PLEMENA PSŮ SKUPINYPsi

Nejmenší pes na světě : 12 nejmenších psů na světě

Nejmenším psem na světě není nikdo jiný než Chichava . Prohlédněte si nejmenší psy na světě. Toto je 12 nejmenších plemen psů na světě:

Nejmenší pes na světě

 

1. Čivava

 

1. Čivava Nejmenší pes na světě : 12 nejmenších psů na světě

 

Čivavy jsou oblíbení psi a. Existuje pouze jedno plemeno čivavy, ale variace v rámci tohoto plemene jsou úžasné. Tito malí psi mohou mít dlouhou i krátkou srst , různé barvy srsti a dokonce dva různé tvary hlavy (jablko nebo jelen. Vážně). Váží přibližně 1,8 až 2,6 kg a jsou vysoké pouze 15 až 25 cm.

Čivavy jsou nenároční psi, pokud jde o péči o ně, ale mohou být náročné na výcvik. Zpravidla jsou oddáni jedné osobě a vystupují jako ochránci, což může ztěžovat život vdomě s dětmi. To neznamená, že by čivavy nemohly být skvělými rodinnými psy, ale důležitými faktory jsou trpělivost a výchova psa v rodině.

Pokud hledáte nejmenší psí plemeno, je to právě ono. Čivava je považována za nejmenší ze všech. Existuje však mnoho dalších malých plemen psů s vlastními úžasnými vlastnostmi, takže si je prohlédněte.

 

2. Bruselský grifonek

 

2. Bruselský grifonek Nejmenší pes na světě : 12 nejmenších psů na světě

 

Bruselský grifonek má rozkošný vzhled. Toto neobvyklé plemeno pochází z belgického Bruselu, odtud pochází i jeho název bruselský grifonek. Tento dlouhonohý pes s krátkou tváří byl původně vyšlechtěn jako teriér ve stájích pro lov hlodavců. Dnes se z nich však stávají chytrá domácí zvířata. Tito psi měří 17-20 cm a váží 3-5 kg. Mají dva typy srsti, dlouhou nebo krátkou, a několik různých barev srsti.

Toto plemeno má tendenci vázat se na jednoho člověka a nemá rádo pobyt v blízkosti dětí. Obecně však dobře vycházejí s ostatními zvířaty v domácnosti, a proto mohou být skvělým mazlíčkem v domácnosti s dalšími domácími zvířaty. I když se rádi toulají a rádi si hrají. Jsou inteligentní, ale mohou být citliví a také tvrdohlaví, jako mnoho jiných plemen teriérů, takže potřebují trpělivého trenéra.

 

3.Pomeranian

 

3.Pomeranian Nejmenší pes na světě : 12 nejmenších psů na světě

 

Tento čiperný chlupáč je plemeno typu špic a jistě je také oblíbeným domácím mazlíčkem. Jsou velcí 12 až 27 cm a váží jen 1,8 až 3,6 kg. Jinými slovy, pokud někteří „pomeraniáni“ vypadají velcí, jejich srst a osobnost je naplňuje. nejmenší pes na světě .

Kožešina je totiž jedním z jejich charakteristických znaků. Pomeranianci mají nejvíce barev srsti ze všech plemen psů – 18 barev, od běžného pálení po bílou, černou a všechny mezi nimi. Mají různé barevné kombinace a mohou být i strakaté nebo žíhané. Jejich hrubá srst je ve skutečnosti dvojitá, s měkkou, hustou a krátkou podsadou a dlouhou, rovnou a hrubě strukturovanou vnější srstí. Úprava srsti je pro tyto psy nutností, včetně stříhání každých několik měsíců. A

Přes veškerou péči, kterou potřebují, se díky své čilé a extrovertní povaze dobře hodí pro tuto práci. Jsou to malí psi, kteří se snadno cvičí. Toto plemeno může být teritoriální a může si vypěstovat návyky nadměrného štěkání nebo agrese vůči ostatním psům. Člověk, který dokáže pracovat s asertivní a sebevědomou povahou těchto milujících psů, si rychle najde oddaného přítele.

