Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Holandská vábnička na kachny: Vše o plemeni

Holandský kachní vábič neboli Kooikerhondje je malý a elegantní lovecký pes s lesklou, bohatou srstí s praporky. Je to velmi energický sportovní pes, který se stále používá k vábení kachen. Holandská kachna má krásnou lesklou srst s výraznými barvami.

 

Holandská vábnička na kachny

 

Holandská vábnička na kachny

 

Tento veselý, ale nehlučný španěl je velmi závislý na lidech, se kterými žije. Má skvělé vlastnosti, jako je přátelskost, inteligence a oddanost. Je výborným společníkem pro rodiny s dětmi, a protože je velmi zvědavý, dokáže se dobře přizpůsobit novým situacím. Holandská kachna má také skvělé lovecké vlastnosti, protože má silný lovecký instinkt a dokáže se dobře přizpůsobit různým terénům.

Holandská vábnička na kachny pochází z Nizozemska a její historie sahá až do 17. století. století. V současnosti je považován za jednoho z nejatraktivnějších loveckých psů na světě. Holandská kachní vábnička je zařazena do skupiny 8 – aportéři, chovatelé, vodní psi; sekce 2 – chovatelé, bez pracovní zkoušky. Používá se jako sportovní a doprovodný pes při vábení kachen.

 

Historie holandské vábničky na kachny

 

Historie holandské vábničky na kachny

 

Holandská vábnička na kachny, známá také jako Kooikerhondje, má poměrně dlouhou historii. Její počátky sahají až do 16. století. století, kdy se v Nizozemsku používal k lovu kachen. Tento malý španěl byl výborným pomocníkem při lákání divokých kachen do pasti.

V 17. století se holandská kachna stala oblíbeným společníkem šlechty a aristokracie. Byl to vynikající lovecký pes, ale také věrný a oddaný společník. Postupem času se jeho obliba rozšířila i mimo Nizozemsko a dnes je oblíbeným psem po celém světě.

V roce 1904 byl založen Klub milovníků holandských kachen, jehož cílem bylo zachovat a propagovat toto plemeno. V roce 1971 byla holandská kachna oficiálně uznána jako samostatné plemeno.

Dnes je holandský kachní vábič oblíbeným společníkem a sportovním psem, který se stále používá k vábení kachen. Svými vlastnostmi, jako je inteligence, věrnost a energie, si získal srdce mnoha lidí po celém světě. Nejnovější plemena psů – 15 nových plemen

 

Charakteristika holandské vábničky na kachny

 

Charakteristika holandské vábničky na kachny

 

Holandská vábnička na kachny je španělské plemeno používané k vábení kachen. Tento pes má krásnou lesklou srst s výraznými barvami a je velmi energický a sportovní. Je přirozeně zvědavý a velmi závislý na lidech, se kterými žije.

Toto plemeno má středně velkou hlavu s výraznýma ušima, které jsou zavěšené a mají dlouhé chlupy. Jeho oči jsou temné a plné života. Vábnička holandské kachny má silný a štíhlý krk, který se táhne až k zadečku. Má rovná a silná záda a hluboký a široký hrudník. Má silné a dobře osvalené nohy a kulaté a dobře zakřivené tlapky.

Holandská vábnička na kachny je velmi inteligentní a má vynikající paměť. Je to velmi dobrý společník a miluje blízkost svého majitele. Toto plemeno má přirozenou zálibu v plavání a lovu. Je velmi dobrý lovec a má vynikající čich.

Holandská vábnička na kachny má velmi přátelskou povahu a je velmi vhodná pro děti. Je to velmi dobrý společník pro rodiny s dětmi. Tomuto plemeni se dobře daří v bytě a v domě s velkou zahradou. Je to velmi dobrý společník pro lidi, kteří mají rádi aktivní životní styl.

 

Chov holandských kachen

 

Chov holandské kachní vábničky Holandská kachní vábnička

 

Volba umístění

Při výběru místa pro chov holandské kachní vábničky je důležité zvážit několik faktorů. Je nutné zajistit psovi dostatek prostoru pro běhání a hraní i pro výcvik. V ideálním případě by mělo být místo bezpečné a chráněné před vnějšími vlivy.

 

Strava a výživa

Holandská kachna vábnička potřebuje zdravou a vyváženou stravu, která jí poskytne všechny potřebné živiny pro udržení zdraví a výkonnosti. Je důležité vybrat kvalitní krmivo a dodržovat doporučené dávky podle věku, hmotnosti a aktivity psa. Kromě toho je důležité zajistit dostatek čisté pitné vody.

