Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Australský silky teriér: popis plemene

Australský silky teriér, známý také jako australský silky teriér, je malé plemeno psa, které patří do skupiny teriérů. Jsou to kompaktní, dobře stavění psi, kteří obvykle dosahují výšky 23 cm v kohoutku. Délka jejich těla by měla být úměrná jejich výšce a měli by mít měkkou, hladkou, lesklou a hedvábnou srst.

 

Australský silky teriér

 

Australský silky teriér

 

Toto plemeno psů je známé svou teriérskou povahou, která ztělesňuje ostražitost, aktivitu a dobré zdraví. Australský silky teriér je poměrně nízko posazený pes s obdélníkovým tělesným rámcem, který je jemně vyrýsovaný, ale má dostatečnou hmotnost, aby dokázal chytat a ničit domácí škůdce. Jsou inteligentní a s trochou důslednosti je lze snadno vycvičit, jsou také přátelští a nenároční, takže jsou ideálními domácími mazlíčky.

Australský silky teriér má fascinující historii, která sahá až do počátku 19. století. Toto plemeno psů pochází z Austrálie, kde bylo vyšlechtěno jako kříženec jorkšírského teriéra a australského teriéra. Původně byly chovány k hubení hlodavců a jiných škůdců, ale brzy se staly oblíbenými domácími mazlíčky díky své okouzlující povaze a hezkému vzhledu. Dnes je australský silky teriér oblíbeným plemenem, které si oblíbilo mnoho majitelů domácích mazlíčků po celém světě.

 

Původ a historie

 

Původ a historie

 

Australský silky teriér je jedním z plemen psů, která pocházejí z Austrálie. Jeho předky byli evropští teriéři, z nichž se v důsledku izolace v Austrálii vyvinula nová plemena. První standard plemene byl vytvořen v roce 1908.

Tento pes byl vytvořen v Sydney, hlavním městě Austrálie, v době, kdy byl kontinent kolonií Velké Británie. Území Nového Jižního Walesu a Viktorie byla bohatá na zlato a další nerostné suroviny, což bylo důvodem k přesídlení britských dělníků do Austrálie. Tito přistěhovalci s sebou přivezli svá vlastní plemena psů, z nichž se v Austrálii vyvinula nová plemena, včetně australského silky teriéra.

Tento pes byl původně vytvořen jako „pokojová“ varianta skye teriéra a australského teriéra. Jeho jemná, hladká, lesklá a hedvábná srst vznikla křížením s jorkšírským teriérem. Australský silky teriér se stal oblíbeným nejen v Austrálii, ale i v dalších zemích světa.

 

Australský silky teriér se vyznačuje kompaktní a dobře stavěnou postavou. Jeho výška v kohoutku by měla být 23 cm a délka těla by měla být úměrná jeho výšce. Zbarvení srsti by mělo být modré s pálením nebo šedomodré s pálením, přičemž přednost by měly mít sytější barvy.

 

Fyzické vlastnosti

 

Fyzické vlastnosti

 

Australský silky teriér je malý, kompaktní pes s výškou v kohoutku 23 cm. Jeho hmotnost se pohybuje mezi 3 a 10 kg. Tělo by mělo být obdélníkového tvaru s rovnou linií až po zadek.

Hlava a oči

Hlava je středně dlouhá s mohutnou čelistí a zuby, které se spojují v nůžkový skus. Oči jsou malé a tmavé, se středně dlouhým obočím a výraznými víčky.

Tělo

Tělo a nohy jsou svalnaté, zatímco nohy jsou krátké a jemně kostnaté. Krk je mírně klenutý a středně dlouhý.

Kabát

Srst australského silky teriéra je měkká, lesklá a hedvábná. Barva srsti může být modrá s pálením nebo šedomodrá s pálením. Přednost mají sytější barvy.

Uši a ocas

Uši jsou malé, vysoko posazené a ve tvaru písmene V, pokryté krátkou srstí. Ocas je středně dlouhý a vysoko nesený.

Podle Mezinárodní kynologické federace patří australský silky teriér do skupiny 3 – Teriéři, sekce 4 – Australští teriéři. Toto plemeno psů je ideální pro život v bytě a je velmi věrné a aktivní.

 

Temperament a chování Australský silky teriér

 

Temperament a chování Australský silky teriér

 

Australský silky teriér je pes s teriérskou povahou. Je to dynamický a ostražitý pes, který se vyznačuje dychtivou pohotovostí. Díky své povaze je skvělým hlídačem, který je vždy připraven chránit své majitele a jejich majetek.

Kromě hlídacích schopností je australský silky teriér také velmi společenský pes. Rád tráví čas se svými majiteli a je ochotný přizpůsobit se jejich potřebám. Je to pes, který se snadno přizpůsobuje různým životním situacím a dokáže žít v různých prostředích.

Australský silky teriér má také velký smysl pro humor a je velmi hravý. Rád si hraje a má spoustu energie, kterou může využít. Proto je důležité, aby měl dostatek pohybu a zábavy.

