Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Mexická bezsrstá: popis, charakteristika a chov

Mexický naháč je původní primitivní plemeno psa pocházející z Mexika. Jedná se o jedno z mála psích plemen, která nemají srst. Toto plemeno se vyznačuje jemnou a hladkou kůží, která je odolná a rychle se hojí.

 

Mexický nahý muž

 

Mexický nahý muž

 

Mexický naháč je velmi atraktivní pes s harmonickými tělesnými proporcemi. Tito psi mají široký a prostorný hrudník, dlouhé nohy a ocas. Existují tři velikostní typy tohoto plemene, a to malý, střední a standardní. Mexický naháč je nejen krásný na pohled, ale také plný energie a nadšení, což z něj dělá skvělého společníka pro aktivní rodiny, které hledají psa, který se přizpůsobí jejich životnímu stylu.

Toto plemeno psů je velmi málo početné a nenáročné na údržbu. Mexický naháč je nebojácný, společenský a velmi výstavní. Pokud hledáte psa, který bude skvělým společníkem a zároveň bude vypadat velmi atraktivně, mexický naháč by mohl být tou správnou volbou.

 

Původ a historie

 

Původ a historie

 

Mexický naháč, známý také jako xoloitzcuintle, je plemeno psa pocházející z Mexika. Toto plemeno má kořeny v předkolumbovské Americe, kde bylo považováno za posvátné zvíře. Její původ sahá až do doby 3000 let př. n. l., kdy ji místní obyvatelé chovali pro maso, které bylo velmi ceněné. Byl považován za pozemského zástupce boha Xolotla, od něhož je zřejmě odvozeno jeho jméno.

 

Mexický nahý los byl považován za symbol plodnosti a ochrany před zlými duchy. Bylo to primitivní plemeno, které se vyznačovalo odvahou, inteligencí a věrností. Používal se k lovu, hlídání domu a ochraně majetku. Díky své bezvlasosti se také používá k léčbě různých nemocí a ke zlepšení krevního oběhu.

Xoloitzcuintle byl v 19. století téměř vymizel, ale Ve 20. století se začal znovu rozmnožovat. V současnosti je toto plemeno stále poměrně vzácné a obvykle se vyskytuje pouze v Mexiku. Mexický naháč je také jedním z mála plemen, která mají své místo v mexické kultuře a historii. Čínský chocholatý pes: vše o plemeni

 

Charakteristika a vzhled

 

Charakteristika a vzhled

 

Mexický naháč je plemeno psa, jehož nejdůležitějším a nejcharakterističtějším znakem je úplná nebo téměř úplná absence srsti, kterou nahrazuje jemná a hladká kůže. Tento pes má harmonické proporce a vyniká svou krásou a atraktivitou.

Tělo tohoto psa má široký a prostorný hrudník a dlouhé nohy a ocas. Jeho důležité proporce jsou takové, že délka těla je přibližně 10:9 větší než výška v kohoutku.

Mexický naháč se dělí na tři velikostní typy – malý, střední a standardní. V závislosti na velikosti může mít kohoutek výšku od 25 do 58 cm a váhu od 4 do 25 kg.

Tento pes má velmi atraktivní celkový vzhled a svou krásou si získává mnoho příznivců. Absence srsti a holá kůže dělá z tohoto psa jedinečného společníka.

Mexický naháč má klidnou a tichou povahu, což z něj dělá vynikajícího společníka. Kromě toho, že je skvělým společníkem, může být také vynikajícím hlídačem.

Toto plemeno patří do skupiny 5 standardu FCI a je uznáno Mexickou kynologickou federací. Mexický naháč má vynikající končetiny, které mu umožňují vyniknout v různých sportovních aktivitách.

Mexický naháč má celkově podobný vzhled jako čínský chocholatý pes, peruánský naháč a americký naháč teriér. Má širokou hlavu a dobře vyvinutý mozeček.

Celkově je mexický naháč vynikajícím společníkem a je ideální pro lidi, kteří hledají psa s jedinečným vzhledem a skvělou povahou. Šampon na hnojení vlasů

 

Povaha a chování mexického naháče

 

Povaha a chování mexického naháče

 

Mexický naháč je klidný a tichý pes, ale zároveň je veselý, pozorný a živý. K cizím lidem bývá nedůvěřivý, ale je výborným hlídačem a skvělým společníkem pro své majitele.

Je to inteligentní plemeno, které se snadno učí. Je důležité, aby byl mexický naháč socializovaný a zvyklý na kontakt s lidmi a jinými psy. Pokud se mu věnuje dostatek pozornosti a výcviku, může být skvělým společníkem pro celou rodinu.

