Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Japonský španěl: Vše o plemeni

Japonský španěl, známý také jako japonský feat, je malé a půvabné plemeno psa s bohatou srstí. Toto starobylé asijské plemeno pochází z Japonska, kde se pěstovalo v palácových zahradách a bylo oblíbeným plemenem japonských aristokratů. Japonský španěl je díky své nenáročné povaze a vysoké přizpůsobivosti vhodný pro začátečníky, rodiny s dětmi a seniory.

 

Japonský španěl

 

Japonský španěl

 

Japonský španěl měří od 20 do 25 cm a váží kolem 3 kg. Jeho srst je dlouhá a jemná, ale nevyžaduje tolik péče, stačí ho dvakrát týdně kartáčovat. Kromě toho má japonský španěl širokou škálu barev a vzorů srsti. Jeho charakteristickými znaky jsou velké tmavé oči a malé trojúhelníkové uši. Japonský španěl je přátelský a laskavý pes, který si rychle získá srdce svých majitelů.

 

Původ a historie

 

Původ a historie

 

Japonský španěl neboli japonský fousek je plemeno psa, které pravděpodobně pochází z Číny a teprve později se dostalo do Japonska. Jeho dávná historie je tedy pravděpodobně společná s pekingským palácovým psem a tibetským španělem.

Stal se mazlíčkem japonských císařů a jeho chov byl skutečně omezen na nejvyšší společenské vrstvy. Přesný původ dnešní brady je sporný, ale předpokládá se, že první předek byl darem korejského panovníka Japonsku a ten žil v japonském královském paláci již v roce 732.

Kynologové předpokládají, že japonský pes je příbuzný s krátkonosými plemeny z Číny, z nichž pochází slavný pekingský palácový pes. Historie původu japonského španěla sahá nejméně 1000 let zpět a jeho dávnými předky byli pravděpodobně tibetští španělé.

Není pochyb o tom, že tito staří psi byli velmi cenní a v palácích císařů měli vysoké postavení. Jejich chov byl omezen na nejvyšší společenské vrstvy. Japonský španěl je tedy plemeno s bohatou historií a kulturním dědictvím, které je dodnes oblíbené.

 

Obecná charakteristika

 

Obecná charakteristika

 

Japonský španěl je malý pes obdélníkového tvaru s mírným a půvabným chováním. Její velikost se pohybuje od 20 do 30 cm a hmotnost zhruba 2-6 kg.

Tento pes má širokou, kulatou hlavu s hlubokým stopem a krátkým nosem, který leží v jedné rovině s očima. Jeho oči jsou velké, kulaté, černé a lesklé, posazené daleko od sebe. Uši má zavěšené, ve tvaru písmene V, s bohatou srstí. Plemeno psa hokkaido: Charakteristika a výchova

Japonský španěl má krátký, vzpřímený krk a bohatou a dlouhou srst. Barva jeho srsti může být bílá s malými skvrnami červených a černých odstínů, které jsou symetricky rozmístěny po celém těle psa.

Povahově je japonský španěl okouzlující, živý a hravý pes s velmi jemným a vybíravým chováním. Jeho citlivost a závislost na svém pánovi z něj dělají vynikajícího společníka, zejména pro starší osamělé lidi. Je velmi přizpůsobivý a čistotný, což mu usnadňuje výchovu.

 

Fyzikální vlastnosti

Japonský španěl je malý, půvabný pes s bohatou srstí, díky níž je výrazný a snadno rozpoznatelný. Jeho vzhled je velmi důležitý a japonští chovatelé se snaží zachovat jeho tradiční vzhled a vlastnosti. Nejmenší pes na světě : 12 nejmenších psů na světě

 

Hlava

Hlava japonského španěla je poměrně široká a kulatá s hlubokým stopem a krátkým nosem, který leží v jedné rovině s očima. Oči jsou velké, kulaté, černé a lesklé, posazené daleko od sebe. Barva srsti kolem očí a na uších je symetrická.

