Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Kanárci: Charakteristika plemene

Kanárská doga, známá také jako Dogo Canario, pochází ze Španělska, konkrétně z Kanárských ostrovů. Toto plemeno psů se v minulosti používalo jako hlídač a obránce, dnes se však stalo oblíbeným společníkem a strážcem domu a majetku. Německá doga je středně velký moloss, který může vážit až 60 kg.

 

Kanárská doga

 

Kanárská doga

 

Tento pes má harmonickou, robustní, mírně obdélníkovou stavbu těla s trupem delším, než je výška psa v kohoutku. Má hluboký a široký hrudník a mohutnou lebku pokrytou silnou volnou kůží. Kanárci mají krátkou, přiléhavou, na dotek drsnou srst bez podsady a vyskytují se v různých barvách včetně bílé, černé, žluté a šedé.

Povaha kanárské dogy je klidná a vyrovnaná, ale je to také dominantní a agresivní pes, který vyžaduje důslednou výchovu a výcvik obrany. Toto plemeno je oddané a milující, ale nedůvěřivé vůči cizím lidem. Kanár může být dobrým společníkem pro rodiny s dětmi a jinými domácími zvířaty, pokud je správně socializován a vycvičen.

 

Historie

 

Historie

 

Kanárská doga, původně známá jako Perro de Presa Canario, je plemeno psa pocházející ze Španělska, konkrétně z Kanárských ostrovů Tenerife a Gran Canaria. Toto plemeno je známé svou silou a odvahou, které se využívaly k ochraně majetku a k bojovým účelům.

Historicky se tito psi používali k ochraně stád dobytka a obydlí svých majitelů. Později se stali oblíbenými pro psí zápasy. V 18. a v 19. století byli tito psi kříženi s jinými plemeny. Například bulteriéři a mastifové, aby se zlepšila jejich síla a odvaha.

V 20. století byl chov perro de presa canario na pokraji vyhynutí. V roce 1976 však byl stanoven standard plemene a začala jeho obnova. V roce 2001 byla kanárská doga oficiálně uznána Mezinárodním kynologickým svazem a získala vlastní číslo plemene – 346. Španělská plemena psů :7 plemen psů ze Španělska

 

Dnes je kanár oblíbený jako společník a hlídací pes, ale také jako pracovní pes, například při pátracích a záchranných akcích. Je to silný, mohutný pes s velkým srdcem, který je oddaný svému majiteli a rodině.

 

Vzhled

 

Vzhled Kanárská doga

 

Německá doga je středně velké plemeno psa, které může vážit až 60 kg. Jedná se o molocha mastifového typu, který má robustní stavbu těla mírně obdélníkového tvaru. Trup je delší než výška psa v kohoutku a má hluboký a široký hrudník.

Hlava kanára je mohutná a má menší tmavé oči umístěné daleko od sebe. Zuby jsou silné a skus je nůžkový, ale je povolen i skus klešťový. Uši jsou středně velké, svěšené a byly již dříve zastřiženy. Masivní lebka je pokryta silnou volnou kůží.

Srst kanárské dogy je krátká, přiléhavá a drsná na dotek. Je to krátkosrstý pes bez podsady, který může být různě zbarvený, ale často má černou masku. Kůže je pigmentovaná a může mít různé barvy.

Ocas kanára je silný a při vzrušení se vztyčuje jako šavle. Nohy jsou silné a svalnaté a pes se pohybuje pružně.

Celkově je německá doga velmi impozantní a mohutný pes, který svým vzhledem vyzařuje sílu a robustnost.

 

Charakter a chování

 

Charakter a chování

 

Kanár je plemeno psa, které má vyrovnanou a přátelskou povahu. Má talent hlídat a chránit svůj majetek, a proto se často používá jako hlídací pes. Je to klidný a hravý pes s vážným výrazem.

Při správném vedení může kanárek dobře vycházet s dětmi a ostatními zvířaty. Je oddaný svému pánovi a vždy se mu snaží být nablízku. Je však také nedůvěřivý a od mládí se zdráhá cizích lidí.

Pokud jde o hlídání majetku, kanár má velmi silný ochranitelský instinkt. Na nezvaného návštěvníka upozorní hlasitým a výrazným štěkotem. Je to pes, který se dokáže rozhodovat podle situace a v případě provokace může být agresivní a ochranářský.

