Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Skotský teriér: charakteristika plemene

Skotský teriér, známý také jako skotský teriér, je oblíbené psí plemeno známé svou malou, ale robustní stavbou těla a výrazným vzhledem. Plemeno pochází ze Skotska a používalo se především k lovu drobné zvěře, jako jsou králíci a lišky. Dnes je skotský teriér oblíbeným psem společníkem, který je známý svou věrností, odvahou a nezávislou povahou.

 

Skotský teriér

 

Skotský teriér

 

Skotský teriér je malé plemeno, které obvykle dosahuje výšky 25 až 28 centimetrů a hmotnosti 8 až 10 kilogramů. Má svalnaté tělo a v poměru k tělu poměrně velkou hlavu. Jeho nejvýraznějšími rysy jsou špičaté uši a husté obočí, které mu dodávají divoký výraz. Navzdory své malé velikosti je skotský teriér odvážný a sebevědomý pes, který se nebojí postavit za sebe a svou rodinu.

Pokud uvažujete o pořízení skotského teriéra, je důležité si uvědomit, že toto plemeno může být tvrdohlavé a nezávislé a nemusí být vhodné pro začínající majitele psů. Při správném výcviku a socializaci se však skotský teriér může stát věrným a milujícím společníkem. V následujících kapitolách se seznámíme s historií, charakteristikou a požadavky na péči o toto jedinečné plemeno.

 

Původ a výskyt

 

Původ a výskyt

 

Skotský teriér pochází ze Skotska a patří mezi krátkonohé teriéry. Tato plemena vznikla pravděpodobně náhodnou mutací, která způsobila zkrácení nohy. Krátké nohy však umožnily, aby se tito psi používali k lovu lišek, jezevců a dalších zvířat, která žijí v úzkých podzemních norách.

V minulosti se skotský teriér používal především k lovu králíků a lišek. Dnes se však používá hlavně jako společník a výborný hlídač. Tento pes je velmi oddaný svému majiteli a k cizím lidem se chová odměřeně. Je to inteligentní a nezávislé plemeno, které se může projevit jako agresivní, když se cítí ohroženo.

Skotský teriér je úzce příbuzný se skye teriérem, ale také se dvěma dalšími plemeny skotských teriérů, west highland white teriérem a cairn teriérem. V roce 2001 byl skotský teriér vybrán jako oficiální pes amerického prezidenta George W. Bushe. Toto plemeno je v současné době velmi oblíbené po celém světě a chovatelské stanice tohoto plemene najdete i na Slovensku.

 

Charakteristika plemene

 

Charakteristika plemene

 

Hlava a zuby

Skotský teriér je malý pes s dlouhou, protáhlou hlavou a mandlovýma očima. Má velké a vztyčené uši a husté obočí. Chrup je silný a zuby jsou dobře vyvinuté. Stopka je dobře značená a čenich je černý.

 

Tělo a končetiny

Skotský teriér má silné a krátké končetiny, které jsou dobře osvalené. Hrudník je hluboký a trup krátký a silný. Krk je středně dlouhý a dobře osvalený. Ocas je středně dlouhý a vzpřímený.

Srst a barva skotský teriér

Srst skotského teriéra se skládá z husté a měkké podsady, která je pokryta hladkou, velmi tvrdou a nepříliš krátkou srstí. Typické zbarvení skotského teriéra je černé a pšeničné, případně pestrobarevné pruhované varianty.

Celkově je skotský teriér odhodlaný, zvědavý a věrný pes. Jeho tvrdohlavost a nezávislost může být v některých případech obtížně zvladatelná, ale dobrým výcvikem a socializací lze dosáhnout dobré kontroly nad jeho chováním. Dobré povahové vlastnosti skotského teriéra z něj udělaly oblíbeného a vyhledávaného domácího psa. Neplazí psi : 15 hypoalergenních plemen psů

 

Pohyb a aktivity Skotský teriér

 

Pohyb a aktivity Skotský teriér

 

Skotský teriér je plemeno psa, které má hodně energie a potřebuje dostatek pohybu. Bez dostatečného pohybu může mít sklony k nadváze a zdravotním problémům. Proto je důležité zajistit mu každý den dostatek fyzické aktivity.