Mexická nahá krysa má lupoidní typ hlavy. Jeho vrchol je široký a silný, ale zároveň elegantní. Postupně se zužuje směrem k tlamě. Jeho tělo je dobře vyvážené a svalnaté, s hladkou a lesklou kůží.

Vzhledem ke své povaze a chování není mexický naháč vhodný pro každého majitele. Je důležité, aby si potenciální majitel uvědomil, že tento pes vyžaduje dostatek pozornosti a výcviku, aby byl šťastný a zdravý. Pokud je však majitel ochoten věnovat mu čas a péči, může být mexický naháč skvělým společníkem po mnoho let. Zajímavá plemena psů : 11 nejzajímavějších plemen psů

 

Zdraví a péče

 

Mexický naháč je plemeno s omezenou schopností regulovat teplotu. Proto je důležité chránit ho v chladných měsících oblečkem a v horkých dnech mu zajistit dostatek vody a ochranu před slunečním zářením.

Kromě toho je důležité věnovat pozornost péči o jeho pokožku. Pokožka vyžaduje větší péči, protože tvoří přirozenou ochranu před slunečním zářením a povětrnostními vlivy. Jizvy se netrestají.

Mexický naháč může být náchylný k některým zdravotním problémům, jako je dysplazie kyčelních kloubů a luxace čéšky. Proto je důležité, aby ho pravidelně kontroloval veterinární lékař.

Správná péče o mexického naháče zahrnuje pravidelné očkování a odčervování. Pokud se jedná o štěně, je důležité, aby bylo socializované a zvyklé na kontakt s lidmi a jinými psy.

Mexický naháč je obecně zdravé plemeno s dobrým imunitním systémem. Pokud se mu dostane dostatečné péče a lékařské péče, může prožít dlouhý a zdravý život. Čistá plemena psů : 10 nejčistších plemen psů

 

Výcvik a socializace mexického naháče

 

Výcvik a socializace mexického naháče

 

Mexický naháč je inteligentní a učenlivé plemeno, které se snadno učí novým trikům a povelům. Výcvik by měl být pozitivní a motivující, s využitím odměn a pochval. Výcvik by měl být krátký a často opakovaný, aby se zabránilo nudě a ztrátě pozornosti.

Socializace je důležitá pro všechny psy, včetně mexického naháče. Je důležité, aby byl pes vystaven různým lidem, zvířatům a situacím, aby se naučil, jak se má chovat a reagovat. Dobrá socializace pomáhá předcházet problémovému chování, jako je agresivita nebo plachost.

Je důležité, aby byl pes od útlého věku pozorně a správně veden. Mexický naháč by měl být vycvičen tak, aby poslouchal svého majitele a respektoval jeho autoritu. Základní povely, jako je „sedni“ a „lehni“, je třeba naučit co nejdříve.

Mexický naháč je také společenský pes, který má rád pozornost svého majitele a rodiny. Výcvik by měl být zábavný a interaktivní, aby se pes naučil, že spolupráce a poslušnost jsou odměňovány.

Celkově je mexický naháč učenlivý a snadno cvičitelný pes. Správná socializace a výcvik jsou klíčem k vytvoření šťastného a poslušného psa.

 

Chov a specifikace

 

Mexický naháč je plemeno psa, které pochází z Mexika. V dnešní době je to poměrně vzácné plemeno, ale jeho obliba stále roste. Toto plemeno má tři velikostní kategorie: malou, střední a standardní. Bezsrstá odrůda je typická tím, že nemá po celém těle žádnou srst. Na čele se objevuje krátká hrubá srst různých barev, která však nesmí tvořit chocholku. Podobnou srst má také na tlapkách a na konci ocasu. Nejedná se o závadu.

Mexický naháč má harmonické proporce a široký a prostorný hrudník. Končetiny a ocas jsou dlouhé. Důležité je, že délka těla je přibližně 10:9 větší než výška v kohoutku.

Mexický orel nahý má zuby s klešťovým skusem. Stop je středně výrazný a nosní houba je dobře vyvinutá. Rty jsou v pořádku.

Délka života orla mexického se pohybuje kolem 12 až 14 let. Toto plemeno je zařazeno do sekce 6 špiců a je oficiálně uznáno FCI.

Mexický naháč je velmi atraktivní pes a jeho nejdůležitějším a nejcharakterističtějším znakem je úplná nebo téměř úplná absence srsti. Je to velmi inteligentní plemeno, které je svému majiteli velmi oddané. Mexický naháč je vhodný jako společník, ale také jako hlídací pes.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button