 

4.Opičí pinč (Affenpinscher)

 

Opičí pinč (Affenpinscher) Nejmenší pes světa : 12 nejmenších psů světa

 

Pokud je pro vás bruselský grifonek nové plemeno, předpokládáme, že jste o něm ještě neslyšeli. Opičí pinč má podobný vzhled jako bruselský grifonek a pochází z Německa, kde plnil roli deratizátora v kuchyních a stájích. Toto plemeno je plné osobnosti a oddanosti. Opičí pinč: Charakteristika plemene

Afenpinscher je 22 až 30 cm vysoký a váží asi 3 až 6 kg. Nenechte se však zmást malou velikostí. Tito psi jsou aktivní uvnitř a milují každodenní procházky. Jsou zvědaví a hraví, ale také tvrdohlaví a ochranitelští. Protože mají drsnou povahu, potřebují výcvik a nejlépe reagují na metody pozitivního posilování. Jsou nebojácní a trochu teritoriální, takže se jim nedaří v domovech s dětmi.

 

5. Papillon

 

5. Papillon nejmenší pes na světě : 12 nejmenších psů na světě

 

Papillon je „párty v malém balení“. Pokud vám záleží na uších, papillon je pro vás pravděpodobně ten pravý pes. Název plemene je dokonalý, protože znamená „ušatý motýl“. Obvykle jsou uši vztyčené, ale někteří papillonové je mají svěšené. Papillon: charakteristika plemene

Papilloni jsou 20 až 30 cm vysocí a váží 3 až 5 kg. Slyšeli jste o plemenech, která mají problémy s dětmi a cizími lidmi; papillon je protikladem. Toto plemeno je přátelské a sebevědomé, a pokud je správně socializováno, dobře vychází s dětmi, cizími lidmi i jinými domácími zvířaty. Papiloni jsou známí jako skvělá společenská zvířata, jsou velmi energičtí a inteligentní, a proto se jim daří u majitelů, kteří chtějí zapojit jejich rychlost a chytrost. Nejmenší pes na světě : 12 nejmenších psů na světě .

 

6.Jorkšírský teriér

 

6.Jorkšírský teriér Nejmenší pes na světě : 12 nejmenších psů na světě

Jorkšírský teriér je dobře známé plemeno. V anglickém Yorkshiru začínali jako chytači myší a krys, ale postupně se stali velmi oblíbeným domácím mazlíčkem. Ve skutečnosti je to šesté nejoblíbenější plemeno psů.

Jorkšírský teriér měří 15 až 22 cm a měl by vážit méně než 3 kg, i když někteří mohou být o něco větší. Jsou také známé svou dlouhou a luxusní srstí, která je považována za hypoalergenní. Péče o tyto dlouhosrsté psy je však samozřejmě stále nezbytná. Nejmenší pes na světě : 12 nejmenších psů na světě. Jorkšírský teriér: charakteristika plemene

Jorkšírský teriér je společenský pes a rád se věnuje výcviku. Ale není to nijak zvlášť energický pes. Je ideální pro někoho, kdo má rád dlouhé procházky a pak se rád uvelebí na gauči. Stejně jako mnoho jiných plemen teriérů nemají příliš rádi děti a mohou být hlasití. Při správné socializaci a výcviku z nich však mohou být přátelští a dobře vychovaní psi.

7.Ruská hračka

 

7.Ruská hračka

 

Pokud jste o tomto plemeni dosud neslyšeli, ani bychom se nedivili. Tento zasněný pejsek byl až do 90. let. po léta téměř neznámý mimo Rusko, zemi svého původu. Ruská hračka je podobně velká jako čivava , měří 17-27 cm a váží 0,9-2,6 kg. Plemeno ruský toy dog: Charakteristika plemene

 

Čivavě se podobá také tím, že má dvě varianty srsti, krátkou a dlouhou. A možná vám bude svýma velkýma ušima připomínat papillona.

Ruský toy byl vyšlechtěn jako hlídací pes, a proto může být poměrně hlasitý. Jsou to věrní a hraví členové rodiny, včetně dětí, a prospívá jim aktivní domácnost, která se k tomuto plemeni chová spíše jako k psovi než jako k hračce. Jsou to chytří psi, které baví výcvik.