Jednou z oblíbených činností skotských teriérů je hrabání. Toto plemeno bylo původně vyšlechtěno k lovu pod zemí, takže má přirozenou touhu kopat. Majitelé mohou skotskému teriérovi poskytnout dostatečný prostor pro hrabání, například zahradu s měkkou půdou. Kromě toho mohou majitelé skotského teriéra vzít psa na procházku do parku nebo do lesa, kde může pes projevit svou přirozenou touhu hrabáním.

Kromě hrabání se skotský teriér může věnovat i dalším aktivitám, jako je běh, chůze, plavání nebo hra s míčem. Je však důležité dbát na to, aby se pes neunavil, a vyvarovat se příliš namáhavých činností, které by mohly poškodit jeho zdraví.

Pokud majitel hledá pro skotského teriéra specifičtější aktivity, může se účastnit různých psích závodů, jako je agility, obedience nebo flyball. Tyto aktivity psa baví a zároveň pomáhají rozvíjet jeho fyzické a duševní schopnosti. Pes pro kuny – 10 plemen psů pro kuny

V každém případě je důležité zajistit skotskému teriérovi dostatek pohybu a aktivity, aby byl zdravý a šťastný.

 

Výška a hmotnost

Skotský teriér je malý pes, který dorůstá do výšky 25 až 28 cm a dosahuje hmotnosti kolem 8 až 10 kg. Hmotnost a výška jsou důležité parametry, které musí majitel sledovat, aby zajistil zdraví a pohodu psa.

Podle standardu plemene by výška v kohoutku měla být mezi 25,4 a 28 cm a hmotnost mezi 8,6 a 10,4 kg. Pokud se výška a hmotnost pohybují mimo tyto hodnoty, může to znamenat zdravotní problémy psa.

Je důležité, aby pes měl správnou hmotnost a výšku v závislosti na jeho věku a tělesné kondici. Strava a pohyb mají přímý vliv na hmotnost a výšku psa, a proto by měly být sledovány a upravovány podle potřeb a aktivity psa.

Pokud má pes nadváhu nebo je obézní, může to mít negativní vliv na jeho zdraví a pohyblivost. Proto je třeba věnovat pozornost stravě a pohybu psa a případně se poradit s veterinárním lékařem.

Pokud má pes zdravotní nebo růstové problémy, je důležité poradit se s veterinářem a upravit stravu a pohyb podle jeho potřeb. Sledování výšky a hmotnosti psa je důležité pro jeho zdraví a pohodu.

 

Inzerce a štěňata Skotský teriér

 

Inzerce a štěňata Skotský teriér

 

Reklama psů

Inzeráty skotských teriérů jsou k dispozici na mnoha webových stránkách a portálech s inzeráty domácích mazlíčků. Některé z těchto portálů jsou nezávislé, jako například národní portál Inzercia.sk, který nabízí širokou škálu inzerátů na prodej různých plemen psů, včetně skotského teriéra.

Na webových stránkách si můžete prohlédnout také inzeráty skotských teriérů. Tato stránka je zaměřena na inzerci zvířat a nabízí inzerci od různých prodejců z celého Slovenska. Šampon na vlasy

 

Štěňata

 

Štěňata

 

Pokud hledáte štěňata skotského teriéra na prodej, můžete se podívat na webové stránky Bazoš.sk nebo nBazar.sk. Tyto portály nabízejí širokou škálu inzerátů štěňat skotského teriéra na prodej od různých prodejců z celého Slovenska.

Je důležité si uvědomit, že při výběru prodejce byste měli být opatrní a provést důkladné šetření. Prodejci by měli mít platný rodokmen štěňat a zajistit, aby byla očkována a dostávala veterinární péči.

Pokud hledáte štěňata skotského teriéra, můžete se také podívat na inzeráty a ohlasy ostatních majitelů skotských teriérů. Tyto informace vám mohou pomoci při výběru správného štěněte a prodejce.

Při výběru prodejce a štěněte skotského teriéra je důležité být obezřetný a provést důkladný průzkum.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button