 

Uši

Uši japonského španěla jsou zavěšené, ve tvaru písmene V, s bohatou srstí. Jsou umístěny vysoko na hlavě a jsou velmi důležité pro její celkový vzhled.

 

Krk a záda

Krk japonského španěla je krátký a vzpřímený. Záda jsou rovná a silná, předloktí rovná.

 

Končetiny

Končetiny japonského španěla jsou krátké a svalnaté. Nohy jsou rovné a silné, s dobrou kostrou.

 

Hrudník a břicho

Hrudník japonského španěla je široký a hluboký, břicho je dobře zaoblené.

 

Zastavte

Zastávka japonského Španěla je hluboká a dobře definovaná.

 

Barva srsti

Srst japonského španěla je dlouhá, rovná a hedvábná, bohatě pokrývá celé tělo kromě obličeje. Jeho barva je bílá s černými nebo červenými znaky. Chlupy na hřbetě nosu mají černou barvu. Japonská plemena psů – 13 plemen psů

 

Zuby

Japonský španěl má bílé a silné zuby, přirozený nůžkový nebo klešťový skus.

 

Další vlastnosti

Japonský španěl má širokou bílou srst od čenichu až po temeno a kohoutí v. Ocas nese jako obláček, což mu dodává velmi výrazný a ladný vzhled.

 

Srst a péče Japonský španěl

 

Srst a péče Japonský španěl

 

Srst japonského španěla je měkká a hedvábná. Je to charakteristický rys tohoto plemene. Srst mírně odstává od těla a na krku je bohatě osrstěná. Typická barva srsti je bílá s černými nebo červenými až červenožlutými znaky. Konec čenichu by měl být vždy bílý.

Japonský španěl vyžaduje pravidelnou péči o srst. Zejména na jaře a na podzim, kdy se srst mění, je každodenní péče nevyhnutelná. Je třeba ji pravidelně koupat a kartáčovat. Na trhu jsou k dispozici speciální šampony a kondicionéry, které pomáhají udržet srst zdravou a lesklou. Šampon na vlasy: nejlepší rady a účinky

 

Kromě péče o srst je japonský španěl velmi čistotný pes. Má tendenci udržovat své okolí v čistotě a pořádku. Proto je důležité zajistit mu čisté a hygienické prostředí, aby se cítilo pohodlně a zdravě.

Péče o japonského španěla není náročná, ale vyžaduje pravidelnou péči a pozornost. Pokud se o něj budete starat s láskou a péčí, odmění se vám svou přátelskou a hravou povahou.

 

Povaha a temperament

Japonský španěl je živý, hravý a veselý pes, který je zároveň jemný, ostražitý a laskavý. Jeho povaha se vyznačuje přátelskostí a přizpůsobivostí. Je to skvělý společník, který se dokáže přizpůsobit každodenním podmínkám a životnímu stylu svého majitele.

Tento malý pes má ladnou postavu a klidnou povahu. Rád si hraje a je velmi mazlivý, ale zároveň je ostražitý a dokáže svého majitele varovat před možným nebezpečím. Jeho charakteristickým rysem je také bystrý a živý smysl.

 

Japonský španěl je ideální pro rodiny s dětmi, protože si rád hraje a je velmi trpělivý. Jsou také velmi přizpůsobiví a mohou se cítit dobře v městském bytě. Díky své tiché povaze nebudou rušit sousedy a jsou vhodné i pro lidi, kteří mají rádi klid.

Celkově je japonský španěl skvělým společníkem pro lidi, kteří hledají malého psa s mírnou povahou a přizpůsobivou povahou. Jeho ladná postava a klidná povaha z něj dělají ideálního společníka pro rodiny s dětmi nebo pro lidi, kteří mají rádi klid.