8.Americký toy foxteriér

 

8.Americký toy-foxteriér

 

Tito energičtí psi měří 21-28 cm a váží 1,5-4 kg. Rychlý, mrštný, odvážný a inteligentní foxteriér je vhodný pro ty, kdo chtějí aktivního a cvičitelného psa, který je dostatečně malý na to, aby mohl žít v bytě. Foxteriér, který je vynikající pro vše od agility až po turistiku (na vodítku, protože je to teriér s vysokou dravostí), si rád hraje, zkoumá a učí se. Zůstávají aktivní i v seniorském věku.

9.Japonský španěl

 

9.Japonsko-Čína

 

Toto velmi staré plemeno psů existuje již více než tisíc let. Má dlouhou historii společenského psa, což se projevuje v jeho přátelské a veselé povaze. Je to dokonalý pes na klíně s výškou 20 – 27 cm a hmotností 1,3 – 7 kg.

Pokud uvažujete o pořízení psa a máte rádi kočky, pak je pro vás toto plemeno pravděpodobně to pravé. Toto plemeno má podobu kočky, má tendenci vyskakovat vysoko na nábytek, aby dobře vidělo do místnosti, a dokonce má tendenci umývat si tlapkami obličej. Japonský španěl

Japonský španěl je milující pes k rodině a k cizím lidem je trochu zdrženlivý, ale stále přátelský. Je o nich známo, že se jejich osobnost utváří podle jejich majitele – jsou to milí psi s klidným majitelem a hraví psi s aktivním majitelem. Tento pes se také rád učí novým zajímavým trikům a při výcviku si libuje v rozmanitosti. Celkově je toto plemeno komickým a oblíbeným společníkem.

 

10.Čínský chocholatý pes

 

10.Čínský chocholatý pes

 

Toto malé plemeno psů je možná jedním z nejznámějších psích plemen vůbec. Čínský chocholatý pes je vysoký asi 28 až 30 cm a váží 5 až 6 kg. Mnoho jedinců tohoto plemene je bez srsti, kromě hlavy a nohou a chomáčku chlupů na ocase. U některých psů však existuje recesivní gen, který způsobuje, že mají plnou srst. Podívejte se také na :

10 největších plemen psů na světě

 

Čínský chocholatý pes je sice atletický, ale je to nízkoenergetické plemeno, které s radostí stráví den schoulené v posteli vedle vás. Říká se jim „psi na suchý zip“, protože se intenzivně poutají ke svému majiteli a drží se ho, jak jen to jde . Jsou to velmi společenští psi. Potřebují lásku a často i svetr. To znamená, že se s tímto psem pravděpodobně nikdy nepřestanete bavit a dovádět. Čínský chocholatý pes

12 nejmenších psů na světě

 

11.Trpasličí pinč

 

11.Trpasličí pinč

Milujete vzhled dobrmana, ale potřebujete psa, který se vejde do malého bytu? Seznamte se s trpasličím pinčem. Jedná se o poměrně staré plemeno pocházející z Německa. Plemeno pochází ze směsi jezevčíka a italského chrta, měří 25 až 30 cm a váží 4 až 5 kg. Mají robustní postavu, která se hodí k jejich průbojné povaze. Jsou to sportovní a energičtí psi pro aktivní dospělé. A také pro dospělé, kteří si rádi hrají na schovávanou, protože toto plemeno je známé jako útěkář. Pokud neutečou, rádi hlídají a upozorňují své majitele na případné vetřelce.

12. King Charles španěl

 

12.King Charles španěl

 

King Charles španěl by neměl být zaměňován s Gavalier španělem King Charlesem. King Charles španěl je menší než jeho novější vrstevník a dosahuje výšky 25 – 27 cm a hmotnosti 4 – 6 kg.
Tito dlouhosrstí krasavci jsou milí a dobromyslní psi. Toto plemeno je hravé, jemné a velmi láskyplné a svému majiteli se zcela oddá, často až do té míry, že má problémy s úzkostí z odloučení. Mají poměrně málo energie a jsou nejšťastnějšími mazlíčky na gauči se svými lidmi.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button