 

Péče

Holandské vábničky kachen potřebují pravidelnou péči a údržbu, aby byly zdravé a spokojené. Je důležité pravidelně kontrolovat jeho zdravotní stav a podstupovat preventivní očkování. Kromě toho je nutné pravidelně čistit zuby a uši a pečlivě zastřihávat měsíčky. Důležité je také pravidelně cvičit a trénovat poslušnost a různé povely.

 

Reprodukce holandské vábničky na kachny

Holandská kachna vábnička je relativně zdravé plemeno, které se průměrně dožívá 10 až 12 let. Toto plemeno je schopné se bez větších problémů rozmnožovat. Při šlechtění je vhodné dbát na to, aby byla vybrána vhodná kombinace rodičů, kteří by měli být zdraví a bez závažných dědičných chorob.

Samice holandských kachen vábniček jsou schopné mít 1 až 2 vrhy ročně, přičemž každý vrh obvykle obsahuje 4 až 6 mláďat. Doba březosti trvá přibližně 60 dní. Po narození štěňat se doporučuje co nejdříve zahájit socializaci, aby se štěňata naučila správně chovat ve společnosti a byla připravena na život v novém domově.

 

Při chovu se doporučuje, aby byla štěňata chována v bezpečném a čistém prostředí, kde budou mít dostatek prostoru pro pohyb a růst. Důležité je také zajistit štěňatům dostatečnou výživu a péči, aby se mohla zdravě vyvíjet. 10 nejvzácnějších plemen psů na světě

Při prodeji štěňat holandské kachny je vhodné dbát na to, aby byla prodána do dobrých rukou, kde jim bude věnována dostatečná péče a láska. Důležité je také zajistit odčervení a očkování štěňat, aby byla chráněna před nemocemi.

 

Zdraví a nemoci holandské kachní vábničky

 

Zdraví a nemoci holandské kachní vábničky

 

Holandská kachna vábnička je poměrně zdravé plemeno s průměrnou délkou života 12 až 14 let. Jako každé plemeno však i tento pes může trpět některými nemocemi. Zde jsou uvedeny některé z nejčastějších zdravotních problémů, které se u holandských kachen mohou vyskytnout:

  • Dysplazie kyčelního kloubu: Jedná se o častý problém u psů, který může vést k bolesti a snížené pohyblivosti. Jedná se o genetické onemocnění, které lze odhalit pomocí rentgenového vyšetření.
  • Epilepsie: Epilepsie může být způsobena genetickými faktory nebo jinými faktory, například úrazem hlavy. Příznaky mohou zahrnovat záchvaty nebo zvýšenou úzkost.
  • Von Willebrandova choroba: Jedná se o poruchu krve, která způsobuje problémy s krvácením a hojením ran. Jedná se o genetické onemocnění, které lze zjistit pomocí krevního testu.
  • Katarakta: šedý zákal je zakalení oční čočky, které může způsobit zhoršení zraku. Jedná se o běžný problém u starších psů, ale může se vyskytnout i u mladších psů.

Aby se minimalizovalo riziko těchto onemocnění, je důležité, aby byli chovatelé holandských kachen pravidelně veterinárně kontrolováni a aby byli chováni pouze zdraví jedinci s dobrými genetickými předpoklady. Je také důležité, aby ošetřovatelé znali příznaky těchto onemocnění, aby mohli co nejdříve reagovat a poskytnout vhodnou léčbu. Šampon na vlasy: nejlepší rady a účinky

 

Závěr

 

Závěr Holandská vábnička na kachny

 

Holandský kachní vábič je malý lovecký pes s atraktivní a výraznou srstí. Tento pes je velmi energický a závislý na lidech, se kterými žije. Holandský vábič kachen je zvyklý vábit kachny a je velmi zručný a trpělivý.

Holandská vábnička na kachny pochází z Nizozemska a její historie sahá až do 17. století. století. V současné době je toto plemeno psů stále oblíbené po celém světě.

Tento pes je vhodný pro aktivní majitele, kteří mu mohou dopřát dostatek pohybu a zábavy. Holandské vábničky na kachny se dobře chovají v rodinách s dětmi a dalšími domácími zvířaty.

Vzhledem k jeho malé velikosti a energické povaze by si však budoucí majitelé měli být jisti, že jsou schopni věnovat mu dostatek pozornosti a výcviku.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button