 

Vztahy s ostatními

Japonský španěl je známý svou laskavou a přátelskou povahou, což z něj činí ideálního společníka pro rodiny s dětmi. Díky své malé a křehké postavě je skvělým společníkem pro starší lidi a ty, kteří nemají v bytě mnoho místa.

Díky své mírumilovné povaze vychází japonský španěl dobře s ostatními psy, zejména s těmi, kteří jsou podobné velikosti a temperamentu. Stejně jako u každého psa je však důležité zajistit správnou sociální integraci a výcvik, aby se předešlo nežádoucímu chování.

Pokud jde o vztahy s dětmi, japonský španěl vychází dobře s dětmi všech věkových kategorií. Stejně jako u každého psa je však důležité, aby byl pes vždy pod dohledem dospělé osoby a aby byly děti poučeny o tom, jak ke psovi správně přistupovat.

Japonský španěl je skvělým společníkem pro rodiny, které hledají malého a přátelského psa. Jeho laskavá povaha a mírná povaha z něj dělají skvělého společníka pro ty, kteří nemají v bytě mnoho prostoru. Stejně jako u každého psa je však důležité zajistit správný výcvik a sociální integraci, aby se předešlo nežádoucímu chování.

 

Vhodné prostředí a použití

Japonský španěl je oblíbené plemeno psa, které se dokáže přizpůsobit různým podmínkám. Je vhodný i do obytného prostředí, pokud mu dopřejete dostatek pohybu a zaměstnání. Tento pes je velmi citlivý a potřebuje velkou pozornost a péči. Jeho elegantní postava a mírná povaha z něj dělají ideálního společníka pro rodiny s dětmi nebo pro jednotlivce.

Japonský španěl se používá především jako společník a domácí mazlíček. Díky své přátelské povaze a vysoké inteligenci je ideální pro výcvik a různé aktivity, jako je agility. Toto plemeno se chová méně často, ale jeho obliba roste, zejména v Japonsku a některých evropských zemích.

Jelikož se jedná o citlivého psa, je důležité zajistit mu vhodné prostředí a péči. Je třeba mu věnovat dostatek času a pozornosti, protože se rychle stává závislým na svých majitelích. Jeho povaha je velmi klidná a neagresivní, což z něj dělá ideálního společníka pro děti a starší lidi.

 

Vhodným prostředím pro japonského španěla je místo s dostatkem pohybu a zaměstnání. Tento pes se dokáže přizpůsobit i menším bytům, ale je důležité mu dopřát dostatek pohybu a zaměstnání, aby byl šťastný a zdravý. Je také důležité věnovat mu dostatek péče a pozornosti, protože je citlivý a závislý na svých majitelích.

 

Výchova a výcvik japonského španěla

 

Výchova a výcvik japonského španěla

 

Japonský španěl je pravděpodobně odvozen od pekingského a tibetského španěla. Toto láskyplné, trochu tvrdohlavé plemeno málo štěká a vyžaduje důsledný výcvik.

Při výchově japonského španěla je třeba být důsledný a trpělivý. Tito psi jsou velmi citliví na nálady svých lidí, proto je důležité být k nim vždy laskavý a mazlit se s nimi. Klíčová je také dobrá socializace, protože japonský španěl je společenský a rád si hraje s ostatními psy.

 

Výchova japonského španěla by měla začít co nejdříve. Důležité je naučit ho základní povely, jako je sedni, lehni a případně místo. Výcvik by měl být pozitivní a motivující, aby se pes učil nové věci rychle a s radostí.

Japonský španěl má králičí tlapky, které mu umožňují rychlý pohyb a velkou mrštnost. Jeho přirozeným instinktem je lovit a tahat, proto je důležité naučit ho, co je dovoleno a co ne.

Čenich japonského španěla je velmi citlivý a vnímavý k pachům, proto je důležité naučit ho nesledovat každý pach, který zachytí. Výchova a výcvik japonského španěla by měly směřovat k tomu, aby se z něj stal poslušný a společenský pes, který se dobře chová na veřejnosti.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button