Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Levi pes: charakteristika plemene

Lví pes je okouzlující a temperamentní plemeno, které pochází z Francie. Lvíček, známý také jako lvíček nebo malý lvíček, patří do skupiny toy dogů a je řazen mezi společenské psy. Toto plemeno je známé svou láskyplnou a hravou povahou, což z něj činí ideálního domácího mazlíčka pro rodiny a jednotlivce.

 

Levicek

 

Levicek

 

Lvíček je malé plemeno psa, které obvykle váží 3 až 6 kilogramů a dosahuje výšky 25 až 33 centimetrů. Jeho nejvýraznějším znakem je dlouhá vlnitá srst, která může mít různé barvy včetně černé, bílé a světle žluté. Lvíček je nenáročný pes, který vyžaduje pravidelnou péči, aby byla jeho srst zdravá a lesklá.

Navzdory své malé velikosti je Levicek energický a živý pes, který si rád hraje a komunikuje se svými majiteli. Toto plemeno je inteligentní a snadno se cvičí, takže je ideální volbou pro začínající majitele psů. Lvíče je také známé svou věrností a oddaností svému majiteli, takže je pro mnohé oblíbeným společníkem.

 

Původ a historický výskyt

 

Původ a historický výskyt

 

Lvíček je malý pes s dlouhou hustou srstí a lví hřívou. Toto plemeno má své kořeny v Evropě a jeho původ sahá až do středověku. Na obrazech největších malířů, jako byli Lucas Cranach, E. Goya a další, se objevují malí psi se lví hřívou. Tito psi byli domácími mazlíčky vyšších vrstev a často sloužili jako společníci.

Lvíče se původně objevilo ve francouzském Amiens. Toto město bylo proslulé svými tkalcovskými stavy a lvíček byl používán jako hlídací pes k ochraně tkanin. Tento pes si však rychle získal oblibu v celé Evropě a stal se oblíbeným společníkem aristokracie. Francouzská plemena psů – 15 francouzských plemen psů

Lvíče se účastnilo i křížových výprav a na předních královských dvorech se používalo jako hřejivý ohřívač v postelích dvorních dam. V současné době se levicový pes používá především jako pes společník a je oblíbeným plemenem pro rodiny s dětmi.

 

Charakteristika plemene

 

Charakteristika plemene

Fyzické vlastnosti Leviho

 

Fyzické vlastnosti Leviho

 

Lvíče je malý pes s krátkým tělem a širokou lebkou. Má velké kulaté oči s inteligentním výrazem. Má dlouhé a chlupy porostlé uši. Tělo má dobré proporce, je harmonické a pevné. Má rovné a úzké nohy s malými kulatými tlapkami. Lvíče má silné zuby a jeho ocas je přilehlý a černý.

 

Stříhání a barva srsti

Lvíče má srst upravenou tak, aby připomínala vzhled krále zvířat. Tento střih se nazývá lví střih a je povinný pro výstavy. Barva srsti může být velmi tmavá a kulaté oči jsou posazené nízko a mírně vypouklé. Šampon na hnojení vlasů: zlepšení zdraví vlasů

 

Temperament a povaha lvíčka

 

Temperament a povaha lvíčka

 

Levíček je oddaný a inteligentní pes s hravou, poslušnou, mazlivou a vnímavou povahou. Je tichý, klidný a velmi společenský. Lvíče je přizpůsobivé a snadno se učí novým věcem. Bolognese: Popis plemene

 

Zdravotní stav

Leopard je obecně zdravé plemeno, ale jako u každého psa se u něj mohou objevit některá onemocnění, jako je šedý zákal, progresivní atrofie sliznice nebo luxace pately. Je důležité pravidelně navštěvovat veterináře a dbát na základní péči o psa, jako je pravidelné očkování a prevence proti parazitům.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button