých a lesklých vlasů

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button