Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Polský podhalaňský ovčák: charakteristika plemene

Polský podhalaňský ovčák je plemeno psa, které pochází z oblasti polských Tater. Tito psi jsou známí svou impozantní povahou a atraktivním vzhledem, díky čemuž jsou oblíbenými společníky. Kromě toho jsou to také skvělí pastevečtí psi a ochránci stád.

 

Polský podhalaňský ovčák

 

Polský podhalaňský ovčák

 

Podhalanský ovčák je silný a dobře stavěný pes, jehož stavba těla ukazuje na velkou sílu a obratnost. Pro jeho vzhled je důležitý obdélníkový formát a proporce. Tito psi mají vyrovnaný temperament, jsou učenliví a ostražití. Jsou samostatní a schopní jednat na vlastní pěst, ale zároveň jsou věrnými společníky své rodiny a milují děti. Polští psi všech 5 plemen psů z Polska

Chovatelské stanice plemene polský podhalaňský ovčák jsou k dispozici těm, kteří si chtějí zajistit tohoto impozantního psa jako svého společníka. Tito psi jsou vhodní pro majitele, kteří mají zkušenosti s chovem psů a vědí, jak se starat o silná a energická plemena. Polský podhalaňský ovčák je skvělým společníkem pro ty, kteří hledají věrného a ochotného psa, který bude chránit a pečovat o jejich rodinu.

 

Původ a historie

 

Původ a historie

 

Polský tatranský ovčák je staré psí plemeno, které pochází z Tatranského národního parku v Polsku. Toto plemeno bylo vyšlechtěno na ochranu ovcí před vlky a jinými predátory v drsných horských podmínkách. Její počátky sahají do 17. století, kdy byli do Tater přivezeni první ovčáčtí psi.

Podhalaňský ovčák byl oficiálně uznán v roce 1967 a od té doby se stal populárním nejen v Polsku, ale i v dalších zemích. Toto plemeno patří do skupiny ovčáckých psů a vyznačuje se hustou bílou srstí a velkým vzrůstem.

V minulosti se tento pes používal především k pasení ovcí a jako hlídací pes. Dnes je využíván také jako společník a rodinný pes. Polský podhalaňský ovčák je velmi inteligentní a poslušný pes, který se snadno učí. Je vhodný pro trénink a sportovní aktivity, jako je agility.

Toto plemeno je blízce příbuzné s jinými ovčáckými psy, jako je maďarský puli a slovenský čuvač. V současné době je polský podhalaňský ovčák mezinárodně uznávaným a oblíbeným plemenem nejen v Polsku, ale i v dalších zemích.

 

Charakteristika plemene

 

Charakteristika plemene

 

Polský podhalaňský ovčák pochází z Podhalí, z oblasti pod Tatrami v Polsku. Tento pes je známý svou hustou srstí a impozantním vzhledem. Jeho hmotnost se pohybuje mezi 45 a 60 kilogramy a výška se odhaduje na 65 až 70 centimetrů.

Tento pes je známý svou ostražitostí a nezávislostí, takže je skvělým hlídačem a ochráncem. Polský podhalaňský ovčák je také výborný pastevec a má silný instinkt pro ochranu stáda. Jeho pohyblivost a výkonnost jsou úžasné, takže je skvělým společníkem pro aktivní majitele.

Díky své inteligenci a věrnosti je polský podhalaňský ovčák ideální pro majitele, kteří hledají věrného a oddaného společníka. Jeho srst je bílé barvy a má výrazný vzhled hlavy, pysků, uší, hrudníku, trupu a kohoutku.

Polský podhalaňský ovčák je jedním z pěti polských národních plemen psů, mezi něž patří také polský nížinný ovčák, polský durian, polský ogr a polský chrt. Tito psi jsou uznáváni Mezinárodním kynologickým svazem a jsou oblíbenými služebními psy po celé zemi. Šampon na hnojení vlasů

 

Charakter a chování polského podhalaňského ovčáka

 

Charakter a chování polského podhalaňského ovčáka

 

Polský podhalaňský ovčák je považován za velmi inteligentní a vyrovnané plemeno. Je to pes, který je věrný svému majiteli a rodině, ale zároveň si zachovává nezávislost. Tento pes má vyvinuté ochranné instinkty a vlohy pro pasení ovcí. Je čilý, aktivní, energický a poměrně mrštný.

Jeho oči jsou hluboké, temné a plné života. Jeho krk je silný a dobře osvalený. Obvykle má bílé zbarvení s tmavými skvrnami, které mu dodávají charakteristický vzhled. Polský podhalaňský ovčák je velmi atraktivní a působivý pes, který si získá srdce mnoha lidí.

Tento pes je vynikajícím společníkem pro aktivní lidi, kteří mají rádi pohyb a zábavu. Je to pes, který má rád dlouhé procházky v přírodě a hraní si se svým páníčkem. Polský podhalaňský ovčák se hodí i jako rodinný pes, protože miluje děti a rád s nimi tráví čas.

Výcvik tohoto psa není obtížný, protože je velmi inteligentní a rychle se učí. Zvládnou různé triky a povely. Polský podhalaňský pastevecký pes se tradičně používá k pasení ovcí a dobytka, ale často se používá také jako asistenční pes pro lidi se zdravotními problémy.

 

Chov a péče

Polský podhalaňský ovčák je plemeno, které vyžaduje řádnou péči a výchovu. Chovatelé by měli být připraveni věnovat mu dostatek času a pozornosti.

Důležitou součástí péče o toto plemeno je výcvik. Podhalanský ovčák je inteligentní a učenlivý pes, který se dobře učí novým věcem. Výcvik by měl být pozitivní a motivující, aby se pes naučil správně chovat v různých situacích.

Je důležité, aby chovatelé zajistili psovi odpovídající podmínky. Podhalanský ovčák je velký pes, který potřebuje dostatek pohybu. Má hustou srst, která vyžaduje pravidelnou péči. Výživa by měla být zajištěna kvalitním krmivem, které obsahuje všechny potřebné živiny.

 

Klub chovatelů malých plemen psů poskytuje chovatelům informace o péči a výcviku podhalaňského ovčáka. Chovatelé by měli být členy klubu a účastnit se jeho akcí.

Inzeráty na prodej podhalaňského ovčáka by měly být pečlivě vybírány. Chovatelé by měli být prověření a mít dobrou pověst. Kupující by měl být připraven věnovat svému novému psovi dostatek času a pozornosti.

Chov a péče o podhalaňského ovčáka vyžaduje zodpovědnost a odhodlání. Správná péče a výchova pomohou zajistit zdraví a spokojený život tohoto plemene.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button