Protože kanár patří mezi dominantní až agresivní plemena, je důležité ho správně vychovávat a cvičit. Je to pes, který potřebuje jasné vedení a pravidla, aby se cítil bezpečně a vyrovnaně. Se správným vedením může být kanárek skvělým rodinným psem. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

Zdraví a péče

 

Zdraví a péče Kanárská doga

 

Kanárci jsou robustní a silné plemeno, které vyžaduje zvláštní péči a pozornost, aby bylo zdravé a šťastné. Následující informace vám pomohou pochopit, jak správně pečovat o kanárka a jaké zdravotní problémy mohou toto plemeno postihnout.

 

Péče

Kanár má krátkou a přiléhavou srst, která nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Stačí ji pravidelně kartáčovat a podle potřeby koupat. Důležité je také zajistit mu dostatek pohybu a kvalitní stravu.

Klouby

Kanárské dogy mohou trpět některými zdravotními problémy, jako je dysplazie kyčelních kloubů a luxace čéšky. Je důležité pravidelně navštěvovat veterináře a sledovat zdravotní stav psa.

 

Baňkování uší

Kanárský pes má tradičně kupírované uši, což je v některých zemích zakázáno. Pokud se rozhodnete nechat si propíchnout uši, je důležité vybrat si dobrého a zkušeného veterináře. 10 nejnebezpečnějších plemen psů

 

Další zdravotní problémy

 

Kanárské dogy mohou také trpět epilepsií, osteochondrodysplazií, demodikózou a kryptorchismem. Je důležité tyto problémy včas rozpoznat a léčit, aby se předešlo dalším komplikacím.

Celkově je kanárek zdravé a odolné plemeno, ale vyžaduje zvláštní péči a pozornost. Je důležité pravidelně navštěvovat veterináře a sledovat zdravotní stav psa, aby se předešlo vzniku zdravotních problémů.

 

Školení

Výcvik kanárků je důležitou součástí chovu tohoto plemene. Německá doga je sebevědomý a vyrovnaný pes, ale v dospělosti se může chovat násilnicky. Proto je nutné začít s výcvikem co nejdříve, aby se pes naučil disciplíně a pravidlům.

Při výcviku kanárka musíte být klidní a trvat na svém. Pes musí mít jasný a důsledný výcvik, aby si zapamatoval, co se od něj očekává. Začátečníci by měli svého psa cvičit pod vedením zkušeného trenéra.

Výcvik kanárků by měl zahrnovat poslušnost, socializaci a výcvik obrany. Pes by se měl naučit poslouchat základní povely, jako je sedni, jdi, pojď sem atd. Je důležité, aby se pes naučil, že jeho pán je ten, kdo mu velí a kdo má situaci pod kontrolou.

 

Pro kanárskou dogu je také velmi důležitá socializace. Musí se naučit, jak se chovat k ostatním psům a lidem. Důležitý je také obranný výcvik, protože kanár dokáže svou rodinu a majetek velmi chránit.

Výcvik kanára je celkově náročný, ale pokud se provádí správně, může být pes poslušným a věrným společníkem. Při výcviku je důležitá trpělivost a důslednost, aby se pes naučil správně chovat.

 

Klasifikace a normy

Kanár je zařazen do skupiny 2 FCI – pinčové, knírači, molossoidi a švýcarští salašničtí psi. Patří mezi molossoidní plemena, která mají velkou sílu a jsou vynikajícími strážci.

Podle kódu FCI má kanárská doga označení 2/2.1/346. Standardy pro toto plemeno stanovují organizace jako AKC a FCI.

Výška kanárského psa se pohybuje od 52 do 63 cm u samic a od 54 do 65 cm u samců. Hmotnost se pohybuje od 38 do 48 kg. Původně byl kanár loveckým, hlídacím a válečným psem, ale dnes se používá jako rodinný, sportovní a hlídací pes.

 

Kanárský mastif je typický mastif s mohutným tělem a hranatou hlavou. Je velmi silná a má pevné svaly. Její barva může být různá, od černé žíhané, hnědé žíhané až po plovoucí.

Podle norem by měl být kanár vzhledem ke své síle a velikosti dobře vyvážený a pohyblivý. Její povaha by měla být vyrovnaná, odvážná a oddaná.

Vzhledem k jeho síle a velikosti je důležité, aby byl kanárek dobře socializovaný a vychovaný. Její majitel by jí měl být schopen poskytnout dostatek pohybu a výcviku, aby se zabránilo nežádoucímu chování.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button