Celkově je australský silky teriér skvělým společníkem pro aktivní a zodpovědné rodiny. Jeho temperament a chování z něj dělají skvělého hlídače a společníka. Je to pes, který se snadno učí a je ochoten se přizpůsobit svým majitelům. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

Vzdělávání a odborná příprava

Australský silky teriér je plemeno, které má spoustu energie a zvědavosti. Jeho výchova a výcvik jsou proto velmi důležité, aby byl pes dobře socializovaný a dokázal zvládat situace v každodenním životě.

Při výchově a výcviku australského silky teriéra je třeba být důsledný a trpělivý. Pes má tendenci dominovat, proto je důležité, aby jeho majitel byl pevný a neustále dával najevo, kdo je v rodině alfa.

Australský silky teriér se rychle učí a je velmi zvědavý, proto je důležité nabízet mu nové zážitky a výcvik. Dobrou volbou může být výcvik agility nebo poslušnosti, který mu pomůže zvládnout různé překážky a poslouchat svého majitele. Léto a psi : 10 tipů pro majitele psů v létě

 

Při výchově australského silky teriéra se doporučuje používat pozitivní posilování, tedy odměňování za chování, které chcete, aby opakoval. Tímto způsobem se pes naučí, že správné chování přináší odměnu a motivuje ho k dalšímu chování.

Zároveň je důležité, aby byl australský silky teriér dobře socializován. Od útlého věku by měl být vystavován různým situacím, lidem a zvířatům, aby se naučil, jak se chovat v různých prostředích.

Celkově je výchova australského silky teriéra jednoduchá, ale vyžaduje důslednost a trpělivost. Při dobrém výcviku a socializaci se může stát skvělým společníkem pro celou rodinu. Citáty o psech nejlepší citáty, které roztají vaše srdce
 

Australský silky teriér jako společník

 

Australský silky teriér jako společník

 

Australský silky teriér je plemeno psa, které bylo vyšlechtěno jako společenský pes. Jeho povaha je typicky teriérská, výbušná a dynamická. Přestože se jedná o psa s ostrým hlídacím instinktem, je pro svého majitele skvělým společníkem.

Australský silky teriér je přátelský a miluje blízkost svého majitele. Je to opravdový společník, který rychle přilne ke své rodině a je ochoten udělat cokoli, aby ji ochránil. Je to pes, který dobře vychází s dětmi, ale vždy je třeba dbát na to, aby děti psovi neublížily a aby se pes necítil ohrožen.

Australský silky teriér má vysokou hladinu energie a potřebuje dostatek pohybu a stimulace. Je to pes, který se rychle učí a má vynikající paměť. Jeho výcvik by měl být důsledný, ale nikdy ne tvrdý nebo násilný. Je to pes, který se rychle nudí a potřebuje stále nové výzvy a zábavu. Proč pes kňučí – 5 důvodů, proč pes kňučí

Vzhledem ke své velikosti a temperamentu je australský silky teriér vhodný pro majitele se zkušenostmi se psy. Je to pes, který potřebuje hodně pozornosti a péče, ale výsledkem je věrný a oddaný společník, který vám bude vždy stát po boku.

 

Chov a péče

 

Australský silky teriér je poměrně nenáročný na péči, ale potřebuje pravidelnou péči o srst a zuby. Tento pes je vynikajícím společníkem pro aktivní majitele a je vhodný do bytu i domu. V této části se budeme zabývat chovem a péčí o toto plemeno.

Chov

Pokud plánujete chov australského silky teriéra, je důležité vybrat si kvalitní a zdravé rodiče. Před koupí štěněte se ujistěte, že rodiče byli testováni na genetická onemocnění, která jsou pro toto plemeno typická. Důležité je také vybrat si renomovaného chovatele, který dbá na zdraví a pohodu svých psů.

Pokud se rozhodnete pro chov australského silky teriéra, musíte zajistit, aby štěňata měla dostatek péče a pozornosti. Štěňata je třeba socializovat a naučit je základní povely. Je také důležité věnovat čas jejich výchově a výcviku, aby se z nich stali dobře vychovaní a poslušní psi.

Péče

Australský silky teriér má měkkou a lesklou srst, která vyžaduje pravidelnou péči. Srst by se měla česat každý den, aby se zabránilo tvorbě uzlíků a matných chomáčů. Důležité je také pravidelně kontrolovat uši a oči, aby se předešlo infekcím a dalším zdravotním problémům.

Kromě toho je důležité pravidelně čistit zuby a poskytovat psovi vhodnou stravu. Australský silky teriér má tendenci se přejídat, proto je důležité sledovat jeho stravu a dopřát mu dostatek pohybu.

V neposlední řadě je důležité poskytnout psovi dostatek pohybu a stimulace. Australský silky teriér je aktivní pes, který potřebuje pravidelné procházky a hry. Důležité je také vytvořit psovi bezpečné prostředí a zajistit, aby se necítil osamělý nebo izolovaný.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button